Vodic za pocetnike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Za te listove dole ne brini to je stvarno uobichajeno,tako je i kod mene uvek,e sad moze biti da dodatno deluje na to i sto ti je svetlo slabo,ako dobro vidim na slici stavljas je i na sunce sto je svakako mnogo bolje nego pod obichnu sijalicu ! Potrudi se da ti zalivanje bude normalno,znachi nemoj ni preterivati ali nemoj ni dozvoliti da se zemlja isusi i ako nisi do sad onda pochni da koristis neko gnojivo za cvetanje,mozes slobodno i ono za sobno cvece :wink:
Sad nista novo nisam rekao ali eto ukratko dr.JA sam ovo preporuchio pa ako neki specijalista ima neku dijagnozu neka se javi :D
pozz
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
"pa ja ne radim ja sam u pemziju....a radijo sam,ma ja nisam radijo ja sam ucio skoli, ja sam ti neki veliki Dr Mr" :p

Kate pa ne vidim bas sa slike da se svi listovi suse ali ako se suse prva 2-3 para listova od dole onda je sve OK...Kao sto ti grucho rece malo potrazi u cvecarama preparat za cvetanje i nemoj da ih slusas sta je sa sta nego nadji nesto sto ima malo Azota a vise Fosfora i Kalijuma,devojcici daj to svake 2 nedelje pre "jela".
:wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa ne znam kate...deluje mi kao da se nesto stvano ozbiljno desilo jer si sasvim drugi izgled biljke postovala 07.12 a sada je 08.12 ...

Listovi su joj previse sasuseni za jedan dan i deluje kao dehidracija ali mislim da problem lezi u tamnim pecatima na listovima sto nikako ne bi smelo da se desi pa makar i ona venula prirodno ili to bio problem vode...

Svetlo koje si ti koristila verovatno znas da se ni ti ne bi snalazila po kuci da ti je ono osvetljenje,,,znaci izabrala si najgore ,daje svetlo(nikakvo) a greje kao nenormalno..te nase kucne sijalice toliko malo lumena imaju da je to uzas od kvaliteta...

Kad bi opisala koliko je imala svetla (sijalica) na dan a koliko sunca,kada si je zalivala i koliko,koliko je posuda i koja zemlja unutra,sta si koristila od prehrane-koliko cesto i u kojoj razmeri mozda bi i dosli do resenja...
Ovo mozemo probati ako si bas bas radoznala ....u svakom slucaju videla si zasto ovi momci ulazu toluko truda i novca da bi odgajili nekoliko biljaka za sebe ...

:?
 

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Draga Kate, ocito te zanima uzgoj cim si uzgojila tako veliku biljku.

Moj savjet ti je da zaista ulozis tih 700tinjak kuna (cca 100 EUR, nesto manje, za one koji nisu iz HR) i kupis HPS lampu.
 
07.11.2006
42
0
0
Travar je napisao(la):
hehe jebi ga :?
pa nisi valjda mislila da ces da dobijes nesto sa obicnom zaruljom od 100w ? ;>
a moj prijatelju ti stvarno pricas gluposti...moaram ti ovako rec
frend moj koji zivi u italiji je odgojio masu biljaka ovim putem kao i ja ...sto sam vidila vlastitim ocima...prema tome MOZE SE!!!na obicnu zaraulju...jbga nije kao na HPS...al ide :roll:
 
07.11.2006
42
0
0
neznalica je napisao(la):
Pa ne znam kate...deluje mi kao da se nesto stvano ozbiljno desilo jer si sasvim drugi izgled biljke postovala 07.12 a sada je 08.12 ...
je ozbiljno je...mislim da sam skuzila u cemu je problem...cimer mi je zalio nakon mene,i mislim da je od previse vode laganini pocela se susit...ali
evo danasnje slike 9.12

Listovi su joj previse sasuseni za jedan dan i deluje kao dehidracija ali mislim da problem lezi u tamnim pecatima na listovima sto nikako ne bi smelo da se desi pa makar i ona venula prirodno ili to bio problem vode...
imao si pravo :wink:

Svetlo koje si ti koristila verovatno znas da se ni ti ne bi snalazila po kuci da ti je ono osvetljenje,,,znaci izabrala si najgore ,daje svetlo(nikakvo) a greje kao nenormalno..te nase kucne sijalice toliko malo lumena imaju da je to uzas od kvaliteta...

Kad bi opisala koliko je imala svetla (sijalica) na dan a koliko sunca,kada si je zalivala i koliko,koliko je posuda i koja zemlja unutra,sta si koristila od prehrane-koliko cesto i u kojoj razmeri mozda bi i dosli do resenja...
Ovo mozemo probati ako si bas bas radoznala ....u svakom slucaju videla si zasto ovi momci ulazu toluko truda i novca da bi odgajili nekoliko biljaka za sebe ...

:?
na dan je imala 12h svjetla tako isto cistog mraka...zaljevala sam je svako jutro po 1dl. vode
u posudi je od 25cm
od prehrane sam stavila zemlju koju ste mi preporucili prije tjedan dana...zaboravila sam kako se zove
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
kate je napisao(la):
kako mislis na taj sport? :?

Mislim na presadjivanje, verovatno si otresla previse zemlje sa korenja i pritom novi supstrat ima vise djubriva i drugacije osobine pa je potrebno vreme da se bilka prilagodi. Kao kod rasadjivanja paprika i paradajza bilke nekoliko dana izgledaju sparuseno a poneka i uvene. Tesko da visak vode moze da izazove tako naglo susenje.
 
07.11.2006
42
0
0
e da...ali prilikom presadjivanja sam ama bas cijelokupnu biljku uspila izvadit zajedno sa zemljom u kojoj je bila u novi box...tako da nije u tome problem...i nadodala novu (istu)zemlju i nadopunila veci box :?
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Ako sam dobro skuzio problem je u visku vode kupi u apoteci 3 postotni H2o2 tj vodihov peroksid razrijedi 5 ml u l vode i zalij s tim ...
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
E sad Kate ,stvarno mi je zao !!!
Ukoliko mislis da je problem sa vodom pokusaj stvarno sa H2O2 pisao sam u ovom topic-u o njemu a i Growimir ga je spomenuo.
A sto se tiche onih koji se zezaju na tudju stetu....Sta reci ,njihova dela govore za sebe...
Dokaz da problem nije bio sa svetlom je taj da je biljka izgledala prilichno dobro,Kate reche da je presadjivanje proslo bez problema,koren ostao ne ostecen,znachi nije ni to uzrok.Previse vode zna da zezne ovako biljku ali u sluchaju kada je zemlja preterano vlazna duze vreme 3-4 dana.
Oni listovi sto su ti zuteli ,ne verujem da imaju veze sa ovim posto,kao sto vec napisah, i kod mene se to desava i to je obichno starenje listova koje biljka odbaci jer joj nisu potrebni...
Pa sad Kate ako ne uspe ovaj grow uspece sledeci ,ne daj se obeshrabriti i javi ako treba pomoc,kako za uzgoj tako i za degustaciju plodova :)
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
i ja sam sadijo 6 godina vani i bilo je ok,a prvi in-door poraz totalni na 1m2 pod 400W hps sam dobijo jedva 30g vutre a sad pri drugom isti uslovi i bilo je 286g:)
bièe bolje kate :wink:
lp
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
kate

Pokusaj biljcicu da zalivas svaki put u isto vreme ,do duse ja nemam bas takvih problema outdoor ali bi tako nesto trebalo biti pravilo...nikada mnogo vode i pokusaj da ne koristis direktno sa cesme jer ko zna koliko hlora ima u njoj i koliki joj je PH

Sto se tice zemlje koju si menjala, to si trebala da uradis pre nego si je stavila na cvetanje (zbog stresa) a za prihranu sam mislio na odredjeno djubrivo (gnojivo) jer ona nije u svom prirodnom okruzenju i moras joj nadomestiti sve prirodne uslove od kojih su i minerali...
Potrazi u cvecarama djubrivo u cvecarama za cvetanje...necu ti reci koje jer bi bilo bolje da potrazis na forumu i saznas mnogo vise od mojih par reci koje je to djubrivo...

Opusteno kate,ima ovde raznih ... ima ih koji pojma nemaju a opet pisu...ti bar imas trud iza sebe i volju sto je naj bitnije sve ostalo ces nauciti za neko vreme...

pozdrav
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Imas da nadjes na forumu sve o rezanju biljki.

Mara ce ti sigurno pretrpeti manji stres ali ce se izvuci.

Za rezanje ti trebaju jedne ostre makaze i onda zavisno od mesta gde bi ti sekao ali naprimer posle drugog "sprata" listova jednostavno oseces ono sto je izbilo, i onda ce tu izrasti dva nova vrha.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Interesuje me kako da podkresem moju maru a da joj ne uradim nista lose ,Greenman molim te da mi odgovoris.....Hvala

Evo sada si pogodio gde da pitas i dobices odgovor :)

Kada budes sekao koristi sterilisano secivo. Mozes recimo da prokuvas neki skalpel.