Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Blagoslovljen bio Deep

Evo, sve sam spojio i hps radi blistavo :D Sad me zanima, ja sam za utičnicu koristio dvofaznu koju sam odsjekao iz kućne antene, hoće li to biti dovoljno ili su takve žice pretakne pa je moguće da pregori?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.924
358
Socotra Island
eelslap.com
Postovanje celoj ekipi sa foruma !
Zahvaljujuci informacijama iskljucivo sa ovog sajta ,uspeo sam ovih dana da kupim svoj prvi HPS komplet .
Sijalica Osram HPS Son-T 70w
Balast electrostart
Upaljac Elit+

Znacila bi mi pomoc oko spajanja ,s obzirom da sam apsolutni pocetnik i amater oko struje .Nadam se da ce neko naci vremena da mi pomogne ...
Hvala unapred svakako . :respect:
Evo kako to izgleda na slici ...
yp22.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
pa cela tema je o spajanju, da li si je procitao uopste il sad treba da crtamo samo za tebe, ajd, ovo je na brzinu skicirano, gledaj da fazna zica iz startera ide na fazu grla (onaj deo u sredini) a da nula ide na nulu grla (navoje)

2yvvy4n.jpg


imas ovih objasnjenja na vise mesta u temi, daj se potrudi pa citaj malo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.180
5.085
258
somwhere over the rainbow
nemogu bolje fokusirat sa mobom..sorry

1262olk.jpg



Pardon radi duplog posta..

Naime sa trožilnim kablom kojem sam precvikao uzemljenje na oba dvije strane, kad sam prolazio sa ispitivačem, svijetli...

svijetli i grlo i na fazi i nuli. Jbg, tudum sam za struju

Isprobat cu sada propaljivač stavit od 70w vege kompleta.

Ako ni to ne upali, da li smijem na trenutak spojiti prigušnicu od 400w, samo da isprobam hoce li zasvjetliti lampa? Da idem tako sistemom neke eliminacije, mozda je crknuto šta...

vidim da nije neka nuklearna fizika spojit, al ništa...nit zazuji, nikakvog znaka ne daje....


Zaslužujem opomenu radi napušenog spajanja HPS...mnogo jednostavno, samo pratit shemu i skoncentrirat se

jbg..sorry :spcartman:

21j4m4l.jpg
 
30.09.2013
10
31
13
Našao sam ja par shema ali nisam 100% siguran dali je to pravilno,pa bi volio da mi netko pomogne. Imam prigušnicu sa ugrađenim starterom,evo slika pa ako mi netko može nacrtat kako da to spojim,čisto da vidim dali sam ja to točno zamislio...Tnx.
5ckbaa.jpg
2rpchms.jpg


EDIT. Ja bi spojio kao šta sam nacrtao. Ok ili fail???
r8cd4x.jpg
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Piše da je za živinu... može gurat hps, al po meni je to uništavanje dobre lampe. Troši 400W a daje svjetla ko 250-tka...
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
eh pa znam da je za živinu (i za MH)...zato i pitam jel moze za hps, znaci ne valja?
ovu od 250 imam, dakle nemam bas neke koristi ak to zamjenim

u cem je tocno razlika, zasto ova od 400 ne pokriva sve?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Evo copy/paste, da ne filozofiram previše. Nisam teoretičar, pa ne volim kenjati o tim stvarima previše.

https://www.icmag.com/modules/Tutorials/Lighting/1039.htm

Pulse-start sodium lamps often have a slightly lower operating voltage than metal halide and mercury lamps of the same wattage, and ballasts for these sodium bulbs provide slightly more current than mercury and metal halide ballasts for the same wattage would. The higher current provided by the pulse-start sodium ballast can overheat mercury and metal halide lamps. Mercury and metal halide lamps may also "cycle" on and off in lower voltage sodium ballasts, such as many 50 to 100 watt ones
..................................................
One class of sodium lamps is made to work in mercury fixtures, but these only work properly with some mercury ballasts, namely:
'Reactor' (plain inductor) ballasts on 230 to 277 volt lines.
'High leakage reactance autotransformer' ballasts, preferably with an open circuit voltage around 230 to 277 volts. NOT 'lead', 'lead-peak' nor any metal halide ballast!

These sodium lamps may suffer poor power regulation and accelerated aging in the wrong mercury ballasts, especially after some normal aging changes their electrical characteristics. Also, these lamps may overheat and will probably have shortened life with pulse-start sodium ballasts.

Many sodium lamps require a high voltage starting pulse provided only by ballasts made to power such lamps.

Samo da napomenem da sam koristio hps na balastu za živinu jer nisam imao drugi u tom trenu i zato odgovorno tvrdim da ne daje dovoljno svjetla. Morao sam još i 250-tku stavit pored, jer ovo je bilo jad i bijeda.

Bilo je u ovoj temi već pitanja i pokušaja spajanja, koji su ponekad završavali uspješno, ali ne uvijek.

Osim toga, postoji valjda razlog zašto je hps lampa za taj balast svega 350W (zamjenska natrijeva), a usput rečeno, daje 34000 lm, što je, kao što rekoh već, skoro kao 250W.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MarcoPolo