Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Trebalo bi bit prazno. Da.

U Hrvatskoj se ta potvrda odnosi na gospodarski i organizirani kriminal.
Baci pogled na legalis.hr - ima dobrih informacija, a vjerujem da su nam zakoni po mnogočemu slični.
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Postoje 2 uvjerenja. Za oba uvjerenja se u govoru (potvrda o nekažnjavanju) koristi isti naziv što je netočno. Jedno se dobiva na MUPu i odnosi se na to dal si u postupku (to digneš sam, mislim da je čak i besplatno), a drugo se dobiva na Općinskom sudu i odnosi se na prijašnju (ne)kažnjavanost.

Naglašavam da ovo drugo smiju podići samo neke institucije, znači ne građanin, uz kvalitetno obrazloženje. Jedan od primjera je rad u inozemstvu. Ovo što firme najčešće traže se podiže u MUPu i zapravo je ilegalno to tražiti od čovjeka. Zašto se to radi, stvarno ne znam.
 
31.03.2011
9
0
0
55
Samo da kažem da sam iz murije dobio potvrdu, da nisam kažnjavan, iz suda nisam ni dizao, pošto će mi pisati da sam pod istragom.

So far, so good.
 
31.03.2011
9
0
0
55
Bio u sudu, ako sam dobro ukapirao, nije bilo suđenje, već sam dao izjavu, odnosno, ne kapiram šta je to bilo. Sudija bio izuzetno neljubazan, naravno, diktirao zapisničaru umesto mene šta ja govorim, čak mi se čini da je maksimalno pokušavala da mi napakosti, i na kraju, samo doviđenja, za 15 min bilo gotovo, ništa da mi kaže šta sad i slično... Ako mene neko pita, to je bila čista diskriminacija.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Tako ti je to kad si na njihovom teritoriju...trebao si traziti besplatnog odvjetnika pa da imas bar male sanse...odmoci ne moze... ;)
 
20.02.2008
8
0
0
36
Nahvatase me u kampu na exitu inspektori iz Panceva kako rolam spravu sa englezima, tu ih pretresose i ovom jednom nadjose 2.8g trave i 0.8g ketamina, a meni pored satora nasli 2g trave. Odveli nas u stanicu mene pustili sa potvrdom o oduzetim predmetima i rekli da cekam poziv,a njega zadrzali na nocenju i sutra je morao da plati 1200e sto je i platio i pustili ga!
Pre 2 godine sam pao sa 0.13g i sada se putam kako cu da prodjem! Znaci na papiru pise da su pronasli u blizini lica tj mene, dal da krenem da se cupam kako nije moje, mada u principu ja sam im dao to jer su hteli da pretresaju satore sve oko nas a to ne bi bilo dobro... Ali u izjavi stoji da je nadjeno u blizini lica! Plasim se da ako kazem da nije moje pozovu inspektore a on kaze da sam mu ja dao, onda cu da stradam jos vise...
Da li da uzimam advokata, i sta mogu da dobijem za ovo? A seljaci su izmerili sa sve kesicom koja je bila ja mislim polovina od toga!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da ces reci da nije tvoje...i nitko ti nista ne moze...

A usput potrazi odvjetnika koji ce ti sve detaljno i strucno reci sto sve treba...imas i na netu ljudi koji daju besplatnu pravnu pomoc... =)
 
28.08.2009
8
0
0
33
lordfreeman je napisao(la):
Par drugara pohvatali na nekom festivalu sa 3 dzointa u posedu. Dvojici pisali posedovanje i omogucavanje, a jednom samo posedovanje. Ovom kog terete samo za posedovanje je stiglo nesto iz suda da moze da donira novac za kliniku za odvikavanje, a ovoj dvojici jos nista. Sta mogu da ocekuju?



Skoro je drugar pao sa 1 dzointom bacenim na par metara od njega...rekli su mu tamo da ce dobiti kaznu izmedju 40 i 60 hiljada....pre odredjenog vremena je palo 4 druga za pola zapaljenog dzointa i svi su dobili po 40 hiljada da plate....za 3 dzointa sumnjam da ce se lepo provesti:O



P.S. Zna li neko gde moze da se nabavi Salvia u Srbiji? Ili makar neke instrukcije kako da se uzgaja..potrebni uslovi i sl?
 
31.03.2011
9
0
0
55
Exit je postao state of policija, mi bismo trebali da ga izbegavamo. Užasno je što likovi sa malo heroina prolaze bez kazne, a nas žigosu i ganjaju kao najgore kriminalce. Ideja mi je da se Srbi i Hrvati udruže, u borbi protiv diskriminacije, jer ovo što nam rade je ništa drugo nego diskriminacija. Meni su napravili žestoki problem, i rizikujem i posao i vizu i sve u p.m., da imam pasoš Slovenije na primer, ne bih imao nikakvih problema da radim i zarađujem, ali ne, pošto sam faking Srbin, ako želim da radim, i živim normalno, ne smem, ne daj bože, da se "drogiram".

Treba da se organizujemo i tražimo od države da nam ne lepe krivične prijave, da ukažemo društvu na problem, koji na država i state of Exit čine, ne daju nam da normalno radimo.

Weed_indeed je napisao(la):
Nahvatase me u kampu na exitu inspektori iz Panceva kako rolam spravu sa englezima, tu ih pretresose i ovom jednom nadjose 2.8g trave i 0.8g ketamina, a meni pored satora nasli 2g trave. Odveli nas u stanicu mene pustili sa potvrdom o oduzetim predmetima i rekli da cekam poziv,a njega zadrzali na nocenju i sutra je morao da plati 1200e sto je i platio i pustili ga!
Pre 2 godine sam pao sa 0.13g i sada se putam kako cu da prodjem! Znaci na papiru pise da su pronasli u blizini lica tj mene, dal da krenem da se cupam kako nije moje, mada u principu ja sam im dao to jer su hteli da pretresaju satore sve oko nas a to ne bi bilo dobro... Ali u izjavi stoji da je nadjeno u blizini lica! Plasim se da ako kazem da nije moje pozovu inspektore a on kaze da sam mu ja dao, onda cu da stradam jos vise...
Da li da uzimam advokata, i sta mogu da dobijem za ovo? A seljaci su izmerili sa sve kesicom koja je bila ja mislim polovina od toga!

Mislim da bi ti bilo najbolje da uzmeš advokata, jer da mogu stoka bi te i na smrtnu kaznu osudila!
 
25.09.2011
1
0
0
35
Pozdrav svima, molim za pomoc...

Uhvacen sam sa napola popusenim dzointom u ruci. Bilo nas je dvojica. Nismo osim tog dzointa imali nista kod sebe. Dobio sam potvrdu o oduzetim predmetima, i usmeni dogovor da cu biti pozvan na razgovor.

Ovo mi je prvi prekrsaj u zivotu bilo koje prirode. Molim vas da mi date neke savete i informacije.
(Sta mogu da ocekujem na tom razgovoru? Koje su maksimalne kazne koje mogu da ocekujem? Da li mi treba advokat? Zasto mi nije jednostavno napisana kazna, kada je ocigledno da nisam posrednik u lancu trgovine, vec korisnik, nego me zovu na razgovor? Da li je u pitanju krivicno delo ili prekrsaj?)

Hvala unapred svim dobrim dusama koji imaju razumevanja za coveka u nevolji, odgovor moze i na PM.
 
12.09.2009
6
0
1
32
Cuo sam par prica da su neki likovi dobili zatvorsku kaznu jer im je nadjena vagica, nista od droge, znaci samo vagica. I posle mi je dosta blizak ortak takodje potvdio da se za vagicu moze dobiti do 3 godine (vagicu u gramima smeju navodno samo da imaju zlatari), mislim to mi je prosto smesno, nemoguce! Vidim da se nigde u zakonu ne spominje vaga pa reko da vidim sa vama, sta vi mislite o tome, jeste li vi culi nesto slicno?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
sta tocno,da je gica ilegalna? nebi se onda samo tako prodavala po razlicitim vrstama trgovina...,npr.oruzje...u nekim drzavama u americi je moguce kupit oruzje bez dozvole,zato ga i prodaju na svakom uglu,kao i gicu kod nas

to sa gicom je jos jedan mit u stilu bit ces neplodan ako pusis sjemenke(naravno,nevalja ih pusit al ne radi sterilnosti il sl.gluposti vec zbog odvratnog okusa,smrada i bozicnog pucketanja pljuge)
 
12.09.2009
6
0
1
32
vagica predstavlja problem samo u slucaju da padnes i da ti jos nadju vagicu pored gudre, e onda ne mozes da se vadis da je za licnu upotrebu i tretiras se kao diler, a kazem ti ovo kao da padas samo zbog gice sam cuo ali nikad iz prve ruke, nego ono ortak od ortaka bratova sestra e pa njen decko je pao, ali su izgleda lovacke price...
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
gluposti,gica moze sluziti za privatne potrebe a ne za dilere...drugo da su mi nasli neku kolicinu pa i vagu uz to,druga prica...