Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Heh, bilo bi da je prekrsaj u pitanju...ovo spada u odlaganje pokretanja krivicnog postupka,jer je prvo delo, uz nalaganje da se uplati odredjena novcana suma u humanitarne svrhe...to je u srbiji vec praksa,i svako koga terete samo za posedovanje dobija ovu priliku, to jest ,oportunitet...onaj ko nema da plati, ponude mu odredjen broj sati drustveno korisnog rada...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
26.04.2015
9
2
3
44
treba se cuvati,covece kod mene u mom mestu neki lik krimos koji je bio umesan u razne stvari,i cak je i upucavan i imao je ucenjenu vuglu ubili su mu buraza i tako ..a mnogo voli da pusi i sad na ulici on zapali dzok i krene opusteno..snimi ga pub koji nije smeo da ga startuje posto je lik nepredvidiva mrcina koja se sibala sa dve tri interventne i haos ovaj drot ga isprati dok je ovaj vario opusteno i baci pikavac kflopic,i pub uzme taj flop i u labaratoriji se utvrdi da je to kanabis i ovaj posvedoci da ga je video sta radi pusi ulicom i zvicnu mu 6 meseci ejjj covece dokle ide idiotluk :zvezda::
 
Poslednja izmena od urednika:

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Mene zanima da li policija ima pravo da pretrese stan, samo na osnovu necije dojave? Da li je moguce da je dovoljna samo necija rec,ili moraju da pronadju jos nesto,npr transkripte iz telefona,kriminalna proslost ili sta znam...malo mi je neverovatno da je dovoljno da neko uperi prstom u tebe,i to je to, karikiram,ali na taj nacin bih ja mogao da dojavim da premijer gaji travu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda
18.09.2015
123
86
28
Ne znam sta je dovoljno da dodju u pretres. Ali znam da se nije desio pretres, a da nista nisu pronašli. To znam zato što bi sve novine na naslovnoj strani pisale o tome. Mozda grešim...
A ko plaća odštetu pretrešenom kod koga nije ništa pronadjeno? Policajac, ili MUP, ili javni tužioc koji je izdao nalog?
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
Majmunska drzava. ne volim politicke teme, ali radule (radulovic) je otvoreno rekao da je ZA legalizaciju marihuane (ima cak i youtube klip na kojem odgovara gradjanima). Tako da....mozda ipak da narod bira prave ljude koji bi nam POMAGALI, a ne samo sebi i svoj dzep. :) sta znam, svi su isti, ali moramo menjati vlast da bi se bilo sta menjalo.
 
01.06.2015
57
103
18
Izvinite kasno se javljam na ovu temu , no evo par informacija . Policija ne može da pretresa stan na osnaovu samo dojave ! Već to ide na sledeći način , dojava ili cinkarenje mora da bude sigurno i tačno jer u protivnom možeš ih tužiti zbog maltretiranja i uznemiravanja . Znači osoba koja pouzdano zna da kod kuće poseduješ Kanabis mora tu informaciju da prenese policiskom inspektoru , onda kada je inspektor siguran u te podatke on odlazi kod Sudije od koga mora da zatraži dozvolu to jest nalog za pretres objekta to jeste stana tek tada mogu da ti mogu doć na vrata...
 
01.06.2015
57
103
18
Legalizacija kanabisa će biti jedna od glavinih tema predstojećih izbora u Srbiji 2016 i to nije ništa novo ! Cilj im je da pokrenu ljude koji nisu voljni da glasaju , iskreno među njih spadam i sam jer za koga da glasam nameće se pitanje kad su to sve ista govna koja čuče tu još od užasnih 90tih , danas su oni kao demokrate ili liberali a mi znamo da su oni svi zajedno samo govnari !
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Greenland

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
jeste da ja ne gledam tv, ali nesto i nisam cuo da neka stranka spominje legalizaciju...narocito ne za nas rekreativce...
 
10.05.2015
1
0
3
45
Ma ja prosto ne verujem da ce legalizacija ikad da se desi ovde, eventualno dekriminalizacija ako uzgajas jednu, dve, tri biljke ali legalizacija tesko, iako to prakticno znaci da mene i moj ocni pritisak ko j....
Elem, sad kad covek pogleda srpski zakon on je OK za sopstvenu upotrebu ali ga verujem zbog sveprisutne stigme sudije tumace kako ga tumace mada mozda im je i tako receno/naredjeno. Pazi, mi u zakonu imamo da ako je za sopstvene potrebe u manjoj kolicini ucinilac se moze osloboditi?!?
Znaci ako ti sam odes u Holandiju i kupis JEDNU semenku (ne moze manje jel) i posadis je negde sam i sam je uzgojis to onda ne moze manje jel? A nikom nisi prodao/dao i nemas takve stvari u dosijeu znaci za sopstvenu upotrebu pa nema vise kud...
Nisam bio u prilici na svu srecu da dokazujem to ali sam pokusao da pricam s nekim advokatima i svi mi kazu pa u pravu si ali u idealnoj situaciji i samo ako sudija tako hoce inace ladno te otera i u zatvor opet ako on/ona tako hoce bez obzira sto prakticno nema nikakvih drugih dokaza protiv tebe. Izvinjavam se ako smaram i ne pisem na pravom mestu ali ocni pritisak me bas muci i spremam se na neizbezno jbg al sta da radim.
Sta vi mislite o ovakvom scenariju?
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Slazem se sa Cillom ljudi su zatucani i to je glavni problem :) Danas iso na kavu i citam u novinama kazu covjek pao sa par biljki u kucnom mini labaratoriju , sadio ih je u kutiji za uzgoj zvanoj ingrow hahahahaha :) Pa stranica poslje citam da ce Nizozemska samo ove godine dignuti 45 milijuna eura , na porezu od drage nam biljke :) Da nam drzavu ne vode takvi smradovi koji gledaju samo na sebe , odavno bi bilo legalizirano , i turizam bi se sa 3 mjeseca produljio na 6 mjeseci pa mozda i na cijelu godinu :) Imamo savrsene geografske pozicije , imamo i more i planine , i suncanih plaza a i skijalista . Zamislite da u Amsterdamu ima more kao kod nas u Istri i Dalmaciji ? Posjecenost bi im sigurno rasla , mislim grad je ljep ali ima se i kod nas sto za viditi ( npr. Arena ) , imamo i mi jako puno povijesnih sadrzaja i gradevina . Malo sam spamao ali sam zapravio htio ukaziti na to da je nazalost to jedini nacin uvjeriti nase debeloguze "voditelje" drzave da je legalizacija jako pametan potez jer bi se drzavni proracun itekako fino popunio , jer njih zaboli za to sto je marihuana ljek i pomaze u raznim bolestima .
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ne mogu da se složim da su zatucani ljudi problem, barem ne glavni.
Sutra da se donese zakon da može da se gaji za ličnu upotrebu, niko ne bi trepnuo. Imaju ljudi veće probleme.

Prvi problem je korupcija. Ljudima na vlasti se ne isplati da se legalizuje marihuana.
Čak i da zaboravimo teorije o farmaceutskoj mafiji, činjenica je da svi oni mnogo više profitiraju od toga da ova supstanca bude nelegalna. I to je ono što ja vidim kao glavni problem.

Bojim se da će legalizacija marihuane u Srbiji sačekati legalizaciju u većini država sveta, ili barem Evrope.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
U jednu ruku se slazem sa tobom ali isto tako u jednu ruku ne , jer mislim da bi veci profit bio da je legalno , jer bi turizam skocio za 100 % vjerujte mi , zivim na moru i uvjeren sam u to :) Uvalis beach barove na plazama di se moze i kupiti vutrica , izleti sa brodom , party na brodovima dok se kruza lagano po moru :) Ovo se dogada svake godine samo tjedan dana u 9 mjesecu , reci mi da tu nema zarade? :)Tek sad gledam naslov teme da se radi o Srbiji haahaha malo sam zabrijao jer sam ja pricao za Hrvatsku . Isprike na spamu .
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Hahahhaah al kad okrenes ista stvar je , mislim da ako se legalizira u Hrvatskoj ili u Srbiji da ce vjerovatno u cjeloj bivsoj Jugi onda istovremeno :)