prvi box (domačica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
radije koristi žicu ili kanap za trening-pogotovu je jako bitno da napraviš "kontra čvor",da ne isčupaš stabljiku iz zemlje !
neće ti izaći na dobro ovo sa izolir trakom,poenta je da se stablo nakrivi,a da listovi imaju mesta za brz oporavak i napredak..
ovako joj ti ne daš da se uspravi
mada verujem da će se taj list "pocepati" do sutra sigurno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz and crunkisi

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
loop molim te linkaj mi kako se to radi trazila sam danas cijeli dan i nisam nista nasla.... :(
a ne snalazim se ,i hvala za savjet ovo mi se cinilo najlaksim nekako i vidla sam na youtubeu pa reko idem i ja tako da nekaj ne sje*** :D

hvala decki
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
znaci bitno je da joj stabiljku savijem u slovo S sto je njeznije moguce ?
smije bit ovako mala biljka ? nece ju to zuljat smetat ?? sad sam dobila slom zivaca radi boxa ,podigla sam ga za cca 20 cm samo jer nemam mjesta u sobi da joj dam vise ......napravila reflektor koliki toliki ,ubiti vise je poklopac nego reflektor no dobro "ne bjezi mi bar svijetlo van"...

zarulje jos uvijek nisam nabavila ak kad bum uzimala uzet cu dvije ..... koje mi je najbolje uzet po 30 w ? ili ....
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
samo lagano sa savijanjem da ne izlomiš stabljiku..
teško je to za opisati,ali treba i NEŽNO i ČVRSTO u isto vreme-najbolje da napraviš "omču"(iliti "petlju") pa da postepeno savijaš stabljiku dok ne opiše skoro polukrug..
u isto vreme paziš i dotežeš "kontra-čvor"
ma to samo zvuči komplikovano,u stvari je boza-practice makes it perfect!!

i ne zaboravi-
što je ti više savijaš-to ona više "divlja"-probaj isplanirati prostor,ne valja ni imati žbun koji ne možeš nagurati unutra..

aj,sretno,tu smo ako nešto treba!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
uffffffffffff......hvala najlijepsa .... odlijeplia sam ju...tj oslobodila i planiram ju danas ili sutra "zahaklat" kako ste mi predlozili....koliko puta ju smijem polegnuti s obzirom da je niska samo jednom da ju "zakacim" ili jos jednom u suprotni smjer? ili to cekam da naraste malo pa onda savijam u suprotnu stranu ? trenutno imamo probleme s venticem nece puhat majmun.... imam dva htjela sam treci ubacit,no frend je reko neki donjet kasnije pa cekam njega.... ventilator smije u njih puhat ... nece im nista bit ?

poslikam kasnije kaj sam napravila da vidite dal je to dobro.... :)

nasla sam ovo meni je pomoglo olaksat i slikovito si predociti kako to izvest :

a i dalo mi je hrabrosti hehe

http://www.youtube.com/watch?v=LP9b97S81Aw LST
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr.Chronic and m@l@

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pozdrav,ma neće im ništa bit dok ne dođe još jedan vent,inaće nemaš se čega bojat tu su ljudi da pomognu,biljka je dosta tolerantna sama po sebi
tako da samo lagano nikakva panika,što ekipa kaže lampe vodoravno i stavi taj vent još i pići pazi samo koliko često i u kojim količinama ju zaljevaš ....sretno :)
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
oki. hvala vam. e sad imam jos par pitanja .sutra bi navodno trebala imat neke novce pa me zanima sta mi jos treba osim mjeraca za vlagu,vodu,zemlju ?
znam da trebam grla a koje zarulje da uzmem? 3o w ? i di da kupim to sve (zagreb) . unaprijed hvala.

p.s - da li ogledalo smeta u boxu ??????
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
swizzz je napisao(la):
p.s - da li ogledalo smeta u boxu ??????
NIKAKO nemoj stavljati ogledalo-ništa dobro ne donosi,štaviše ODMAŽE

od sitnije "opreme" ti generalno treba- H2O2, PH merač, merač za vlagu/temp. i limunska kiselina/soda bikarbona (ili čime već planiraš da spuštaš/dižeš PH)
lampe ŠTO JAČE,lumena nikad dosta,a naći če se već neko da te uputi gde da pazariš
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
kako bi Ajs reko : "evo mene opet blago meni opet ja,...... " :rasta1:

sta se sve izdesavalo ...? ukratko : nisam novce dobila ,nisam nista kupila ...nedavno sam box rastavila ,sve poslozila i danas sam opet rastavila i prosirila i jos nije gotov...sutra se ide u shopping ,,,namjeravam uzet 4 grla (velika) i 4 zarulje po minimalno 30 w 2700 k i 30 w 6500 k. i sve mjerace za vlagu,vogu i zemlju . (jesu to svi ,za temp.imam)

moj famozni sony e umire cim ga odvojim od punjaca i J**** me vec par dana al evo potrudila sam se slikat stare ukucane u novo-prosirenom stanu :joint2:... ne znam koliko su dobre slike jer mob rikava stalno,a i ne znam kako sam uspjela izvest LST i dal se vidi ... moram priznat iznenadila sam se kako je biljka jaka ....

ivfvnr.jpg




4igd1f.jpg


2rc20br.jpg


evo ... i jedna za kraj dana... i chill uz forum ,poz svima :joint:

y1hrs.jpg
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
preslatko...volim ovakve pocetke...sad cemo te navuc na growanje...hi hi
par savjeta...stedne zarulje su skupe...kostaju 30-50 kn...a treba ti ih dosta...mozda bolje da razmislis o kupovini hps-a prije nego se bacis u trosak
lst...poanta svega je da sve manje vrhove koje vidis da su u sjeni osvjetlis...a to napravis tako da savines granu koja radi sjenu...i tako igras se spagom...zatezes lagano...osjeti dokle mozes
od svih mjeraca najbitniji ti je ph metar, nek ti to bude prioritet...imas na njuskalu za 100 kn
box si prosirila i sad ti treba jos lumena, jedno drugo vuče ;-)
ne brini, jos ces ti puno preinaka napraviti...tako to krene

sretno dalje...i reci mi koje su to rizle
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
hvala ti puno ... kad si nov sve ti je novo ... sad si kontam kaj mi je bolje ...

koliko bi mi hps-ica trebalo ? da li da ostavim onda i stedne ? :D sa strane mozda ? nisam jos o gnojivu razmisljala ali koje da kupim (preporuka,savjet)
a kaj se papira tice .... dobila sam ...al mislim da imas u smart shopu iznad trga . :)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
mozes ostavit stedne al pored hps-a nije da ti trebaju :)
box ti je baza za računanje...ovako nekako ti ide tablica

- 2.0m x 2.0m - 1000w HPS
- 1.5m x 1.5m - 600w HPS
- 1.0m x 1.0m - 400w HPS
- 0.8m x 0.8m - 250w HPS
- 0.5m x 0.5m - 150w HPS
- 0.3m x 0.3m - 70w HPS

kupi dobru zemlju (composana ili terra magma), a za gnojiva si uzmes zelenu i crvenu plantelu...za prvi put to ti je sasvim dovoljno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
duzina : 75 cm
visina: 50 cm
dubina: 45 cm

(otprilike cm vise manje )

sutra uzmem i zemlju i crvenu i zelenu plantelu .

znaci meni odgovara 250w hps
 

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
Bok starka.. ide to tebi jako dobro, puno sve skupa bolje izgleda nego kod mene. Ovo moje da vidiš pukla bi od smijeha + jučer sam kemijala sa CO2, da slučajno ne sfali biljčici, i zmiksam u čaši od jogurta germu, šećer i vodu.. prčkala naravno po boxu i prolijem to sve.. ajme, a smrdi hahah, užas.. al baš guštam prčkat po tome svemu, kombinirat žarulje i svašta nešto.. nego, ima tip prodaje 2 kompleta hps 70W, i dao bi oba za 200kn, jedan je 120kn... ja jedan uzimam svakako ovaj tjedan ( u čet ili petak ), pa ako hoćeš damo svaka stojaka i uzmemo to zajedno.
Moja biljoza je danas stara 50 dana i nemrem više čekat s tim cvjetanjem, tak da sam ju danas prebacila na 12/12 režim i jednog klončića pokušavam oživit.
Kak god okreneš ne bi smjelo biti problema s tim svim.
Sretno ;)

e da, ti imaš čak 3 venta, ja nisam imala ni jedan, osim onaj veliki sobni, ali mi je išao na živce pa ga nisam palila... uzela sam staru napu kuhinjsku, rastavila ju i izvukla vent van.. nije baš mali, ali šljaka super, izbušila sam rupu na kartonskoj kutiji u kojoj je mala sada, i palim ga po potrebi ak je nutra pre vruće.. moj box je polu otvoren, otvoren mi je i prozor na kant, tak da zrak cirkulira.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
eto kad se cure ujedine...sve se moze
dobro si zakljucila za hps...ili smanjis malo duzinu boxa i taman za 150
malo ce tu bit 70w...dok ne odlucis sta ces priblizi biljke zaruljama...na par centimetara
ovako ce ti se izduziti i gubis puno lumena

zelenom plantelom gnojis u vegetaciji (kad primjetis po boji listova da im fali hrane)...u kvalitetnoj zemlji izdrzat ce ti sigurno 2-3 tjedna do prvog gnojenja...a onda lagano krenes...trecinom ili polovicom propisane doze
crvenom gnojis u cvjetanju
a prvo uzmi ph metar...to ti je prvo na shoping listi ;-)

za drugi grow vec ces vidjet...ima stvarno cudesa od gnojiva i boostera...past ces na dupe kad vidis cega sve ima...a bome i kad cjene vidis ;-)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

m@l@

Aktivan Član
18.12.2012
186
121
43
49
70w hps ( 6000 l ) + 3 štedne bi trebalo biti dosta za njene 3 biljke, kolko sam skužila... mada ja za početak imam samo jednu probnu biljku, 70w i 2, 3 štedne mislim da je sasvim solidno.. ma ja sam odlučila uzet taj hps jer stvarno nije skup komplet i manje gnjavaže sa žaruljama svim tim nutra.
Iako ovo njeno za sada izgleda jako dobro, barem meni.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
mislis? :)
ja imam 70w + 2 cfl od 23 w u malom pc boxu i nekako si mislim da mi je to malo
pa ne kupujes lampu od oka...vec po prostoru koji lampa pokriva i minimalnom broju lumena koje biljka zahtjeva
naravno sve je to u idealnim uvjetima...znam da je situacija takva da se svi krpamo, niko nema para pa izmisljamo na sve moguce nacine kako da ustedimo...eto ja predlozio...dalje je na vama
pozdrav curke...lijepo je da ste s nama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@ and swizzz