Plastiq-Seedsman mix (Mazar, Pure Kush, Jack H, Blueberry) 250w mh/hps+400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Pa kakva je avantura ispala ni sam ne verujem kamoli da ubedim drugog.
Sve je pocelo nakon sto sam proveo mesec dana u Ohridu i svakog dana morao da vozim 20 km u jednom pravcu da bi sredio paketic jer lerdi se boji da proda vise.
Aj to sto sam potrosio vise love na "nista" nego na ceo odmor je manje vise sporedna stvar kada si vec pripremio lovu za trosak.
Treca i najbitnija stvar je sto vec 5 godina imam traumatski glaukom kao posledica genetsko nasledjene trombofilije i pri jakim napadima vutra mi zaista pomaze.
Pomazu i lekovi ali su sporodelujuci a kada se napad dogodi veruj mi da je bol neverovatnog intenziteta.
Na svu srecu napadi su retki i najcesci tokom leta kada je izlozenost suncu najveca.
Elem narucio sam menke a jos da nisam imao ni postenu cfl..menke dosle a ja jos nisam nasao ni hps a obisao pun qrc radnji po gradu.
Srecom naleteo na vutru i zapisao sta mi tacno treba i koji model te ukucam u google zastupnik Osram i Sylvania te odem kod njih i kupim 250 a 400w planirao sam za kasnije.
Kako ide na pocetku sam se plasio da tako jako svetlo od HPS bude prejako za male biljcice i izgori ih pa uzmem jednu CFL pa isti dan skapiram da je malo pa jurcaj u radnju po drugu pa ajde spajanje balasta pa kabal kratak, a sredina Septembra vruce uzas, a ja dnevno po 100 km u guzvi..isto kao da moras dva put u spicu da ides od Vukovog spomenika do Merkatora na NBG..mic po mic.Uzas.

Ehee kakva je avantura to zna samo onaj koji je prosao :)
Pa avantura sa poljo apotekama i trazenje adekvatnog djubriva jer nisam mogao da narucim.
A box? :)
Zamisli da unistis zenin ormar koji je donela u miraz da bi stavio par malih saksijica?:)Kada bi tasta saznala garant bi je strefio slog :)
Sto mislis sto imam od svega duplo :) a nesto i troduplo..3 kompleta po 250w mh i hps..2 akv pumpe za vazduh 2 termometra 2 ventilatora i skoro sve u dva primerka?:)
Da se ne bi biljcice umrle kada bi se nesto pokvarilo a bio bi vikend..jer kakav sam maler uvek se takvo nesto dogodi za vikend ili neki spojen praznik i slicno.
A to sto sam napravio kolekciju od sva moguca i ne moguca djubriva po gradu je zaista sramota :)


Jos cuvam zapisano na papiric OBAVEZNO High Presure Sodium sijalica!Druga nikako!
A tek moje 15 minutno ubedjivanje sa jednom prodavacicom da mora biti Sodium a ona mi nudi Natriumovu je vrh vrhova
Kako me bilo sramota kada sam kasnije procitao da je isto :) Sledeceg jutra fino lepo sve odstampam.

Posle me ponelo priznajem ali pocetak je bio vise nego komican.
Uostalom moze se videti po mojim porukama ovde da sam prvo narucio menke pa kupio hps :) i jos me frend jako iznervirao sto je odustao od svega pa meni ostalo jos jedan 250 komplet pa sam stavio u oglase.

Inace sto bi smarao Hempatiju ili *********** da mi salju balaste i sijalice..srecom prvi nisu ni odgovorili a drugi salju ali do Vranja :)
Zato je i onaj zemljak hteo da uradi 4-5 biljke sa CFL jer nije mogao da nadje HPS.
p.s
Da nije bilo vutre garant bi odustao ili bi potrosio 3-4 paketa menki i ne bi stigao dalje od klijanja.
Hvala vam!
 
Poslednja izmena:
25.09.2015
40
62
18
Ma ja sam siguran da nisi bio ti tvoj zemljak bi bio hit na temu Provale s vutra.org
 
Poslednja izmena od urednika:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Haha eto i zemljaka koji je hteo da odgaja u 2x2 boxu sa cfl :)
Nista strasno zemo..jbg kao da zivimo u Africi.
Ja znam da je stvarno nemoguca misija naci HPS..kao sto su ovde na forumu 2006-7 jedva nalazili balaste tako i mi se jedva snalazimo ovde.
Na svu srecu moze se naruciti iz inostranstva ali je cimanje..sto bi ja inace isao do Soluna 200 km u jednom pravcu da kupim box ili slicne stvari..jer ovde nema.
Edit:
Kupovina preko neta je zaista odlicna stvar ali ponekad i nije.
Ja sam navaren bez puno razmisljanja narucio podosta paketica(da se obezbedim da ne nestane) :) pa jos narucio covek i djubriva i slicnih stvari.
Kada sam sledeceg jutra skapirao sta sam uradio sa par klika bilo mi muka.
Srecom ovi na carini nisu uspeli iz prve da provale gde su a ja vratio paket natrag.
Pre par dana narucio ponovo ali sa extra stealthom..videcemo dali ce trkeljisati ovaj put.

A i bre stvarno je postalo pre lako naruciti sa neta.
 
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Pre sat vremena otvorio box da ih zalijem i primetio na Blueberry kako se cedi neki sokic iz cvetova a listovi su lepljivi?
Nesto slicno je i na Mazaru ali puno manje..
Temperatura je 20 a vlaga dok spavaju 55% dok je "danju" 40%.
Ventilacija uredno radi, provetravanje t.e svez vazduh uredno.
Ovakvo nesto nisam primetio u outu nikad u ovakvim kolicinama..bilo je smole ali zadnjih 10 tak dana, ali da se ovako cedi jok.
Neko sa slicnim iskustvom ili da zna sta je u pitanju?
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Aaa ne gamad nikako, naucio sam tu lekciju..alergican sam na takve stvari pa preventivno prskam Neem uljem i rastvorom od belog luka.
Doduse za gamad proveravam bukvalno svakog dana jer imam psa i mota se oko boxa da gricne koji listic mada ima Scalibor ogrlicu pa je i on gamad free.
Ja sam rekao da je sokic iz cvetova jer to mi je prvo palo na pamet jer nisam mogao da zamislim ovoliko smole, ali definitivno je smola..lepljiva mirisljiva smola.Uh kako samo mirise..zaista da polize covek prste kao posle Janjetine sa Zlatibora :)
Mada i ona sa Jablanice mi ostala u malom mozgu..ako se bolje prisetim i ona sa Braca je bila izvrsna :D

Mazar je ceo oblepljen..kao da nisam melasu stavio u vodu nego prskao po listovima.
Zacudilo me to sto sam u mraku pomislio da curi sa cvetova..a u opisu straina lepo pise:
It produces highly resinous buds characteristic of its Northern Afghani heritage, which taste like good smooth hashish.
Evo i deo iz opisa Mazari Sharif-a a opis je zaista bukvalan.
Sieved "Milk of Mazar" garda is very resinous and so can be hand-pressed to make charas; it has a distinctively pungent, sweet aroma and a dreamily mellow high.

Ne vidi se na fotkama nista od toga..ako se malo zumira vidi se po kako pocinje po obodima i negde na listovima kao male neravnine..
Definitivno lep strain za odgajanje, a kako drugi kazu i veoma lep high.

mazar.jpg mazar2.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
pa prirodno je da su listovi lepljivi ako na njima ima trihoma, al napisao si da se "cedi sokic iz cvetova". druga je stvar ako su cvetovi lepljivi, al da se cedi bilo kakav sok iz tako malih cvetova tesko moguce, to je sad jasno kad si stavio fotke, bez fotki mozemo samo nagadjati pa mi u nagadjanju palo na pamet da mogu biti i nametnici neki koji ostavljaju neki "trag" za sobom. moras biti malo precizniji kod opisa biljki ako nema pratecih fotki ;)
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Poceo sam da gubim zivce sa Jackom jer se jos steca a flip je pre 6 nedelja, dok je cvetove pustio pre 20 dana.
Ako je ovo tipicna stativa feno sta li se dogadja sa Jackom od Sanija ili Sugar Punch koji kazu da se streca x2.
Pa meni za te strainove treba box od 3 metra visine, ili flip na 12/12 ne duze od 2 nedelje.
Nisam pametan sta da radim jer je poceo da zaista smeta u boxu i druge 3 biljke ne mogu da se rasire kao sto treba a zao mi da ga bacim jer izgleda kao predobra gandja a i ima negde oko 150-70 cvetova velicine osrednje jagode, a tek je poceo da ih puni.
Kada bi imao jedno 400 w samo za njega kole bi se savijale od tezine nakon 20 dana, garant.
Nisam pametan zaista sta da radim.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Trenutno je u istom boxu sa drugima, u kupovnom koji je na fotkama, 2m visine.
Jeste smeta jer zauzima skoro pola boxa a druge tri se guzvaju u ostatak, a i sam JH je zguzvan a i poremeti ukupno stanje.
Nisu sve njegove grane toliko visoke(ostale su 10 cm krace) ali 4 glavne kole jesu iznad 170 cak i sa super cropanim vrhovima pre par dana opet se vratili u prvobitno stanje.
Onaj drugi box gde sam poceo grow je taj customiziran plakar od 180 cm visine gde bi mogao da zbudjim Jack-a, ali je dostigao 172 cm pa nemam puno opcija oko budjenja svetla..hps ne dolazi u obzir pa bi eventualno mogao da zguram jedan panel ali sa jednim panelom na 10-15 cm od vrhova svetlo bi islo samo na pola biljke a da vadim oba panela samo za njega ne bi mada moze i tako a tamo da ubacim jos jedan hps od 250.

Pada mi na pamet i hps da postavim vertikalno t.e da Jacka razvijem po celom boxu i grane rasirim i nekako zalepim za zidove pa bi tako eventualno vertikalno osvetljenje imalo smisla.
Nemam puno opcija.
Ako neko ima nesto pametno nek napise..meni osim onog od pre 2 reda nista drugo ne pada na pamet.
Ili da ga zafrljacim u tri lepe..i onako ima jos 6-7 nedelja a verovatno i duze, a dotle bi nove menke vec bile na 4-5 nedelje od 12/12.
Mada ako razmislim bolje to nema puno smisla jer ne bi promenilo puno osim sto mogu staviti razlicite strainove.

Ne mogu sad da stavljam fotke, prazne baterije od amparata..
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Pa kad radiš supercrop moraš granu privezat za dole inače se vrati u prvobitan položaj! Ja si zato uvijek radim lst i kad prebacim na 12-12 biljka ima svega 30-40 cm,ali i nisu sve biljoze iste pa čak i da je ista vrsta uvijek ima odudaranja! Ugl kako god napravijo nek je sa srećom!
 

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Onaj drugi box gde sam poceo grow je taj customiziran plakar od 180 cm visine gde bi mogao da zbudjim Jack-a, ali je dostigao 172 cm pa nemam puno opcija oko budjenja svetla.
Pada mi na pamet i hps da postavim vertikalno t.e da Jacka razvijem po celom boxu i grane rasirim i nekako zalepim za zidove pa bi tako eventualno vertikalno osvetljenje imalo smisla.
Eto taman tako uradi kao što si pomenuo. Prebaci Džeka u veći boks, šibni HPS vertikalno, posavijaj, zaveži i izlomi te grane još malo kako znaš i umeš i biće to sve ok. Pa ne može se ni on strečati ceo grow majka mu stara, mora stati jednom. A svaka ti je opcija bolje od bacanja. Aj' sa srećom, pa javi šta si uradio.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Otvaram sinoc box i umalo da me strefi srcka!
Na zemlji nesto belo kao pljesan, budj, mildew ili kako se vec zove.
Ne mogu da verujem da se mogla stvoriti za 12 sati jer kada sam zatvarao box nije bilo.
Znaci uveti su po propisu..temperatura prosek 25 uz minimalne varijacije dok je svetlo upaljeno, a kada spavaju je 20 celsiusa.Vlaznost reguliram ventilacijom i zadnje 2 nedelje je na 40%, dok spavaju nikad nije presla 50% pa me jos vise zanima kako je mogla da se pojavi.
Nema po biljkama niti po listovima niti po budovima nego samo na povrsini i to na dva pota dok na druga dva nema.
Gledam blize i ne izgleda kao sto izgleda pljesan..pa mi pada na pamet da je nesto ili od vode ili od melase koju sam stavio jedan put i to 1 Tbs na 10 litra vode.
E da, zalivanje na 72 sata i svaka popije po 3 litra vode sa minimalnim runoffom.
Ne znam dali mogu isprati malo zemlje sa Peroxidom kao sto radi Cervantes sa biljkama koje imaju plesan pa prema tome videti dali je plesan ili je nesto od melase ili na kraju krajeva obicni kamenac?
Ako neko ima slicno iskustvo neka podeli jer ovo nije uopste prijatno..ili neki savet za suzbijanje osim pranje Peroxidom..apoteke otvaraju u 9.
Jaoo pa ovo je zaista neprijatno..brinem se o njima vise nego o sebi i opet neki problem.
Kako li je samo vama koji ste izgubili cele biljke ili yieldove nakon par meseca.
Evo fotke. bugja2.jpg budja.jpg
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
A nije tolika drama .Pažljivo raskopaj površinski tu gde je krenula mahovina nekom kašikom ili špaklom pa pobacaj zahvaćene delove .Može i peroksidom to da se reši ali pazi da ga sipaš samo po površini da ne pobiješ korisne kulture dublje u saksiji .