Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.08.2013
25
33
13
Betonac je napisao(la):
Tada mi je policijski službenik rekao da mogu prilikom sudjenja da zatražim nekakav "oportunitet" kako bi se prijava povukla a za uzvrat ja treba da uplatim odredjenu sumu novca u humanitarne svrhe ili bih radio neki humanitarni rad. Interesuje me na koji nacin bih ja mogao da zatražim taj oportunitet, da li mi je potreban advokat za to i da li imam prava na nekog besplatnog advokata? I ako ostvarim tu mogucnost na oportunitet, da li je moguce umesto uplate novca da obavim neki humanitarni rad? Hvala unapred!
Betonac, oportunitet je mogućnost da tužilaštvo odustane od krivičnog gonjenja u zamenu za neku dogovorenu kaznu, koja je obično malo veća od novčane kazne koju bi dobio ako bi išao na suđenje i bio proglašen krivim. Tužilaštvo u Beogradu (a možda i šire, ali ne znam neposredno) obično nudi oportunitet okrivljenima za manja krivična dela, kao što je posedovanje, član 246a, ako im je prvi put. Novčana kazna, u vidu priloga bolnicama ili socijalnim ustanovama i sl, varira između 40.000-100.000 din, i može se zameniti drutveno korisnim radom u zelenilu, gradskoj čistoći i sl. Dakle, platiš ili odradiš kaznu, a tužilatvo ne podižu krivičnu protiv tebe i nećeš imati krivični dosije, što je važno za svašta nešto, od prijava za posao do viza.

Obavezno, ali obavezno, uzmi advokata, jer će advokat može da ti pomogne da sastaviš izjavu tako da bude povoljna po tebe (mada si ti već dao izjavu u policiji bez advokata, što verovatno nije bio baš najbolji potez), naročito u vezi toga od koga i kako si nabavio. Što reče gore Papa Romeo, advokat poznaje pravo, sudsku praksu i umeće bolje da te predstavlja pred sudom. Možda košta, ali isplati se.

Svako dobro.
 
17.01.2014
20
15
3
Malo cu skrenuti sa dosadasnje teme, sta da se radi
Sta murkan moze da uradi kada bacis dzokavac ili paket, naravno u slucaju da primeti?

Citam pocetak debate iz 2005 i ne verujem da se posle 9 godina nista nije promenilo, cak stavise....
 
28.04.2013
31
35
18
Pozdrav ljudi!Nikada nisam imao problema sa zakonom nije me nista vezano za to ni interesovalo ali sada kako sam poceo da growam poceo sam da obracam paznju na detalje.Uglavnom ko padne naj..... je.Mene interesuje jedno,mozda bude zvucalo glupo i banalno ali sta ako se sprovede neka peticija i sa odredjenim brojem nekih potpisa smatram da bi ih dosta bilo izadjemo pred vladu i trazimo legalizaciju.Mislim da bi to i njima ustedelo dosta truda oko hvatanja tih nazovi prestupnika i sto je najbitnije drzali bi to koliko toliko pod kontrolom,samim tim bi se smanjila i stopa kriminala.
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
1898136_526726054109110_205526559_n.jpg

Inicijativa za legalizaciju Marihuane u Srbiji
 
18.01.2014
4
1
0
Rade svoj posao, a ne znaju kad bi se legalizovala trava da bi bilo duplo manje kriminala i drzava bi imala veoma veliki profit.
 
30.09.2013
6
1
0
Pozdrav svima. Nadovezao bih se na moje prethodne postove kako bih postavio jos jedno pitanje. Naime, danas mi je stiglo pismo u kome se navodi da je potrebno da se javim u sudu kod zamenika tuzioca kako bih se pozvao na clan 283. ZKP. Da li se ovaj clan odnosi na unazad pomenuti oportunitet i cemu mogu da se nadam? Hvala svima na pomoci!
 

SkyHighatrist

Aktivan Član
18.10.2012
101
147
43
54
Bgd
Betonac je napisao(la):
Pozdrav svima. Nadovezao bih se na moje prethodne postove kako bih postavio jos jedno pitanje. Naime, danas mi je stiglo pismo u kome se navodi da je potrebno da se javim u sudu kod zamenika tuzioca kako bih se pozvao na clan 283. ZKP. Da li se ovaj clan odnosi na unazad pomenuti oportunitet i cemu mogu da se nadam? Hvala svima na pomoci!
Vidi ovo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Betonac
30.09.2013
6
1
0
Tako sam i mislio, ali me interesuju neka iskustva sta sve mogu da mi ponude, tacnije koliku sumu novca da platim ili kakav drustveno koristan rad je u pitanju. Posto su me vec zvali po clanu 283. da li je potrebno da uzimam advokata koji mi pripada ili mogu i sam da odem? Hvala.
 
30.09.2013
6
1
0
Cisto da javim, zamenica tuzioca bez ikakvih ispitivanja mi je ponudila ili da uplatim 50 000 din u humanitarne svrhe ili 120 h drustveno korisnog rada u gradskom zelenilu. Hvala svima na pomoci!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
16.11.2008
39
15
8
45
Betonac je napisao(la):
Cisto da javim, zamenica tuzioca bez ikakvih ispitivanja mi je ponudila ili da uplatim 50 000 din u humanitarne svrhe ili 120 h drustveno korisnog rada u gradskom zelenilu. Hvala svima na pomoci!
U kom gradu ti je ovo ponudjeno? Posto sam, mislim prosle nedelje, video resenje suda nekom iz Zajecara sa kaznom od 200.000,00 ili 500.000,00 dinara (ne secam se sad).
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa manje vise u svakom gradu u istoj drzavi su i zakoni isti...pa tako i kazne iste ili makar slicne,a koliko vidim tu kod Muhe i Betonca bas nesto i nisu...:)
 

Dream Master

Aktivan Član
20.03.2014
223
299
63
35
Ljudi ja odma da se izvinim jer sam verovatno omasio temu trazio sam al sve nesto nije za to :(
U Srbiji je nelegalna nasa draga biljcica sad za industrisku ne znam
al sve u svemu ja sam u maksiju nasao dok sam trazio laneno ulje evo sami pogledajte
http://m.imgur.com/zpNKDY5,2dk67DU
Jel moze nekako neko ovo da mi pojasni ?Kolko ja znam konoplja cannabis je isto,za industrijalku nzn dali je legalna . Sve sam
razmisljao il je idustriska legalna sto ja mislim da nije il ovo nije to nasta ja mislim
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
konoplja kao industrijska biljka koristi se izmedju ostalog i za proizvodnju ulja, ne znam sta te cudi. jedino ako si pomislio na ulje koje se ovde spominje, to nije to, ovo je hladno presovano iz semena ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

Dream Master

Aktivan Član
20.03.2014
223
299
63
35
Hvala power nego ja gledam i neverujem :D mama me gledala kao retarda kao sta se cudis znas li koliko je to lekovito kad sam to cuo na dupe sam pao :D
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ovo ti je od industrijske konoplje (HEMPA), nije to ono nase ulje, ovo ulje je od sjemenki, i to je legalnu svugdje, u poljoprivrednim apotekama imaju sjemena konoplje na kg se prodaje... ispravite me ako grijesim