Sprzeni listovi, uvijanje, molim pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
isan je u pravu, to je reflektor sa obicnom halogenom zaruljom. ujedno je i meni "otvorio oci" posto sam ja svoj poluindor-poluout grow isfurao sa identicnim reflektorom samo sto je zarulja bila od 300w, i ne, nije me sram priznati da sam bio u zabludi . sva sreca sto su 4 i 5 mjesec bili dosta suncani i topli inace ne bi bilo nista od te biljke.
 

JackDaniels

Aktivan Član
07.07.2013
251
717
93
EU
ufcC8DAl.jpg


Čim sam vidio ovu sliku palo mi je na pamet ono gljivično oboljenje koje napada stabljiku.
Zanima me ako neko iskusniji može komentirati jer bi to moglo biti to i dali bi to mogao biti razlog totalno čudnog izgleda biljke?

rastafara želim ti puno sreče da ih spasiš ako možeš
 

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
Jack, ma to se bila izduzila jer joj je falilo svjetla najvjerovatnije, zatim je razvila tu jacu svjetlozelenu stabljiku, mislim da ce se tesko izvuci, ali sve cu probati, hvala :)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Moze to da se spasi bez problema samo mora: da se presadi u proverenu zemlju (da ne kazem kupovnu), sredi svetlo - CFL, HPS bilo sta samo da je sta treba i CFL ne moras BAS do listova da spustis, mora da resis ventilaciju - ventilatori i da rade non-stop cak i kad je svetlo ugaseno (ovo je mnogo bitno kod malih box-eva u sta sam se licno uverio).
Listovi su ti takvi kakvi su jer joj mnogo vruce i sigurno si je roknuo u neki humus za cvece pa ima mnogo N a stabiljka je tanka pri dnu jer se koren nije dobro razvio jer nema gde. Ne bi je ja bacao, ovo moze da ti bude odlican trening za naredne growove. Ako je izvuces garantujem da ces za koju nedelju (ako ne i ranije) da imas problema sa pH, pitaces sto su mi listovi svetli/tamni... tad ces da naucis sta je flush i kolko je bitno da ne zalivas pre vremena i ne preterujes sa djubrenjem i onda si proso osnovnu obuku.
Srecno i pitaj...i citaj :icon_wink:
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Pa pH ces najbolje resiti tako sto se trudis da ga ne poremetis. Ako zalivas direktno sa cesme a ne ostavis vodu da odstoji par sati (da hlor ispari) ili ako previse djubris i sl. - sve to utice na pH. Zemlja iz baste obicno ima "los" pH. Najbolje da kupis zemlju svaki put kad pocinjes grow. Kupovna zemlja (proizvodjaci koji se pominju ovde na forumu) ima dobar pH. O ovome imas masu tema na ovom i na drugim forumima. Flush je "pranje" zemlje koja ima poremecen pH (i o ovome imas masu tema).

Biljka...onako, izgleda cudno al je OK. Prati nove listove, ako su normalni onda je sve u redu. Ovu zemlju mora da promenis - ovo si lagano iskopao iz baste ili iz neke saksije gde je vec nesto raslo ili gde god. Menjaj. 18L terramagme imas za 5e - 2 pakle cigara.

Mora malo da procitas neki dnevnik uzgoja i procesljaj celo unutrasnje uzgajanje. Mnogo je bolje da sprecis probleme nego da se jeb**as da resis problem.
 

rastarafa

Aktivan Član
27.10.2013
61
17
0
Ok, sve razumijem i hvala, citao sam nesto o flushu, ali jos neznam kako se umjetno gnojivo stavlja(vjerovatno pise na poleđini artikla), u susjeda imam priliku iskoristiti prirodno gnojivo također.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Pa pise na pakovanju kolko se stavlja i uvek je bolje da stavis malo manje nego malo vise da bi kao dodao hranu biljci pa je izgoris. Sto se tice prirodnog djubriva - dobra je to prica organsko uzgajanje ito i ja sam za samo je problem sto ne znas koliko ima cega tu. I kad koristis napolju nije tolko strasno jer kisa opere i td a kod saksije ima malo zemlje pa imas malo prostora za gresku. Tu ne moze niko da ti kaze kolko da stavis. To ces na svoju odgovornost. Ja sam pre nekoliko godina uspeo da sj**em borove koji su bili skoro 2m stajskim djubrivom. Jbg ima pravila i sa prirodnim djubrivom kolko mora da odstoji pa ovo pa ono pa da ga uhvati mraz i sta ja znam. Ne moze direktno iz stale u zemlju. A ja ti iz iskustva kazem da ako kupis dobru zemlju i imas saksiju od minimum 5l mozes da odradis grow do kraja bez djubrenja.