Plastiq-Seedsman mix (Mazar, Pure Kush, Jack H, Blueberry) 250w mh/hps+400w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Gledam blize i ne izgleda kao sto izgleda pljesan..pa mi pada na pamet da je nesto ili od vode ili od melase koju sam stavio jedan put i to 1 Tbs na 10 litra vode.
ako je povrsinski sloj suv onda moze da bude i kamenac iz vode ili od melase mozda, ja je nisam koristio. svakako uradi kako je kolega sugerisao. nema mesta panici
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ah dobro nije fatalno po biljke, citam na netu.
Uzeo peroxid i razredio po uputsvu od Cervantesa te skupio taj povrsinski sloj i ostavio 20 tak minuta pri tom povremeno mesajuci i nema nikakvih naznaka od powdermildew na povrsini vode.

Za svaki slucaj skupio sam kasikom sloj od 2 cm i stavio novi sloj friske zemlje.
Citam da Neem oil nema ucinak protiv budji.
Pregledao sam bukvalno svaki list i cvet u boxu i nigde ni traga od belih povrsina sto je dobro.
Primetio sam da su 2 pota koji su na putu od pasivnih ulaza vazduha imaju ove simptome i da je moguce neka prasina mada ima mrezu.
Javljam ako ima neku promenu.

Hvala za pomoc.
Edit:
Imamo veliki problem sa kamencem pa tako boljere cistimo par puta godisnje jer nakon par meseca prestaju grejaci da rade, cak se jedan put i slavina zapusila od naslagi pa me tesi da je vrlo verovatno kamenac.
 
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Da, to ce postati praksa ubuduce mada jutros sam skupljao bukvalno kasikom da ne bi ostetio korenje jer su tik uz vrh.
Sledeci grow svako malo dodajem po cm-dva zemlje kako bi mogao to raditi.
Thanks.
U zdravlje.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Nema nista posebno osim malo N trovanje i PK lockout.
Klasicni simptomi overdoze od N sa kanzama nadole i tamni steamovi za dan dva te ljubicasti listovi kod WW i malo BB.
Takodje P lockout kod biljaka i klasican primer za sporije formiranje cvetova i uopsteno sporo kreiranje istih te stariji listovi postaju tamno ljubicasti i cvetovi su usporili rast.
Trovanje N je takodje prouzrokovalo i K lockoutom i opet slicnim simptomima kao kod fosfora te su neki steamovi postali ljubicasti te stariji listovi koji nisu imali claw su postali kao spaljeni i pokazali nekroticne vrhove a sutra dan se nekroza prosirila.
Nasao sam na netu dosta slicnih problema kod korisnika BioBizza sa slicnim t.e istim problemima jer kod BB se BioGrow koristi svo vreme a ima dosta Nitrogena i mora se koristiti da bi se aktivirao BioBloom, a cini mi se da i TopMax i Fishmix ima N pa cak i Alg-a Mic..mrzi me da trazim ali mislim da i BioHeaven ima N.
Definitivno BioBizz tablicu treba uzeti sa rezervom jer je preporucena doza od 2-5 ml/l i svaki strain treba posebno promatrati.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
White Widow 6-7 nedelja od pocetka formiranja i 8 od flipa.
Pukao glavni Y steam prilikom premestanja i trebalo je 7-8 dana da se oporavi i nastavi uzimanje hrane, a ja nisam obratio paznju i sledilo je normalno zalivanje i djubrenje te je verovatno usled toga WW pogodjena N trovanjem.
Jos najmanje 3-4 nedelja, cak i mozda vise jer po grow reportima White W od Seedsmana treba punih 11 cak i 12 nedelja za full sazrevanje.
Pistili su jos beli sa ponekim amber i jos rastu. ww.jpg Levo BB desno WW
wwibb.jpg www.jpg
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
I Jack Herer u svojih 1x1 i prvobitnom "boxu" gde je grow zapocet i bio je planiran za sve cetiri biljke, ali nije im bio sudjen pa je Jack sada zatvorenik :)
Nije da mu je lose pod 2 Hans Panela.
Jedan odozgo jedan od napred.
Super cropan je tri puta i vrhovi su trenutno vodoravni za 20 cm nize nego sto je bio.

U boxu gde su ostale tri biljcice su od pre 6 dana 2 x 250 HPS.
jh1.jpg jh2.jpg JHHH.jpg jhhhh.jpg
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Blueberry na nekih 6-7 nedelja i odprilike pola pistila su amber i po slobodnoj proceni bice spremna za berbu jos najmanje 12-14 dana, mozda i malo duze.
Mikroskop sam morao da vratim a moj putuje iz Kine vec mesec i po i nikako da stigne, tracking stoji mesec dana Beijing shipment center.
Nadam se da ce ubrzo stici.



bb.jpg bb1.jpg bb3.jpg bbbbb.jpg bbbbbbb.jpg
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hvala momci.
Paneli zaista odradjuju odlicno svoj posao iako sam bio malcice skeptican na pocetku zato sto je cvetanje pocelo prilicno kasno, ali ja sam birao genetiku i ispali su svi slow bloosom pheno kao u opisima po netu.
Neko sa ostrim okom i iskustvom nek da svoje okvirno mislenje koliko jos do kraja imaju BB i Mazar..za WW sam siguran da ima jos 3 nedelja cak i vise a Jack je prosao nesto malo vise od pola puta :)
Hvala unapred,
Pozdrav
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Kazu da flush nije ophodan kada se koristi organsko djubrivo i ovde nema ni kap mineralnog osim sto je bilo u PotH.
Dali ima smisla odraditi flush i isprati potencijalne nakupine ili nema potrebe?
Jel ima neko da je odradio flush a koristio organska djubriva?Iskustva?
Thanks.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Capnuo juce sa par vrhova.Kao aj da vidim ispod lupe i cini mi se sve prozirno..a i..
Jaoo i jos pustio film da gledam onaj Mexicki sa psima..
Jeste prozirno :)) ali meni se ugasio..cim se ugasio i ja sam ga ugasio :D
Uf kako lepo..sta sam ja sve to..od svega po malo.Sad mi prija ova Arabika sa malo mleka.
Kakav smoke report crni.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ispravka.
Capnuo sam par kalixa ne vrhova te ih jedan dan "susio".
Napomena da namerno nisam palio dve nedelje.
Mix Mazara, BB i WW..miris nikakav..skoro i da ne mirise na vutru..tu i tamo zamirise na nesto lepo i slatkasto..ali slab miris, veoma..dim pun i ne grebe uopste.
A rad? rad..

Prvi dim nista, drugi do "balcaka" nista, treci do noznih prsti, nista i kazem samom sebi mu u pm sta sam koji moji to uradio, sta ocekujem i ja od malog spliffa. kad ono pocela da me obliva vrucina.
Grudi pocele da polako peku sve vise i vise a krv da vri a Erotic Lounge koji sam slusao dobija drugi prizvuk i dimenziju.
Poceo je rad u glavi ali bistra 100% bez nikakvih side efekta..prosli 10 min a ja jos pokusavam da se logiram na vutru i napisem nesto! :)
Krv uzavrela skroz i hvata me sve vise onaj hash rad, bas intenzivan ali veoma prijatan.
Spliff od male rizle ostao na 1/3 u pepeljari..ugasio sam i ja i on.

Gledam reklamu na tv za sladoled i dosla mi voda na usta pa sam isao do kuhinje da uzmem cokoladu i napravim sebi kafu.
Kazem sebi aj sad ustani momcino, garant su ti se noge odsekle..kad ono ustao kao da sam 20 kg laksi a noge hodaju same :)
Napravio 6-7 koraka i stigao do pola kuhinje kad ono vidim burazera pravi prvu kafu u 5 i kaze mi: sto su ti takve oci kao da si ronio par sati?

Napad smeha u 5 ujutru nicim izazvan dobrih 3-4 minuta traje li traje..prska me vodom a ja ne mogu da udahnem od smeha.
Polomio sam dobar komad karameliziranih pistacija sa susamom pravljen delimicno po receptu od Some Rastafarijanca i vratio se u sobu da odgledam odlican Meksicki Amores Perros..film traje li traje..borbe pasa a moj pas lezi do mene i uznemire ga zvukovi pasa u svakoj sceni gde se oni kao bore.
Rad ne prestaje niti se umanjuje..palim pljugu i jako mi prija kao da sam upalio mini Cojibu..a to obican crveni Winston.
Film traje a ja se trznem nakon nekog vremena i shvatam da sam ustondirao i pogledam na sat i shvatim da me "nije bilo" 30 tak minuta..vracam film natrag i odgledam ga u cugu do kraja..film zavrsi a ja jos osecam rad..prosla 3 i po sata +-.
Pokusao sam da se logiram i da napisem svoje ushicenje ali na tome je ostalo..opet sam zaglavio par minuta pokusavajuci da se logiram..uspeo sam napokon ali nisam mogao da nadjem moj grow i odustao te iskljucio pc i otisao na spavanje.
Ispao kao grow report..

E tek sada zaista jedva cekam da zavrse svoj put i malo iskjuram.
Edit:
Gledao sam pistile na pravom mikroskopu od 200-300x i to sto sam uspeo da vidim nabrzaka je da se tek tu i tamo vide po neki mlecni, a ostalo sve prozirno.
Od 10 pistila koje sam gledao samo su 2-3 mlecni 20%, a ostalo sve prozirno.
Znaci ima jos podosta.
 
Poslednja izmena:

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
BB izgleda kao krem od sampita sa izrendanim cokoladom :)
Pocelo je ono ljubicasto kod BB da se pojavljuje ali se ne vidi na fotkama.
I Mazar sa svojim nabreklinama koji izgledaju kao uvijene makarone.
Te WW na kraju.
Budovi na BB su kao one sarene penjaste bonbone sto jedu klinci samo sto nisu tako flufy.

Uzivajte. blueberi.jpg maza.jpg ww1.jpg
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Kolko li se samo hrane nakupilo tu...ja bi ovo flush sutra ili tako nesto.
Zadnjih nedelju dana skoro su dobile samo vode i malo melase.
Kao da nemaju namere da mrdaju iz boksa..vidi ti lepo im toplo dok napolju zima i smog.
Da se ne ponavljam sa fotkama eno od juce..Kada proceprkas prstima po njima odma se rasiri miris a inace ni filter mi nije prikljucen nego samo Ona gel u hodniku i sve ok.
Jaci miris kad zapalim.
Ostaju pistili po prstima i lepe se..ali jedno 30% su beli pistili a resto svetlo karamel..nisu se dosuncale..
A dobile su pre nove godine Green Power T Pia od cetiri stotine vati jer sam drugi panel trebao kod Jacka koji robija svoje vreme na svoje mesto.
Ne dam im vise hrane..samo mozda jos kasiku melase za zadnji put i do kraja samo voda.

Vreme je da se baci nesto u rapid rooter..
Jel mora da se otvara novi dnevnik svaki put :)
Bilo bi lepo kada bi se moglo nastaviti ovde..i dopise gore ili promeni.
Eto.
I to.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Hihihi nocas stavio sam nove menke na klijanje!
Nisam izdrzao a i grow se blizi kraju pa taman jos 15-20 dana dok stasaju za prvi toping ili tako nesto i dotle da odlucim sta cu i kako.
Jos ne bi da otvaram temu pa cu zato ovde piskarati sve dok ne zavrsi ovaj, a onda otvaram nov.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Slabo mi isla matematika od osnovne..imao sam onakvog komunjarskog profu koji je nosio non stop onu plavu kecelju i stapic te je satro bio strog a ustvari samo je hteo da svako od nas isto zna matematiku jer je on pisao te udzbenike pa je verovatno tako skapirao.

Elem..ceprkam po boxu te malo sredjujem listic dva pa gledam biljoze..gledam nove pistile..
Nesto mi cudno..nije moguce da je ovo kraj 9 ili 10 ta nedelja..jos tu ima da se suncaju i sednem na pc da pogledam u GrowBuddy i vidim cudne datume..
Pogledam fotke i rucni dnevnik i vidim da su tek oko 20-11 poceli da pustaju pistile pa cak i malo kasnije.
Izracunam opet i vidim da nisu u 10-11 nedelja nego zavrsavaju 8 nedelja..tacno.
A ja ubedjen da je proslo 10 nedelja ili 11 i dizem frku jer su milky tek u naznaku pa cak ima i novih pistila na nekoliko budova.
Kako god sve je u redu..
Ne mogu da napravim nikako bolje fotke od onih i to je to..
Nabavio sam onaj kao pokusni mikroskop za srednju skolu i odlicno vidim trihome da su prozirni i tek poneki milky...tek na Mazaru 10% mlecnih..
Imamo jos dobrih par nedelja pa dotle taman bice nesto i od ovih sto sam stavio pre neki dan..
A mozda je 4 komada malo..da pristavim jos koji za svaki slucaj :)
Da ne budem tako skromal ali onih par calyxa kojih sam capnuo pre neki dan i onaj mini smoke rep su bili iznenadjujuci bez pogovora.
Jos samo malo :) Cim su stigle do ovde sta je jos mesec i po dva da zavrsi grov pa susenje pa malo tegle.
Eto napricao se ja. ustvari raspisao sam se ja! Valjda se tako pise!:)
Ne, nisam navaren samo tako mozda delujem..ozbiljno.
Ej evo neki dokumentarac o oceanima..to uzivam!

Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fo Ga