Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
Ne znam kako mogu zaključiti da li si naduvan ako ne urade neki test na licu mesta. Možda su ti oči crvene jer si umoran, mozda zato što radiš u prašini ili kao varioc, a to za smejanje možda si pojebao nešto pre pola sata i zbog toga si srecan :) To rekla, kazala ne znači ništa, osim ako nadju nešto kod tebe ili urade test, ali mislim da ti testovi sto rade na licu mesta još uvek nisu u upotrebi kod nas, a u inostranstvu testiraju samo vozače...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: masanhed

iggim

Aktivan Član
22.08.2012
69
343
53
39
Radi se test na psihoaktivne supstance iz mokrace sto je zajebano jer delta-9-tetrahidrokanabinol(thc) je supstanca rastvorna u mastima sto znaci kad se napusimo thc u promenjenom obliku ostaje u nasem salu pogotovu kod punijih da ne kazem debelih i polako se izlucuje. otprilike mesec dana mu je potrebno da se izbaci iz organizma. Zavisi od dosta faktora koliko pusis dali si sportski aktivan...
 
09.05.2013
26
1
0
Pa samo se cuvaj da ne padnes i bice sve ok. ..i najbitnije od svega sve sto radis radi za sebe. ... ipak ako padnes mozes se izvuci,..samo nemoj odma klonuti ... tako ne vezano za ovu temu ja sam jednom pao u za 2 gr ali sam se lako izvukao :) .. tako da samo naprijed i ne razmisljaj sta ce biti,kakve su posljedice :)
 
30.09.2013
6
1
0
Poz, postavio bih vise pitanja pa ako neko zna molio bih ga da odgovori. Bio sam priveden i ceka me poziv na sudjenje u vezi posedovanja marihuane kolicine manje od 1g. Policijski službenik mi je rekao da ce poziv za sudjenje stici za oko mesec dana. Kada su me priveli dao sam izjavu i potvrdio sam da sam posedovao marihuanu ali nisam otkrio od koga sam nabavio. Nekoliko dana nakon privodjenja rekli su mi da dodjem u PU kako bi mi uzeli otiske i slikali me, ali tada nije bilo prisutno odredjeno tehnicko osoblje koje to radi pa su me vratili kuci bez uzimanja otisaka i slikanja i rekli su mi da ce me pozvati ukoliko bude bilo potrebno. Tada mi je policijski službenik rekao da mogu prilikom sudjenja da zatražim nekakav "oportunitet" kako bi se prijava povukla a za uzvrat ja treba da uplatim odredjenu sumu novca u humanitarne svrhe ili bih radio neki humanitarni rad. Interesuje me na koji nacin bih ja mogao da zatražim taj oportunitet, da li mi je potreban advokat za to i da li imam prava na nekog besplatnog advokata? I ako ostvarim tu mogucnost na oportunitet, da li je moguce umesto uplate novca da obavim neki humanitarni rad? Hvala unapred!
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Kada i ako dodje do sudjenja to sve lijepo predlozis tuziocu, a on ce predlog iznijeti sudiji i bice onako kako sudija odluci.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Advokat se angazuje za odbranu, jer bolje poznaje pravo i lakse ce njemu biti da dokaze da nisi kriv nego tebi bez ikakvog znanja o tome. Ako si svjestan greske i nacina kako da je ispravis dovoljan si sam sebi.
Svako dobro ti zelim :)
 
13.06.2012
8
1
0
36
Betonac je napisao(la):
Poz, postavio bih vise pitanja pa ako neko zna molio bih ga da odgovori. Bio sam priveden i ceka me poziv na sudjenje u vezi posedovanja marihuane kolicine manje od 1g. Policijski službenik mi je rekao da ce poziv za sudjenje stici za oko mesec dana. Kada su me priveli dao sam izjavu i potvrdio sam da sam posedovao marihuanu ali nisam otkrio od koga sam nabavio. Nekoliko dana nakon privodjenja rekli su mi da dodjem u PU kako bi mi uzeli otiske i slikali me, ali tada nije bilo prisutno odredjeno tehnicko osoblje koje to radi pa su me vratili kuci bez uzimanja otisaka i slikanja i rekli su mi da ce me pozvati ukoliko bude bilo potrebno. Tada mi je policijski službenik rekao da mogu prilikom sudjenja da zatražim nekakav "oportunitet" kako bi se prijava povukla a za uzvrat ja treba da uplatim odredjenu sumu novca u humanitarne svrhe ili bih radio neki humanitarni rad. Interesuje me na koji nacin bih ja mogao da zatražim taj oportunitet, da li mi je potreban advokat za to i da li imam prava na nekog besplatnog advokata? I ako ostvarim tu mogucnost na oportunitet, da li je moguce umesto uplate novca da obavim neki humanitarni rad? Hvala unapred!
Ja sam vec dobio jednom ban za ovo shto cu reci al nema veze nek dobijem opet. Taj oportunitet kako ti ili taj policajac kazete je tvoj psihichki stav prema krivichnom delu da li is kriminalac ili nisi, sud ce to oceniti po jednoj jedinoj tachki zakona.. da li si rekao od koga si nabavio ili nisi..to ti je oportunitet , nikad necesh ici u zatvor ako kazesh od koga si nabavio ! Ako ne kazesh gledash u max 6 meseci i minimum 2 godine uslovno i 1000e, zavisi od advokata i sudije , od tebe pot heda sigurno zavisi samo dal si rekao od koga si nabavio ili nisi
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
esidee je napisao(la):
Ja sam vec dobio jednom ban za ovo shto cu reci al nema veze nek dobijem opet. Taj oportunitet kako ti ili taj policajac kazete je tvoj psihichki stav prema krivichnom delu da li is kriminalac ili nisi, sud ce to oceniti po jednoj jedinoj tachki zakona.. da li si rekao od koga si nabavio ili nisi..to ti je oportunitet , nikad necesh ici u zatvor ako kazesh od koga si nabavio ! Ako ne kazesh gledash u max 6 meseci i minimum 2 godine uslovno i 1000e, zavisi od advokata i sudije , od tebe pot heda sigurno zavisi samo dal si rekao od koga si nabavio ili nisi
Kakve veze psihicki stav pocinioca krivicnog djela ima prema pocinjenom djelu kada zakon decidno opisuje psiholoski profil za svakog izvrsioca po stepenu ucinjenog djela.

Oportunitet se primjenjuje za rjesavanje raznih krivicnih djela, od saobracajnih nezgoda (osim u slucajevima voznje u alkoholisanom stanju, nesreca na pjesackim prelazima, prolazak kroz crveno svjetlo..) primjenjuje se kada su izrecene novcane kazne ili kazne zatvora u trajanju do 5 godina, kao i za posjedovanje do 5 grama marihuane.

Po tvom pisanju se zakljucuje da pratis americke krimi filmove u kojima svako ko prizna djelo i imenuje sve ostale ucesnike postaje svjedok saradnik i dobija oportunitet, a ako se dobro pokaze moze dobiti i orden zasluga za narod.

Pao je sa gramom jer su pratili dilera koji mu je prodao gram.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ovoima

SKT

Banned
Banovan
06.02.2011
247
327
63
41
WeeDiC je napisao(la):
u starom zakonu nije postojao clan 246-stav 2 (ovo za mak i za konoplju),
znaci za uzgajivace je kazna minimalna 6 meseci, a pre je bila 3 godine,
jel tako ili se varam??
drugari mene terete za ovaj stav. zanima me posto nisam osudjivan do sada, imam samo primenu oportuniteta ali nije vezana za narkotike, imam dete i porodicu, samo ja radim, da li postoji nada da se iscupam bez kazne zatvora? para za advokata nemam, niti imam od koga da pozajmim niti sta da prodam. a oni njihovi pajaci po sluzbenoj duznosti mi nisu potrebni.
uhvatili su me kada sam se vracao sa berbe nasli su mi 6 biljaka mereno u sirovom stanju mokro kisa bila dan pre 10kg450g
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
sve je moguce druze, mozda dobijes novcanu kaznu, uzece u obzir da nisi osudjivan,
da jedino ti radis, izdrzavas porodicu a sto se tice advokata popricaj sa njim pa vidi
ja ga ne bi odbacio unapred. sretno!
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
evo vam zadnji info za kilu suvog kakva je presuda,znaci ne lozim te ozb prica,lik je radio dosta dugo i gekno sa kilom,banuli mu na gajbu,i 6 meseci bio u istraznom zatvoru,pustili ga osudili ga na 3 godine i pustili da se brani do okoncanja presude,nekih 6 meseci napolju,plus ako imas zenu smanjuje ti se za godinu dana,ako imas dete isto za godinu dana.i izadjes za nekih 6 meseci :D ae sa srecom a u krajnjem slucaju trazi nanogicu,predlozi sudiji da si miran da dugo nisi napravio krivicno delo i sta ja znam naseri tamo,i trazis kucni pritvor,nemoj da pominjes da si vec osudjivan ne proveravaju to skoro nikad...
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
SKT je napisao(la):
drugari mene terete za ovaj stav. zanima me posto nisam osudjivan do sada, imam samo primenu oportuniteta ali nije vezana za narkotike, imam dete i porodicu, samo ja radim, da li postoji nada da se iscupam bez kazne zatvora? para za advokata nemam, niti imam od koga da pozajmim niti sta da prodam. a oni njihovi pajaci po sluzbenoj duznosti mi nisu potrebni.
uhvatili su me kada sam se vracao sa berbe nasli su mi 6 biljaka mereno u sirovom stanju mokro kisa bila dan pre 10kg450g

Jbg bad luck. Probaj i sa medicinske strane da se izvuces nekako. Citao sam da je neki mladic prosao glatko jer se povukao na tu stranu. U svakom slucaju nije mala stvar probaj barem da se konsultujes kod nekih advokata. Mozda ti se vise isplati da odradis te pare za advokata nego da chamis u zatvoru 6-12 mjeseci. Mozda da nadjes dodatni posao koji ce ti samo advokata placat.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Vjeruj mi SKT...
Ništa više ne može napraviti skupi advokat od onog za tebe besplatnog,tj..po službenoj dužnosti. Jedino što je ovaj drugi besplatan a ovaj prvi će ti oguliti kožu s leđa.
A advokata moraš imati na suđenju.
Djelo je prejednostavno,posadio si biljke,priznao si tvoje su i to je to.
Sve je na tebi jer ti iznosiš obranu, ili direktno tužiteljstvu i sudiji, ili da ispričaš advokatu pa da on priča umjesto tebe jer tebi stoji knedla ugrlu.

Svakako uvrsti u obranu ;teško materijalno stanje,radiš sam u familiji,imaš psihičkih problema (a tko ih nema danas,hehe) te umjesto da piješ antidepresive koji ti više štete nego koriste (smatraš bar tako),posadio si par biljki...
Odi do doktora svoga,reci mu šta ti se desilo,neka te uputi psihijatru na razgovor,ako budeš imao sreće naletit ćeš na dobrog psihića od prve,a ako ne...imaš pravo na drugoga,trećeg,četvrtog...bitan je papir na sudu !!!
Izvrši testiranje kod psihologa,lako je dobiti dijagnozu :) Samo iskreno odgovoriš na 300 pitanja.
Zatraži sam testiranje u nekom od centara za borbu protiv ovisnosti da dokažeš da nisi ovisnik kako se to prezentira...dok suđenje bude gotovo,imat ćeš par potvrda da ne konzumiraš opojne droge ... ali si počeo piti antidepresive jer je situacija bezizlazna,obzirom da se brineš za svoju familiju i u teškom si psihičkom stanju,jer šta će biti sa njima ako ti zaglaviš u zatvoru.

Ako te sudija procjeni kao ''bezopasnog i svjesnog situacije u kojoj si se odjednom pronašao'' ... veće su šanse da dobiješ neki dobrotvorni rad,kaznu novčanu ili sl...
Sretno druže,znam kroz čega sada prolaziš :thumb:
 
VenloNL i ostali uvazeni clanovi i marihuana rekreativci sirom bivse juge,..

jako dugo nisam pisao ovde, svasta mi se izdesavalo u zivotu i smorilo me svo to pacovsko razmetanje vlasti i to sto se krijemo ko da smo nekog ubili, ojadili, upropastili i slicno dok oni zaduzuju nasmejani nase unuke i prikazuju to kao uspeh

jednostavno nisam za to da vise trazimo potvrdu od drzave vlasti i zakona, za mene je svako ko je pao za gandzu mucenik... ko "vestice" i naucnici pod cizmom rimske crkve. za toliko toga je dokazano da pomaze, od migrene do smirivanja stresa i posmatranja stvari sa mnogo manje materijalne unesenosti u ovaj prizemni trip nazvan ljudsko drustvo.

uvaljuju gmo, vakcine, kancerogene produkte u hranu.. na stranu sve to sada, ali licemerje je ocigledno a odobravanje i aplauz od eu establishmenta u banana republikama 7 rajha dobiti necemo..

farmakoloska mafija bi propisala suze kad bi marihuana bila dekriminalisana, ja necu regulaciju i taksaciju, ili samo medicinske razloge, ne pristajem vise na kompromis sa sistemom. oni neka lepo gutaju aspirine ja cu da spalim blunt, svakom svoja glavobolja.

isto dodje i za rekreativno razmetanje tamo nekim sampanjcima ko to je sasvim ok a ovo nije, pa ne zagovaram voznju u bilo kakvom opijenom stanju ali vise sansi imas naduvan, i ti i oni oko tebe..

malo skacem sa teme na temu, a i jeste sve povezano, ko creva, ali sistem nas osloboditi nece jer oni nas muzu za aspirine zbog marihuane i oni nam podizu procente poreza na ime kesha koji su pozajmili u ime nasih unuka a koje je pojela maca..

dokle? prosto, ne pripadam svemu tome, vise ja nemam ni narod ni zemlju mislim logicno zivis negde ali se svodi na blagi prezir jer sve sto imam od sistema su takse koje rastu, dnevnice koje opadaju, sacekuse murije da mi proveri krampone na gumama ko da ja ne znam da mi trebaju dobre gume i pitaju me da li sam pio, ali me niko ne pita da li sam jeo sta?

sistem koji je tu da nam naplati sve, da se zaduzi u nase ime, da nam redovno salje racune, i da nam uskrati koju god slobodu oni sebi nasli za pravo. da se razumemo svakog svoja rana boli, mi se cimamo ovako oko marihuane, neki bi se tresli da je alkohol out, sve dok nesto ne povredjuje ostale, svako nek se smiri na svoj nacin.. nije u pitanju supstanca vec ljudi,.. ti isti moljci iz nekog zakona na sudu i plavci radilice na terenu spremni da kafkinog junaka procesiraju jer eto, doslo im..

na kraju koliko filmova ima o kanabisovom ulju, o istoriji ove biljke do nesretnih cetrdesetih kad su je satanizovali.

ne dajte se ljudi. ni za ganju ni za ista ostalo. jer videcemo mi ledja i kvazi demokratama i ovakvim i onakvim, ne glasajte, ne budite poslusna stoka koja daje legitimitet tiraniji nad jednim delom svojih clanova, budite slobodni koliko god mozete van sistema jer urusice se ta gnusoba od moderno smisljenog ropstva, pravog matriksa u koji smo ugurani da nam vade watazu preko taksi, procesa i njihovih umisljenih pozvanosti da upravljaju tudjim zivotima.

moja podrska svima i samo hrabro i za ganju i za sve ostalo, rastrtite jutjub klipovima, fejs i twitter naloge sherovima sve prijatelje i neprijatelje obavestite da tako vise nece moci, uzimamo nasu slobodu nazad, bez kompromisa

s postovanjem,
SM