prvi box (domačica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
E i swizzz vidim da nitko nije primjetio al mi se nekako čini da bi slobodno mogla još približiti bilčice žaruljama. Ja svoje držim na nekih 5 do 7 centa od žarulja, vent piči i ništ im ne smeta. Zna se dosta lumena gubiti zbog udaljenosti i samo par cenata bliže puno znači za biljčice. Sve u svemu, super ti to sve izgleda :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
vidjela sam u prijshnjim postovima da te malo frka da ti stabljika ne pukne od savijanja...
uvijek je lakshe savijati biljke kada su pune vode tj. kada nisu zhedne..npr. ja ih gledam trenirati/savijati dan nakon malo obilnijeg zalijevanja..ma i obichno zalijevanje je dostatno da vidish razliku u otporu stabljike pri savijanju..
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
hvala vam svima ...nemate pojma koliko mi ovakvi komentari znace i olaksavaju stvar da ne moram trazit i pametovat po tudim topicima ....
s
to se smotane tice -heheheheh-decko ima prste u tome ...ja znam puno kracu tako elegantnu zapixat,al on je expert u duuuuugim i tankim ....a najvise volim kad ne izgori u 2 kruga :)

podignut cu ih odmah sada :D
 

Hljebb

Aktivan Član
18.11.2012
88
100
0
34
Divne biljice.
Moj prijedlog ti je da si nabavis grinder - mrvilicu. Dobro izmrvis , zamotas i natuces .. frend i ja se nekad patimo i po 10 - 15 minuta da ga rjesimo hahahah.

btw. Priblizi biljke svjetlu :D.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
priblizala sam ih upravo ... imam problem poceo mi se od topline "strop" savijat nije jako ...al onak malo visi ...sad me opet i to J''''e...

onda iduca stvar : http://www.igrow.com.hr/proizvodi/rasvjeta/zarulje/ eto i sad kako da covjek bude pametan ... sta bi vi na mom mjestu ... imate na raspolaganju oko 150 kn za zarulju i moram jos mjerace kupit ....


SunMaster HPS dual spectrum žarulje

Vrhunske HPS žarulje, snage 250W (33 000 lumena), 400W (55 000 lumena) i 600W (90 000), miješanoga crveno-plavog spektra, idealna je i za vegetaciju, i za cvjetanje vaših biljčica. E40 grlo.---ta mi je zapela za oko... jer ju mogu ako se ne varam koristit u boje faze i uz moju lumenazu vec unutra to bi trebalo biti dosta ..... danas planirat to nac i kupit i slozit strop i kablove mozda i tu foliju koji svi hvale pronac i polijepit i konacno ostaviti to na miru jer sam luda od toga svega vise .... ajmo savjeti brzo,brzo ...moze tu i moze u box kako vam volja :D

Cijena:

250W = 188.89 kn


MaxLumens MH žarulje

Metal halidna žarulje snage 150, 250, 400 i 600W, plavog spektra, za brz i zdrav rast bilja u fazi vegetacije.

Cijena:

150W = 119.00 kn
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ako si kratka sa lovom preskochi te MH zarulje..njih ionako mozhesh koristiti samo za vegetaciju..

najbolje ti je uzeti klasichni HPS..mislim da je cca 80% uzgoja prachenih dnevnicima odradjeno pod hps-icama-raznih jachina.
taj dual spectrum..hm...ne znam shto bi ti rekla jerbo ga nisam osobno probala...prodavachi ih hvale..ali..oni zhive od prodaje istih pa....

za hps 150W komplet -iz tog shopa chiji link si ti stavila -trebash, u najjeftinijoj verziji, 290 + 113 kn-za prigushnicu/propaljivach i zharulju..

a komplet od 250W je 390+190kn ..

ali...trebash znati da je to najskuplje uzimati po grow shopovima...dosta cesh jeftinije prochi ako istu stvar kupish u nekom elektro shopu..
ovisi odakle si...po nekim manjim gradovima mozhda i nechesh pronachi sve potrebno...

edit : btw. taj link shto si ostavila..nije to jedini grow shop u zgb...ukucaj u google grow shop - zagreb..pa vidi shto se nudi osim njih...mozhda taj drugi ima neshto povoljnije ( chini mi se da sam gledala mjerache u tom drugom grow shopu i.. bili su dosta jeftiniji )
+ ima shema naruchivanja peko interneta..pa ako si za to tj. ako se mozhesh strpiti npr. 7dana-dok ti to nebi stiglo...pogledaj i to..jer..to bi mozhda, bila i najjeftinija varijanta - ali samo u sluchaju da si iz manjeg grada, u kojem ne mozhesh pronachi hps/mh prihusnicu+propaljivach ( drugi naziv je balast+starter ) i odgovarajuchu zharulju - u nekom elektro shopu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
navodno su u pevcu od 30-50 kn mjeraci, zavisi kakav oces ,navodno ima i 3 u 1 ali mislim da sam presmotana za to i radije bi svaki posebno...eventualno vlaga + toplina (digitalni) moze proc ..... tako da sam planirala prvo tamo ici i pogledat sve od zarulja do mjeraca itd ...al opet nemrem cijeli dan hodat s jednog kraja grada na drugi, znam za grow iza trga ....tamo sam se planirala zaleti i onda sam naisla na ovo ... bas za uzgoj biljki ... povrca i lalala tako da vjerujem da su dobre al je i cijena.....

nisam pametna i najradije bi sve to ostavila tako kako je ....a onda opet cemu tolika ljubav ,muka ,trud ..... ?

a sad ako kupim 3 x 30w (6500 K)
i 3 x 30w (2700 K) oce li to biti to ?

hps grije dosta a meni je strop em klimav em mi je sve drveno,em mi se sad i folija objesila XD same muke danas ..... a i novci nisu bas pri ruci to je ono najgore da mogu dala bi odmah 1000 kn za box i papa nemam zajeba***u ni nis...malo skuplje je al da bi ga ja tak dobro slozila ....ne bi ....

ugl trebam jos puno puno :read: (učit)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a cuj..sama se morash odluchiti shto zhelish.naravno da chesh morati poraditi na ventilaciji ukoliko se odluchish za hps.ali..to i nije ne znam koja cifra u igri...pc ventilatori se nadju povoljno....a hps-icu od 150 tj. odgovarajuchi box bi mogla hladiti/ventilirati sa npr.3 pc venta..jeri njih imash raznih snaga... ili jedan kupaonski mali ( cca 100kn ) i 2 pc neshto slabija ( cca 2 x 40kn ) ..a sve se to uvijekmozhe nachi i neshto povoljnije..
imash ovdje na forumu .mislim da je u "unutrashnje uzgajanje " temu posvechenu razmjeni-prodaji opreme..paaa....eto.baci pogled

a shto se tiche mjeracha 3 u 1 to ti je bachen novac...ali .doslovno bachen novac..ne uzimaj to nikako..
uzmi si termo/higrometar-ako ga nemash...a za ph mjerach se strpi malo...( saznaj koji je ph vode u tvom gradu i ovdje che ti sigurno netko znat rech koliko chega trebash staviti da bi korigirala ph vode na zheljenu razinu )..ili potrazhi na njushkalu - ima ih po 120kn...
ali ne uzimaj te 3 u 1 mjerache nikako...ima ih i na njushkalu - bagatela..ali djabe jer..koliko god oni bili jeftini...jednostavno nisu iskoristivi..

edit : pogledaj u unutrashnjem uzgojubvila je tema u kojoj su ljudi razmjenjivali nformacije gdje se u kojem gradu mozhe shto pronachi od opreme...i znam da je u zgb bio neki elektro shop koji je imao dosta povoljne hps komplete u ponudi ( dakle i balat/starter i zharulja u kompletu )....a strop boxa ti se neche savijati ako napravish ..ili uzmesh ..reflektor od lima..ima ih prilichno jeftinih...samo trebash malo pronjushkati..

edit 2 _ evo.ukucala sam u njushkalu samo hps i..ima par zanimljivih ponuda..pa..odi si pogledaj....mislim da chesh nachi neshto za sebe...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
MarcoPolo je napisao(la):
mislis? :)
ja imam 70w + 2 cfl od 23 w u malom pc boxu i nekako si mislim da mi je to malo
pa ne kupujes lampu od oka...vec po prostoru koji lampa pokriva i minimalnom broju lumena koje biljka zahtjeva
naravno sve je to u idealnim uvjetima...znam da je situacija takva da se svi krpamo, niko nema para pa izmisljamo na sve moguce nacine kako da ustedimo...eto ja predlozio...dalje je na vama
pozdrav curke...lijepo je da ste s nama
ja da nisam vas upoznala i nasla forum ne bi ni dogurala do tu .... meni je najveci problem rasvjeta ... i sta uzet ... sad sam dobila savjet da bi mogla i malo smanjiz box ,sirinu bar a to sam i planirala jer moram ps3 ugurat unutra a on pak opet puse topli zrak i radi mi cirkulaciju ....tako da mislim da je to ok ...ne znam za hps-ice dal da uzimam ili ne .... izgubila sam se vec sada a kako cu u ducanu kad ne znam ni sta trazim ..... a opet ako sada uzmeme stedne ocu li kasnije morat mjenjat one od 2700 k za one od 6500 k... luda sam ..... a da vas nema ne bi ni znala da mi je bitno imat po velicini boxa i broju biljki zarulje .... koma ..... toliko informacija a sama ne znam kaj bi ....
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Ako si iz zg odi do TEŽ-a,kupiš i žarulju i prigušnicu direktno iz pogona po dost nižoj cijeni,tak da bi sa nekih 200kn mogla iskombinirati HPS 150w sa prigušnicom ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Gle veliš da ti je i sa CFL-kama došlo do savijanja gornjeg dijela boksa od topline, onda nevidim razlog što uzimati HPS koji će ti vraški grijati i još više paliti boks. Uopće nemaš potrebe za uzimanjem 6 novih CFL-ki kad već imaš par komada. Moj savjet ti je da ostaviš u boksu 2 žarulje, onu daylight od 23w i onu nepoznatu od 20w i kupiš još samo 4 te od 30w, uzmeš dvije od 6500 i dvije od 2700 i dodaš ih na te dvije što imaš. S tim dobivaš potrebne lumene za taj boks i dobivaš spektar i za vegu i za cvijetanje i nemaš više potrebe za mijenjanjem žarulja kad budeš prebacivala na cvijetanje. Imaš u Chipoteci u ZG dobre i jeftine CFL-ke od 30w oba spektra marke Vitone (meni su odlične i traju), i cijena ti je negdje oko 38 kuna komad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz and m@l@

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
ploca (strop) je bio vec savinut ...decko kaze da se ni nije savinula ploca,meni se cini da je malo od svijetla tj topline ...no bilo kako bilo jos gore se savinulo nije (strop) , a sada vec gori dobrih 5-6 sati sve unutra.... i sve je ok tako da mislim da ni nece ....

mislim da bi mi po pravilu odgovaralo to kaj ti velis al opet ako ovu uzmem jednom i tu jednu rijesila sam se nadam se muke ... tesko je izabrat s cime to sve nastavit i pojacat toliko informacija i savjeta .....da se pogubis ,al ovo za chipoteku hvala .... nisam znala da imaju :p
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
uvijek je lakshe savijati biljke kada su pune vode tj. kada nisu zhedne..
???
Moje isukustvo je upravo suprotno - LST daleko lakše podnosi žedna biljka od one napucane vodom...kao što lakše pukne balon napuhan 100% od onog izdušenog na 50% ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
meni ne...uvijek mi se puno lakshe savijaju kada nisu zhedne...lakshe mi je sa njima tada baratati..a chuj..mozhda i ovisi o tome kako ih savijash-pod koliko oshtrim kutevima..
uostalom..ne mozhesh usportedjivati balon i biljna tkiva..
+ kada ju savijam tako punu..sigunija sam da je savijeno koliko zhelim...a ne kada je zhedna..pa ju zalijesh i ona se taman pochne dizat-tlak unutar tkiva raste i tada dobijem onu stepenicu na stablici..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
javih se jednom nasem / vasem clanu glede hps-ica i jos nema odgovora ,no buduci da nisam u zurbi nego jos uvijek u dilemi kaj uzet i kada i di ....i cekam da se javi izmeduostalog pa eto ...neka jos par dana bute tako kako je ... slikat nemrem jer nemam "opremu" tu,al cu se potrudit to sutra napravit ....

ono kaj mene zanima je slijedece : (savjeti dobrodosli)

znaci imam:

zemlja sastavljena od crne i bijele šute, komposta i drvenih vlakana.
dodana su joj prirodna gnojiva od roževine.
dodana prirodna gnojiva od: 3000g/m3 roženo brašno (od mljevenih rogova)------------ wtf???
3000g/m3 rožena krupica , PH (v Ca Cl2): 5,9
sadrzaj soli : 0,8-1,3 g/l.



moje pitanje je da li da dodam malo te zemlje na ovu zemlju buduci da mi stane jos oko 2-3 cm zemlje da posuda bude puna ....
zamislila sam si da bi dobro doslo malo osvjezenja na taj nacin ,al ne razumijem se u PH pa bolje da pitam .....

:smoke18:


takoder me zanima ljedece : (imam ovo gnojivo-da li to pase )

FLORIDOR tekuce gnojivo

ukratko : slozeno tekuce mineralno-dusicno-fosofrno -kalijevo gnojivo.

NPK 7-3-5

sastav: ukupni N =7,0 % m/m
nitratni N=1,75 % m/m
amonijski N=1,75 % m/m
amidni N=3,5 % m/m
P2O5 topiv u vodi = 3,0 % m/m
K2O topiv u vodi = 5,0 % m/m


1,14 kg = 1000 ml


I NEED HELP sa savjetima kaj da kupim ako ovo ne valja sada idem po mjerace i ta gnojiva .....
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
mtv8kj.jpg


danas slikana ,najstarija beba ...ne znam tocno koliko ima oko mj dana cini mi se ....

ja i dalje cekam vas odg jer ne znam dalje ...dok mi ne odg .sa savjetima ja sam ____________
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
hehehhe Mala imam i ja osjecaj da je ,al jos ne znam .... ne znam ni kako saznat a sad mi je u glavi plataza :rasta1:

i dalje imam problem a nema odgovora ...


znaci imam:



zemlja sastavljena od crne i bijele šute, komposta i drvenih vlakana.

dodana su joj prirodna gnojiva od roževine.

dodana prirodna gnojiva od: 3000g/m3 roženo brašno (od mljevenih rogova)------------ wtf???

3000g/m3 rožena krupica , PH (v Ca Cl2): 5,9

sadrzaj soli : 0,8-1,3 g/l.







moje pitanje je da li da dodam malo te zemlje na ovu zemlju buduci da mi stane jos oko 2-3 cm zemlje da posuda bude puna ....

zamislila sam si da bi dobro doslo malo osvjezenja na taj nacin ,al ne razumijem se u PH pa bolje da pitam .....









takoder me zanima ljedece : (imam ovo gnojivo-da li to pase )

FLORIDOR tekuce gnojivo



ukratko : slozeno tekuce mineralno-dusicno-fosofrno -kalijevo gnojivo.



NPK 7-3-5



sastav: ukupni N =7,0 % m/m

nitratni N=1,75 % m/m

amonijski N=1,75 % m/m

amidni N=3,5 % m/m

P2O5 topiv u vodi = 3,0 % m/m

K2O topiv u vodi = 5,0 % m/m





1,14 kg = 1000 ml





I NEED HELP sa savjetima kaj da kupim ako ovo ne valja sada idem po mjerace i ta gnojiva .....


pa eto ako i to netko zna ...neka mi pomogne i sa time ..... i hvala vam kaj svratite kod mene u topic stvarno cijenim vasu pomoc :cvetak