Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ne nisu sve.
Ima i hps i mh,uglavnom 250 i 400w.
Evo ti original komplet sa javne rasvjete kako je spojen i šta sve ima unutra :D
IMG_20160309_27311.jpg
 
22.01.2016
39
3
8
27
Svakako ti treba plava spektar svetlosti ako nisi razmisljao o tome :) koliko ja znam za te sijalice na ulicnoj rasveti ne treba upaljac,ali stavi ga kosta 2e a ne moze stetiti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MDMA007
12.02.2015
86
4
8
pozdrav, imam pitanje uvezi spanja i kvalitet lampe koju imam. kupio sam superplant agro 250W sa 30% plavog spektra, zanima me da li je ona dobra kao i sylvania po pitanju lumena i kad sam ju spajao one dvije zice sto ulaze u starter mi nisu mogle stat zajedno pa sam uzeo od svake zice pola nitni, znaci drugu polovicu sam cvaknio. sad me zanima to sto sam uzeo od sve zice pol nitni dal to moze utjecat na jacinu svjetlosti sto lampa daje jer mi ona na dodir nije tak vruca kao sto mi je bila recimo 150W
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Sto se lampi tice, to je sve tu negdje. Dobra je to lampa. Sto se tice licni, nije to bas pametno radit al ako nemas druge i ako je zica toliko debela onda ne smeta. 1.5mm2 ulazi u svaku prigusnicu :D Ako sam dobro shvatio. I ne, nema veze to sa licnama sa toplinom i jacinom svjetlosti lampe.
 
12.02.2015
86
4
8
a ne znam kupio sam te neke deblje jel za svaki slucaj al sam se onda zeznio sto mi ne stanu sve, mogu ponovo probat ugurat. mislim odradio sam vec jedno grow na taj nacin nije se nist zapalilo sam me malo brine to sto lampa hladnija od one od 15oW al dobro ak ne utjece na lumene. hvala na odgovoru.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Pregledao sam sigurno preko pola teme, ali nemam vremena za sve moram hitno dijelovat. Moram spojit staru HPS-icu sa balastom i staterom, da isprobam jer naručujem stvari pa da znam šta valja a šta ne valja. I našao sam shema, ali ne znam kako da znam u utičnici koja mi je koja žica, nula ili faza. Objekat u kojem živim nije stariji od 15 god. Da li postoje neki standardi šta se tiće toga. Neman ni ispitivać priruci...
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
To sam i milislio s obzirom na ostale aparate ali sam pomislio možda se hps vodi pod industrijskom rasvjetom pa da se to drukčije spaja. Hvala na odgovoru.
 

sbcjeceo

Aktivan Član
09.12.2013
673
713
113
015
To je obicno tako ali ne mora da znaci, glimerica kosta 1e i treba svako da je ima... Mene udarila struja par puta i nije prijatno :D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ma znam, sad kada se prestanem selit ću si cijeli alat grupirat i kupit ono osnovno šta fali. Imao puno toga pola izgubljeno, pola pogubljeno. smiley9934

Evo uspješno spojeno, svijetli. Odlično... moglo se sve ovo i bez ovih nekoliko postova ali greške nisu dolazile u obzir jer su životi u pitanju, biljni :D. Hvala na pomoći...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan and sbcjeceo
18.02.2016
4
5
3
ma već sam x puta presao od prve pa nadanje i nikako da se nađem u nekoj od semi...vjerojatno sam antitalent za struju :D pa ako bi netko bio dobre volje da mi to spoji na 1. slici i da mi kaže jel na tu prigusnicu i starter mogu HPS i MH od 250w ili samo MH
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
"HID K - Ballasts for high pressure mercury vapour lamps" mislim da je to balast za zivine sijalice, al hps bi trebalo sigurno da radi. za starter nisam siguran obzirom da ima tri oznake, M, S i SD koja je za lampe od 70w. ne znam tacno sta znace te oznake, al spoj ako imas lampu pa probaj, ako ne sljaka verovatno moras potraziti drugi starter, al nesto mislim da ce to da kresne :) kako god, ako spojis lampa nece pregoreti, moz samo da ne upali
http://postimg.org/image/faznizsyn/
01.jpg
https://www.vutra.org/threads/spajenje-hps-mh-lampe.10094/page-8#post-208660
evo ti tri sheme, dve su preko linka, spajas identicno, kondenzator ti ne treba, nikad ga nisam koristio ni na jacim lampama. bitno je da ne pobrkas sta ide u B, Lp i N. ovo N jeNulu (0) a u B ulazi faza i iz Lp izlazi i ide na sijalicu
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RockyBud and Stipe
18.02.2016
4
5
3
majstor semiranja :D evo dao sma si truda kad već imam kondenzator pa da i njega utrošim....pa me zanima jel sema ispravna i jel kondenzator na pravom mjestu.. da se nebi nešto zapalilo ili da nebi pancer na krovu izbio hahah :D
 

Prilozi

  • šema sa kondenzatorom.png
    šema sa kondenzatorom.png
    222,4 KB · Pregleda: 47
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer