Sprzeni listovi, uvijanje, molim pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
Evo ovako ljudi, viđam na forumu slicne probleme, ali nigdje dovrsene teme, niti pravog odgovora. Pa evo

-temperatura 15-32 dok je svjetlo, a dok je zarulja ugasena 13-15
-zalijevana svako 2 dana(kad se zemlja osusi)
-imam reflektor 150w mh
-box duzine 60, sirine 45, visine 65

E sad, problem, dakle dok je reflektor upaljen grane mi se skupljaju a listovi uvijaju. Krajevi dva lista su pocrnili za milimetar, dva.
Mislim da je to zbog prejake svjetlosti i malog prostora, prebacit cu sad u novi box, 50x65x120, mislim da li se moze pomoci biljci i vratit joj zdravlje
Evo slika
http://postimg.org/image/ck3gc1g65
http://postimg.org/image/pfg1cjkt9
http://postimg.org/image/y32fi1del
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.179
5.081
258
somwhere over the rainbow
prvo i osnovno presadi odmah u vecu posudu i kvalitetnu zemlju napuniti do vrha.

Pod kvalitetnu zemlju podrazumjevam recimo potground K od klassmana, florabela, composana za rože.

i ta jedna žarulja ti je premalo..još bar 3-4 i može biljka pod neki mali HPS :)

a izgleda da joj je i vruce..imaš ventilatore nekakve da ispuhuju van vlagu i temp?
 

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
Idem u trgovinu cim budem mogao!
Receno mi je da mi je svjetlost dovoljna.
Ne zasad.
Da li je biljka u opasnosti, ili postoji lako rjesenje? Prvi mi je grow
 

džafa

Banned
Banovan
04.09.2013
20
16
3
44
Srbija, Vojvodina, Južni Banat
Ne ide mi u glavu fizionomija ove biljke. Pogotovo to bledo debelo stablo iznad kotiledonih listića.
Ako jeste kanabis odma u veću saksiju. Nemas dovoljno svetla. Moras da vodis racuna o temp, stavi termometar u visinu vrha biljke i vidi kolko je temp. Kad izmeris temperaturu ako ima malo lufta stavi biljku tu gde ti direktno bije svetlo ... tu gde je najaci odsjaj na toj dasci. Vidi se na zadnjoj slici. Ja obicno spustim sijalicu i namestim ventilaciju da imam do 30 stepeni kod vrhova. Mada prelistaj forum sigurno ima pametnijih od mene.

Jel svo vreme bila pod ovim svetlom? Nije mi jasno kako se razvila na ovaj način.

Da nisi djubrio necim?
 

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
A nisu pomidore sigurno, iz neke badass vutre sto sam pusio ovih dana.
Temperatura ti gore pise, djubrio nisam, biljka je stara 15 dana.
 

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
Metal halide 150w

Premjestio sam biljcice u ormar visine 180cm. Podigao reflektor na 60cm od biljaka, da li je u redu? Treba li jos spustiti buduci da su se przile u manjem boxu na 30cm udaljenosti i 32 stupnja? Treba li slika?
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
napisao je MH150W reflektor ali na slikama vidim CFL-ke. hoce to tako izrast povremeno, kad na vrhu bilke bude 32" dok je korijenu samo +12" a mozda i grijesim.
edit: ne vidim nista skureno i da, vutra je.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
pa recimo, zima ti je, zakuris pec,soba se zagrije,na gornij dio tijela imas samo obicnu majicu, a istovremeno ti je hladno za noge pa navuces slape. tako i biljci.gore vruce,dole hladno
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Spaljen.jpg


nikad nisan vidila da vako oma ispod lista rastu druga dva lista..
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Nisam siguran, ali meni ovaj reflektor izgleda kao obični halogeni, a ne metal-halide, znači nula bodova, više grije no što svijetli. Bolje ćeš biljčici uvjete za početak pružit ako pored savjetovanog presađivanja, nabiješ taj CFL što imaš na par cm od vrha biljke uz obavezan PC ventilator da hladi lampu i njiše biljku (da stabljika očvrsne). Možeš tako furat tjedan dva, a kako biljka bude rasla polako dodaješ jednu po jednu CF lampu (recimo svaki tjedan-dva) ako je već buđet jako ograničen. Sretno! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
Stavit cu višu podlogu neku, tako da reflektor ne diram, jer sam ga jedva namjestio.
A i niste mi dali prognozu o tom uvijanju listova, dal bi se trebalo popraviti njeno zdravlje ako nastavim ljepo, i dal da je gnojim? Cime i kako?
 

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
Hvala bro :)
Iako sam 90% uvjeren da je mh. Jer lik koji mi ga je darovao rekao da je to mh zarulja, kako bilo da bilo, poslusat cu te! :)