Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.10.2011
11
6
0
38
al ak ti na gici budu vidljivi ostaci čibe ( npr. kak je meni i valjda vecini ) onda te mogu privest i to, al da je gica ilegalna, nije i ovo da je samo zlatari mogu imat je cista glupost,,,:bis:
 
20.02.2008
8
0
0
36
Weed_indeed je napisao(la):
Nahvatase me u kampu na exitu inspektori iz Panceva kako rolam spravu sa englezima, tu ih pretresose i ovom jednom nadjose 2.8g trave i 0.8g ketamina, a meni pored satora nasli 2g trave. Odveli nas u stanicu mene pustili sa potvrdom o oduzetim predmetima i rekli da cekam poziv,a njega zadrzali na nocenju i sutra je morao da plati 1200e sto je i platio i pustili ga!
Pre 2 godine sam pao sa 0.13g i sada se putam kako cu da prodjem! Znaci na papiru pise da su pronasli u blizini lica tj mene, dal da krenem da se cupam kako nije moje, mada u principu ja sam im dao to jer su hteli da pretresaju satore sve oko nas a to ne bi bilo dobro... Ali u izjavi stoji da je nadjeno u blizini lica! Plasim se da ako kazem da nije moje pozovu inspektore a on kaze da sam mu ja dao, onda cu da stradam jos vise...
Da li da uzimam advokata, i sta mogu da dobijem za ovo? A seljaci su izmerili sa sve kesicom koja je bila ja mislim polovina od toga!

Evo stigla mi razglednica, pozvan sam na glavni pretres 11.5. Pise da sam "drzao u manjoj kolicini za sopstvenu upotrebu neto tezine 1,11g..." Jurim advokata sad pa cu vas izvestiti kako sam prosao :/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
super, to sto pise ide ti na ruku, samo nadji sposobnog advokata
"(4) Ucinilac dela iz stava 3. ovog clana koji opojnu drogu drzi radi sopstvene upotrebe moze se osloboditi od kazne."
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma kakav advokat?

Odi na sud, reci sucu/sutkinji da ti nisi imao marihuanu, nisi bio u kontaku s njom. Ne znas odakle englezima roba, samo si se s njima druzio.
Sudac/sutkinja ce te morati pustiti, obavit cete samo formalnu proceduru jer se to sada mora posto je vec uslo u zapisnik.

Slobodan si ko ptica, di je problem?
 

Flipsilon

Aktivan Član
18.07.2007
85
10
0
36
Malo njih zna da su stupile izmene i dopune na članu 246, a to je, jel'te, član koji nas najviše zanima ovde.
Iskopao sam na netu i spojio te izmene i dopune sa starim zakonom koji je do sad važio tako da konačno stanje sada izgleda ovako :

349eyxh.jpg


Mislim da bi neko od moderatora trebao da doda ovo na stranu broj jedan, čisto da narod bude obavešten.
 
27.04.2012
3
0
0
122
pozdrav, ja sam uhvacen sa dzokom u ruci (clan 246a), na exitu 2011, sad u petak mi je stiglo pisamce, bio sam u NS i dobio da uplatim 50 000 din u humanitarne svrhe i to je to, necu biti krivicno evidentiran.

e sad, bio sam sa devojkom kod nje su bila 2 dzoka i mislim da joj je pisano i omogucavanje. njoj nije jos nista stiglo, sta moze da ocekuje? oba slucaja su male kolicine marihuane. Da li ona moze da se izvuce sa oportunitetom kao i ja ili neka uslovna i sl. posto su kolicine nadjene mizerne

moje sam zavrsio, jbg moracu da se snadjem za 50k ali se sad brinem za nju... ne znam zasto i njoj nije stiglo. Inace iz dva razlicita grada smo (dve opstine) da li mozda to razlog...

hvala unapred

pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ivanbosiljcic je napisao(la):
... ali se sad brinem za nju... ne znam zasto i njoj nije stiglo. Inace iz dva razlicita grada smo (dve opstine) da li mozda to razlog...

tesko je poloviti kako funkcionise nasa administracija, ali moze lako da bude i to sto spominjes, vrlo moguce, pogotovo ako su razlicite i opstine (a ne samo gradovi), sretno
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
ljudi sinoc sam doziveo svoj prvi incident sa "drogom". nadjena mi je metalna kutijica u kojoj se nalazilo recimo izmedju 0.2 i 0.4 grama kanabisa. priveden sam na razgovor sa inspektorom pitao me je kojekakve gluposti, trazio da pevam al kao sto rekoh i njemu, ne mogu nista da kazem kad ne poznajem coveka od koga sam uzeo, prvi put sam ga video na trgicu kako pusi joint, prisao pitao ga jel ima, zavrsio ketpa i to je to... dobio sam potvrdu da je kod mene pronadjena data kutijica sa marihuanom BRUTO mase 13.74g. na kraju mi je rekao da ce mi stici prijava za posedovanje, pa sad razmatram sta da radim iako predpostavljam da mi nece skoro stici... dakle ideja mi je da istaknem okolnosti da sam nedavno izasao iz radnog odnosa da se spremam za fakultet, nisam narkoman ne pijem ne pusim mrzim kriminal itd.. a zatim da spomenem drage clanove 18(delo malog znacaja) i clan 246a(oslobadjanje kazne u slucaju sopstvene upotrebe). razmisljam za advokata, ne znam ima li potrebe za bednu kolicinu, oce li advokat provocirati sudstvo da pojacaju kaznu... ima li ko sta pametno da kaze na ovo, jel postoji sansa da se potpuno oslobodim kazne? bedak mi je samo sto sam uveden u sistem uzeti su mi otisci itd..
 
27.04.2012
3
0
0
122
Najverovatnije ces moci da se izvuces sa primenom oportuniteta, sto znaci 50 000 din za humanitarne svrhe i nema te u kaznenoj evidenciji. Za sada ovo je najblaza "kazna" a moze da se primenjuje kod 246a. To se sve zavrsava na razgovoru u sudu (bez postupka). Tako sam ja prosao za pikavac dzointa na poslednjem exitu (bruto 0.3g). Srecno!
 
05.11.2011
11
0
3
Po clanu 246a stav 1 sudija MOZE da te potpuno oslobodi, ali NE MORA, sto znaci da sve zavisi kakav ti zapadne. Oportunitet vazi samo za Beograd Zavisnici na prinudno le Jeste da je 50 000 previse i da je glupsot da te posalju na odvikavanje ali bolje to nego 50 000+ i jos dosije. Srecno!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
u starom zakonu nije postojao clan 246-stav 2 (ovo za mak i za konoplju),
znaci za uzgajivace je kazna minimalna 6 meseci, a pre je bila 3 godine,
jel tako ili se varam??
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
gledao sam zakon i ranije nije imao ovaj stav2, nego je bilo proizvodnja,prodaja(stav1) blablabla od 2 do 12,
a sad je uveden stav2 za uzgoj maka i konoplje i kazna je od 6 meseci do 5 godina sto je bolje
nego ranije gde je minimalna bila 2 godine.
 
20.02.2008
8
0
0
36
Weed_indeed je napisao(la):
Evo stigla mi razglednica, pozvan sam na glavni pretres 11.5. Pise da sam "drzao u manjoj kolicini za sopstvenu upotrebu neto tezine 1,11g..." Jurim advokata sad pa cu vas izvestiti kako sam prosao :/
E cisto ja da se javim i kazem sta je bilo, takodje sam se izvukao na oportunitet tj uplatio 60 000 din u dobrotvorne svrhe, ali problem kod mene je bio sto sam ja vec osudjivan za isto delo tako da ne podlezem uslovima oportuniteta i "usluga" advokata da mi zavrsi to me kostala 500e tako da 1000e dadoh za paket, al opet nigde nije zavedeno da sam osudjivan, samo nema vise oportuniteta za mene, mada nece mi ni trebati, od sada sve sto uzimam u javnosti ide iz tudje ruke :)
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
-HangR- je napisao(la):
Po clanu 246a stav 1 sudija MOZE da te potpuno oslobodi, ali NE MORA, sto znaci da sve zavisi kakav ti zapadne. Oportunitet vazi samo za Beograd Zavisnici na prinudno le Jeste da je 50 000 previse i da je glupsot da te posalju na odvikavanje ali bolje to nego 50 000+ i jos dosije. Srecno!
Vazi za celu Srbiju, ne znam odakle ti to samo za Bg. Pričam iz ličnog iskustva :)
 
02.01.2013
2
0
0
33
Jedno hipoteticko pitanje. Ako bih izasao navaren u grad i startuju me panduri sa drustvom (naravno primete da smo navareni), pretresu nas, ne nadju nista. Da li onda imaju pravo da nas vode u stanicu/urgentni na vadjenje krvi, i onda na osnovu toga: 'Imali ste toliko i toliko THC-a, gonicemo vas za posedovanje'?

Ukratko, da li postoji neki zakon koji zabranjuje navarenost u javnosti?
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Ne postoji takav zakon, i da postoji bio bi nebuloza . Koliko znam tako nesto jedino moze da ti se desi ako vozis kola. pa ako te zaustave. Inace da se pocinilac krece nasmejan i raspolozen bice kaznjen pfffffffffffffffff
 
02.01.2013
2
0
0
33
Da, pregledao sam i ja krivicni zakon, i nema nicega o uzivanju opojnih droga, ali bez posedovanja.
Ne znam samo koja je najveca neprijatnost koja se moze desiti zbog glupih pandura koji su ubedjeni da imas jos vutre kod sebe...