My first grow - domacica (zvucnik-box) :)))))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Evo mene JopeT ,probao sam 1 mali hedic samo sam ga na brzinu osushio pa je ukus bio uzasan ali je zato rad bio vrhunski ! prezadovoljan sam sa radom ,bash je po mome ukusu onaj sativicni :D bez onog zakucavanja kad popusti.. nisam je josh ubrao ali mislim da ce kolicina biti mizerna zbog raDI toga sto je hermic hehe ali ce biti zato hrpa sjemenki a sa obzirom da mi se svidja ova biljka to je pun pogodak... Prestao sam sa gnojenjem prije neki dan i isprao sam je sa 3 l vode pa je biljka pocela pokazivati nedostatke, listovi se uvrcu prema gore i sushe se od vrhova pa na dolje neki su "poljubichastili" na vrhovima sto moze bit nedostatak fosfora ili genetika.. molio bih vas da mi pomognete oko procjene za harvest. Dali se hermic isto tretira kao i zenska dakle kad potamni vishe od 50 % pistila ili treba cekat duze zbog sjemenki ?

Edit:

Josh jedno pitanjce, dali cu dobit fem. sjeme ako je biljka sama sebe oprashila ?

Hvala.



Glavni

 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Potamnilo je vishe od 50 % pistila pa je ubrano prije 3 dana i stavljeno na sushenje,jbg nemam vagu pa vam nemogu rec koliko ima mase .. hedovi su jadni i puni sjemenki :( mislim da ce bit jedno 10-15 grama kad se ovo skroz osusi, evo kako to izgleda nakon 3 dana susenja..



Korijen xD

 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Hvala hvala, ma nije losh0 prvenstveno zbog sjemenki koje cu koristit za outdoor kad dodje vrijeme, a ima nesto malo i da se zapali.Odlucio sam da ne stavljam ovo sjeme na sljedeci grow posto imam dosta razlicitog sjemena pa me interesuje sta ce narast iduci put xD .Uradit cu kao prosli put stavit 4 proklijane sjemenke u 4 male posude al cu ovaj put pazit na tajmer da se ne poremeti :)) od ta 4 sjemena ce samo jedno bit od ovog hermica.
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
vjerovatno je mislio na stealth, a u kvalitetu i estetiku necu ulazit...
 

travinlist

Aktivan Član
03.07.2008
60
0
0
36
Da mislio sam na stealth a ne na kvalitetu, a to se moglo zakljuciti iz rijeci INSPIRACIJA!
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Eh ev zadnja slika pa da zavrshimo dnevnik, nove sjemenke su na klijanju , a "hedovi" ako se mogu nazvat tako uopste :DD su na curingu..



Ja sam prezadovoljan i sa radom i sa kolicinom sa obzirom na okolnosti, jedino nisam zadovoljan sa izgledom hedova ,izgledaju kao zadnje smece :D al su dosta ljepljivi ,a tek kad se zapale to je skroz druga prica hehehe.
 

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
Ako je tako sta te briga kako hedovi izgledaju
bitno je da znaš šta pušiš i da znaš da nije neko smeće s ulice
nisi se bezveze trudio oko gajenja....jel tako.

Jako lijepo
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ev mene opet, od ove 4 sto su proklijale ,bila je samo jedna zenka i to ona najzdravijaaa :))), i ev oko 2 mjeseca je na 12/12 od pocetka, u pocetku nije bilo problema al nedavno sam imao problem, ja mislim zbog pregnojavanja ili presvisokog PH, jer sam je zalio obicnom vodom sa cesme u koju sam sipao gnojivo (kloc) hehe ,al nakon ispiranja i zaljevanja filtriranom vodom u koju sam stavio malo limuna i presadjivanja u vecu saksiju biljka se oporavila i sad napreduje ko looda, slike cu staviti veceras pozdrav.

Btw. ImageShack mi nest ne radi ,uploadujem slike i kaze "no files were uploaded" :S:S:S, jeli neko zna u chemu je fora?
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Uspio sam uploadovat slike na imageshack sa programom "TinyPic Uploader" (super stvarcica, preporucujem sfima), a radi i sa ImageShack toolbarom za Firefox.

Eh ev male, kao sto rekoh od pocetka 12/12, bilo je malo problema al sad se cini ok, ovaj najveci list je posljedica tih problema (pregnojavanje il nestabilan PH) bitno je da su otklonjeni :)





 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Malo sam "editovao" box prefarban je u bijelo iznutra mat bojom za drvo na vodenoj bazi, boja je loodilo, skoro nikako nema mirisa i extra brzo se sushi, et sad box bar ne lici na cigansku cergu hehehe, bit ce josh "edita", ovih dana ubacujem josh 1 osram 827 1500 lm i mislim da ce 5 stednih od 1500 lm biti sasvim dovoljno za 1 biljku.Ovaj "auspuh" cu morati malo smanjiti, ovaj mi uzima dosta prostora u boxu :( jbg najradije bih ga skinuo ali ne zelim da i se i najmanji tracak svjetlosti vidi vani :), evo kako to sada sve izgleda.

 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
svida mi se kombinacija s pepsijem :) daj kad ces moc okini sliku toga da vidim kak je slozeno :)

kakva ti je temp unutra ? imas samo jedan vent ?

5 zarulja ako sam dobro skuzio ?
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
e da te priupitam za te flex cijevi sto ti osigurava svjetlonepropusnost (čoejče koja riječ)
jesi probo mozda bez toga i koja je razlika u temperaturi...
jel te cjevi sta usporavaju cirkulaciju zraka?
ono kolika je razlika (ak si ikad probo bez tih cjevi)?
kontam to učinit a otprilike imamo sličan set up pa bi mi puno pomoglo...
a imo problema s temperaturom prevelikih pa kontam ak ce mi to pogorsat cirkulaciju ond cu bolje riskirat da malo svjetla curi vanka.....
et bud pozrdavljen i svaka ti dala
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Pepsi sluzi samo da svjetlo ne ide u oci :D, sijalice su pricvrscene za aluminijski lim koji prekriva citav krov boxa a ujedno sluzi kao reflektor.Imam 3 venta jedan mali za upuh onaj kao od grafickih kartica, i na njemu ima filter od nape zbog prashine etc. a za ispuh je od pc-a 8 cm ali je 5000 rpm i radi na 7 volti, i ovaj 12 cm od pc-a sto se vidi radi na 5 volti kao i mali za upuh.Temperatura je idealna pod lampama je 26-28 ali to opet zavisi od ambientalne zar ne :) kad stavim ovaj za ispuh na 12 v temp se spusti za 5 stepeni :D ali onda je box dosta bucan.

@badger badger

Ogromna je razlikaaa, kad se "auspuh" skine temperatura u boxu bude skoro ko ambientalna mozda koji stepen vise :), uglavnom sigurnost mi je najbitnija a i nema potrebe da se skida bar za sad (inace se moze skidat "auspuh" posto je pricvrschen za poklopac od plasticne kutije) to ce mozda trebat u vrucim ljetnim nocima posto mi je svjetlo nastimaTo da radi po noci, al ako stavim ovaj vent za ispuh na 12 v nece mozda bit ni potrebno.Uglavnom ako imash slab vent za ispuh bitno je da onaj vent koji "glumi vjetar" pushe odozdo u biljku ako ga stavish da pushe u vrhove temperatura se drasticno poveca, takodje je bitno da cijev od ispuha bude pri samom vrhu boxa jer vruc vazduh ide gore zar ne ? :), i ja sam u pocetku imao problema sa temperaturom dok nisam skontao ove finte heheh, ako stavish vent da pushe u vrhove ili izmedju sijalica i vrhova, onda se novonastali topli zrak siri po citavom boxu, a kad vent pushe odozdo ispusni vent lakshe uzima novonastali topli zrak i salje ga van :) kod mene je inace upuh otprilike 5 x manji od ispuha ..., probaj se igrat malo sa ventom koji pushe u biljku mijenjaj mu polozaj ali bitno je da pushe od dna prema vrhu boxa.

Poz i takodje :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.