Kazneni zakon Republike Srbije + izmene

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.10.2010
13
1
3
38
nelekrele je napisao(la):
Tada sam cuo da je zakon poostren sto se tice kazni za takve prestupe. Kazu mi da je minimalna novcana kazna 100 000 dinara (1000 eura) i da je minimalna zatvorska kazna 3 meseca. Moze se dobiti i drustveno-koristan rad (minimum 60 sati i to 2 sata dnevno

bio sam do zavicaja i razgovarao sa prijateljem pravnikom, koji ima veoma bogato iskustvo, i on je rekao da se u ovim situacijama nikako ne uzima advokat. Ako uzmes advokata oni misle da kad vec imas kes da ga platis onda imas kes i za vecu kaznu. Sto se tice kazni, u ovakvim slucajevima je gotovo uvek uslovna, a price na netu o 3 meseca zatvora i 1000 eura minimum uglavnom pricaju advokati kojima treba angazovanje. Zamislite niskost te osobe koja te prvo uhvati u nevolji, pa te onda naplasi pa ti namakne vecu kaznu i sudske troskove, samo da bi nesto od tih sudskih troskova mogao i on da pokupi
 
04.05.2010
5
0
0
33
Imam jedno pitanje... Mozda vec negde pise na sajtu ali stvarno nisam uspeo da nadjem... Izvinjavam se unapred ako je tako. nego:
U zakonu se pominju opojne droge, ali nigde nema spiska opojnih droga. Da li neko zna tacno koje su to supstance tj. biljke na listi?
hvala unapred :D
 
27.10.2010
17
0
0
31
To se i ja pitam, Patofno. :)Sranje. Meni samo nije jasno kako oni utvrde da li je nosiš "za sopstvene potrebe" ili nosiš nekome.
 
04.05.2010
5
0
0
33
Ali mi je neverovatno da ne mogu da nadjem...
mozda nema u elektonskoj formi
a mozda ja ne umem da guglam -.-
ali me interesuje, jer ima nekih biljaka za koje kazu da su legalne, al nikad ne mozes da budes siguran :D
mos zbog rekla-kazala da zavrsis u zatvoru
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Koliko vidim, još uvijek na popisu nije salvinorin-a

Udri po salviji dok stigneš :)

EDIT: Naravno, zadnju rečenicu uzmite s dozom humora. Salvia divinorum je IZUZETNO potentna biljka. Učinci na tijelo i um su višestruko jači nego oni od cannabisa i treba joj se pristupiti s visokom dozom poštovanja. Bez zajebancije. Svi koji su probali, znaju o čemu pričam, i strah me uopće zamisliti učinka kad bi se popušilo više od ona 2 dima.
 
04.05.2010
5
0
0
33
Danke!
covece ovo sam trazio dosta dugo :D
inace ja ne koristim droge uopste, ali znanje nikad ne skodi :D
inace zivim u becu tako da se sve beli oko mene i to ne zato sto trenutno pada sneg :D
ovde je svako na necemu... -.-
oni koji se ne drogiraju, zive ''zdravim'' zivotom na steroidima i drugim hemijama...
meni je smor malo, jer vise volim dobar alkohol nego ostale psihoaktivne supstance...
hvala za info :D
 
kao odgovor na sveze procesiranje well ne tolikos veze
u pravu je onaj cova shto spika da se ne uzima advokat

ortaka navatali sa pola dzojosa na exitu

cekao par metra dana pa ga procesirali u stilu kafke
prvi put kao dobio kaznu 15k dindzi
on tuzioc zatrazio novo sudjenje
onda otisao ponovo na sudjenje i dobio dinu dana uslovno

lol

tuzioc se opet zalio...

eto kakos e trosi kinta poreskih obveznika da se juri korektan coek (ne bi se druzili od detinjstva da nije tako) za dzojos vutre a politicari se tale sa kriminalom i kradu onos to je ostalo josh enrazgrabljeno od resursa

prokleti srbistan
odo u holandiju ili british kolumbiju sto posto
cims e stvore uslovi

u zemlji dahija i lazi za zatucan narod nema i nece biti slobode
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
i meni je zelja da pobegnem od ove stoke...nedavno je lik osudjen na 5 godina za dvostruko ubistvo samo zato sto je sin pokojnog kriminalca pa je ostalo love za sudije i tuzioce a ubio je oca i sina pucao im u glavu e u takvoj zemlji ja zivim ***** VAM MATERRRRRR
 
glup i zatucan narod tovar granda tovar farmi i ostalih voajerskih sranja, propaganda i cepaj oduzimaj slobode gde god stignes

doktori prze decu zrachenjima, ministar taluje milione vakcina koje se posle bace i svi su na istim funkcijama josh prde nam svima u nos kako rade svoj posao

lol

normalno da pharma mafija nece da ulje od kanabisa curi kroz slavinu nece alternativni lek za depresivu i druge psihofizicke bolesti

ko ce onda kupuje tablete??

zato trpaj im alkohol i pljuge a marihuana je zlo

lol

robovi i taoci smo svi jednog monstruoznog sistema
 
10.12.2010
4
0
1
35
Par drugara pohvatali na nekom festivalu sa 3 dzointa u posedu. Dvojici pisali posedovanje i omogucavanje, a jednom samo posedovanje. Ovom kog terete samo za posedovanje je stiglo nesto iz suda da moze da donira novac za kliniku za odvikavanje, a ovoj dvojici jos nista. Sta mogu da ocekuju?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
docice kad tad...
ja sam pao na exitu i doslo je posle 8 meseci negde u februaru ce doci..

samo sto sam ja pao jos jednom a na uzlovnoj sam pa me zanima ima li neko iskustva sa tim i dal moze nesto da se sredi na sudu.. posto ja nisam kriv ao ovo ozbiljno al su meni pisali i ja sam potpisao ,, ne znam dal; moze da se menja izjava.. ili da se je uopste vis ne vracam u zemlju dl ce to nesto resiti ili da odem na sud pa da kazem istinu i da dovedem tog lika kojeg je dzokavac stvarno bio?
 
10.01.2011
11
1
0
42
pav1337o je napisao(la):
Koliko vidim, još uvijek na popisu nije salvinorin-a

Udri po salviji dok stigneš :)

EDIT: Naravno, zadnju rečenicu uzmite s dozom humora. Salvia divinorum je IZUZETNO potentna biljka. Učinci na tijelo i um su višestruko jači nego oni od cannabisa i treba joj se pristupiti s visokom dozom poštovanja. Bez zajebancije. Svi koji su probali, znaju o čemu pričam, i strah me uopće zamisliti učinka kad bi se popušilo više od ona 2 dima.

@pav1337o

ja znam sto je salvia
jel znas gdje se moze sjeme SALVIE narucit???
 
31.03.2011
9
0
0
55
Pao i ja na Exitu... Exit je postao izgleda hvatalište... Nego, zanima me da li neko zna, taman sam našao posao van Serbie i sad mi trebaju oni izvodi da nisam kažnjavan iz pandurije, da li i šta će da mi piše tamo?
 

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Potvrda o nekažnjavanju potvrdđuje da se trenutno protiv tebe ne vodi postupak odnosno da NIJE na snazi NEPRAVOMOĆNA presuda. Ako si kažnjen (pravomoćno - postupak zatvoren) radi bilo čega, to ti neće pisati u tom dokumentu. Nitko nema pravo (osim par institucija) davati informacije zbog čega si (ako jesi) bio u zatvoru/uvjetnoj/novčanoj.