Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
A sta ako mi nadju outdoor sajt, mogu li ikako dokazati (nakaciti) da je moj?
Naj kritičniji momenat kod out-a je sama berba. Treba obrati, spakovati, uspešno transportovati i sve to u tajnosti obraditi. Puca adrenalin 1000 posto.
Ortaka su čekali da donese gajbi vu, i posle 15-20 mina pokucali na vrata s nalogom.
1. Četvore oči i ne pričaj nikome!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Ja stvarno ne kontam koliko moras biti glup da padnes na ovakav nacin.
Pa je*ote,okreni se ponekad iza sebe.promijeni putanju,prodji tamo gdje nikad nisi,i gledaj kako stvari stoje. Probaj ponekad proci putem kojim prolaze ljudi jednom godisnje,i ako tada imas nekog iza ledja znaj da te prate.
Pa niste djeca...Ima bruku fora ali necu da pubovi sad procitaju (a vjerujte da su tu po forumu) pa da im olaksam posao. Znam za jadac,pa sam promijenio taktiku. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Boomdraw
10.02.2015
142
118
43
32
Kingston,Jamaica
zato se to nikada ne drzi gajbi :) ja licno znam lika koga su navatali panduri u sred growa tipa posle 2 meseca od sadjenja i to u sopstvenom dvoristu, ali to je bilo 90ih pa su mu samo iscupali biljcice :D
 
01.06.2015
57
103
18
hehehhe istinu suhu si reka ! No mi nije jasno baš zbog tih turaka Alije i onog srka hašiša što je Draganu Nikoliću tražio Rade Šerbeđija :joint2:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
novo bi bilo kad bi vratili zakon na pre od 2003, do tad si sa manjom koicinom odgovarao samo prekrsajno ili nikako, a sad te za pola grama terete isto kao za pola kile heroina, dobro, ne bas, ali nije ni daleko od toga.
nadam se da ce lekalizacija i irka i marsevi to promeniti ili bar vratiti na staro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vox and Priroda
01.06.2015
57
103
18
Molim te bez zanošenja o čudesnom udruženju IRKA i LEKALIZACIJA oba udruženja love u mutnom i koriste nesretno obolele zarad ličnog promovisanja ! Iza Lekalizacije stoji direktno sama država a kako mi se čini i IRKA se tu vrlo dobro i snašla i ugurala...
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Jel ova tema još aktivna ili više nema ništa iz Srbistana ? :)

Donet je e novi Zakon o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama (2011) – kojim je su PRESTALA DA VAŽE dva zakona - Zakon o proizvodnji i prometu opojnih droga ("Službeni list SRJ", broj 46/96 i "Službeni glasnik RS", br. 37/02 i 108/05) i Zakon o određivanju organa za vršenje određenih poslova u oblasti proizvodnje i prometa opojnih droga ("Službeni glasnik SRS", broj 8/80).

Nije se promenio status kanabisa, jer je naravno na listi kontrolisanih supstanci.

Ali se novim Zakonom:

- uređuju uslovi za proizvodnju i promet psihoaktivnih kontrolisanih supstanci,
- uslovi i postupak za izdavanje dozvole za proizvodnju, promet, izvoz, uvoz i tranzit
psihoaktivnih kontrolisanih supstanci,
- uslovi za gajenje, preradu i promet biljaka od kojih se mogu dobiti psihoaktivne
kontrolisane supstance,
- primena psihoaktivnih kontrolisanih supstanci,
- nadzor nad sprovođenjem ovog zakona,
- kao i druga pitanja iz ove oblasti značajna za zaštitu života i zdravlja ljudi.

http://www.zdravlje.gov.rs/downloads/Zakoni/Zakoni/ZakonOPsihoaktivnimKontrolisanimSupstancama.pdf
http://www.zakon.co.rs/nema-vise-droga-i-narkotika-u-nazivima-zakonske-regulative.html

Zanimljiv je član kojim se reguliše zabrana REKLAMIRANJA ali ne i stručne diskusije.

Oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci Član 7.

Oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci, u smislu ovog zakona, je svaki oblik davanja informacija o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama opštoj i stručnoj javnosti. Zabranjeno je oglašavanje psihoaktivnih kontrolisanih supstanci: 1) kojim se bilo koje lice navodi na zaključak da psihoaktivne kontrolisane supstance spadaju u hranu, dodatke hrani ili predmete opšte upotrebe; 2) kojim se bilo kojem licu, na bilo koji način, daju netačne i nepotpune informacije, odnosno kojim se kod bilo kojeg lica stvara zabluda u vezi s primenom, odnosno upotrebom psihoaktivnih kontrolisanih supstanci; 3) upotrebom slike, crteža, znakova, izraza ili teksta kojim bi bilo koje lice moglo da se dovede u zabludu u vezi sa sastavom, svojstvom, namenom ili dejstvom psihoaktivnih kontrolisanih supstanci. Ne smatra se oglašavanjem u smislu stava 1. ovog člana objavljivanje stručnih stavova i obaveštenja o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama u stručnim knjigama i drugim stručnim publikacijama, na stručnim skupovima, kao i u sredstvima informisanja u kojima se iznose stavovi stručne javnosti.

Tuzno je u kom hemijskom društvu je kanabis
http://www.mup.gov.rs/domino/saveti.nsf/drogainformatorl.pdf
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fenix94 and Priroda
01.06.2015
57
103
18
Odlične vesti i vrlo zanimljive cake to jest pravne rupe ! Ima tu mnogo stvari za diskusiju , ali kako mi se čini cio region ide u smjeru legalizacije kanabisa ? No se bojim da će od svega toga korist imat samo bogatuni i veliki korpovi !
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Molim te bez zanošenja o čudesnom udruženju IRKA i LEKALIZACIJA oba udruženja love u mutnom i koriste nesretno obolele zarad ličnog promovisanja ! Iza Lekalizacije stoji direktno sama država a kako mi se čini i IRKA se tu vrlo dobro i snašla i ugurala...

Dobro je da postoje registrovana udruženja građana koja se bore za promenu pravne regulative. Koliko razumem, razlika je što je IRKA više "partizaski" pokret obolelih i korisnika dok Lekalizacija ima bolje sistemske veze. Aktivnosti i jedne druge organizacije su edukativnog karaktera i dobre, ali mi se čini da se krajnji cilj razlikuje: kod lekalizacije je to medicinska i delom industrijska upotreba, kod IRKA je to šire i ide do nivoa i legalizacije uživanja i proizvodnje (mada je drugo postignuto samo u Urugvaju).

Ono što se za sada očekuje da radna grupa podnese zahtev Ministarstvu pa na jesen u skupštinu
http://www.021.rs/Info/Srbija/Legalizacija-marihuane-prolazi-ocenu-radne-grupe.html

Suština je da će izgleda ulje kanabisa biti legalno samo uz licenciranu industrijsku proizvodnju i samo za obolele od kancera. To bi donekle trebalo da samoispuni svrhu Lekalizacije (ako medicinsku upotrebu ograničimo samo na rak).

Što se tiče obolelih, slušao sam svedočenja koja je IRKA organizovala, i nisam imao utisak da su ljudi "zloupotrebljeni", već da imaju potrebu da govore javno o svom slučaju, informišu se, čak i nabave ulje (što je u ovom momentu visoko ilegalno).
 
01.06.2015
57
103
18
Imao sam prilike i ja da slušam a i vidim ta svedočenja koja promoviše IRKA i slobodno mogu reći da više štete nego koristi u svemu tome ima ! Pre svega mnogo je laži i prevare tu , to kad govorim mislim na obolele od Kancera koje na moju žalost nisam ni video u tim svedočenjima IRKA udruženja ! Već se sve svodi na rekla kazala i na priču ja znam čoveka koji zna čoveka koji se izlečio ? Oprosti ali meni su te priče malo detinjaste , mislim da samo iskreno i transparentno možemo napred oko ove priče ! Tako da me raduje i to što je IRKA promenila donekle strategiju i okrenula se malo i na druge obolele i druge bolesti osim kancera što verujem da je pametnije ! Svedočenja ljudi koji boluju od MSa , Depresije , Anoreksije i mnogih neuroloških problema su već dovoljan broj da bi se kanabis legalizovao nego da sami sebi u stomak skačemo i viččemo Kanabis je lek za sve žive bolesti kako se u jednom momentu pričalo u tom IRKA udruženju pa su jednostavno ljudi počeli da odlaze odatle !
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
Imao sam prilike i ja da slušam a i vidim ta svedočenja koja promoviše IRKA i slobodno mogu reći da više štete nego koristi u svemu tome ima ! Pre svega mnogo je laži i prevare tu , to kad govorim mislim na obolele od Kancera koje na moju žalost nisam ni video u tim svedočenjima IRKA udruženja !!

Bio sam veoma skeptičan (propustio sam momenat Rika Simpsona) kada bi neko tvrdio da kanabis leči rak. Zvuči kao "sidu leči" i može da bude ... kontraproduktivno, jer zvuči šarlatanski. Astma, visok očni pritisak, depresija i slične stvari koje Piter Toš nabraja kao deo narodne medicine su mi uvek zvučake primamljivije.

Propustio sam svedočenja ispred RTS-a, ono počinje " sa rekla kazala", ali ova Jelena iz Banja Luke mi zvuči zaista iskreno i narodski.


Na tribini o danima kanabisa sam slušao kako savetuju ovog starijeg gospodina (bio lično prisutan) i slušao njegovo svedočenje o početnoj fazi upotrebe ulja. Malo je sporo i dosadno, ali autentično.


Da nije samo rak, udružili su se na prevenciji hipatitisa.


Ma IRKA radi odlican posao, ali ce lovorike pobrati neko drugi, a njih ce na kraju pocistiti kao metlom. Revolucija jede svoju decu.

Potpuno moguće, ako ikada stignemo do liste zemalja koje legalizuju kanabis.
 
01.06.2015
57
103
18
Naravno ima i dobrih ljudi mislim pre svega zaista bolesnih koji se dosta daju oko IRKE ti je naprimer neki momak Dragan Če ta žena Jelena ima još ljudi slabo stoojim sa pamčenjem imena . ;) Ali to se desilo tek od skoro u svakom slučaju dobro je i to kad nema ništa drugo ! A revolucija uvek jede svoju decu tako da će i ova biti pojedena...
 
01.01.2015
86
60
18
37
Zalosna smo drzava a i mi smo zalosni ljudi kad dozvoljavamo da nam stotinjak ljudi upravlja zivotima i da nam odredjuje koji lek da koristimo kao da mi nemamo glave sa kojima razmisljamo nego nam oni trebaju da nam govore sta je dobro za nas a sta ne nadam se da ce se i kod nas pojaviti nekad neki revolucijonar koji ce usranim motkama i leskovackim kobrama najuriti onaj sljam iz skupstine :udarac:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Ne gaji nadu o, tamo nekom, revolucionaru, vec unesi revoluciju u sebe. Nemoj biti zalostan, osmijeh na lice i po svom nahodjenju zivotari.

Legalizacija kanabisa u medicinske svrhe podrazumijeva da se kanabis proglasi kao lijek ili pomocno sredstvo pri lijecenju. Otuda proistice i potreba da se lijek stavi pod kontrolu drzave (citaj zajednice) da ne bi dolazilo do zloupotrebe, kako samog lijeka, tako i do obmanjivanja bolesnika od strane neregistrovanih proizvodjaca i distributera, kojima bi profit podario krila da istim podvaljuju muda pod bubrege, odnosno, da ulje sjemenki konoplje prodaju pod lijek.
U takvim uslovima niko nece odgovarati, ako kanabis koristi u licne svrhe, sto podrazumijeva da ga ne nudi na konzumaciju nikom sem sebi. Svaki promet, koji nije registrovan od nadlezne institucije je zloupotreba, sto je samo po sebi logicno, dok, sa druge strane licna upotreba ne moze predstavljati zloupotrebu.

Da bi se zakon tumacio potrebno je imati malo zdrave logike. Ne moze se svako ogranicenje tumaciti kao atak na licnu slobodu i krsenje nekog licnog prava.
Krsenje prava gradjana od strane institucija moguce je pod uslovom da se kanabis proglasi kao lijek ili pomocno sredstvo u sirovom stanju, a potom donese uredbu kojom bi pravo na proizvodnju ustupili odredjenim drustvima ili pojedincima, a isti zabranili samim bolesnicima, umjesto da ga svrstaju pod zakonik o ljekovitim travama, gdje mu je, po svim mjerilima, pripadajuce mjesto.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
01.06.2015
57
103
18
Tako divno sve rečeno Papa Romeo ali stvar je u toliko gora što na primer u Srbiji ni sami borci za legalizaciju nemaju pojma šta zapravo hoće i žele ? Pa su sami sebi u stomak skočili počevši gradit kuću od krova ka temelju , oni su započeli kampanju tako što žele legalizirati prvo Ulje Kanabisa koje bi oni sami kod svojih kuća pravili !!! Za tako površnu i veliku želju prvo je potrebno imati dosta cvjetova Kanabisa a kako do njih doć kad ljudi žele momentalno farmaciski proizvod ? Znači potrbno je prvo dekriminalizirati i legalizirati samu biljku kanabisa da bi se moglo pravit bilo šta od te divne biljke ! Pored toga i sama retorika tih udruženja je više nego čudna jer oni su se na samom početku ograđivali od rekreativnog konzumiranja što je po meni totalno pogrešan naziv za bilo kakvu konzumaciju kanabisa ! Čak su u jednom momentu počeli i vređati ostale ljude koji su za legalizaciju same biljke kanabisa a ne samo ulja od kanabisa i nazivati takve ljude narkomanima što zaista nema smisla niti težine ! Po toj logici njima su narkomani svi koji konzumiraju kanabis inhaliranjem pušenjem cvjetova a nisu oni koji isto inhaliraju puše ulje to su bolesnici po njima ??? Što znači da je to manje više teška neka muvačina a to građani vide tako da je dobar broj ljudi napustio ta udruženja jer još nije vreme za to ovde na Balkanu...
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Poslednja izmena od urednika:

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Sto se tice sadasnjeg zakona,ja dobio oportunitet, 70 000 za posedovanje 5g...Kakav sam box i semenke mogao uzeti :p , tesi me samo sto,valjda,ide u humanitarne svrhe...