Micro hps grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....stavi vent na CT da gura zrak kroz CT prema izlazu a ako si u mogucnosti stavi jos jedan na stranicu da bude ispomoc ovom na CT.......


....ustvari slozi pa ces vidjet, i sam znas:) dolazi hladnije vrijeme pa nevjerujem da ces imat problema sa temp a i ako hoces uvijek mozes tunirat box=)
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Eto...kupljena šperploča debljine 3mm...dimenzije V Š D 90 50 40



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Koštalo me sve zajedno 110 kuna ili ti 15 e


Sutra još dolaze ventilatori..jedan od 120 mm i jedan od 80 mm 100 kuna ili ti 13 e

HPS 150w OSRAM
Prigušnica HPS/MH isto OSRAM
Propaljivač RELCO

imam i 2 štedne žarulje 45w coolday, ali još cu vidjeti da li ih imam potrebe stavljati..

ispod HPS-a ce doci staklo..

too be continued sutra
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
dečki pripremit ćete se da mi pognete sa sklapnjem stealth zvučnik boxa 65x30x100 (šdv)
nadam se jos ovaj ili idući tjedan ...

simas sretno s boxom :icon_lol:
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Markan je napisao(la):
dečki pripremit ćete se da mi pognete sa sklapnjem stealth zvučnik boxa 65x30x100 (šdv)
nadam se jos ovaj ili idući tjedan ...

simas sretno s boxom :icon_lol:

Samo javi dan ranije da se pripremimo :icon_lol:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Jbt, koliko ljudi u zadnje vrijeme sastavlja/pokusava/trudi se oko tih boxeva i sadnje.... To mi je nesto najljepse za vidit kad svaki dan neko novi dodje i pita za savjet kako ovo kako ono.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
BigL je napisao(la):
Jbt, koliko ljudi u zadnje vrijeme sastavlja/pokusava/trudi se oko tih boxeva i sadnje.... To mi je nesto najljepse za vidit kad svaki dan neko novi dodje i pita za savjet kako ovo kako ono.....

Pa upravo zato i postoji ova tema..da se pomogne i olakša nekome u izradi micro hps boxa i da se pitanja, prijedlozi, primjeri i inovacije postavljaju na jedno mjesto, pa se izbjegnu takva pitanja u nečijem dnevniku uzgoja npr

Evo ja sad trebam pomoć...savjet..mudru riječ

Želim buku ventilatora smanjiti na minimum minimuma, a pritom pošteno rashladiti HPS 150w...

evo jedan primjer kako da smanjim buku whooosh zvuka zraka, a nadam se i samog venta, jer manje ili nitimalo vibracija ce prenositi na ormar, a istovremeno je i lighttrap

šta mislite hoce li funkcionirati? za izolacijski materijal bi koristio spužvu...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
hoće provjereno, nešto slično sam napravio...komoru koju sam već spominjao u dnevniku i buka je smanjena na minimum (a ventovi su na 12V)
svjetlo se uopće nigdje ne kuži...osim po rubovima bočne stranice boxa (to zalijepim crnom izolirkom)



gornja komora...ova najveća rupa je za ispuh...tu stavim pvc koljeno, dva...tak da jedino kroz tu rupu od koljena izlazi svjetlost ali vrlo malo...kad je mrak u sobi, jedva da se vidi
srednja komora...tu su po dva proreza sa svake bočne strane za usis (ostavio sam pasivno, iako imam ventove...temp HPS 70w +2 x CFL 23 W do max 29 dan/18 noc)
a donja, koja ustvari nije komora jer je poluotvorena sluzi za skrivanje timera, kablova, prigusnice itd...

komore su obložene spužvom od nekih 2cm debljine a svi rubovi su zabrtvljeni silikonom
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Ok si to zamislio...

ako ces koristiti 70w HPS, dovoljni su ti ventilatori za PC, racunaj 3 komada minimum

2 da izvlače zrak van boxa u gornje kuteve boxa, a ovaj koji upuhuje donji kut boxa...

prigušnicu ako ces vec držat u boxu pozicioniraj što više i bliže ventu, kako zbog topline, tako i zbog vlage i struje da nebi bilo :flamed:

Koristi termometar u boxu, da uvijek znaš kolikoa ti je temperatura..


evo ti par korisnih linkova:

https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/8276-micro-hps-grow-box.html#post160369
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/8276-micro-hps-grow-box.html#post161347
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3786-zavr%9Aeni-dnevnici-uzgoja.html
.....

Sretno,
ako ti nebude teško, poslikaj izradu tog boxa, korak po korak....možda budeš nagrađen kakvim repićem + - :icon_lol:, savjet ces sigurno dobit
 
28.11.2011
29
3
0
34
Pozdrav! O prvom growu razmišljam već dosta vremena, pa sam tako tražeći savjete po internetu završio ovdje na forumu. Muči me samo jedna jedina stvar (za sada). Box OBAVEZNO mora biti stealth zbog znatiželjnih ukućana. Pikiram na PC box, jer uvjete za nešto drugo nikako nemam. Brine me jedino miris koji će se osjetiti - stara mi ima tako dobar njuh, tako da joj to nikako nebi promaklo. Kada dođem pijan kući, zna što sam, kada i koliko popio :D

Pročitao sam da se miris može neutralizirati aktivnim ugljenom, ali sumnjam da se baš može 100% neutralizirati, nešto se ipak mora barem malo osjetiti. Soba mi nije nešto extra velika, tako da je moguće osjetiti sve moguće mirise i smradove, još uz starin extra osjet njuha - nemoguća misija.

Volio bih ako netko može reći iz vlastitog iskustva koliko se osjeti miris i koliko se taj miris može neutralizirati i ako je moguće potpuno ga neutralizirati.

Hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
prilicno zavisi i od straina, kako koji, ali na kraju svi puste predivan miris, makar u drugoj polovini cvetanja i pogotovo kad su lampe ukljucene. pocni da palis indijske stapice u sobi ;) il kaci osvezivace vazduha
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
sHR00m je napisao(la):
Pozdrav! O prvom growu razmišljam već dosta vremena, pa sam tako tražeći savjete po internetu završio ovdje na forumu. Muči me samo jedna jedina stvar (za sada). Box OBAVEZNO mora biti stealth zbog znatiželjnih ukućana. Pikiram na PC box, jer uvjete za nešto drugo nikako nemam. Brine me jedino miris koji će se osjetiti - stara mi ima tako dobar njuh, tako da joj to nikako nebi promaklo. Kada dođem pijan kući, zna što sam, kada i koliko popio :D

Pročitao sam da se miris može neutralizirati aktivnim ugljenom, ali sumnjam da se baš može 100% neutralizirati, nešto se ipak mora barem malo osjetiti. Soba mi nije nešto extra velika, tako da je moguće osjetiti sve moguće mirise i smradove, još uz starin extra osjet njuha - nemoguća misija.

Volio bih ako netko može reći iz vlastitog iskustva koliko se osjeti miris i koliko se taj miris može neutralizirati i ako je moguće potpuno ga neutralizirati.

Hvala!

Malo fulana tema..al prvi ti je post, pa nema veze..

Dobrodošao na forum prije svega...:vb_wave:

procitaj i poštuj https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html

i https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/

tu ces naci sve sto te zanima, miris, stealth i svašta nešto što bi te moglo zanimati..
pogledaj završene dnevnike uzgoja, puno čitaj i vrlo lako ces pohvatati sve sto te zanima...

Sretno sa njuhom od stare :))....moja ima dobar opip..to ti je još gore :icon_lol:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nabavi macku...kad macka pocne zapisavati po sobi, nista se drugo nece osjetiti... :icon_lol:
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
ne brini za miris aktivni ugalj odradjuje posao,ja sam stavio 300 gr u filter koji sam napravio,soba 6 kvadrata ne oseca se apsolutno nista tako da nemas brige sto se toga tice
 
07.12.2011
34
3
8
34
samo da se zna nisam novi samo sam napravio drugi acc...
uglavnom ovaj ili idući tjedan sastavljam jedan stealth zvučnik box 60x40x70 (š-d-v)

imam 4 cfl (3 46W cvjetanje i jednu 26 ili 36W nisam siguran no kad odradim do kraja ovaj prvi već započeti grow kupujem hps 150W

sve je već isplanirano osim par stvari, prvo da napomenem da će taj zvučnik radit znači nekoliko sati na dan ne ne nesto strašno jako ( pa ako neko misli da je to štetno slobodno upozorite)

stvar je u tome da mora biti skroz stealth i nesmije svjetlost nikako izlaziti niti izvana biti ventilatora pa sam isplanirao sljedeće:

-izmeđuploče gdje je zvučnik i biljkica stavio bih recimo milar foliju cjelom širinom i visinom zatim u jednom kutu stavio vent za upuh ( napravio bih u ploci gdje je zvučnik rupu 5x5 cm na mjestu ispred tog venta)
- za ispušne ventove imam dvje opcije : 1. staviti ih na zadnja stranicu boxa dakle iza no nikako ne smije izlaziti svjetlost iz njih pa neki prijedlozi ako je to moguće
2. kao i za upuh samo staviti gore i također neku rupu na prednjoj stranici no ni iz tim rupa (ni za upuh ni ispuh) nikako ne smije izlaziti svjetlost

radi se o pc ventovima

nadam se da mi možete pomoći s ovime... razmišljo sam uzeti one tanke crne spužvice i staviti ih na svaki vent no ne znam koliko to smanjuje odvod i dovod zraka
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Velika vuglo..dobrodošao natrag tko god da jesi :icon_lol:

toliko CFL-a je cca 150w ili oko 8000 lumena..za tu površinu od 60 x 40 cm što stvara oko 2.5 sq f...potrebno ti je oko 5ooo lumena na sq f...znaci oko 12500 lumena za optimalan rast biljki, za što je ipak idealan HPS sa 17000 lumena cca, ali rasti ce biljke...

Radit nemože nekoliko sati na dan...može biti za VEGETACIJU 24/0, 20/4 ili najbolje 18/6, a za cvjetanje 12/12 sati...znači treba ti timer, bez toga nemoj niti počinjati.

Za LIGHTTRAPOVE na ventilaciju evo ti slijedeći linkovi

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 
07.12.2011
34
3
8
34
e tak ću neš i napravit hvala na idejama... i imam jos par pitanja

odlučio sam da ću ipak odmah kupit 150W HPS lampu sa svima za 400 kuna nekih i ne mislim radit jos reflektor pa me zanima kak bi stavio lampu da visi vodoravno razmišljam trenutno no jos neam nikakvih ideja