Ormar grow/250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
21.06.2014
22
11
3
Vent pod obavezno,a mislim da riža odbija vlagu.sol upija.
U solenku stavljamo rižu da nam se sol nezgruda,jel tako?ja bi stavio sol u box,a rižu ispred upuha.
bilje super izgledaju,sretno:)
 

RASTAMAN420

Aktivan Član
31.12.2013
88
38
18
ako ti je vlaga prevelika stavi so u taj box so spusta vlagu ;) najbolje je da napunis neku ciniju :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.380
2.598
Dobra je vlaga...60% i nije neki problem.Riza,sol...gluposti.Jedino rjesenje je dobar vent.ako vec imas potrebu sa tim :)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
@opa cupa - Porasla je vlaga na 75, pogledaj higrometar. A riža i sol jebiga kad nemam drugo. Sutra ću nabavit odvlaživač pa probat s tim, samo neznam di će mi stat :D a glupi ventilator nabavljam već previše.

U međuvremenu se pojavilo par fungus gnata, siguran sam da je to to jer sam je jasno vidio, par komada svaki dan ubijem rukom i viđam ih da se muvaju po zemlji. Kad sam čeprkao po zemlji sam našao sitne sitne larve istih.

Našao riješenje za obje, nabavio ljepljive trake za odrasle fungus gnatove a za larve bi trebao koristit hidrogen a kako ljudi ionako preporučuju H2O2 za prozračivanje korijenja to ću definitivno probat. Nisam zalijevao dva dana, taman.
Dakle 4ml 3% hidrogena litru vode.

Samo svatko, čini se ima drugačiji stav prema primjeni hidrogena pa bi bilo fora kad biste napisali u kojem omjeru i koliko često vi to radite ako to radite, naravno ako niste upušeni samo okom prošli tekst ;)
 

caspe

Aktivan Član
23.01.2012
558
6.797
233
34
Moraš smanjit vlagu, to ti je ok omjer, nemoj zaljevat par dana... iskljucivo kad biljke vidno ožedne, crknit ce to :)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
3. tjedan cvijetanja - 6. tjedan od sjemenke.

Nabavio sam odvlaživač, čini se da radi svoj posao dobro, smanjio je vlagu na cca 50%.
Dao sam im spize za ovaj tjedan, sad čekam da se zemlja dobro osuši sve dok biljke ne pokažu da su stvarno žedne, onda opet hidrogen.
Larva fungus gnata je, čini se još više nego zadnji put. Stvarno se nadam da ću ih se uspjet riješit ovom metodom.
Također sam napravio mali vent od starih gluposti u radioni, j*bo ja grow shop i njihove cijene, eto, netko je morao reć. :D
U boxu više nema mjesta za apsolutno ništa, nemam blage veze di ću sa svime kad se hedovi počnu jače punit. :knockknock:
Što se ventilatora tiče, hajde da objasnim kako sam ja to radio, u slučaju da neki novi čita upravo ovaj dnevnik. Neću ulazit u detalje jer već ima tema di je sve objašnjeno.

Znači nađeš neki uređaj, bilo koji da na sebi ima ventilator. Rastaviš i izvadiš ventilator van. Na ventu pronađeš specifikacije i tražiš adapter (ili punjač ili čak napajane od uređaja od kojeg skidaš vent) što sličnijih vrijednosti. Iako te vrijednosti ne moraju bit iste, znači može odstupati par volti, ali ne više od toga. Sad čistiš žice od adaptera i žice ventilatora te spajaš + sa + i - sa -
Ako ti se vent vrti na krivu stranu zamijeni žice. Te spojeve izoliraj najbolje što možeš da nebi vatrogasci došli udisat plod tvojih muka.
I to je to. Tvoj besplatni vetilator je spreman.



Update ormara
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
sve 5 samo pazi iz cega izvlacis ventilator i koja mu je potrosnja da ti se nebi desio sok kad stigne racun za struju jer i ja sam sebi bio slozio dvije mrcine od ventirlatora iz kuhinjskih napa koje su furale non stop dok nisam shvatio da njih dva ravnih 500 W/h...vjerovatno nije tvoj slucaj al nekome bi moglo pasti na pamet
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
@mario - sigurno nije moj slučaj. Čuj, dvije nape vs. mini vent. Ali da, definitivno pripaziti na snagu.

@stipe - nije ni velika razlika obzirom da se radi o istosmjernoj struji a ventilator nije toliko osjetljiva komponenta (unutar venilatora se, na željeznoj jezgri nalaze namotaji od tanke žice koje u najgorem slučaju mogu izgoriti što će rezultirati prestankom rada samog ventilatora a ne požarom, bar u mom slučaju.), prilično sam uvjeren u ove stvari pošto mi je baš to struka-ish. A adapter na sebi ima termoprekidač.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jackhammer

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Ma i meni je struka zato i kazem :) Znam kak zgleda vent iznutra....a znam i da ima nesto malo elektronike(vecina ih ima). stabilizator napona i neku kontrolu brzine ak se ne varam. Tak da ce to prvo krepat. Nisam mislio da box plane...nego vent da krepa iznutra :)
Javi kad krepa :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
4. tjedan cvijetanja - 7. tjedan od sjemenke

Ela!

Jučer odrađen prvi flush, danas će plantella, sutra ništa pa H2O2.
To je otprilike raspored.
Mislim da do kraja ima sigurno mjesec dana. Pistile lagano mijenjaju boju ali daleko je to još. Vlaga ide od 50 do 60, nije idealno al nije ni opasno.
Na oko bi moglo bit za pušit tjedan dana hehe.
P.S. Zajedno s ovima ću ovih dana ubaciti i jednu sjemenku pa nek raste s ovima na 12/12 tako da ne gubim vrijeme.

1.


2.
tmp_14957_20141114_182024_28798770.jpg
tmp_14957_20141114_1821071724181746.jpg


3.
tmp_14957_20141114_1850091916831136.jpg
tmp_14957_20141114_1850391594124705.jpg


4.


Sve zajedno



Vent još radi :signs053:
:D
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Sredina 5. tjedna cvijetanja
Znači 9. tjedan od klijanja.
Plantella cvet pola doze tjedno.
Temp 19°-25°, vlaga 50%-63%



Što se zdravlja tiče, vide se izgoreni vrhovi lišća što znači previše gnojiva, iako dajem sićušne doze. Neću flushat nego ću jednostavno odgodit gnojenje. Jedna od njih izgleda "plastično", možda radi nereguliranog pH?
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Sredina 7. tjedna cvijetanja
Mislim da sam si napravio pizdariju, svaki savjet je dobrodošao. Flushao sam prošli tjedan i od onda gnojio jednom sa 15ml na 3l vode sve biljke. U međuvremenu su se dvije približile kraju. Sutra mi stiže mikroskop pa ću znat točno di smo al ovako mislim da će dvije vrlo brzo pod nož. Al ne želim opet pušit plantellu, jel mogu opet flushat?











I dalje si ne mogu pomoći da mislim kako sam totalno nepoželjan na ovom forumu. Ne sa strane svih ali dobra većina me ignorira ili čak vrijeđa. Možda sam si sam kriv jer se lako uvrijedim. Krivo sam počeo uopće postojati na ovom forumu sa jednim od moderatora, i nisam se uspio opravdati jednoj temi već sam ispao još i nezahvalan. Stvarno mislim da je bilo nepoštenja i to me muči i gotovo.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
pa flushaj ponovo.... ne vidim razlog zastno nebi mogo ponovo :) provjeri sa mikroskopom kolko do kraja pa flushaj 7-10 dana prije skidanja.

ja nisam primjetio da te se ignorira ili vrijedja.... ako nes imas sa moderatorom, najbolje da to rjesis snjim nego da se i dalje tako osjecas.

btw: biljke izgledaju super :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kirje
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.