Vutra Tea / Caj od Vutre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2011
1
0
0
41
ovo magicnu biljku koristim 15-ak godina,zadnjih 13 svski dan.Aji nisam se preterano bavio kuvanjem cajeva,i spremenjem jela.Jo davno sam procitao da se thc nerazlaze u vodi,a vidim da na neke to deluje bas high,ja sam probao to ali nista posebno.Video sa dosta recepata za napitke,jela,kolace,itd.Znam da bi sve mogao da saznam ako vise caprkam po netu.Ali bi voleo ako neko zna,ali stvarno zna nneki recept za caj,napitak ili jelo koje se brzo sprema,a da imato jace dejstvo nego kad se pusi,jer tako kazu.
Unapred hvala
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
NAPOKON!!!


skupljeno lišče i grančice sa Jack Herera (outdoor) i sada sam upravo skuhao čaj.... Radio sam po onom linku sa prve stranice (youtube), sa nekim preinakama (što se tiče vremena kuhanja):

1. oko 2 grama lišča i grančica isjeckano nožem (kao peršin)
2. ubačeno u mali lončič i poliveno sa aprox. deci vode
3. kuhano i mješano cijelo vrijeme dok voda nije apsolutno isparila i ostalo je samo ovo isjeckano i neka mala količina crne paste
4. to je zatim ubačeno u đezvu za kavu i preliveno sa aprox. deci i pol mlijeka (2,8% m.m.)
5. stavljeno na laganu vatru i kada je zakuhalo počeo sam mješati cijelo vrijeme i tako sam kuhao nekih 10-ak minuta.
6. kroz sito preliveno u šalicu za kavu, a ostatak "krute" tvari bačen u smeće....

evo sad se malo ohladilo i mlako je, upravo ga pijem dok ovo pišem i okus je meni SUPER!!! onako po mlijeku ali ostaje marihuana after taste.....

dobio sam oko deci i pol (nešto manje) te tekućine.....

Napisat ću DRINK REPORT kada (i ako) me počme radit....


Pozz


EDIT:

u međuvremenu dok čekam da čaj počme radit, pošto sam malo skeptičan prema tome (daj bože da bude suprotno od moje skeptičnosti), sam smotao đoint tog jack herera (od heada naravno koji je danas odkidan i bačen u pečnicu da se osuši, jer biljka još nije gotova, nekih 2 tjedna još treba) stavio sam jedan prstohvat smrvljene tvari i malo više od pola cigare u king size rizlu.... evo popušio sam neki 2 centimetra pljuge i rasut sam ko pi*ka... hahahahaa al energično rasut, išo bi trčat sad majke mi, gori mi pod nogama hahahaha.... nema spavanja večeras xD.... a kako headovi već sad izgledaju mada nisu gotovi.... kristalići koda je neko došao i posuo na biljku, ma predivno.... aaaaaaaaaaaaa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Talicni
20.10.2011
1
0
0
35
BigL je napisao(la):
NAPOKON!!!


skupljeno lišče i grančice sa Jack Herera (outdoor) i sada sam upravo skuhao čaj.... Radio sam po onom linku sa prve stranice (youtube), sa nekim preinakama (što se tiče vremena kuhanja):

1. oko 2 grama lišča i grančica isjeckano nožem (kao peršin)
2. ubačeno u mali lončič i poliveno sa aprox. deci vode
3. kuhano i mješano cijelo vrijeme dok voda nije apsolutno isparila i ostalo je samo ovo isjeckano i neka mala količina crne paste
4. to je zatim ubačeno u đezvu za kavu i preliveno sa aprox. deci i pol mlijeka (2,8% m.m.)
5. stavljeno na laganu vatru i kada je zakuhalo počeo sam mješati cijelo vrijeme i tako sam kuhao nekih 10-ak minuta.
6. kroz sito preliveno u šalicu za kavu, a ostatak "krute" tvari bačen u smeće....

evo sad se malo ohladilo i mlako je, upravo ga pijem dok ovo pišem i okus je meni SUPER!!! onako po mlijeku ali ostaje marihuana after taste.....

dobio sam oko deci i pol (nešto manje) te tekućine.....

Napisat ću DRINK REPORT kada (i ako) me počme radit....


Pozz


može DRINK REPORT?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
drink report nemogu objasnit jer sam se u medjuvremenu ubio od pljuge dok sam pio čaj, pa neznam što me deralo.....


al mislim da bi bilo nesto da nisam pusio, i 2g je uredu za jednu dozu čaja.....
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Nisam mogao vise da odolim,jer uvukao mi se taj crv (lisce vutre u mleku) u glavu i moram probati...
Upravo sam popio pola solje.Punu saku lisca sam prvo osusio par minuta u mikrotalasnoj.Zatim sam to kuvao 10-ak min. u vodi.Kad je isparila voda,dodao sam solju mleka i malo maslaca pride.Kuvalo se 15-ak. min. i na brzaka da ja to degustiram.
--Popio sam u 14 i 25.Sada je 14 i 30.Osecam blag rad,nesto slicno kao kad tek popusim dzoks i onda skontam da je slaba trava.Znaci,za sada je sve ok.
--14 i 45 .I dalje nista spec. mada jasno osecam rad.Smiren sam i osecam blagu dezorijentisanost koordinacije pokreta.
--15 00h Mozda bih trebao ovo jos jednom da isprobam s obzirom da ima neki rad,koji cak i prija,ali sa daleko vecom kolicinom lisca.
Pozzz!
PS.osecam se kao oni likovi iz Mytbusters sa Discowery kanala. He,he mit razotkriven!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
To to, od male količine isto ko i meni ti se događa.... samo ja nisam mogao raspoznati rad čaja od rada pljuge.

Treba natovit puno lišča i grana, i sad kad već imaš vutre, ne košta te da baciš 2-3 grama hedova pa onda probaš. Mislim da bi te odvalilo pošteno...
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
74
28
30
E i ja sam radila to pre neki dan... ili kad vec.. :icon_lol: Bilo je dosta grana i ubacila sam i neki hed...Napravila sam samo za jednu solju po onom receptu sa pocetka teme, malo je zlo korigovao nesto... Ono kuvanje u vodi nisam radila, vec sam samo ostavila da dzidza odstoji tipa 10 min u provreloj vodi i posle to procedila, pa mleko i posle sam to kuvala oko pola sata na tihoj vatri... E sad, rad... pa meni je trebalo malo vise vremena da pocne da me radi...mozda nekih pola sata...tj. nisam ni provalila da je pocelo da me radi...Osecaj posle je bio kao kad se prepusis i stondiras..Bila sam zabagovana i opustena nekoliko sati, ali nikako da stignem do kreveta.. :rofl: I trip mi je bio kao da imam ADD, sve mi odvlaci paznju, pa pocnem jedva nesto da radim po ostavim to, pa krenem nesto deseto... I tako satima... Posle sam otisla da spavam, jer je vec bilo jutro xD
I da, meni je ukus prelep! i da nema neki rad, opet mi nekako lepo da pijem... :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Točno to.. Kad sam ga probao prvi put, tj kad sam skuzio kakav je okus, baš sam sretan bio jer sam se bojao da ce bit neki gadljiv okus (a i da je bio svejedno bi pio...) al nije....

A negdje sam čuo da kad se vutra konzumira oralno (čaj, kolači) u vecim količinama da je osjećaj sličan kao putovanje na tripu..... Ovo sa obracanjem paznje svake dvije sekunde i sve drugo....
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Nemam pojma.I tako sutra brijem lisce sa hedovine pa ce biti tu dosta materijala,steta da se baci kad sam vec otkrio nesto novo.Iskreno,od juce sam poceo da razmisljam kako vutra ustvari daleko vise daje od onoga u cemu mi uzivamo dok pusimo..Sprzimo toliko thc da mozda 10% preostane nama.Treba isprobati i druge stvari,mada smo mi navikli da se razbijemo duvajuci neku dobru vutru a nismo ni svesni da je na primer ulje cannabisa prava dragocenost (jer je sacuvan thc sigurno 90%)....Sigurno bih caskao mislima sa drugom galaksijom :sick:
Pisem ako milkseik zaprzen sa hedovinom,bude radio.Pozz!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ja sam si zadao da moram probat sve oblike konzumiranja vutre....

Do sad sam pušio i pio samo....

Još ostaju ulje, kolači, maslac, vapourizer.... xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
101_3177.jpg

Sad je to to ! Zaprzeno sa malo vrhica i pola od ovoga (osusenog) propisno skuvano.Nesto me grlo reze ovih dana pa me privlaci ova tradicionalna travarska metoda . He,he ...Pozdrav Bigl ! Javim kako je bilo,sad se vec ohladilo....
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
He,he pokidao sam se kao zvecka..popio sam pola te mlekare i i vec tri sata mi je .Ono bas dobro.Ne verujem.Cak me i odusevljava.
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
E ovako,sinoc sam popio caj u pola deset,legao sam u dva i jako me vozilo.Pokidao sam se kao nikada do sada od ni jedne vutre koju sam pusio.Mozda jer sam dodao jedan mali vrhic.Bas mi se svidelo,am rad je kao opijum od vutre he,he samo trazi pricu,i gledao sam neke dokumentarce,drzi fokus.Imam za jos dva caja kao sinoc.Mislim da cu napraviti jedan experiment,skuvacu cistu hedovinu i dodati dosta margarina.Sve u svemu,bas sam zadovoljan ovim cajem i toplo preporucujem!
:sick:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerMax

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
ja cu sutra ujutro ga skuvat probat kako to izgleda itd itd...samo nemam prpe (lisca, grana) imam samo masne headove xD sta preporucujete koliko da stavim? i pls nemojte u gramima nego ono 1 đoks, 2, 3, 5... jer neman vagicu