Indoor grow Neon 4x18W, MH 400, HPS 400 Cooltube, Hesi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nije nikakav problem, rasirit ce se to zguzvano,
a da se mene pita je bi te te bolje vec presadio, vidit ces da je casica vec puna korijenja,
inace sve super
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
super ti izgledaju biljčice samo presadi ih.meni je nekak draže odma iz treseta u veliku teglu.nego htio sam reč da ziher imamo istog dobavljača.tog dragog slovenca haha
i vidim da si u prvom postu napisao da si stavio mililitar gnojiva u vodu kad si potapljao tresete.netrebaš prva 3-4 tjedna gnojiva,sve imaš u tresetu i zemlji.i ja sam kad su treseti nabubrili ubacio sjemenke i pustio ih da proklijaju u tresetu.tak da si mogao i tako.jedva čekam vidjet update.raznovrsno bilje si uzeo.zovi na baps hehe
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
Hvala tinitus, umirio si me malo :)

hahahaha čini mi se da svi znamo slovenca...

Sutra idu u veće, kolega koji je pazio na njih preko uskrsa ih je presadio u ove jer nije ima zemlje više, a ni para da uzme još. idu u boce od 2l coca cole, pa poslije vege u 10l potove do kraja.

nisu im još premale, u četvrtak (poslije uskrsa) su presađene, a korijenje se nije naziralo oko tresetnih tabletica, tak da će do sutra zdurat.

Što se gnojiva tiče, to je bio test da vidim kako će podnijet i da li će im pasat, a iz priloženog se vidi da su dobro podnijele. :)
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
evo samo da se pohvalim kako sam od danas bogatiji za ph "metar" (JBL test trakice), sredstvo za snižavanje pH i gnojivo guano od composane.

Sutra test pH trakica, a do tada slikice nabavljenih preparata



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Sutra slijedi više slikica upgradanog reflektora i maličkih nakon presađivanja...

BTW ima li tko kakvih iskustava sa ovim JBL pH trakicama?

pozdrav uz :smoke18:
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
kao što sam obećao šaljem update stanja :vb_wave:

box:
ubačen je još jedan nosač za 2 flourescentne cijevi te ih je sad šest
od vrha prema dnu slike:
Cijev 827 philips
Cijev 640 osram
Cijev 827 philips
Cijev 765 philips
Cijev 640 osram
Cijev 640 philips

te su pokriveni sa 2 manja reljefna pleha radi refleksije svjetlosti, uzorak na njima sličan je onima koji se nalaze sa unutranje strane škrinja



Uploaded with ImageShack.us

Ventilacija je također pojačana te sada 2x120 mm ventovi izbacuju zrak, 1x120 mm upuhuje i puše na 1x80mm koji služi za puhanje po biljkama. Ovaj 120 što upuhuje puše direkt u ovaj od 80mm tako da se ovaj stalno njiše i mjenja smjer puhanja. sve biljkice se njišu što bi trebalo značit da do svih dopire struja zraka :b_jump:

presađene su u fi 15 posudice okrugle te postavljene na četvrtasti tanjurić da sve stanu, a svakih 24h ću rotirat tanjurić kako bi sve imale što više različitih spektara svjetlosti :blah: zemlja u koju su presađene je mješavina composane za ruže i composane za palme sa većim udjelom ove za palme cca 60% naprama 40%. pH vrijednost i jedne i druge zemlje je imeđu 5,5 i 6,5 pH

e sad malo o njima samima

čini mi se da lijepo napreduju, mada malo sporije nego što vidim po ostalim dnevnicima, možda zbog nešto manje lumena ali to ćemo kompenzirat kad krenemo sa 400 W MH za 5-6 dana pa će pod njom biti još nekih 10 dana. veseli me što mi se čini da se ljepo granaju pošto su već ovako male počele puštati listove na spoju glavne stabljike i svake internode listova. Jesam li u pravu ili se varam????

the churcha N1


Uploaded with ImageShack.us

oni zgužvani listovi se nisu baš ispravili ali novi izgledaju puno bolje :)


Uploaded with ImageShack.us

i malih listića na pretek :b_jump:

the church N2


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Wembley
meni osobno najljepša od svih


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Tutankhamon
najveća i najpotentnija od svih


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Lennon
sa njim imam i problem, naime na novim listovim od sredine prema krajevima su se počele pojavljivat svjetlije pjegice. Da li je uzrok pH vode? jer do sada su zaljevane običnom vodom iz pipe koja nije bila prokuvana ili da je odstajala. Danas im slijedi prvo zaljevanje sa pH uravnoteženom vodom pošto su nabavljene JBL pH test trakice. najmanja je i nekako najslabija :(


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Da sumiramo probleme za koje molim pomoć:
1.) Lennon svjetlije pjegice na novim listovima od sredine prema kraju? (možda pH)
2.) Da li krenut sa LST-ijem? (imaju po 3,4,5 internoda, je li vrijeme?)
3.) Mogu li ih početi gnojiti sa 1/4 doze HESI gnojiva root complex, tnt, supervit, i power zyme?
4.) da li ovi listovi na spoju glavne stabljike i internoda znače nove grane tj. hedove ili su samo listovi?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sve sto si pitao uradi :) i tako je :) mozes poceti gnojiti al stvarno lagano lst. obavezno pod stednima. da to su nove grane...
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
kaj tinitus u zemlji nema ništa?a ono iza kaj piše to su samo napisali da nije bjelo ili?u tresetnim tabletama za klijanje imaš svih gnojiva ako to tako mogu nazvat i u zemlji također naravno da se to s vremenoom ispere dok zaljevaš.kad nađem ambalažu od svojih treseta odnosno kad kupim nove slikat ču ti da vidiš.
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
evo update nakon odrađenog laganog lst-ija. inače danas je 26 dan od stavljanja sjemenke da proklija tj. sa uključenim klijanjem:) kad tak pogledam onda mi se ne čini da sporo napreduju :baby:



Uploaded with ImageShack.us

na lennonu nisam radio lst - ova u sredini jer je najmanja i gotovo da nema mjesta među internodama pa me bilo strah da nešto ne slomim

the church N1


Uploaded with ImageShack.us

the church N2


Uploaded with ImageShack.us

wembley


Uploaded with ImageShack.us

Tutankhamon


Uploaded with ImageShack.us

e sad lst je odrađen na principu da je glavna stabljika vezana na jednu stranu, a spuštana na obrnutu. Dobro ili loše, te da li sam nešto propustio napraviti?

i još jedno pitanje:
da li vrhovi biljke trebaju biti okrenute kao na prvoj slici tj. prema centru svjetla ili obrnuto tj. da vrhovi biljki budu dalje od centra svjetlosti a da sporedne grane budu više prema svjetlu? :watchplant:

inače sa svih strana su pokrivene svjetlosti jer je 6 neonki u nizu šire od njih samih ovako poslaganih. reljefne plehove sam morao okrenuti okomito od položaja neonki i razmaknut par centimetara kako bih omogućio toplom zraku da se lakše diže gore. jer dok su stajali obrnuto pokrivali su većinu površine ormara pa onda gotovo da i nije bilo mjesta da putuje prema gore. za svaki slučaj spojeni su još jedan 120mm vent i jedan 80mm. tako da ih je se sad ukupno 6 - 4x120mm i 2x80mm. 2x120 upuhivanje, 2x120 ispuhivanje, 2x80mm za cirkulaciju po biljkama svi spojeni na ac-dc adapter 1200mA na 12V i rade svi bez greške.

jucer su prvi put zalivene sa kontroliranom pH vrijednosti vode na cca 6.8

voda koja je bila prokuhana (cca 5l), ohlađena na sobnu temp i potom procijeđena kroz gušče ženske najlonke pokazala je svu svoju "zatrovanost". Uglavnom nakon procjeđivanja ostalo je brat bratu barem 3-4 grama bijele mase pretpostavljam kalcija ili?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kako got uradis lst biljke ce se za par sati okrenuti na gore tako da radi tako kako ti odgovara a za ostalo se one same pobrinu vrh uvek tezi za izvoraom svetlosti za to se neboj....
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
zoki fala puno na informacijama rep+, budem sutra ponovno posto slike da se vidi razlika. sa gnojenjem ću počet za dan dva kad se zemlja opet osuši..
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
LST ti je pravi skolski, samo tako nastavi ;)
Ja kod mene zaboravio prvi LST na glavno stablo da stavim, ali ok je, jer ona prati svetlo.
Nije u vodi bio kalcij nego kamenac - odlicno uradjeno.

Samo napred ;)
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
bob_sale je napisao(la):
LST ti je pravi skolski, samo tako nastavi ;)
Ja kod mene zaboravio prvi LST na glavno stablo da stavim, ali ok je, jer ona prati svetlo.
Nije u vodi bio kalcij nego kamenac - odlicno uradjeno.

Samo napred ;)

šta nije kamenac CaCO3 (kalcijev karbonat)? :)
 

zapadnaZGbaraba

Aktivan Član
17.04.2011
70
16
0
34
ma šta god da je, zbog toga ne mogu oprat ni čaše pošteno, a da ne ostane tog bijelog sranja po njima....

uglavnom, u mogućnosti sam zaljevat biljke sa demineraliziranom vodom ili vodom za inekcije.. koliko mi je to pametno, pošto nekom logikom zaključujem da u toj vodi nema nikakvih popratnih elemenata ili slično.. ova za inekcije je još navodno "čišća" od ove demineralizirane?

valja li ta voda uopće, te da li ju moram konstantno gnojiti ako je pogodna za growanje?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma obicna voda i miran si samo namestis ph i ok... sta sad da izmisljas... ako ima puno komenca slobodno procedi kao sto si vec i rekao ostavis jedan dan namestis ph i zalivas ....

i polako sa gnojenjem pozdrav...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.