Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja sam cuo da pustaje sve ispod 1.5 grama. Znaci bez novcane ili prekrsajne kazne. Po novom zakonu koji je dopunjen u Septembru. Medjutim ja taj novi dopunjeni zakon ne vidim na netu to jest svi clanovi su isti. E sad jedino ako ovaj clan nije ono bas stupio u snagu na licu mjesta:

(4) Ucinilac dela iz stava 3. ovog èlana koji opojnu drogu drži radi sopstvene upotrebe može se osloboditi od kazne.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Cudi sto nema nekog pravnika da se javi ovde,obicno neko zna odgovor...
Ali svakako bi bilo vise nego dobro imati taj zakon na nasoj strani.Promenilo bi puno toga.I nestalo bi puno straha.Tj strah bi se barem za nijansu smanjio,a posto je ogroman kod ljudi danas,i to je puno.
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.458
163
[FONT=&quot]Glava dvadeset treća[/FONT]
[FONT=&quot]KRIVIČNA DELA PROTIV ZDRAVLJA LJUDI [/FONT]
[FONT=&quot]Neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga [/FONT]
[FONT=&quot]Član 246 [/FONT]
[FONT=&quot](1) Ko neovlašćeno proizvodi, prerađuje, prodaje ili nudi na prodaju ili ko radi prodaje kupuje, drži ili prenosi ili ko posreduje u prodaji ili kupovini ili na drugi način neovlašćeno stavlja u promet supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge,
kazniće se zatvorom od tri do dvanaest godina. [/FONT]
[FONT=&quot](2) Ko neovlašćeno uzgaja mak ili psihoaktivnu konoplju ili druge biljke iz kojih se dobija opojna droga ili koje same sadrže opojnu drogu,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina. [/FONT]
[FONT=&quot](3) Ako je delo iz stava 1. ovog člana izvršeno od strane grupe, ili je učinilac ovog dela organizovao mrežu preprodavaca ili posrednika,
učinilac će se kazniti zatvorom od pet do petnaest godina. [/FONT]
[FONT=&quot](4) Ako je delo iz stava 1. ovog člana izvršeno od strane organizovane kriminalne grupe,
učinilac će se kazniti zatvorom od najmanje deset godina.[/FONT]
[FONT=&quot](5) Učinilac dela iz st. 1. do 4. ovog člana koji otkrije od koga nabavlja opojnu drogu može se osloboditi od kazne. [/FONT]
[FONT=&quot](6) Ko neovlašćeno pravi, nabavlja, poseduje ili daje na upotrebu opremu, materijal ili supstance za koje zna da su namenjene za proizvodnju opojnih droga,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina. [/FONT]
[FONT=&quot](7) Opojne droge i sredstva za njihovu proizvodnju i preradu oduzeće se.[/FONT]
[FONT=&quot]Neovlašćeno držanje opojnih droga[/FONT]
[FONT=&quot]Član 246a [/FONT]
[FONT=&quot](1) Ko neovlašćeno drži u manjoj količini za sopstvenu upotrebu supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine, a može se osloboditi od kazne. [/FONT]
[FONT=&quot](2) Učinilac dela iz stava 1. ovog člana koji otkrije od koga nabavlja opojnu drogu može se osloboditi od kazne. [/FONT]
[FONT=&quot](3) Opojne droge oduzeće se.[/FONT]
[FONT=&quot]Omogućavanje uživanja opojnih droga [/FONT]
[FONT=&quot]Član 247 [/FONT]
[FONT=&quot](1) Ko navodi drugog na uživanje opojne droge ili mu daje opojnu drogu da je uživa on ili drugo lice ili stavi na raspolaganje prostorije radi uživanja opojne droge ili na drugi način omogućuje drugom da uživa opojnu drogu,
kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina. [/FONT]
[FONT=&quot](2) Ako je delo iz stava 1. ovog člana učinjeno prema maloletnom licu ili prema više lica ili je izazvalo naročito teške posledice,
učinilac će se kazniti zatvorom od dve do deset godina.[/FONT]
[FONT=&quot](3) Ako je usled izvršenja dela iz stava 1. ovog člana nastupila smrt nekog lica,
učinilac će se kazniti zatvorom od tri do petnaest godina. [/FONT]
[FONT=&quot](4) Za delo iz st. 1. i 2. ovog člana neće se kazniti zdravstveni radnik koji u okviru pružanja medicinske pomoći omogućava upotrebu opojnih droga.[/FONT]
[FONT=&quot](5) Opojne droge oduzeće se. [/FONT]
 
17.04.2010
1
0
0
34
pozdrav svima :) nisam mogao da nadjem pravi deo foruma da postavim ovo pitanje, pa cu ovde - jel zna neko kakav je zakon o uzgajanju psilocibnih pecurki / posedovanju istih i posedovanju i prodaji spora ? Nigde ne mogu da nadjem zakon o tome, a interesuje me.
 
17.04.2010
1
0
0
34
pozdrav svima :) nisam mogao da nadjem pravi deo foruma da postavim ovo pitanje, pa cu ovde - jel zna neko kakav je zakon o uzgajanju psilocibnih pecurki / posedovanju istih i posedovanju i prodaji spora ? Nigde ne mogu da nadjem zakon o tome, a interesuje me.
 
10.07.2010
11
0
0
38
Evo ovako, Srbija nema zakone i/ili ih niko ne postuje..

Ortak i ja blejimo u parku pre desetak dana, naravno da popusimo nesto, nailazi interventa, ja bacim ket i rek'o laganica...
Oni dodju, krenu da se deru, kazu da je neko prijavio "duvace" u parku iz obliznje zgrade, krenu da gledaju okolo jer su nas krajnje grubo pretresli i nisu nista nasli, tu su nas smarali nekih 15 minuta, dok su ova dvojica trazili tu okolo, ovaj jedan nasao pola ugasenog dzokavca i tu nas "privedu".

U stanici dodje inspektor i hodniku krene da se dere na nas dvojicu, ciji je dzok. Mi rekli da tu ima stalno ljudi koji puse i da nije nase, ali bedak meni na celu pisalu da sam naduvan i uvede on ortaka u kancelariju mene u neku sobu, i tu krene napusavanje, kad ja popi jedan samar, a odmah i nekom knjigom po glavi, i tako par puta... Onda je otisao u kancelariju, predpostavio ja da isto uradi i ortaku. Srecom mi smo bili u fazonu "nije nase" do samog i kraja, onda je krenula prica da ce nas puste kao da se nista nije desilo ako im samo kazemo da li znamo nesto ne zakonito sto se desava u nasem kraju, Jos par samara i izbacise nas ispred stanice. Ja mislio da se vratim u stanicu da pitam jel smo mi sada zapisani za nesto ili bilo sta slicno ali me nisu hteli pustiti unutra. Posaljem ja sutradan advokata da vidi sta se desava, i on je dobio odgovor da oni nemaju pojma ko smo mi i da sinoc niko nije priveden ko odgovara nasem opisu... Eto.. zemlja Srbija, budes srecan sto si dobio batine i posle toga nista :p
 
27.08.2010
1
0
0
43
Ne znam kako na to gledate,ali setite se '90-tih i nase domace dzeje,a da ne pominjem ranije godine!Ja sam ubedjen,kada bi legalizovali marihuanu i uskratili ostale teske(lakse za preneti)gudre jos vecim kaznjavanjem uzivaoca(ovisnika)recimo 1g horsa 50 god.robije i vise,da bi nasa zemlja procvetala(uvek smo imali dobru domacicu,zar ne?)!Ako to pogledamo sa strane drzave,ne da nam nebi trebala evropska unija,nego bi uzivali kao i do sada sa spravom umesto tompusa,kao nas stari(Tito)!Moje skromno misljenje je da od samo jedne drzave koja je to uradila i bahanalise se tim,a ovamo hag bas u njoj,zasto ne i mi 'jer sam siguran da bi mi to mnogo bolje odradili i ceo svet bi mogao da nas povuce za k...c i naravno da povuce njihovo trziste koje je osnovano '81god. da nam sjebe citavu drzavu i omladinu i dovede do ovoga sada!Na posletku bi ih naterali i da kamioni kojima je kurs Avganistan-evropske zemlje-Amerika itd. zaobilaze Balkan,suptilno!Tako da ako se neko slaze sa ovakvim pogledom na stvari,a ima volje i zelje da se ostvari bar deo toga neka ustane i slobodno kaze sta misli,mnogo njih ima koji ce ga podrzati...
Voleo bih kada bi cuo jednog dana na vestima:"Balkan je plodna zemlja,ove godine je zarada po hektaru mare prevazisla godisnju zaradu po hektaru maka u Avganistanu".
JUST STAY IN THE HOPE
C[:)
 
07.02.2010
11
0
0
44
LJudi da li je ovo poslednja verzija zakona o opojnim drogama ?????? Ja sam cuo da je sad minimalna zaprecena kazna zatvora 3 godine pa makar ti nasli 1 gram !!!!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Dobro došli na balkan. Kod nas u HR bez obzira koliko imas kod sebe te kazneno progone! Ko zadnjeg kriminalca.... Isto je 3 godine minimalno!
 
e moji vi

ortaka navatali na exitu sa pola dzointa
posto su ga upisali i izbacili
cekao mesecima doshao poziv za sud
tamo ga osudili i 25k dindzi kazna plus se tuzioc zalio ko fol nije dosta da se ponovi postupak, lol

za pola dzoka na festivalu...
kakva demokratija i liberalnost..

nema nas nigde batice holy marijaana se posmatra kao duhovno svetovni incident
 
07.10.2010
13
1
3
38
dobar dan. Prvi moj post ikada na bilo kom forumu.

skoro se dogodilo ( beer fest, polovina avgusta ) da jedan moj blizak prijatelj, ako ne familija, padne zbog jointa. Bio je u marici sa jos 6 ljudi koji su isto pali zbog jointa. Tada sam cuo da je zakon poostren sto se tice kazni za takve prestupe. Kazu mi da je minimalna novcana kazna 100 000 dinara (1000 eura) i da je minimalna zatvorska kazna 3 meseca. Moze se dobiti i drustveno-koristan rad (minimum 60 sati i to 2 sata dnevno, tako da te turiraju 2 meseca, ne mozes da organizujes poso, fax...) ali samo ako to ponudi tuzilac u nagodbi. Ako ima najnovijih informacija na ovu temu prosledite ih, molim vas. Ja cu se za oko mesec dana konsultovati sa poznanikom pravnikom oko tog pitanja, kad se budem vratio u rodni grad na slavu. Tada cu vam ispricati koliko je ovo ovde istina il nije.

Sto se tice priketa sa beer-festa, sudjenje je za otprilike 2 meseca.