Indoor grow Neon 4x18W, MH 400, HPS 400 Cooltube, Hesi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
ma frend mi je bacio bubu u uho.. on radi u tvornici životinjskih preparata, ljekova, hrane itd. di te 2 vrste vode imaju na bacanje, more bačvu od 50l svaki dan donijet ak mi treba... još mi može prije neg donese svaki put namjestit pH sa profesionalnim mjerač od par tisuća eura

ak je bolje zašto ne kad je već dobivam, a pošto ne znam red je da pitam..

ko pita ne skita :sick:

Edit: mislim da je u takvoj vodi i pH stabilniji ili se varam?
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
prokuhana voda, pa filtrirana kroz salvetu i kuhinjsku krpu i grozota!!!! voda im je najbitnija, tako da razmisli o vodi iz vodovoda. kad sam kurio listove u mikrovalnoj sve je iskrilo, a i dobio sam kanđe u isto vrijeme...savjet iz vlastitog iskustva
 
09.05.2011
20
2
0
55
Servus!

Evo bas gledam Dnevnik, SUPER, bas su ljepe bebe, dali su to te sto bi u BOX stavio??? ili ides VAN?
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
to su te...

napreduju, jučer su prvi put gnojene sa 1/3 doze HESI (kap SuperVit, TNT, Zyme, Root). od kad su prvi put zalivene pH kontroliranom vodom popravila im se boja u puno zeleniju i vidno su živnule, tak da je i Lennon-u napravljen LST. počela je svaka laganini mirisat :) :icon_lol:
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
evo lagani update

danas su ponovno zalivene jer mi se činilo da im treba sa onom 1/3 gnojiva HESI jer sam napravio 1,5l pa mi je bilo taman za dva puta... idući put čista voda.

Gore lijevo the church
Gore desno the church
Sredina Lennon - da podsjetim on je bio malo kaskao ali mi se čini da sada hvata korak
Dolje lijevo Tutankhamon
Dolje desno Wembley


Uploaded with ImageShack.us

isto gornji redosljed


Uploaded with ImageShack.us

neznam zašto je ju je ovak glupo okrenuo



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

meni su izmamile osmjeh na lice kada sam ih ugledao, nadam se da će i vama
:vb_wave:
 
14.04.2008
19
0
0
36
yo...blage ti se odma da ti recen..ja jos nisan nista sadia al se mislin..jedini problem mi je smrad/miris..
zivin u maloj sobici tj garsonjeri u podrumu i zanima me dok cvjeta jel se osjeti jako smrad/miris?jel filteri ubija taj miris ili ga salju nekim cijevima (neznan ni ja) tamo di mi odredimo? i jos jedno pitanje dok se suši jel to puno smrdi/mirise?

eto ga :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Da smrdi.... U oba slucaja. Filter bi bio pozeljan. Mada kod nekih sorti taj smrad i nije toliko izrazen (neznam koje su to). Moja domacica nija toliki smrad proizvodila, a nemam filter... Samo se u sobi osjetilo, a to sam rijesio airwickom.

P.S.-biljke su ti predobre, bit ce tu svega! :))
 
14.04.2008
19
0
0
36
fala na odgovoru...al me jos zanima jel filter ubija taj smrad il ga salje na neko odredzeno misto priko cijevi il neznan cega...znaci ajmo rec da iz filtera kroz cijevi to ide vani u zrak...

edit:
e i zanima me jel to smrad ono kad pušiš il nešto drugo il slično tome :)
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
filter služi da ubije miris kolko tolko... di ćeš ti s tim zrakom, tvoja stvar... ne spamaj čovjeku dnevnik, ima tema di se postavljaju takva pitanja(graveyard)

Barabo biljke su ti poprilično fotogenične..hh bit će to na kraju bomba, samo guraj!!
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
Danas su, mjesec i tri dana od kada su stavljene na klijanje... još uvijek u vegetaciji na 18/6 režimu.

Jučer su dobile nove uvjete pa reko red je da i Vas upoznam s njima :sun2:

box 1.2x1.2x2m


Uploaded with ImageShack.us
400W MH - na 90 cm od vrhova biljki (ali fakat grije jebla sebe, puno više neg HPS)
home made reflektor - hahahhaha 3 pleha
125 mm vent cca 180m3 - za ispuh spojen na dimljak (kad je vent zgašen vrte se lopatice što znači da dimljak lepo sauga) :lock:


Uploaded with ImageShack.us
stolni vent za puhanje po biljkama
6 komp ventova za raspodjelu zraka 2x80mm 4x120mm
2x120 mm odvode topli zrak s lampe sa vent prema ispuhu
bio bi još jedan 125 mm vent cca 180m3 međutim jučer je prosviro, tak da sutra kad se trgovina otvori po novi, ali ovaj puta 150mm cijevni sa cca 290m3 protokom isto za ispuh, možda ću ovaj 125 onda prebacit na upuh. sada ne koristim ništa nego kao hr.green idem na podtlak. otvorena su na boxu dva bočna ulaza i mrežica iza stolnog radi ulaska zraka. e da i taj 150mm bu išo gore na plafon desno u rupu, malo mi kratko crijevo pa sutra kad zemem novi vent ću pomaknut box bliže dimljaku i premjestit vent na drugo mjesto.


Uploaded with ImageShack.us
sa temperaturom vodim bitke, sad mi se stabilizirala na 31, a maksimum je znao dosegnut 33, zato mi je hitno potreban ovaj 150mm vent. to ti je ono, kaj buš kupovo imam ja novi, nekorišteni, bum ti dofuro. jel radi? kak nebi radio, pa novi je nikad korišten. i onda ga spojiš a on svira 8. simfoniju... pas mater...

Izgledaju malo u novim teglama :eek:hno:
presađene su u cca 10l tegle u composanu za ruže. tutankhamon je imao nezgodu, dok sam ga presađivao ispala mi teglica iz ruke, ali je preživio i lišće vinuo visoko u zrak :) Na lennona mi je pak bio pao stolni vent, ali koda nije ni doživio.. :bis:
Jučer su prvi put zalivene sa vodom za injekcije nakon presađivanja i čini mi se da im paše...
btw voda stoji 7 dana zatvorena u plastičnoj boci od 5l na mračnom mjestu, sa prethodno namještenim pH na 6.5 i nakon 7 dana pH je još uvijek 6.5 :b_woot:


Uploaded with ImageShack.us

ako imate kakve savjete pucajte..

btw: vlaga mi varira o vlažnosti ručnika između 35-45%.
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
ja njih toliko volim da ih moram tlačiti svaki dan... lst - level 2
Tutan


Uploaded with ImageShack.us
Wemb


Uploaded with ImageShack.us
Lenn


Uploaded with ImageShack.us
Churchevi


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

hehehe sviđa mi se šta vidim :costumed-smiley-027

hm, izgleda da ipak nemam problem sa ventilacijom.. ugl, lampa je bila zapaljena dok sam još štelao ventilaciju i ventove pa se box zagrijao pošteno i još je tek počeo teći period od 18h svjetla ... danas sam ostavio vrata boxa i sobe otvorena širom, pa za pol sata pala temp na 27 i od tada stoji i održava ju na toj razini, a vlažnost 35-37% :b_bow:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kakav je to cvor na stabiljci gde si radio lst pazi da ti se kanap ne zareze u stabiljku jer ce tamo gde si vezao biti debeo.. , mozda ja lose vidim al cini mi se da je cvor kod stbiljke .. inace super tj odlicno :)

i ono za vodu sto ti stoji zatvorena bolje nek stoji otvorena...
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
klasični kao kad vežeš cipelu... čvor je prema vanka, tako da kako se biljka bude širili će si i opustit čvor.. jedino je na prvoj nešto deblja špaga.. i da vezana je glavna stabljika..
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
Evo jedan tjedni update :)

u box je dodan 150 mm cijevni vent za ispuh sa protokom od cca 290m3 zraka (120kn). spojen na fi 150 flexibilnu cijev pa na redukciju sa fi 150 na fi 100 i zagurano u dimljak.. dok je 125 mm stavljen van funkcije.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
ventilatori od kompa su malo presloženi, barem je bio pokušaj štelanja da svi budu na različitim visinama i miješaju zrak na različitim razinama od lampe, koja je još uvijek na 90cm. ovaj stolni puše po ovima od kompa i ljulja ih cijelo vrijeme da mjenjaju smjer puhanja :wave:


Uploaded with ImageShack.us
e da evo i slikice seljo beljo reflektora

Ubačena je kaca s vodom i dva ručnika po vrhu za podizanje vlažnosti.. ova MH 400W je baš prava kurva koliko grije i isušuje. temp mi je stupanj do dva viša od one u stanu i varira od 29 do 32 stupnja. po noći padne do 24 stupnja. vlažnost isto varira između 35-40%, u noćnom periodu do 60%.

pao je lst level 3 :b_bow: jedna zajednička


Uploaded with ImageShack.us
WEMBLEY


Uploaded with ImageShack.us

Ima li tko ideju što bi mogao biti uzrok ovome na lišću Wembleya?


Uploaded with ImageShack.us
Lennon


Uploaded with ImageShack.us
The church N1


Uploaded with ImageShack.us
Sličan problem imam i sa the churchevima, pada li pamet nekom kakvo rješenje?


Uploaded with ImageShack.us
The church N2


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Evo i šečera na kraju, najveće i najljepše od svih Tutankhamon


Uploaded with ImageShack.us

zaljevane su svaki drugi dan pri paljenu svjetla, tj. zaljevanje, pa dva perioda svjetla i mraka pa opet zaljevanje prije paljenja. zaljevam ih 2 puta za redom sa mješavinom vode za inekcije i počeo sam sa punom dozom hesi kompleta (Super Vit, Power Zyme, Root, TNT) i treći put sa prokuhanom vodom, odstajalom, profiltriranom i samo poštelanim pH na između 6.4 i 6.8, dok mi je ova za injekcije štelana i dalje stoji na 6.5 i sa zamješanim gnojivima nakon 2 dana. idem na punu dozu gnojiva jer je ova voda za injekcije lišena svih minerala pa na ovaj način nadopunjujem. zalijevam sa cca 0,5l vode svaku biljku.

Maličke će biti do 25. na 18/6 (što znači ukupno 43 dana) pa na 12/12 pod HPS 400W. još razmišljam da li sa, ili bez cooltuba. prijedlozi?

jbg moram tak da ipak odem na more.

ak imate kakve ideje vezano za šta uzrokuje diskoloraciju i fleke na lišću pucajte...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Ma super je to susjedu, imaju prostora i sve uvjete da izrastu u prave ljepotice. :thumb::thumb:
Nekako mi se malo čini tih 0,5 L svaka 2 dana na 10L posude. Kod mene u toj fazi na 11 L posudu sam trošio 1,2 L svaka 3-4 dana iliti 2 put tjedno. No kod tebe je drugačija zemlja i drugačiji uvjeti tako da pretpostavljam da je sve OK.
Za Wembley je loša slika lista no meni ne izgleda ništa loše, bit će on OK - izgleda jako zdravo i dobro, očekuj ogromne listove. Moj ormar je dubine 48 cm - sve je on ispunio i opet se sudara s zidovima ( a nije rađen nikakav LST na tom) Vjerojatno će u novim posudama sad nešto energije trošiti na daljnje razvijanje korijena no kad prebaciš na 12/12 i pod HPS jednostavno će poluditi. Srećom imaš dosta mjesta ...
I nemoj pretjerati s TNT-om - pred 6 dana su dobile novu zemlju, imat će jedno vrijeme sve u njoj. Boosteri su Ok ali gnojivo mislim da ti ne treba sada, čisto moje mišljenje - možda trebaš pričekati savjet nekog iskusnijeg.

Ma bit će to sve super, samo opušteno i strpljivo, ima da razvališ ovaj grow a onda će on tebe razvaljivati nadalje :)) :spliff:

P.S. Jesi siguran da ti ne treba još koji PC kuler? čini mi se da ti tamo desno ne visi niti jedan :)) :vb_kez:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.