Tangerine Dream, Black Jack, Medical Mass – 600W MH/HPS by @jaandooo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Svu za 1 posudu. Jeftinije je koristiti pantakam ili biotip. To je prasak za mrave i slicnu gamad. Njega kasnije flushem izperes iz zemlje. Ne šteti čovjeku.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@jan_du
napravi kavez ponovo kad malo porastu. ubodes na 4 mjesta u zemlju i gore krug napravis.
koristi zicu zelenu koju mozes kupiti u boljim shopovima za vrt.
zica od 3-4mm debljine, dovoljno je cvrsta i jeftina.
ja drzim ogromnu bljku sa 16 glava samo time.
lp
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
@trubabuba
Danas navečer ću povadit ove svoje kaveze. Kada sam ih radio, prvo sam učvrstio štapove za posude, te sam onda povezao obruče za štapove tako da je sve napeto i čvrsto. Nadam se da kad ih odvojim od posude i izvadim iz zemlje da neće biti previše labavi. Ako će mi izgledat ok za ponovnu upotrebu donji dio koji je bio u zemlji ću zaštitit npr. akrilnim lakom. Nakon toga ću ih vratit nazad u posude/zemlju. Neće više biti stabilni kao prije, ali otom potom. I ako se neće moći iskoristiti, nema veze.
Koje je visine tvoj kavez? Moji obruči su od pocinčane žice debljine 2,8mm. Bilo je za kupit i te zelene koju ti spominješ iste debljine, ali samo je presvučena zelenom plastikom/gumom, pa je na kraju debljine nekakvih 3-4mm. Neznam zašto, ali meni se ta moja žica činila premekana za štapove.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ovi obuceni sa gumom ja koristim. i to je dobro. naknadno ih ubodem na 4 tacke u pitre (15ak cm) kad biljka dovoljno izraste i nema problema. i onda na te 4 vertikale zakacim krug od iste zice diametra nekakih 35cm.
ja nebih koristio nikakve organske stapove iako verovatno ovo kod tebe nije zbog toga. meni se to znalo desit ako je vlaga previsoka. dan-dva nakon zaljevanja obavezno "preorat" povrsinu substrata (viljuska je odlicna za to) i nema problema.

neki 35cm iznad substrata mi je krug. ako ides vislje stavi duplu zicu za stupove.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Biljke su danas stare 36 dana. I dalje su u fazi vegetacije. Mentor kaže da trebaju još malo narasti u visinu, pa tek onda da promjenim režim svjetla na 12/12.

Ovako izgledaju.

80.jpg 77.jpg 78.jpg

Biljke su dobro, zelene se. Uvijete im pružam samo takve.

Pojedine grane od biljka su otišle malo u visinu u odnosu na druge pa sam ih s žicom povezao za posude. Nastojao sam formirati spiralu s granama kako im ne bi dopustio da idu u širinu.

76.jpg

Sinoć sam uspio da mi jedna grana na Black Jacku malo napukne. Preračunao sam se vezano za fleksibilnost grane. Nisam ju razgibao prije savijanja i krc. Mjesto puknuća sam omotao maramicom i oblijepio izolirkom, a granu na kojoj je "rana" sam učvrstio. Vidio sam nekoliko sličnih primjeraka u dnevnicima sa pozitivnih ishodom. Držim si palčeve da i u mojem slučaju bude tako.

79.jpg

Kao što je vidljivo, povadio sam kaveze. Uglavnom, golim okom nije bilo vidljivo da se plijesan proširila zemljom, ali preventive radi pokušao sam koliko-toliko oko mjesta na kojem su bili upiknuti štapovi odgrabiti malo zemlje kako bi uklonio "kontaminiranu zemlju s plijesni". Iskreno, nisam to uspio baš kako sam namjeravao, jer me je bilo strah preduboku zadirati u posudu da ne oštetim korijenje. Na kraju je ispalo da sam samo uklonio površinski dio. Bolje i to nego ništa.
Mislio sam ove kaveze iskoristit (zaštitit štapove protiv plijesni), ali čini mi se da ništa od toga. Trebalo bi im dugo da se osuše. Još ću vidjet da lu ikakve kaveze koristit.

U box sam stavio ljepljive žute kartone za mušice. Na moju sreću, kartoni su i dalje kao novi, a ni nevidim ništa da leti po boxu.
Razmišljao sam o načinu za tretiranje zemlje da bi se rješio ličinki (ako ih ima). Slijedeće zalijevanje ću ići s otopinom od duhanom. Ipak mi to izgleda zdravije nego s Pantakanom ili nekim drugim kemijskim sredstvom. Čekam da mi kolega donese domaći duhan.
Inače, slijedeće zalijevanje je rad i za gnojivo. Da li bi mogao u otopinu s duhanom stavit gnojiva? Mislim da bi, ali evo da pitam.

Na jednoj grani mi je ventilator uhvatio jedan veliki list i malo ga je sažvakao. Šok terapija, ali ništa strašno.
I to bi bilo to.
 
Poslednja izmena:

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ako nisi siguran da imas licinke mozes prvo napraviti test s krompirom. Narezi svjezi krompir na sajbe pa baci par na povrsinu svake biljke i pogledaj za 2-3 dana jel se uhvatila koja licinka na njih. Navodno obozavaju krompir cak vise nego korijen nase biljke pa ako ih ima, tako bis mogao utvrditi prije nego bezveze ides trovati nikotinom.
 

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Biljke su danas stare 42 dana.

Prema preporuci Mentora, večeras sam im uradio lollipop. Uklonio sam sve lišće, tanje, te kraće grane na području od izlaska iz zemlje do nešto više od 1/3 visine biljaka gledajući svaku granu zasebno na biljci. Uklonio sam i par velikih fan listova iznad tog područja. Za 3 dana kada se biljke povrate u normalu nakon pretrpljenog stresa, prebacit ću ih na režim 12/12. Kada završi strechanje još ću po potrebi uklonit ono što će smetati ili biti duboko u sjeni. Već sad vidim kandidate za to, ali iskreno bilo mi ih je pomalo strah okliještrit ih danas totalno.

U međuvremenu sam ih nakon 12 dana zalio sa po 5l vode u kojoj sam 24h močio 100g duhana. U tu tekućinu sam još dodao 70% preporučene količine Biogrowa i Biovrta, jer je bilo vrijeme gnojenja.

Slijedi nekoliko fotografija kako su izgledale prije 2h i kako trenutno izgledaju.

84.jpg 85.jpg

86.jpg 87.jpg

89.jpg 90.jpg 88.jpg

81.jpg 83.jpg

91.jpg 92.jpg

Klimatski uvijeti u kojima borave su za 5.
 
Poslednja izmena:

jan_du

Aktivan Član
10.11.2015
117
605
93
Trenuto stanje u boxu nije po PeEsu. Na dvije biljke (Black jack) uočio slijedeće:

93.jpg 94.jpg

Na vrhovima grana, gotovo svi najviši listovi po sebi imaju nekakve smeđkasto-sive fleke. Jedan liste se je počeo sušiti i frkati.

Evo par pitanja za iskusne:
1. Šta bi to moglo biti?
2. Koji je uzrok tome?
3. Kako riješiti ovaj problem?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Napravi flush sa mlakom vodom. 20°C.
Kod zalijevanja Digni pH na 6.7, verovatno prenizak pH.

Pogledacu po dnevniku.

Imaš bio bizz gnojiva, mislim, da kod njega nema potrebe nastavlja pH.
Uzmes vodu iz pipe, pocekas 20 min. Da klor ispari i zalijes. Dodas gnojivo i zalijes.

Na kraju flusha zalij sa vodom u koju si stavio plantela vrt. Bez podešavanja pH.