Wembley u mom ormaru

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Danas jedna postaje punoljetna (18-ti dan) pa red je da malo osvježim slike :icon_lol:



Inače sve u redu, i dalje su na režimu 18-6, zalijevam svaki 3-4 dan s otprilike 1,2 L prokuhane i procjeđene vode iz pipe, PH i dalje spuštam sa serom minus ( iako mislim da ću iduće zalijevanje probati s limunom, bar probati)
Prošli tjedan sam ugradio još jedan ventilator za ispuh, tako da je sad situacija sljedeća. 2 ventilatora na vrhu boxa za ispuh ( 12 i 9 cm) rade na pola snage ( 6 ili 7,5 V), jedan za upuh na samom dnu box-a ( trenutno je tu samo rupa jer taj vent puše po biljčicama) no uskoro ću uzeti veći ventilator da puše po biljkama ( stolni manji). I to bi bilo to što se tiče ventilacije, dok je dnevni režim često držim otškrinuta vrata ormara tako da s temperaturom zasad nemam nikakvih problema ( 20 C u noćnom modu, 26-28 u dnevnom)
S vlagom je druga priča, vrlo često je između 25 i 30 % i znam da je to loše no nekako me to ne brine previše. Sve više se zeleni u box-u a uskoro će i toplije vrijeme tako da se nadam da će uskoro doći bar na oko 40-tak %.

Ugradnju HPS-a ću još malo odgoditi, nekako su mi još male biljčice, možda tamo u četvrtak ili petak, vidjet ću još. Sada sam više u fazi razmišljanja koje gnojivo naručiti ( mislim 95 % da će to biti hesi komlet, hebiga najmanje problema) te da li uzeti digitalni PH-metar ( već sam dosta para utukao pa sad važem je li mi to baš neophodno u ovom trenutku)

@Osiris hvala na savjetu no mislim da moja razmišljanje više vuče tome da nabavim neku pločicu za ispod prigušnice, ako ništa drugo uzet ću negdje komad betona te staviti na pod iza ormara i na to staviti prigušnicu. Zanimljiva ti je ideja no iskreno nisam vidio tako velikih pasivnih kulera na matičnoj a prigušnica je poprilično glomazna i teška

@ Bob također hvala na savjetu, imam već dva adaptera za ventilatore ( plus jedan od mobitela koji je fiksno na 5V), još komotno mogu na njih 3-4 frknuti PC ventilatora ako bude trebalo

Ostalima hvala na lijepim željama i do čitanja ... :wave::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SimasZg

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Super izgledaju, Kenny samo napred.
Jel moze pojasnjenje, kako si zakacio reflektor, kako ga dizes i spustas ?
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Evo Bobe samo za tebe slika :icon_lol: ( sori na lošoj kvaliteti, ne radi mi blic pa su po noći slike za k...)


Nema tu neke nauke niti estetike, zdravo seljački. Iskoristio sam onu poprečnu šipku ormara, uzeo štrik za veš, po 2 kukice uglavio sa svake strane u dasku i objesio. Jako zahvalan taj štrik za veš, čvrst, lako za rukovat a čvor uopće ne treba jak, 2-3 puta omotam oko šipke, jedan čvorić i drži bez problema. No to je ionako privremeno rješenje, kao što rekoh uskoro ulazi HPS, najvjerojatnije ta šipka ide van a u strop ormara ću uvrnuti 2 kukice te za njih pričvrstiti, vidjet ću još za par dana kako to izvesti.

No večeras sam prvi put i drugim osjetilom (osim vida i opipa) doživio biljke, naravno počele su pomalo "mirisati". Naravno da me paranoja odmah počela hvatati, nije mi toliki problem ako bude stan zaudarao nego ako bude cijeli kat - e to će već biti problem itekakav. Ipak ima dosta djece u susjedstvu :eek:hno: I ako su već sad počele mirisati kako će to biti kasnije kad počnu cvjetati. Mislio sam da ću moći bez filtera pošto je ormar blizu prozora, sada više i nisam toliko siguran.

I mislim da sam uočio par mušica u zemlji, ustvari sigurno sam ih uočio jer sam ih 3 potamanio. Koliko se načitah po forumu vjerojatno je riječ o onim fungus gnatovima, moram to proučiti kako ih se rješiti prije nego što se namnože, gamad jedna :ludaci_lol: hebiga

EDIT: Postavio sam po par kriška krumpira na zemlju, za 10-tak sati ću vidjeti oće li koja larva doći na njih. Ako bude išta, onda jebiga ide isušivanje na par dana i borba. Hebem im sunce, vodiš brigu o svjetlosti, vjetru, ventilaciji, vlagi, ph-u a ova mala gamad se iznutra gozbi korjenom. Nadam se da paničarim bezveze, iako čisto sumnjam :violent018:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala Kenny, ma ja isto imam problema, pretezak mi je cooltube, a ne znam ni sam kako da ga okacim, trenutno je na lancima ;)
Ako se odlucis bez filtera, direktno napolje, bas me interesuje kako ce to ispasti, ali sve najbolje

Dobra ideja štrik
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Ništa nije došlo na krumpir, ipak sam paničario fala bogu. No bit ću na oprezu idućih dana, malo kasnije ću zaliti nego inače i to s peroksidom. Jebiga opreza nikad dosta.

Do čitanja :)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
bob_sale je napisao(la):
Ako se odlucis bez filtera, direktno napolje, bas me interesuje kako ce to ispasti, ali sve najbolje

ja sam uvijek tako radio i nisam imao problema jos...
znao sam namirisat izdaleka kad je "povoljan" vjetar..
ali ja sam na selendri, sta je druga prica...
iako, zakleo bih se da sam i hodajuci gradom par puta nanjusio nekog,
samo nisam pseto, pa nema sanse znat odakle ide....
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Super raste, samo ako imaš HPS spreman, stavi ga odmah...brže ce rasti, a ja bi stavio ove štedne sa strane da svjetle po biljci, a HPS iznad.

Rep +
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
SimasZg je napisao(la):
Super raste, samo ako imaš HPS spreman, stavi ga odmah...brže ce rasti, a ja bi stavio ove štedne sa strane da svjetle po biljci, a HPS iznad.

Rep +

Hvala na repu i savjetima

HPS je spreman treba samo 15-minuta posla ga montirati, bit će ovih dana. A i ja sam tako nešto razmišljao da stavim po 2 štedne sa svake strane samo neznam koliko ću mjesta imati u box-u kad se to razgrana a pitanje je i temperature pa ću pričekati još malo stim. Možda ću morati još koji vent ugraditi, bit ću pametniji za tjedan-dva kad se to malo razeleni ako bog da sreće ...

Nego htjeo sam te pitati, imam spremne autofolije no nisam ni sam pametan da li da ih postavljam kad mi je ionako ormar bijel iznutra. A vidim da ti preporučaš drugima tu foliju, pa me zanima ako si je koristio s čim je ljepiš. Ja sam komad stavio na ovu dasku s štednima da nešto reflektira ali sam je lijepio s duck tapeom. E sad ako ću cijeli ormar iznutra postavljati tu foliju bio bi red da to na nešto i izgleda.

Inače pratim ja i tvoj dnevnik, sretno s grow-om, nek se zeleni :))
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Ja znam da mi je drastično pala temp u boxu kad sam ju stavio prvi put..znam da ne stvara hot spotove, jer je naborana i izuzetno ju je lako rezati i lijepiti sa bilo kakvim ljepilom...ja sam metapren ljepilo koristio, a po rubovima ducktapeom...uglavnom odlična toplinska izolacija, mislim da ce ti malo past temperatura..probaj klemericom
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
imas i onu traku koja lepi sa obe strane, odlicna je, to koristim kao privremeno, ali sam primetio zbog temperatura da se sva traka u boxu odlepljuje, izollir, obicna, pa cak i ta obostrana, te sam krenuo sa heftalicom za presvlacenje kreveta, i time sam fiksirao foliju za drvo. Kod mene je 3 strane zida, pa cu to sa ekserima
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
bob_sale je napisao(la):
imas i onu traku koja lepi sa obe strane, odlicna je, to koristim kao privremeno, ali sam primetio zbog temperatura da se sva traka u boxu odlepljuje, izollir, obicna, pa cak i ta obostrana, te sam krenuo sa heftalicom za presvlacenje kreveta, i time sam fiksirao foliju za drvo. Kod mene je 3 strane zida, pa cu to sa ekserima

Ja sam bio koristio tu traku da mi drži produžni i adapter od ventova zaljepljen za strop ormara, i odradila je bez ikakvih problema, ni na samom kraju nije bilo ni malo labavo, temperatura mi nije utjecala na svojstva s prosjekom od nekih 28-29 stupnjeva. u ***hausa sam je bio uzeo, neka plava
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Evo poslušao sam te simas i stavio sam HPS 150 W, nešto ranije nego što sam si to zamislio prije, ali prči ga dan - dva prije ili kasnije nema veze. I odmah je fino zatoplilo, temperatura mi je skočila na 32 C u zatvorenom box-u, tako da moraju biti otškrinuta vrata ormara zasad u dnevnom modu - onda je puno prihvatljivijih 27-28 C. Ovaj mali ventilator ih samo škakilja, ovih dana ulazi veći stolni vent da puše po njima pa ću onda vidjeti jel treba još koji vent ugraditi. Mislim da mi je najveći problem veličina tj površina reflektora koji mi pokriva pa skoro 80 -90% površine box-a tako da zrak ne može strujati prema gore, tj zadržava topli zrak dolje. No nije to takav problem, rješit će se nekako kroz par dana. evo slika kako to sad izgleda:


Inače biljčice su mi ful sabijene uz zemlju i jako niske, najdonji listovi su mi jedva pola centimetra od zemlje. Lijeva biljčica je mlađa dan i po, i dalje baca široke, ljepše po boji (tamnozelene) listove i ide u širinu dok desna ide nešto više u visinu, ima uže listove ali zato baca pun kufer sporednih grančica koje se baš dobro razvijaju. Baš me zanima ako ih uspijem dotjerat do kraja kako će izgledati jedna naspram druge.
Neću raditi nikakve treninge na njima, dugo sam razmišljao o tome. Prvi mi je grow, pustiću ih da rastu kako one hoće a kao što rekoh napočetku gramaža mi nije prioritet ovog growa, samo da one dotjeraju do kraja. Plan ih je držati još 10-15 dana u vegetaciji a onda na cvjetanje, vidjet ću, ovdje se planovi brzo mijenjaju iz dana u dan. :icon_lol:
Došao mi je i komplet hesija. Mislim da ih još neću gnojiti ( bar ne s NPK gnojivom) ali mogao bih dodati pola doze Root complex-a, Power Zymea i kap supervit-a pa ću vidjeti kako će reagirati u novim uvjetima. To mi zvuči OK
Toliko od mene, hvala svima na savjetima i sugestijama, ja sam zasad prezadovoljan napretkom - vidjet ćemo nastavak kakav će biti. Do čitanja i sretan vam 420 :leafblunt:
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Temperaturu mjeri u visini biljaka...kad ugradiš još koji vent, to ce biti super...HPS rulez
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
što se gnojenja tiče, ja bi na tvom mjestu već počeo lagano jer mi se ove tvoje posudice ne zgledaju nešto preveliko, pa bi ti ih bilo pametno prihranjivat jer nešto će snage ostat i u zemlji ako budeš kojim slučajem morao otić na par dana ili za kasnije dane, tj. mislim reć da se nebi doveo u situaciju da iscrpiš zemlju u potpunosti prije završetka pa da ovisiš samo o gnojenju. Inače ja ih mješam sve zajedno uključujući i tnt complex.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Slike varaju hehehe, te posudice su od 11 L 25X25X25, trebale bi imati biljke bez problema 30-tak dana sve iz zemlje jer je i kvalitetna zemlja. Nekako su mi još premale da ih šopam NPK gnojivom - možda kroz 7 dana počnem s pola doze. Ove druge stvari su boosteri, mislim da to ne može nikako škoditi - no i stim ću ići pola doze da vidim kako će reagirati biljčice. Puno sam pročitao po forumu problema s gnojenjem i pH-om tako da pomalo startam, da vidim što će biljčice reći na sve to, njihovo mišljenje mi je najvažnije. Nego koliko često gnojiš, svako zalijevanje, svako drugo ili ? Otprilike, znam da tu nema pravila i jel koristiš full hesi program od početka do kraja?
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
Koristim od početka do kraja full (sve zajedno u jednoj boci od 5l pomješano), do sad nisam imao nikakvih problema, sa deci do 2 čašom svako 3-4 zaljevanje uz to da još zalijem dodatnom količinom vode. Imam za sada samo pozitivna iskustva. Mislim sama gnojiva su sama po sebi specijalizirana za maricu tak da ne vidim potrebu za nekim strahom. Pa ak pogledaš moj dnevnik, vidjet ćeš da sam, čim su proklijale u vodu u kojoj stoje biljke na tresetnim tableticama dodao po mililitar za kombinaciju dok su još klonovi i ne vidim da im je to na ikoji način zasmetalo, čak naprotiv iz dana u dan lijepo napreduju.

btw neznam da li si ga dobio, ali raspored gnojenja HESI imaš zalijepljen u mom postu na simasovom dnevniku :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nemoj gnojiti u vegetaciji i malo je 15 danana vegetacija ,, ne razumem zasto hoces vege raditi samo 15dana znam da si napsiao da ti kolicina nije bitna al zar nije nejbolje izvuci kolko mozes osavi vege bar 30 danana a i posavijaj biljke malo a ako su ti guste ti ih mozes malo izduziti tako sto ces dici sijalicu malo vislje
i jos ne razumem kako 11l ako su ti saksije 25*25*25 nekako meni to zilazi 15l

ako budes radio vege 15 dana neces nista imati a to se nikako ne isplati :) imaces za koju pljugu...

gnojiti mozes slobodno punom dozom tako ko sto pise na flasi od gnojiva.. kad biljka pocne da cveta ko luda mozes malo pojacati gnojivo pa taako isto smanjivati sto si vise pri kraju...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Ej Zoki, pozdrav, malo se slavi 420 priznaj :smoke18:

Nisi dobro skontao, napisao sam da ću držati u vegi još 10 do 15 dana, a sad su 20-tak dana stare. Ne mogu duže zbog godišnjeg, neznam još točno kada ću ići na godišnji ali računam tamo sredinom 7 mjeseca. A onda idem iz grada na 2-3 tjedna, malo moreno malo rodbina tako da do tada moraju biti cvaknute. Tako da sam si izračunao do 05.05 vega, onda 65 dana cvjetanja, još tjedan sušenja i to je to. Hebiga, drugu turu ću odraditi vegu i 3 mjeseca ako treba ali sad sam limitiran vremenom nažalost.

što se tiče tegli te mjere su na vrhu, dolje su nešto uže. Uostalom kad sam ih kupovao pisalo je da imaju 11 litara a i kad sam stavljao zemlju stalo je taman 8+4 Terra magme. To je to litra manje više koga briga.

A za gnojivo ste me skoro uvjerili, skoro. Bum još razmislio, za 3 sata se bude biljčice pa ću još razmisliti, baš sam ih fino isušio ovaj put u strahu od onih gnatova

Pozdrav ljudi i samo polako :leafblunt:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.