My first grow - domacica (zvucnik-box) :)))))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
bkDamir je napisao(la):
super ti to izgleda, ja bi se udaro nogama u guzicu od srece da sam na tvom mjestu. Dobro si odradio grow, imo si par problemcica al sve je na kraju ispalo... masno!!!! Bravo!! Cestitam!!!!
I da pocastis jednim tim masnim hedom, posto sam i ja u BiH :D
btw. checkiraj moj dnevnik i ostavi koji komentar il jos bolje savjet :D - https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/5034-inoutdoor-1st-grow-domacica-2.html

pozz

Hvala hvala, i ja sam prezadovoljan sa obzirom sta je prosla i kakvi su uslovi.A sto se tice tog cascenja vrlo rado, al sam ja velika paranoja :( ,ev pokushavam da otvorim tvoj dnevnik jedno 20 x refresh i ne otvori mi nista u firefoxu samo kaze "Done" dole u status baru ali ne otvori NISTA samo bijelo :S:S:S, u internet exploreru 8 otvori ali ne ocita slike ,nekontam sta je ovo, ostale dnevnike otvorim normalno u firefoxu tvoj ne mogu :S.
Pokushat cu josh...
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Bravo, uspio si svoju prvu, prošla je svašta ali eto, uspio si usmijerit na pravi put ;)! Mrak! Ja nisam mogla biti doktor svojim biljkama kada su imale istih problema, ti si doc. :D!!!!
E, jedva čekam da staviš fotku harvesta, baš me zanima koliko ćeš dobit, kakav je high?
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Highty je napisao(la):
Bravo, uspio si svoju prvu, prošla je svašta ali eto, uspio si usmijerit na pravi put ;)! Mrak! Ja nisam mogla biti doktor svojim biljkama kada su imale istih problema, ti si doc. :D!!!!
E, jedva čekam da staviš fotku harvesta, baš me zanima koliko ćeš dobit, kakav je high?

Hvala hvala, dosta toga sam procitao i o problemima tokom uzgoja i o botanici uopste, a i iz onog prvog growa sam naucio i prakticno dosta toga... et nikad nisam upotrijebio hidrometar i phmetar, chak ni lakmus papirice, skontao sam otprilike kako da regulisem to.. ali nisam josh doktor (/me se stidi hehehe) samo tezim ka tome :D, treba samo dobro procitat teoriju a i iskustva sa foruma ..jbg ovo je citava nauka ako hocesh da dobijesh nesto najbolje, morash obezbijedit najbolje uslove a i dosta truda ulozit.. ima ona: sta si posijao to cesh i pobrati :)))

Ev josh koja slika prije smrti, ja je mislim brati danas ili sutra ? ili da je ostavim u mraku josh dan-dva ? ,vec je posmedjilo dosta pistila ..

 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Meni se to čini nekako slabo,de pusti ju nek ide do kraja,pa ta biljka je možda 6 tjedana po 12/12 ako je i toliko,dok god je tu večina bjelih pistila to če rast,samo ju ti pusti do kraja kolko god ona može i bit če puno bolji dim!
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
4herbs je napisao(la):
Meni se to čini nekako slabo,de pusti ju nek ide do kraja,pa ta biljka je možda 6 tjedana po 12/12 ako je i toliko,dok god je tu večina bjelih pistila to če rast,samo ju ti pusti do kraja kolko god ona može i bit če puno bolji dim!

Vise od 3 mjeseca od pocetka 12/12 i posmedjilo je otprilike 50 % pistila.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Maloprije je otishla pod noz :)) sta mislite koliko ce bit grama suhog ? planiram susit u boxu tako kako je na slici, samo cu ugasit sve ventove osim ovog ispusnog ,njega cu stavit na 5 volti, da li ce to bit dovoljno ? ev i slika..

 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ljepo,uvjek je ljepo kad je gotovo :)... je ja brijem 10-15-ak slobodna procjena..uzivaj
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Yeah!!!!!!!!!!!!! U got it!!!! Bravo! Šibaj sad dalje u novu rundu i uživaj u ovom! Uspio si :D
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Highty je napisao(la):
Yeah!!!!!!!!!!!!! U got it!!!! Bravo! Šibaj sad dalje u novu rundu i uživaj u ovom! Uspio si :D

Hvala , necu bash odma ,sad se ima sta pusit a to necu taknut dok se lagano ne osusi i izcura bar 2 mjeseca ukupno .. ,ne znam da li bi uskoro ista sijao posto su ove vrucine uzasne vec, kakve ce tek bit .. necu cesto bit tu a bit ce problema sa temperaturom, trebat ce jaca ventilacija itd.Razmisljam o boxu za razno povrce, nesto kao kod tebe :D, pa tu ce bit i 1-2 klona ...to je puno jednostavnije ovako je pilana prava morash sijat 3-4 biljke i opet je lutrija oce'l bit zenska ijedna, pa onda presadjivanje vishe biljaka.. zaebancija milion.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Skinuo sam grane posto su stabljike postale skoro lomljive, pa sam ih izrezao na manje dijelove i stavio u papirnu vrecicu koja je skroz otvorena, kao na slici, a vent u boxu sam stavio na najmanju mogucu brzinu samo da se moze vrtit, evo kako to izgleda, meni je djelovalo dosta suho, al neka ih josh 5-6 dana u vrecici pa ce na curing..



Ja mislim da ima i vishe od 10 grama :)
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
svaka čast majstore...
bas fino masnjak izgleda....
ak ja budem dobio vak šta od svog prezadovoljan....
obvezno smok report kad se mal zacura :)
i zašto ne odmah dalje? osim ak nemislis preradjivat box...
mislim ono sta imas za izgubit i ako im i bude prevruče...samo modjes naučit još nešto... jel :D
kip ap d gud wrk!
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Moglo je puno bolje al et.. , report ide naravno kad se to odradi kako treba.U pravu si kontao sam malo box sredit, stavit one konektore od zvucnika duple sad ima samo 1, pa cu taj izvadit i stavit dupli, onda kontao sam i konektor za AC za svjetlo, onaj kao sto dodje na audio uredjajima recimo, cisto da se to moze sve lako iskopcat a i da bude sto vise kamuflirano ..pa onda napravit neku vrstu cepova tako da se ne vidi ova rupa iza boxa, da se moze po potrebi zacepit kad budem premjestao box prilikom krecenja i takvih stvari, da nebi ko zapitkivao sta ce mi vent u zvucniku :).Zatim moram uzet terra magmu, neko bolje gnojivo i slicno, pa tek onda krecem u novi grow.

edit: E da hvala na pohvali, nisam josh pravi majstor al budem valjda hehe
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Nabavila se terra magma i plantela cvijet, posto sam cuo dobra iskustva sa ove 2 stvari, josh samo da doradim malo box, sredim te konektore i stavim bolji/e reflektor/e i krecemo u nove pohode :)
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Nisam mogao odolit da ne probam ovo josh koji put, iako se ima sta za frulit :pPPPP, danas je otisla na curing, jbg malo sam ranije skinuo headove sa sushenja ,nekako mi izgledali suhi al izgleda nisu bili, pa sam ih do danas drzao u papirnoj kesi u boxu sa ventilacijom, sad mi vec djeluju suhi, izgubili su onaj "sirovi" miris, samo josh sekundu ga ima pa cu ih cesce otvarati za svaki slucaj.

Uglavnom prezadovoljan sam sa kvalitetom a i ukusom (i bez curinga je odlicna za pusit), a high je ludjacki ,bash po mom ukusu :)))) , prava sativa, odlican energetski high same dizalice u pocetku bez onog kljucajuceg zakucavanja, i high traje nevjerovatno dugo, ovo mora da je neki hibrid ukrstan sa nekim skunkom, vjerovatno se potrefilo ono sjeme koje sam i ocekivao :) (nisam ih biljezio), sto sam izvadio iz jedne takve odlicne sative, malo je prejaka pa sam uzeo malo vecu dozu, nisam ocekivao fkt da ce tako bit ,devastiro' sam se od malog kecica mozda (0.1 gram) lol, samo sa kolicinom nisam bash zadovoljan ,iduci grow ce bit sa SCROG-om, koliko znam tako se najvishe moze ubrat ,a i sad imam bolju zemlju, bolje gnojivo i dosta novog znanja :D ,tako da mi nece bit potreban phmetar i hidrometar, mozda samo hidrometar :p
 
07.06.2009
4
0
0
34
Bok ekipo novi sam ovdje i iam par pitanja.
Kolika otprilike biljka mora biti da bi procvala?
Koliko je dovoljno zaljevati ju?
Kolika mi tegla trba biti?
Neznam niti kako slike mogu staviti?


Moja biljka je 45 cm i raste na prirodnom svjetlu.Pokazao bih sliku da znam staviti.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
koliko je stara ta biljka,ona moze na cvjetanje sa 15 cm,al sto je vise pustis da naraste u vegetaciji vise ces dobit plodova za berbu,jel ta tvoja pokazala spol jer nevidim,ako nije mozes je presadit u vecu posadu pa za par dana na cvjetanje.zaljevas je kad je zemlja suha,
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
PotHead-Shorty, a da malo procitash forum ? na milion mjesta imash sve objasnjeno i ne samo forum nego i na sajtu imash guide za pocetnike, al tebi je izgleda to mrsko ,e pa ako je tako onda se nemoj ni bavit tim hobijem, i ne kontam uopste sto bar nisi otvorio svoj dnevnik ? nije da mi toliko smeta to ali stvarno ne kontam to, pa ja kad sam pocinjao prvo sam procitao 70 % foruma i sve sa sajta pa se tek onda upustio u grow al evo odgovorit cu ti iako nebi trebao:

1. Prvo to kolika je biljka nema nikakve veze sa cvjetanjem !
2. To koliko ju je potrebno zaljevat, zavisi od velicine posude ,temperature, velicine biljke i josh od milion stvari.
3. Sto veca posuda to bolje, lakshe je kontrolisati PH (ako znash sta je to) i sto je veca posuda to ce biljka biti veca ,i to si trebao davno presadit u vecu posudu.
4. Biljka mora imat sto vishe direktnog sunca, posebno kad pocne cvjetat, mora imat 12 sati sunca direktnog da bi dobio nesto fino za pusit.
5. Koliko vidim tu imash 3 biljke, kojim se korijenje vec davno zapetljalo, tako da od odvajanja nema nista, mozesh ih jedino sve zajedno tako izvuc iz te saksijice i stavit u saksiju od 10 litara minimalno, u koju cesh stavit neku dobru zemlju za cvijece i pomijesat je sa 15 % stiropora i malo sitnog pijeska i malo krupnijeg.

I na kraju ,ako mislish da je to tako jednostavno onda se GRDNO varash, uzgoj vutre je citava nauka da tako kazem, i morash dosta toga procitat i naucit, ako mislish da mozesh uzgojit nesto kvalitetno ako bacish koju sjemenku u neku saksijicu posebno kad je indor u pitanju onda se takodje grdno varash.Prvo nauci teoriju i procitaj nesto o indor uzgoju pa se onda baci u prakticni rad.
Molim moderatore da izbrisu ove zadnje postove do zavrsetka ovog drugog growa, i da dnevnik prebace u zavrshene.A ja cu za 3 grow otvorit novi dnevnik.

Hvala.
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
u dadadadadada!
nowi grow :)
jedva čekam..... :D
očeš si uzimat neku genetiku ili pičiš po domajama i dalje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.