Sweed Seeds - Afghan Delicious Fast Bud, 2x55W cool day light, 400w HPS by @PleromaBythos

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Biljka izgleda predobro a vjerujem da će i opravdati svaki sekund svojeg rasta ;)
Čovjek se uči dok je živ :)
Nakon 2,3 odrađena growa ... znaš dovoljno za 4-ti :djede:
Imam osjećaj da imaš osjećaj ... sljedeći puta ću razvaliti:respect:
Mada je i ovo,po meni ... jedna od top najljepših biljki 2016-te.
Ja zapalio Jack Herera pa me oprala ljubav :D
Zaljubio se u biljku :upiii:
A budale,alaaaaa :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Bogami si ti tu na forumu jedan od strpljivijih, svaka čast. Ja stvarno neznam kako bi izveo to da mi grow izdrzi šest mjeseci. Upropastim i ove od tri mjeseca.

Imam za tebe samo rijeci hvale.
:clap::
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Hvala svima na podrsci bas mi puno to znaci...
EKIPA MORAMO SI SAMI RADITI LIJEK NEMA NAM DRUGE!

S moje strane stvatrno sam se potrudio biti sto pedantniji i pratiti svaki razvoj situacije u najmanju ruku ovo mi je vrhunska skola bila!

Prvi put sam radio topiranje i prvi put scrog.. Unaprijed sam razvio plan, proucio sortu i pratio ponasanje biljke.. Imao sam par kikseva, ali sam brzo svhavtio da sam kiksao i na vrijeme reagirao.. bio sam spreman na sve jer puno puno puno puno toga se moze dogoditi u pola godine i samo je jedan trenutak dovoljan da nesto krene po zlu..

@Sensi Star Harvest ocekujem kroz 7 dana + - koji dan... Inace ovo je FastBud verzija Afghan delicious koji je inace krizan s elitnom sortom Black Dominom iz 1998. Ubacili 10% ruderalisa i ubrzali mu period cvjetanja za jedan tjedan.. tako da po breederu ovaj se skida nakon 55 dana, dok normalna verzija ima period cvjetanja nekih 10 tjedana.. moj brzi ce biti negdje 70-ak dana na periodu od 12/12.. stim da su mom pistile podivljale odmah prvi dan., a da sam bas krune od floweringa primjetio proslo je nekih 7 dana.. ;)
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Vidim da imas problem sa vlagom. Pogledaj u moj dnevnik kako sam ja rijesio taj problem - https://www.vutra.org/threads/lsd-b...0-w-x4-by-sensi-star.16321/page-8#post-499187. Ako imas takvu mogucnost probaj to napraviti. Meni je sa 55-65 posto vlaga pala na 40-45 posto.

Drugo, vlaga ti je visa zato jer si onaj veliki ventilator stavio da puse dolje ispod biljaka, a usput puse i po mokrom platnenom potu i to ti dodatno dize vlagu. Ja sam slican ventilator objesio da visi na ulazu u box (vidi se na slikama u dnevniku). Probaj tako napraviti i vidi jel ti je sta pala vlaga.

Ako neces moci napraviti neki ispuh van iz sobe onda ti ne gine investicija u neki dobar odvlazivac (citaj skupi, cca. 200 plus minus eura).
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Bilo je vec govora o svemu tome.. nemam vise opcija... za ovaj grow je gotovo sto se tice preinaka i svega.. osim elektricnog odvlazivaca nisam imao drugu mogucnost., a u boxu imam sve skupa 4 venta tako da ni to ne pomaze... a sljedeci grow idem totalno na drugu shemu...

Drugo, vlaga ti je visa zato jer si onaj veliki ventilator stavio da puse dolje ispod biljaka, a usput puse i po mokrom platnenom potu i to ti dodatno dize vlagu

Imao sam prosli grow taj vent iznad biljki dok su clip i upuh bili ispod.. i svejedno sam imao ogromnu vlagu.. ali isto nisam imao problema s budji, pretpostavljam zbog dobre ventilacije..

Obicno u fazi vegetacije mi je vlaga 40% pa ju moram podizati.. i onda si mislim kao ajd super bar necu imati problema u cvjetanju.. i onda u cvjetanju vlaga bude miljardu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
meni ti je to isto bilo prosli grow.. ali sam ga isto na one kukice privezao i objesio ga tako da stoji malo u koso... ajmo reci da su propele od venta drito prema vrhovima usmjerene.. a donji dio venta sam privezao za stranice boxa i tako je radio profi... inace bi mi se okrenuo i pozadina venta bi napravila vakum i usisala stranicu od boksa i onda nebi mogao puhati nista jer mu je straznja strana bila zatvorena odnosno skorz prislonjena na boks.. kad sam ga privezao tako da stoji nagnuto puhalo je maestralno ;)

@hazeri editiram pa cisto da vidis kako sam izveo to prosli put.. uglavnom mora mu straznja strana biti slobodna jer ti inace nece puhati.. gusi se.. vidi na slikama kako je ukoso polozen da mu stranica od boksa ne smeta i da mu je straznji dio slobodan.. btw.. ovo su ti blue dremovi ovi LST

https://www.vutra.org/threads/foto-album-galerija-sa-komentarima.3354/page-239#post-456480
https://www.vutra.org/attachments/img_2982-jpg.84171/
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
HARVEST DAY 175...12/12 DAY 70.. :)

Dame i gospodo.. evo docekali smo i taj dan nakon skoro 6 mjeseci brige, maznje, paznje malo stresa malo i nevolja i malo svega evo moram priznati da sam teska srca skinuo glave prijatelju koji je dugo dugo vremena proveo samnom..

Bilo je tu svega a svasta se moze desiti u 6 mjeseci.. od nevolja moram napomenuti da mi je krcnuo na pola, da sam ga prvo pregnojio pa onda pothranio dusikom i da sam mu sjebao na jedan dan rezim svjetla a i konstantno visoka vlaga tokom cvjetanja..

s obzirom na sve uzgojio sam jednu jaku i mocnu biljku i mogu reci da sam iz nje izvukao sve sto se da izvuci s obzirom na uvjete koje sam imao..

Prvih 70 dana je bila pod reflektorom gdje se prakticki samo jako dobro ukorjenila dok nije nastupio HPS na snagu kad se biljka pravo pocela razvijati..

Pokrio sam s njom nekih 70% boksa mozda cak i malo manje.. htio sam jos to razvlaciti ali bio sam ogranicen velicinom pota tako da se vise nije dala razvuci.. Uzeo sam najveci pot koji je bio na trzistu mislim da je od 18l.. ili mozda 21l..

Što se tice growa.. Nisam pametan no SCROG se pokazao kao jedna dobra, jednostavna metoda uzgoja bez puno petljanja VRLO VAZNO je napraviti dobru pripremu i pripaziti na detalje koje bi mogle nekad kasnije ugroziti biljku.. Mislim na koje kakve nametnike itd.. morate voditi racuna da kad biljku razvucete da ce te ju sljedeci put vaditi vani ujedno i posljednji put...
Iskreno malo sam ocekivao i vise ali realnost je realnost.. To sudim po mokroj masi.. ocekujem da cu izgubiti do 80% što bi znacilo da cu dobiti izmedju 200 i 300g suhe mase.. sve ovisi koliko cu izgubiti susenjem.. Mokre je mase bilo 985g... bez popcorna kojih i nije bilo nesto pretjerano..

Mislim da sam odradio grow posteno, puno sam naucio i kao sto sam na pocetku naveo ovo je bio svojevrsni test koji mi je velika skola bio za sljedeci put.. misilm da cu sigurno odraditi jos dosta SCROG-ova.. samo sljedeci put cu ici s najvecim potom ikad..
neznam kako je kod vas u praksi i kako decki skidaju g/w koliki su potovi i koliko je to sve skupa moguce na 400w..

Kad sve zbrojim i oduzmem nije lose ali s obzirom da sam do sad mogao tri grow-a odraditi nije ni bajno.. ali ovo sam namjerno isao vidjeti koliko mogu izvuci max iz biljke i mislim da nisam mogao dobiti puno vise od ovoga.. naravno u uvjetima koje ja imam..

Sto se tice kvalitete.. tu ocekujem prvu klasu.. Biljka u sustini nije imala intezivan miris.. tako da dok je boks zatvoren nista se nebi osjetila.. kad bi otvorio boks.. onda bi na prvi momenat oplahnula onim Albanskim indika mirisom.. ali na drugu kad se priblizis davala je bas SWEET AFGHAN DELICIOUS.. slatka vocna aroma koja posjeca na mentast miris s dobrom dozom citrusa.. Vrhovi su izuzetno kompaktni/masni i tvrdi na dodir ljepljivi i ostavlja jedan predivan miris na kraju koji cak malo i podsjeca na Blue Dream..

Eto sto se mene tice moze u zavrsene i jos vam se javim s smoke reportom ako ikog bude zanimali i sa suhim na kraju.. pa bumo vidjeli sto kaze na kraju suho..

ako gledamo sad kolicinu i da ovo je bio grow ko grow.. odlicno je proslo ako gledamo kolicinski sto se da izvuci iz jedne biljke.. sto se tice vremena od 6 mjeseci nisam se bas proslavio u tom smislu.. jer sam mogao u to vrijeme 3 growa zavrsiti..hehe!

Eto postovane kolege uzivajte i cujemo se nekom drugom prilikom.. Over and out PB!!
IMG_3876.JPG IMG_3877.JPG IMG_3880.JPG
Ozljeda na radu ;)
IMG_3882.JPG
IMG_3883.JPG
IMG_3884.JPG IMG_3885.JPG
IMG_3886.JPG
IMG_3888.JPG
IMG_3890.JPG
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
:clap::Cestitam frend!Dugo je trajalo ali se isplatilo..znanje,iskustvo...Nisi bas mogao tri growa,prije dva napraviti;)
Sve u svemu:respect:
Nadam se jos kojem growu:)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Sjedi pet! :clap::
I ne kukaj bez veze.Mogao sam ovo,mogao sam ono...
Odlicno privedeno kraju a da ne pricamo o iskustvu i stecenom znanju.
:respect:
 

PleromaBythos

Aktivan Član
23.03.2016
208
634
93
Nisi bas mogao tri growa,prije dva napraviti;)

To karikiram.. ;)

@mr.dr.Smok Doktore ne kukam.. samo kazem realno.. sto se moglo.. hehe! Iako evo definitivno moram nabaviti reflektor i maknuti cool tube.. mislim da cak staklo malo ubija lumene, a listovi reflektora su sirine nekih 3cm.. to je nista.. Tako da zasigurno s pravim reflektorom moze to sve ici puno bolje..

Ovako sto se tiće mene mogu Vam najaviti da idem sad u sljedecu anvaturu i opet radim po prvi put.. Ovaj put udaram grow room s LSD, Purple Ayahuasca, Afghan delicious i OG Kush...
To ako stignem staviti cu koju sliku u FOTO..

Viditi cemo kako ce to zavrsiti pa se onda mislim opredjeliti za jednu metodu koju cu furati dok sam ziv.. Za sad mislim da bi mi idealno bilo za moje potrebe odraditi 1x1x2, reflektor 400w.. i mislim da bi bilo idealno dvije biljke puknuti unutra u ove ROOTPOUCH i toping s LST ili ovako SCROG.. i to je to.. S dvije lijepo mozes popuniti prostor a opet da nije guzva najveca..
But First things First.. javim se s smoke reportom.. ekipa je jos mokra ;)