Wembley u mom ormaru

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
trebalo bi na flasi od gnojiva pisati da se gnoji kad je zemlja vec natopljena tj vlazna ja to tako radim da jedan dan zlijem sa vodom a drugi dan pognojim tako da mi odole pocne curiti voda al zlivam u vise puta npr sad jednom pa posle 5min ponovo malo pa posle pet min ponovo malo i dok ne procuri .... al da nekenjam vise :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
27. dan vegetacije :icon_lol:

Svjetlo: 150 W HPS - cca 17 000 lumena
Režim svjetla: 18-6
Udaljenost lampe od vrha biljki: 40-45 cm
Visina biljki: 10-15 cm
Miris: Ne pretjeran, čak nekako ugodan nosnicama. To neće biti problem, dapače :)
Temperatura: 26-27 u dnevnom, 21-22 u noćnom režimu
Vlaga: 35% u dnevnom, 45-50% u noćnom modu
Zalijevanje: svaka 3-4 dana s 1,2 L prokuhane i procjeđene vode PH-a 6,5-7,00
Gnojenje: 3 X puna doza Hesi boostera (Root complex, Power Zyme, supervit) te 2X s pola doze TNT complexa





Ispričavam se zbog loše kvalitete slika, bez sunca vani moj fotić je u banani :eek:hno:
A što reći već da svakim danom ove dve biljke se sve više razlikuju. Jadna fino raste, niska i lisnata, sve joj paše, napreduje sporo ali lijepo ( juče umjesto gnojiva dobila destiliranu vodu s 5 ml H2O2).
Drugu sam malo izmaltretirao s LST-om pred dva dana, listovi su svijetlozeleni, svi nekako rahitični imaju fleke po sebi ali zato se grana kao luda. Dosta sam i lišća poskidao s donjih grana tako da je sigurno u malom stresu no vjerujem da će se brzo oporaviti. A zašto lišće ima flekove po sebi, te par ih i čak žuti teško mi je dokučiti. U istim uvjetima kolegica joj fino napreduje. Valjda sjebana genetika ništa mi drugo ne pada na pamet.
Box sam obložio auto folijom no problem temperature još nisam rješio. Stolni vent koji mi je trebao puhati po biljkama mi je prevelik tako da ga zasad privremeno koristim izvan box-a da puše po biljkama ( uz poluotvorena vrata ormara) Zato mi i je temperatura skoro idealna no nažalost to može biti samo prijevremeno rješenje. Nabavljena su 2 PC venta od 12 cm koji bi ga uskoro trebali zamjeniti, čim se uhvati nešto vremena.
I to je to, dosta su mi niske biljke, volio bi ih držati što duže u vegi da bar pređu 30-tak cm prije 12-12 režima no teško ću to uspjeti. Zbog prije navedenih razloga najduže još 10-tak dana ovako i onda moraju na cvjetanje. Hebiga, šta mora biti neka bude :)
Do daljnjega ....... Uživajte :)) :sun2::sun2::sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
E kad bi barem bilo to, ali nije - pazim dok zaljevam. A i te fleke više izgledaju kao neke svjetlozelene pjege raspoređene po cijeloj površini listova podjednako i to recimo 70% posto listova, kako mladih tako starih. Neznam - nešto joj smeta a neznam što. Do prekjuče je bila tretirana potpuno isto kao i ova druga (svjetlo, zalijevanje, temperatura ...) a druga raste savršeno. Jedina razlika je ta što sam prekjuče ovu zalio s hesi kompletom dok sam ovu drugu zalio samo destiliranom vodom + H2O2 ( i opet je savršeno odreagirala)
A pratit ću je, sada sam je zalio s malo više gnojiva, iduće zalijevanje probati možda s čistom vodom iz pipe bez ičega, možda nekako odreagira na malo veći PH i tako. Ko će ga znati, ajde da obadvije imaju iste simptome ovako je to sve nagađanje.
Ma bit će to nekako valjda, ne izgleda mi nešto jako loše a valjda će se i od ovog nešto naučiti :)):wave::wave::spliff:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Druze i kod mene slican problem, istrazivo sam mnogo i sveo na 5 zakljucaka, a ispostavilo se da je 6-ti - izgoreli listovi od temperature - isto seme, istog izgleda, a 5 razlicitih biljki. Svaki grow je za sebe, pa prati i razmisljaj, ali bice to dobro, samo napred, a da ce se nauciti to svakako !
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
33. dan vegetacije

Evo mojih grmića :icon_smile::icon_smile:




Zadnji update prije prebacivanja na 12/12, nisam još točno odlučio kad ću ali recimo 4 dana maximum još su na ovom režimu, a onda tek postaje zanimljivo.
Želio sam da bar dosegnu 30-tak cm no to je evidentno nemoguća misija, curama je jako lijepo pa umjesto da rastu one se samo šire i šire a u box-u sve manje mjesta, već sad im je poprilično tijesno. Lampa mi je podignuta na 40-tak cm od vrhova i bilo mi je glupo je još više dizati samo da se biljke izduže, ipak je to 150-tica dosta se lumena gubi već i na ovoj visini. Inače biljke još nemaju niti 20 cm visine.
Kako je tako je, bit ću pametniji drugi put, inače sve po planu i programu. Sve manje paničarim oko svake sitnice i sve više se opuštam. Zaljevam ih 2 puta tjedno, jednom hesi komplet ( s pola doze TNT komplexa) a drugi put dest. voda sa 4 ml peroksida. Vlaga se stabilizirala iznad 40%, temperatura se malo povisila jer ova 2 PC venta od 12 cm za cirkulaciju zraka su živo sranje ( puno efikasniji su oni od 9 cm i dosta jeftiniji) ali držim je u granicama normale 30-31 C najviše. Čak bih nekako rekao da biljkama nekako i paše kad su na oko 30-tak stupnjeva, više nego kad su bili na 26-27, bar imam takav dojam.
Žao mi je samo što mi ormar nije bar 15-tak cm širi i duži ali hebiga šta je tu je, to valjda svi groweri žele, prostora i lumena nikad dosta . Mislim da idući put ide samo jedna biljka u box, možda tek neki autoflowering da joj pravi društvo s vremena na vrijeme a da se proba i to čudo. No otom potom, treba prvo ove istjerati do kraja i kao što rekoh na početku ovo dosad je bilo samo zagrijavanje - prava tekma tek treba početi.
Lijep pozdrav svima i uživajte :leafblunt:
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
ma dobro je cim je 30+ dana vegetacije
inace vidim da ide sve po planu i jedva cekam vidjeti masne Wembley-e u tvom ormaru :)
pozz i sretno
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
odlicno... :) meni su fleke od listova bile zbog velike vlage po noci bar sam to mislim provalio ....... povecej cirkulaciju preko noci ako jos imas taj problem sa flekama....

lepe su zelene odlicno.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
A jest vlaga po noći dođe na 60-70%, cirkulacija zraka je uvijek ista, no nebih rekao da je od toga( jer ova druga nema tih problema) Malo se sada povuklo, uklonio sam onih par listova najkritičnijih a ovi ostali jesu malo "pjegavi" ali kao da je malo stalo. Novi listovi izgledaju puno zdravije boje. Moje mišljenje je da joj fali(o) neki mikroelement ili da je takva sjebana genetika. Ko će ga znati - može biti svašta ...

@ zuz - i ja isto, i ja isto jedva čekam vidjeti masne wembleye :icon_biggrin: . Malo me još strah da nešto ne uhebem ali puno manje nego na početku. Puno više sada znam nego recimo pred 3 tjedna jer konstantno čitam, tražim informacije, gledam dokumentarce i sl. Što više znam - to sam opušteniji i sigurniji u sebe - logično zar ne. A i ova vrsta mi se čini dosta zahvalna za početnike - vidjet ćemo za 2 mjeseca a dotad :watchplant::watchplant:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
7. dan 12/12 - 41. dan ukupno



Nekidan poskidao sve donje lišće i grančice za koje sam procjenio da neće dobivati dovoljno svjetla, možda sam malo pretjerao na ovoj lijevoj ali jbg prvi put to radim pa će se vidjeti rezultat kasnije. Desna je pokazala spol, ima ogromne listove i gužva u box-u je evidentna. Malo jesu narasle ali neznatno, sad su na oko 20-25 cm. Režim zalijevanja ostaje isti jednom peroksid jednom hesi komplet, otprilike 2-put tjedno. Temperaturu i vlagu sam prestao kontrolirati, vjerujem da je u granicama normale.
U principu nekih problema nemam osim što me zabrinjava pomanjkanje mjesta u box-u.

Ma nemam pojma, vidjet ću kako će to izgledati za tjedan-dva kad počnu cvjetati, nije baš da ide onako kako sam ja očekivao. Pozdrav i :leafblunt:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
odlicno je to ,, samo sto meni smeta je to sto puno gnojiva dajes probaj prestati malo gnojiti npr dve nedelje pa onda idi ponovo po tom tvom starom gnojenju.. nekeko mi se cini da je puno to sto ti njima dajes al opet biljkama nista nefali kolko vidim...

posto u svakom postu pise gnojenje pa gnojenje :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
A šta ja znam probam se držati onog Hesijevog rasporeda, nisam gnojio prva 3 tjedna vegetacije, onda dobile 2 X po pola doze TNT-a i tek prije 6 dana punu dozu Blooma. Stim da je lijeva dobila + dodatne pola doze TNT-a. Uglavnom otprilike 1 X tjedno i tek zadnji puta punu dozu ( s tim da boostere ne računam pod gnojivom već samo TNT i Bloom, boostere uvijek prepisanu dozu stavljam) . A koliko sam pročitao Hesi se smatra dosta blagim gnojivom a iz prethodnih iskustava članova s Wembleyom dobio sam dojam da im paše gnojivo. Zato tako ...

No poslušat ću savjet i malo smanjiti, recimo svako treće zalijevanje to bi bilo otprilike svakih 9-10 dana ...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
14. dan 12/12 - 48. dan ukupno



Biljčice napokon dosegle visinu od 30-tak cm, napreduju fino bez ikakvih problema. Lampa je udaljena 30-tak cm od vrhova, čini se da im ne smeta. Pojačao sam zaljevanje, sad je svakih 2-3 dana sa skoro 1,5 l destilirane vode (neda mi se više prokuhavati, filtrirati te smanjivati PH). Po savjetu Zokija smanjio sam gnojenje iako se čini da im ne smeta lako je moguće da pretjeram, pogotovo što nemam prijašnjih iskustava. Dakle zasad su gnojene 2 puta u režimu 12/12, 7.05 i 17.05 sa punom dozom hesi blooma, i sad ću stati jedno vrijeme, malo promatrati šta se dešava idućih 10-tak dana, power zyme ću nastaviti dodavati jednom tjedno prepisanu dozu. Još se dvoumim oko peroksida, da nastavim jednom tjedno ili da ga skroz izbacim, sad nisu jedno duže vrijeme dobile peroksid i ne vidim neke razlike.

Desna će uskoro početi cvjetati, sve više pistila ima, izrazito zdrava biljka, širokih i zdravih listova ( bez obzira što udaraju u stranice ormara). Razvila je i par ljepih sporednih grana koje se brzo probijaju prema vrhu, čini mi se pravi fenotip wembleya kako treba biti tj kako sam vidio po drugim slikama i dnevnicima. Jedva čekam da vidim daljni napredak. Evo malo slika od 17.05.


Čak sam dosta razmišljao da samo nju ostavim u boxu, ali nakon razgovora sa mojom životnom družicom ipak je donijeta odluka da ostanu obadvije u box-u pa šta bude - neka bude. Evo kako bi izgledalo da je sama u boxu:


Što se tiče lijeve biljke, već sam pisao da ima flekaste listove. I dalje više vuče na sativu ( bar puno više u odnosu na ovu drugu), no sva je nekako "zgužvana", ti novi listovi izgledaju dosta slabašno, brzo se savijaju, boja ne izgleda prezdravo i još uvrh svega sam joj ja pametan poskidao pun kufer donjeg lišća. No i ona napreduje i raste iako u odnosu na drugu biljku razlika je ogromna. Pistila ima ali u puno manjoj mjeri, vjerojatno će kasnije početi cvjetati i kasnije dozrijeti. No da više ne seruckam evo par slika lijeve biljke od prekjuče i da konačno završim:


Ovo je trebao biti kratki redoviti update jer nekih problema i novosti nema, a ja se raspisao ko veliki. Nema veze, ostajte mi zdravo i veselo, nek se samo zeleni :spliff::spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoTrippin

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
odlicno je ovo svaka cast prelepo..... ma bice domaja dobra kolko grana ima bice sve to lepi hedovi ima da se iznenadis samo da dobro puca..... steta so nemas jednog wemblija da je malo poukrstas pa da imas nesto posebno svoje :) samo teraj... bice to ok..
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Hvala što ste svratili, na dobrim željama, repovima ... :thankyou:

21. dan 12/12 - 55 ukupno




Ma gužva je nenormalna. Očekivano počele su cvjetati ovaj tjedan, hedići se lijepo formiraju ali brate ispunile su sve što su mogle u ormaru, još malo pa vrata neću moći zatvoriti. A zalijevanje kad ih vadim van je postala prava muka, treba to nazad ugurati :) A jbg, valjda će uspjeti nekako ...
Nekoliko sati na dan im dajem još malo plavog spektra, kako kad stignem, najviše zbog donjeg lišća i vrhova. Vrhove sam malo nategnuo koliko sam mogao da dobiju nešto više prostora i svjetla....I to je to, borba do kraja :watchplant::watchplant:

Uživajte, ujutro još stavim nešto slika normalnijih boja prije nego što se ovo čudo od HPS-a probudi. Valjda ću uspjeti, moram si nabaviti neki fotić s blicom - ovo je banana za slikati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.