Domaja-MH 400W - 650W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Haze TNX bro za podrsku i za + =)
Skroz si u pravu sto se tice zica heheh :D
Nego planiram do sredine decembra mozda cak i kraja da budu u vegetaciji pa posle da ih presadim sve u zavrsne potove(sto vece da nadjem minimum 10L)
A plasi me najvise pol biljki,da su femi bio bi mnogo mirniji sto se tice toga,i jos ce mi mozda praviti problema razlika izmedju ove 3 manje i ove velike,samo da ta velika ne preraste planiranu visinu samim tim moram da udaljavam svetlo a manje ce znatno manje biti osvetljene,veca je sada stigla na pola visine boxa i udaljena je od MH-a nepunih 20cm.Dali bi mi bilo pametno ako primetim da je prerasla i kad sam zadovoljan visinom da secnem glavni vrh i da zaustavim dalji razvitak katova a da samim tim one donje grane narastu dovoljno!?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Gledaj imaš par opcija s tom velikom. Možeš joj capnit vrh i klonirat ga i napravit drugu biljku (daj bože da je cura) ... Druga opcija ti je supercropping jer je več malo kasno za dobar LST .
U svakom slučaju nije velika frka ... da se to srediti .
A što se tiče super kropa evo tema ...pa pogledaj ako več nisi . :)
super kropek
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ne daj boze nego je 100% najveca zenka :D
Sam mi nije jasno zasto je pocela da izbacuje pistile na rezimu 20/4 primetio sam jos pre nedelju dana 2 bicha ali jedva da su bili uocljivi dok danas odnosno malo pre odem da vidim sta rade i krenem da zagledam sam vrh biljke dali ima nekih stetocina jel sam u prosla 2 growa imao neke crvice ili sta su vec,sreca sada ih nema ni na jednoj,kad ugledam pistile izbacila je 10-tak bicha :) .....
Super k.. nije losa ideja,videcu da cepnem vrh i kloniram ga jer do sada to jos nisam radio.Ne znam mozda cak i od decembra presadim sve 4 biljoze i prebacim na 12/12
p0z
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Mnogo updatujem :D
Danas uzeh neq grejalicu sa ventom 1kW mislim da ce biti dosta da mi stoji u boxu da radi kada je svetlo ugaseno jer pada temperatura na svega 10c :S videcu dali sam resio problem kada udari -
Evo par slicica i da mi neko potvrdi dali je ovo zenka,mada da mi je prvi grow pa da se tripujem i da ne znam kako izgleda ali mislim da jeste 100% :D mozda se i ne vidi bas najbolje...


 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Čestitamo, imate curicu:p
Inače nemoj da te buni to što je pokazala spol još na 24/0. Predcvjetanje nakon mjesec dana bzvz što dobijaju vie od 12h svjetla je sasvim normalno kod nekih. Ovisi uglavno od biologičnog sata biljke te fotosensibilitet-a.
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
veoma lepio i uredno:icon_lol:
al stvarno,neki uche veoma brzo...
sto kobajagi neki dodje,cita se veoma:(
al ovo je stvarno fajn:bis:
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
bravo cole sve si bolji svaka cast i dobro jer sto si rijesio problem tem.kad su svjetla ugasena nije pozeljno da se vremenske razlike noc-dan idu preko 10c bilje ce sporo napredovati,a na to moras misliti snijeg samo sto nije pao ,sta da kazem respect bro,
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Mislim sta da kazem osim hvala vam na pohvali :respect:-ujem to :icon_lol:....trudim se koliko toliko da im pruzim bar neki solidan uvet,mada ima i previse toga sto ne znam ovo je tek pocetak.
Grejalica je pun pogodak :D cim temperatura padne ispod 20c ona se sama ukljuci izduva par minuta i digne malo temperaturu nakon toga se ugasi,ima termostat za stelovanje zeljene temperature da ne radi stalno,pre bi rekao da je to neki mini kalolifer.A i dzabe sam je platio nepunih 11 eura sa 2 godine garancije :rofl:
Samo dali ce mi pomoci kada bude jos hladnije videcu,ali nadam se da hoce.
p0z
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Update...
45.dan veca...manje nisam tacno siguran tu su negde oko 30-tog dana par dana gore dole.
Malo se smorila na ovoj slici,presadio sam je pre toga u pot od 12L tu ce ostati do kraja :) sastav zemlje potpuno isti kao u predhodna 2 presadjivanja.
jos jedna od one 3 je presadjena

Trenutno su na 18/6 rezimu,pocetkom decembra 12/12...djurbio sam zemljiste pre par dana sa malom dozom!!Nadam se jos jednoj zenki(onu koju sam presadio) mada i da mi ostane ova jedna ja sam zadovoljan ...
p0z
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
svaka cast
odlicno nego ova veca je mnogo veca od ovih ostalih ja bi to savio , al na tebi je. mislim da bi vise dobio od nje sa savijanjem al sad kako ty hoces .. samo znam da bi tako dobio istu kolicinu svetla na svim biljkama
ovako ces morati dizati sijalicu a male biljke ce biti udaljenije.. nego ova veca tj. i od ove vece donje grane ce biti na istoj daljini kako ove manje biljke,,, pa da to je logicno :)
meni se svidja ovo sto radis i samo guraj i uzivaces u svom dimu pozdrav :)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Znas kako zoki,savio sam je malo juce ali vratila se kuja,trebao bi da je privezem...nece te dole biti bez imalo svetla 400W ide na vrh boxa dok 250 ide dosta nize da bi uglavnom svuda bilo svetla!!
Snacicu se kad sam se vec snalazio do sada ;) ,ali skroz si u pravu bolje da je krivim probacu,jos kad bi znao da su sve zenke odma bi nabacio neku mrezu iznad njih i ovu bi savio skroz vodoravno, pustio bi vege do januara da divljaju bila bi mala dzunglica heheh!
Ne bakcem se vise sa nepoznatim semenkama,mislim ne treba da bude poznata samo da bude femi da mogu da odradim sve kako treba od samog pocetka!Reci odradis vegetaciju 2 meseca i na kraju mudonja,pa odrekao bi se growanja i svega :p
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma sta ja znam ako hoces mrzicu da nabaci nabaci a lako ces onda saseci mudonje mislim da nece biti problema ...
i nabaci mrezicu i bice dzungla a mudonje samo odstranis samo,, pici i snades se uvek :)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
JA mrezu sad ni u kom slucaju nebi stavlja, pogotovo ako neznam koji ce spol do kraja pokazati i onda bude mudonja pa cupaj iz mreze ka sivonja, pa velika mogucnost da ostetis koju sa strane....

Inace sve 5 ;D!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Tropico zato i nisam hteo da stavljam,mislim da bi dosta cimao posle one okolo a i sebe,mada sve se moze kad se hoce ali ali....Zato sam je skoro za pola skratio :D glavnu granu sam malo prelomi da stoji vodoravno,samo sam drzao donji deo grane a gornji lagano savijao dok nije krcnula jednom.Vec posle 4-5 sati vrh je krenuo na gore i ostali manji a stablo je ostalo u vodoravnom polozaju,sada je nekako kljakava :S ja sam hteo da bude jelkica :D ali sto se mora mora se zarad ostalih :)



Jos jedna je zenka i to bas ona za koju sam se nadao :) izbacila je par pistila na nekoliko mesta...:vb_whip:
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.690
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Cole jako ljepo napreduju . Box mi se jako sviđa , cure još više ! :)
Ova velika je stvarno ...velika . To bi mogla bit stvarno jedna jako ljepa nagrbljena jelka . Nemoj da ju neokitiš za žićbo !!
Svakako zaslužen +rep
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Haze jos jednom tnx stvarno lepo od tebe :) i ja sam veoma zadovoljan trenutnom situaciom ali ne bi do ovde stigao bez vas i poucnih saveta,kritik a uostalom to sto pise inzad tvog avarta,ZIVA ISTINA!! :)
Grbavoj kao da nije smetalo to sto sam joj kicmu slomio :D a kada sam to uradio nije mi bilo sve jedno na svakih pola sata sam je posecivao da vidim kakvo je stanje mislio sam da ce uvenuti hehe...sada sam mirniji!Aaa ima da je okitim sa onim ukrasnim kuglama i lampicama :D bozicne carolije :p i obavezno da me ceka ispod nje neki paketic :D
Nego razmisljam da ubacim 250 hps pored ove sto je trenutno unutra da ih polako spremam za ono sto sleduje.A to ce biti u skorije vreme,sve zavisi od situacije i mene.
Malo info sto se tice zalivanja i temperature ...
Zalivam na 2-3-4 dana kako koju ove u vecim potovima redje dok one u manjim cesce,zalivam samo sa vodom iz bunara PH spustam varira izmedju 6.0-.6.6 jedom sam spricao i video da nije od neke koristi rekao od tada da necu vise nikada,samo su ostale ruzne fleke po listovima kad se sasuse kapljice,mislim da je potrebna filtritana voda bez minerala i kojekavih bakterija.
Temperatura u toku rada lampe minumum 24-maximum 27 stepeni sve zavisi od temperature u prostoriji gde se nalazi box,kada se ugasi lampa ne diram i ne otvaram box sve dok se ne ukljuci lampa(uglavnom sam tu par minuta pre ukljucivanja) merac pokazuje 17-20 stepeni o5 zavisi od spoljne temp,merac je na sredini boxa ...za vlagu ne znam kolika je nemam merac :D ne opterecujem se sa time,trenutno.Djurbnje poceo skoro,sada svako 3 ce zalivanje,samo ne znam meru stavim odokativno jer je u prahu-kristalu,ne preterujem cisto malo samo mozda dva tri grama na litar vode :)
Toliko od mene za sada p0z ;)

Mjesecar hvala dosta znace takve reci,zadovoljstvo mi je da grow odradim sto bolje sa mogucom opremom i trudim se da ispisem bar toliko koliko informacija za buduce growere mozda im nesto od toga bude od pomoci... :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mjesecar

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
svakako zasluzuješ rep÷,jer uzivam citajuci tvoj dnevnik,nema smaranja odgovaras na sve bez da se postavljaju pitanja a i stekao si mnogo iskustva..pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.