Zamrzivač, autoflower grow, scrog, 250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
jel' to još uvijek na režimu 24-0 ?
da da...još uvek na 24/0... :)
Drzim ti palceve da se vrhovi ne pocnu u cvijetanju mazit sa lampom...ipak imas 110 cm visine...koliko ti ostane mjesta praznog kad oduzmes visinu tegli i lampe..?
Inace sve izgleda odlicno,prava mala džunglica..
E baš o tome razmišljam ovih par dana...trenutno imam nekih 30cm prostora između i imaju fore još 10cm da se zezaju...ja se nadam da će usporiti sledeće nedelje...i svarno su brutalno savijane, pa ćemo videti... a što se cvetanja tiče ak 49 mi je krenuo fino, lepo cveta, ne divlja u visinu...a ove dve divljaju u visinu, al zajebavaju što se cvetanja tiče...pretpostavljam da su u pitanju polomljene grančice usporile priču...ali nadam se da će to biti ok na kraju :)
p.s. u svakom slučaju, imam orman box visine 2m..al ga ne koristim jer je sav raskliman i zevaju mu vrata, pušta svetlo...itd..ali ako se male opasno približe lampi, bacam ih u orman! :)
 
Poslednja izmena:

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Pa sta ti nije jednostavnije mrezu razvuc preko njih..?
palo mi je to na pamet...misliš kao scrog? da da možda bi se i moglo tako nešto...hm :)

znam da si napisao da taj rezim furas zbog zaebancije sa grejanjem, al mislim da bi mogao da primetis da ne prija svakom strainu 24h svetla, pogotovo u cvetanju
da da...definitivno drukčije reaguju, mada su i kasnije počele preflower ove dve...više ih nekako tera na rast...mada, lično sam mišljenja da su ove dve malo reagovale na stres od lomljenja grana..mada ovo za svetlo svakako stoji da bi im možda prijalo 4 sata mraka...i čak su za razliku od Ak pokazale neki nedostatak na lišću...ne znam, cink, magnezijum...nisam se previše bavio time...
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
evo citat koji sam stavio jednom clanu u dnevnik, pa me on skoro nakrpio tamo:""It has been shown that, when subjected to a regimen of constant light without a dark period, most types of flora, including cannabis, will begin to show signs of decreased photosynthetic response, lack of vigor, and an overall decrease in vascular development." i onda kao: izduzuju se, neki nedostatak na listovima, malo kilave sa cvetanjem... jbg.

vrste koje imaju veci % ruderalisa u genetici veovatno mogu da se izbore sa tim rezimom, al u svakom slucaju ja bih to prebacio na max. 20 sati svetla tokom cvetanja (mada licno, a i trenutno, automatike u cvetanju drzim na 12 sati svetla)
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
računaj dA će ti bubble porasti još za 2/3 a sto se cvetanja tice u prve 3 nedelje jedva pušta po koje brke a onda odjednom boom :) u sledeće 3 i full su smolasti vrhovi iskreno mislim da upravo zbog te smole ima tako egzotičan ukus kad se pripali.... ma nemam pojma ja ništa napuših se od ranog jutra :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
već dva puta pravim grejno telo, pakujem sijalicu u teglu i oblažem alu folijom i uvek odustanem jer nisam siguran kolko će mi držati temp...mada sam i iz znatiželje hteo da odradim na 24/0...ali premišljam se stalno ko neka baba :)
I da, evo pošto neko reče da niko na forumu nije radio do kraja automatike na 24/0, ovo bi moglo biti nešto kao ekperimentalno non stop sunčanje, pa šta ispadne da bude za nauk drugima! :)
evo citat koji sam stavio jednom clanu u dnevnik, pa me on skoro nakrpio tamo:""It has been shown that, when subjected to a regimen of constant light without a dark period, most types of flora, including cannabis, will begin to show signs of decreased photosynthetic response, lack of vigor, and an overall decrease in vascular development." i onda kao: izduzuju se, neki nedostatak na listovima, malo kilave sa cvetanjem... jbg.

vrste koje imaju veci % ruderalisa u genetici veovatno mogu da se izbore sa tim rezimom, al u svakom slucaju ja bih to prebacio na max. 20 sati svetla tokom cvetanja (mada licno, a i trenutno, automatike u cvetanju drzim na 12 sati svetla)
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ma moze frend, ja nemam nista protiv naravno, al sam ubedjen da duplo veca potrosnja struje sigurno nece povuci duplo bolji urod (u smislu potencije i kolicine). furaj tako sad do kraja pa da vidimo rezultate. mislim, oni nece izostati, samo steta sto neces moci sa necim da uporedis (npr. iste vrste na 18/6) pa da razjasnimo ovu polemiku do kraja :)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
prošle godine sam imao na 18/6 i kasnije na 12/12...neke no name autose i bilo je katastrofa sa maestralnim prženjem vrhova na kraju...ne bih se sećao! :) u svakom slučaju na kraju će biti još jedno iskustvo više i računa za glavobolju! Amin! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
dogovoreno barbarossa, samo to maestralno przenje vrhova na kraju nema veze sa svetlosnim rezimom, ako si ih sprzio sprzio bi ih i pod 24/0 kao i pod 12/12, il sam nesto krivo shvatio :) uz to ne mozes porediti no name i brendirano seme ;) jedino paralelan grow sa istim semenom moze da odgovori na ovu dilemu, al toga jos nema na ovom forumu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
da da, prženje pomenuto samo pride, nema veze sa režimom hehehe! ma sve jasno...nek bude samo dima na kraju, svetlih očiju i gromoglasnog smeha...a za poređenja biće vremena...još smo "mladi"! :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
drugari, ni kriv ni dužan na kraju će ispasti SCROG...nešto tako...videćemo... :) ee hvala što me podseti, Fulldedarak! :) P1220027.JPG P1220028.JPG P1220029.JPG
P.S. Moram priznati da prvi put razvlačim ovako ispod mreže, mada sam oduvek hteo da probam...pa me zanima oko zalivanja neki praktičan savet, ko je već ovako radio...ja nešto mislim da uzmem levak, prikačim neko crevo i uguram tamo, a ovamo sipam u levak...ili pak ima nešto praktičnije....jer je nemoguće dosegnuti ovako... :)
 
Poslednja izmena:

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Probaj si na plasticnu bocu,gore na grlo naci crijevo neko gumeno odgovarajuceg promjera...natakni crijevo(duzine koliko ti treba) na grlo od boce i tako probaj zalijevat..ipak sa crijevom mozes prici puno blize nega sa bocom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
3165b9v.png
:)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
UPDATE-vanredni jer se grow praktično okrenuo u drugom smeru i biće to neki oblik ScrOG-a neplanirano! :) I biće mi jako uzbudljivo to raspoređivanje i širenje ispod mreže i jedva čekam da se iz što više kvadratića zabele vrhovi! :D dakle, što se tiče nekih tehničkih pitanja, stvari stoje ovako: trenutno je curama 35. dan, vlagu održavam na oko 45-50%max, temperatura je oko 25 do 26 c, dva puta su već dobile Hesi bloom, prvi put 15 ml, drugi put 20ml, na otprilike 8-9 dana, a između su zalivene jednom obilno sa po 6l čiste vode po biljci. Savijane su bukvalno svakog dana do postavljanja mreže i uspeo sam da napravim žbunove od svega 35cm visine s tim da do lampe ostaje još 30cm..pa će biti savijanja dok god bude potrebno :D mreža je već skoro popunjena, ostao je još malo desni ugao da se popuni ali ne sumnjam da će za par dana već početi zaista da izgleda...kao Screen of green!
PITANJE: Da li bi trebalo naslovu teme dodati SCROG? I ako treba, Zamolio bih "nekog" da to promeni...
Evo par sličica! :D P1240029.JPG P1240028.JPG P1240033.JPG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.