Spajanje HPS / MH lampe

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zwerovski

Aktivan Član
30.08.2009
95
10
0
31
philips son 400w hps na prigusnicu 150 w?
kolko je pametno?
izguralo je tako pola grova prie nekih 2 3 mjeseca
radila je 3 mj. bez problema
jel pametno upustat se u indor s necim takvim?
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
38
ja točno neznam koliko je pametno,ali znam poznanika kojem je u zadnjoj fazi eksplodirala radi toga ista stvar 400 na 150
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Za one poput mene, koji ne kuze sheme i shemice, a istovremeno se boje struje ko djavla, mozda vam se posrecilo da imate iste komponente/sheme:

Radi se o HPS 250W kompletu

Ballast NAHJ 250.915 230V-50HZ, Vossloh Schwabe Shema: (na slici je balast za 70W, moj je isti, samo su drugacije vrijednosti)

Propaljivač Vossloh Schwabe Ignitor 70-400 Watt:


A ovako bi trebalo izgledati spojeno:


Znaci sve kako je prikazano na slici..samo se ne vidi dobro da zeleno-zuta ide na reflektor.
Eto, toliko od mene..i ovim putem zahvaljujem "zlo&naopako" koji je sve to spojio po ne znam koji put.

P.S. ovo je spojeno samo privremeno, tako da ako vidite da sta viri ili je "losije" spojeno, ne uzbudjujte se..kada radite za sebe, radite "pic-mic".
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
pozdrav ljudi
molio bih jos jednom pomoc..dođoh do najskakljivijeg dijela posla..tu ljubav prema biljci ne pali :)
nadajmo se da cu jednog dana znat prenijet znanje :)
evo opreme (na prigusnici je dosta izlizana shema)





komplet



sorry na kvaliteti..mobom je fotkano..



...i hvala :)
 
01.02.2012
38
3
0
47
Znam da je ova tema prozvakana mnogo puta,ali trebam samo potvrdu jesam li ja to dobro spojio. Dao sam zadnju lippu,pa ne bih volio skuriti nesto. Pozdrav druzini.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Pozdrav.Moze li mi samo netko odgovoriti je li moja shema za spajanje OK? Ne bih volio skuriti nesto prije ukljucivanja.(kriza,nema se love itd.) Hvala
shemax.jpg


http://imageshack.us/photo/my-images/51/shemax.jpg/
 
Poslednja izmena od urednika:
11.02.2012
5
0
0
44
Pozdrav svima,

Evo citam vec dva dana po forumu i po nekim elektrickim forumima te u pauzama lupam glavom od zid i tak ... o tome kako spojiti prigusnicu i propaljivač.
Imam 400W HPS i ovo na slici:

http://imageshack.us/photo/my-images/811/prigusnicaipropaljivac.jpg/

Koliko ja vidim radi se o dve razlicize sheme na propaljivacu i prigusnici (ispravite me ako grijesim) te sam u dilemi po kojoj spojiti.
Molio bih nekoga iskusnog da docrta kablove ako mu nije mrsko pa mi posta sliku (ukoliko je moguce uopce ovo dvoje spojiti ili da kupim drugi propaljivac?).

Unaprijed hvala na vremenu i odgovoru.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
zar to nije ista prica kao kod andre linoge

edit:
prva zica, faza treba da ti udje u prigusnicu i izadje iz nje pa je kacis na B (u tvom sluvaju pise R) kod startera, onda iz L startera ide zica na grlo (faza), duga zica, nula ide na N kod startera i iz njega izlazi na grlo (nula)
(javi ako treba da nacrtam, mada je to vec crtano po forumu, samo potrazi)
* * *
evo, ima i ovde (mada nije idealno mesto:) stvarno bi trebali malo da prelistate forum https://forums.vutra.org/oprema-za-...a-razmjena-opreme-za-uzgoj-14.html#post189203
 
11.02.2012
5
0
0
44
PowerSeed je napisao(la):
zar to nije ista prica kao kod andre linoge

edit:
prva zica, faza treba da ti udje u prigusnicu i izadje iz nje pa je kacis na B (u tvom sluvaju pise R) kod startera, onda iz L startera ide zica na grlo (faza), duga zica, nula ide na N kod startera i iz njega izlazi na grlo (nula)
(javi ako treba da nacrtam, mada je to vec crtano po forumu, samo potrazi)
* * *
evo, ima i ovde (mada nije idealno mesto:) stvarno bi trebali malo da prelistate forum https://forums.vutra.org/oprema-za-...a-razmjena-opreme-za-uzgoj-14.html#post189203

Ma slazem se sa tobom, to sto si ti objasnio je po shemi sa propaljivaca. Problem je u tome sto je na prigusnici shema drugacija i po njoj bi trebalo spojiti kako je zlo&naopako postao/la :
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

E sad i dalje me muci po kojoj shemi treba spojiti:
a) kako je nacrtano na prigusnici
b) kako je nacrtano na propaljivacu
c) ovo dvoje nije kompaktibilno i trebam uzeti novi propaljivac (jeftiniji je od prigusnice : ))

?

Thx!

p.s. Proucio sam i link koji si postao - nemamo istu prigusnicu.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jep, to je shema sa philips prigušnicom i propaljivačem. Sad već imaš ovaj, pa je bzvz kupovat drugi, ali ako ti nije problem izdvojit još malo novaca, ja bih ti preporučio da kompletiraš. Inaće, ako nećeš kupovati drugi, dobro ti je objasnio PowerSeed.

Edit:


Moraš po shemi sa propaljivača, jer je Philips propaljivač drugačiji, pa tako i ova shema sa prigušnice ne odgovara u tvom slućaju.
 
11.02.2012
5
0
0
44
Ovako brz odgovor nisam dobio ... ne pamtim od kad!
Od srca zahvaljujem na pomoci obadvojici, javim se sigurno kad sve pospajam da vas obavjesti o rezultatu. (grlo E 40 mi jos treba stici pa ne mogu isprobati danas)

Inace kazes da bi bilo pametno kompletirati sa philipsom, hoce ovako neke od performansi biti slabije ili neki drugi razlog?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Philips je proizvođač koji ima izuzetno naprednu tehnologiju (ima ih još, nije da omalovažavam druge) i razvija ju prema visokim standardima. Kada ideš na maksimalnu kvalitetu, nećeš uzeti tri razlićite komponenete. Ako imaš recimo Philips prigušnicu i Philips žarulju, bilo bi totalno bzvz to sve "pokvariti" sa nekim "unknown" propaljivačem. To će raditi, nema sumnje, ali dali će raditi isto kao i sa Philips propaljivačem je teško reći. Moje osobno mišljenje je da neće, ali to sam samo ja :)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
mozda stoji ta teorija
ali sa druge strane
radi se samo o propaljivacu i prigusnicu
ciji je jedini cilj da zarulja te snage svijetli (da tako pojednostavnim)
pogledaj samo jedan prosjecan PC sa komponentama od stotina proizvodjaca,
maticne ploce, graficke kartice, ovo ono..
pa opet sve super radi (za jednog prosjecnog korisnika)
- tako da evo cujes i drugo misljenje pored uvazenog kolege Zla
a to je da radis tako kako imas,
znas onu staru - ako radi i nije pokvareno - zasto mijenjat?
a ako imas viska novaca nabavi si nesto
cim ces podic kvalitetu growa
npr. dobro gnojivo, cool tube,
akvarijsku pumpu za zrak da obogatis vodu kisikom
ili sta vec..
sretno growanje zelim!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
:signs054:
Ne osjećam se prozvanim, don't get me wrong, ali usporediti računalo i rasvjetni komplet nije baš neka usporedba.
Da se ne ponavljam, pokušaj shvatiti poantu mojeg posta ranije. Radi se kompatibilnim djelovima , samo to. Ova prigušnica i propaljivač u biti nisu kompatibilni djelovi, ali rade zajedno. Kako rade? To je već diskutabilno, ali bitno je da rade ;) Rekoh mu već da nije potrebno sad mjenjati, osim ako nije perfekcionist sa viškom para :)

Btw, moj laptop nije custom, odnosno u tvornici je sklopljen, pa ipak sadrži Philips DVD, Samsung HDD... Kužimo se :)

:postcrisis: :icon_lol:
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
oprosti ako je zazvucalo kao prozivanje - zaista mi nije bila namjera.
ja sam se poveo nekako,
ako je covjeku prvi grow (iako nije napisao) i ako zarulja svijetli i sve je ok
da mu nije o glavu (odmah) mijenjat tj kupovat da bude sve od philipsa
(iako sam ja prvi koji zeli da mu je sve..kompatibilno)
nego da ima na sta potrosit ako ima viska.
uglavnom, kuzimo se :)
 
11.02.2012
5
0
0
44
Razumijem obadvojicu ali za start mi je bitno da proradi a onda cemo popravljati i poboljsavati :) ali u svakom slucaju hvala na savjetima jer vidim da su oba dobronamjerna a to je bitno.Javim se kad mi stigne E 40 pa moderator ako mu se da moze pobrisati ono sto nije vazno a ostaviti shemu ako jos netko bude imao slicnu kombinaciju./cheers
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@Sjeme
Sve je važno ;)
@tinitus
Sve pet prika, rekoh da se ne osjećam prozvanim ;) Konstruktivna rasprava je uvijek dobrodošla ;)
 
11.02.2012
5
0
0
44
Evo ljudi samo da javim da je E40 stiglo, spojeno sve i radi po shemi od zlo&naopako!!! :)Kod prigusnice i proopaljivaca se cuje lagano zujanje - jel to normalno?edit: U postu od Sekach-a nadjoh da je zujanje prigusnice uobicajeno - dakle sve 5! :)