Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.06.2014
4
1
0
Poz svima...Juce sam priveden jer mi je nadjena marihuana (1.20gr bruto sa folijom) i semenke kanabisa (45 komada) starih preko 2 godine na koje sam i zaboravio.Priveden sam i saslusan bez vecih problema po clanu 246 i napravljen je zapisnik u kome pise da je marihuana za sopstvene potrebe jer sam dugogodisnji korisnik marihuane i lecim se zavodu za mentalno zdravlje u nisu od zloupotrebe psihoaktivnih supstanci,da sam na socijalnom programu i zivim sa suprugom i sinom od 2 god bez posla i bilo kakvih primanja sem socijale,takodje je i navedeno da marihuanu koristim pred spavanje da ne bi pio lekove.zbog bezbednosti svoje porodice nisam naveo izvor marihuane niti cu ...Jel moze neki savet,sta da ocekujem,da li mogu da me terete zbog glupih semenki koje sam zaboravio,da li da uzimam advokata i pravim dodatne troskove ili ce to proci sa nekom humanitarnom uplatom ili radom?? hvala unapred...
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Ocekuj neocekivano :) . Salu na stranu nikad se ne zna . Pogotovo u Nisu . Ako bude neki flegma sudija mozes da ocekujes kaznu od 50.000 pa na gore . Burazera su mi rebnuli toliko za 1 joint a drug mi ceka presudu vec 2.5 godine za 246a i opet odlazu .
Uglavnom advokati strajkuju tako da smo ostavljeni na cedilu .
A za semenke ne znam . Bitno je da po jednoj tacki mozes da budes oslobodjen .
Srecno
 
27.06.2014
4
1
0
pise samo 246 bez ikakve oznake pored,meni je bitno da ne mogu da mi smeste prodaju i proizvodnju jer same semenke ne cine proizvodnju...ma pun mi je k...c vise ovih Niskih hostaplera i baraba,cim legalizuju pusimo u SUP... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Prije puno godina prijatelj je pao sa nekih 10ak sjemenki i nije se bas ljepo proveo. Natovarili su mu proizvodnju/prodaju ili namjeru istog...tak nest.
Jbga...ja sam u hrv tak da neznam kak je tamo al ak u zapisniku ne pise nista o tome tj navedeno je samo neovlasteno drzanje opojnih droga....vjerovatno nece biti nista strasno posto je za osobne potrebe.
 
27.06.2014
4
1
0
Premnogo godina je bio drugi zakon i mogli su da tovare kako su hteli,kako kazu "bez tela nema ni ubistva" tako da oni moju nameru ne mogu da znaju...mozda sam ljutelj semenki :) u ponedeljak cu ici kod advokata pa cu videti sta ima da kaze
 
20.08.2011
9
4
3
45
Da li u Srbiji moze da se krivicno odgovara zbog zasada industrijske konoplje?Nekoliko biljaka je u pitanju, do 10?Ako se nema dozvola za zasad industrijske konoplje?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.923
358
Socotra Island
eelslap.com
Pazite ljudi sta pisete , jedna stvar je legalizacija a drugo je dekriminalizacija .
Nema sta da verujete ili ne verujete , tribina se odrzava , najavljeni gosti stizu , a posle cemo videti kako dalje ...

Iz licne perspektive , mislim da je veliki korak sto ce se ministar zdravlja pojaviti tamo i sto je i bivsa ministarka imala pozitivne odgovore na tu temu (da ne ulazim u politiku , kupovinu glasova i sl. ) .
Mozda nekom novom Miskovicu ili Peconiju ili trecem nama nepoznatom velikom gazdi tabaju put za unosan biznis . sve u svemu , da ne ..njam vise , mislim da je ovo velika stvar pogotovu za nase mega konzervativno drustvo .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TataVutric

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja nisam nidje cuo za ovo.

Prvi u nizu je događaj LEKALIZACIJA 2014, koji počinje javnom tribinom i izložbom u Mikser House, u Beogradu, u petak, 26. septembra, u 17. časova, a nastavlja se u subotu 27. septembra serijom stručnih predavanja i razmatra kanabis/konoplju kroz medicinu, privredu i zakon.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.923
358
Socotra Island
eelslap.com
  • Sviđa mi se
Reactions: iggim