Projekt: Ormar

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
evo mene opet...sa konkretnim idejama s time da sam vecinu opreme i materijala vec nabavio...osim centrifugalnog venta

shema je slijedeca: grow prostor je ormar dimenzija 90x60x190 (s/d/v) u kojem sam smjestio cooltube 120mm i hps 400...filter ce biti pricvrscen pri plafonu ormara, pa od filtera fleksi cijev 125 do cooltubea, pa iz cooltubea opet fleksi cijev 125 do rupe u plafonu ormara

e sad zamislite slijedece...na tom ormaru je jos jedan element iste sirine i dubine kao i ormar i visine nekih 50cm...tom gornjem dijelu je izrezano dno tako da ce se unutra nalazit centrifugalni ventilator, prigusnica i produzni kabel sa nekoliko uticnica
taj gornji dio cu pregraditi na 3 dijela...u jednom dijelu ce biti ventilator i taj dio ce biti zvucno izoliran staklenom vunom i knauf plocama
drugi dio ce biti za prigusnicu, produzni i ostale kablove
a treci dio cu iskoristiti za sadnice...ubacit cfl zarulje i napravit zasebnu ventilaciju...bit ce nekih 40x30x50, misli da je to sasvim dovoljno

vent ce biti znaci centrifugalni vk 125, 365m3/h, 320pa i 47db buke
u grow prostoru u ormar sam povukao uticnicu (tj. produzni sa 3 uticnice) tako da imam struju i u samo ormaru...sluzit ce za ventilator koji ce puhat po biljkama a mislio sam ubacit i jednu lampu koja ce sluzit kao panic light...znaci ako bude ormar prebucan a dolaze mi neki gosti...jednostavno ugasim hps i centrifugalni vent a upalim panic lampu da curke ne ostanu u mraku

al dobro, mozda to i ne bude potrebno...sve ovisi kako cu to uspjeti zvucno izolirati

uglavnom radovi su zapoceli, sve polako i pedantno jer ionak sumnjam da cu sad po ljeti ista growat zbog temperature

evo tu su sve cinjenice...sorry kaj nisam stavio neku skicu kak ce to sve izgledat, al nemogu jer pisem sa moba...postat cu kasnike kad dodjem do kompa

ne kuzim jedino zasto je cooltube promjera 120 a sve ostalo je 125...wtf?

za upuh sam mislio stavit 1 pc vent od 120mm (protok 156m3/h), samo neznam na koju visinu da ga stavim? hoce li biti dosta taj jedan?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ne...nisi dobro shvatio...vjerovatno ne u ormaru, ustvari sve ovisi kako ce bit s temperaturom
imam jos i pc box za grow...lowryder2...5 dan ;-)
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
MarcoPolo je napisao(la):
evo mene opet...sa konkretnim idejama s time da sam vecinu opreme i materijala vec nabavio...osim centrifugalnog venta

shema je slijedeca: mislio sam ubacit i jednu lampu koja ce sluzit kao panic light...znaci ako bude ormar prebucan a dolaze mi neki gosti...jednostavno ugasim hps i centrifugalni vent a upalim panic lampu da curke ne ostanu u mraku


thx za ideju :) :vb_wave:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ma nije bed, samo nemoj da panicaris :)

a sta u vezi ovog venta za ispuh, hoce li taj pc vent biti dovoljan za taj prostor?

i na koju visinu da stavim ispuh...jel bolje skroz pri dnu ili recimo otprilike na pola visine na koju ce rasti biljke (mogao bi onda sa nekakvim kartonom okrenut smjer strujanja pc vent da puse po biljkama)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ma taj vent ce bit ok, mozes upuh stavit i pasivan......kod mene je upuh pri samom dnu......

 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Dovoljan ti je taj pc 120 mm , mozes staviti čak i neki tiši/manji broj okretaja ili na ovaj koji si zamislio staviš potenciometar pa ga reguliraš po potrebi..
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
Radovi u tijeku ;-)

http://www.shiaupload.ir/images/39313502482279876455.jpg

http://www.shiaupload.ir/images/65077077165514988337.jpg

na cooltube je privremeno montiran cijevni vent (temperatura ide do 31)...skupljam lovu za neki jaci centrifugalni tako da zasad sve stoji

u gornjem djelu bit ce vent koji ce biti u kutiji od knaufa i oblozen mineralnom vunom...prigusnica i produzni kabel...a mjesta ima gore poprilicno tako da cu u buducnosti tu staviti vege dio

sve pukotine sam zabrtvio, svjetlost se uopce nigdje ne vidi...s tim dijelom sam jako zadovoljan

jos jedan detalj...kad spajate cooltube sa fleksi cijevi bolje uzmite onu zvucno izoliranu, ne zbog zvuka vec zato sto se i ta cijev poprilicno zagrije i vjerovatno utjece na koji stupanj

nastavak slijedi (kad uzmem centrifugalni vent)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
eee ovo mi je vrh :) volim vidjet ovako lijepo, čisto sa smislom i redom.....ma vrh brate....jako fino.....jedino ćeš ovaj produžni dignut gore jel tak :) .....i ovo crijevo bi držao na knap....znam da ćeš ga spustit....ali uvijek ga drži "nategnutog" da zrak ne fura po "zavojima, brdima i dolinama" ;) .....stvarno u zadnje vrijeme najjači box koji vidjeh ;) i mislim da ćeš trebat još jedan vent na izlazu ili na ulazu odozgora (kako gledaš :)) (neznam koja je lamp)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
samo privremeno rjesenje...taj cijevni ionak ide van cim dodje centrifugalni (kojeg cu stavit u gornji dio ormara)

a tu di je sad cijevni vent stavit cu fleksi cijev i filter koji ce biti pricvrscen na plafon

hps 400...hvala na pohvalama, ima tu jos dosta posla...no zasad sam zadovoljan ucinjenim

produzni koji je u boxu ostaje unutra (tu sam mislio spojit vent koji ce puhat po biljkama, al eto zasad je ukopcan samo cijevni vent)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
vec bi to bilo gotovo da me ne hebu financije...sad od iduce place cu imat za taj vent...jbg vec sam prilicno love utukao pa sam trenutno na standby...2 criticala i 2 super buda stavljena na klijanje...bit ce u pc boxu dok ormar ne bude spreman
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
Eto da privedem ovaj projekt kraju...sve je gotovo osim filtera, njega cu namjestit kad mirisi krenu.
Ispalo je super, sve proreze sam uspio zatvoriti onim brtvama za prozore tako da se svjetlost uopce nigdje ne vidi, cak ni iza kod usisa (pvc koljeno kao light trap), zvuk sam skoro potpuno uklonio, temperature idealne...ma bit ce to bombona ;-)


Gornji i donji dio (koliko sam uspio uhvatiti)


Donji dio


Gornji dio (vent, prigusnica, produzni)


Ventilator


Ventilator izbliza


Mjere sigurnosti


Prigusivac zvuka na ispusnoj cijevi


Vent nakon zvucne izolacije (stiropor, staklena vuna)



Sneak Peek ;-)
[/URL