My first grow - domacica (zvucnik-box) :)))))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Stoner je napisao(la):
neće im ništa biti samo dalje voda bez ikakvih dodataka poslje toga dobro ti ide za sad no vegetacija je lakši dio posla obavljen sad te ćeka pravi komad posla :D xexxexexexe
i upamti lakše deficit popravit nego suficit.

EDIT: da i ako smijem primjetiti radi visine boxa ja bi ih već sad prebacio na 12/12 jer neznaš o kakvoj se vrsti radi pa niti neznaš koliko će rasti u visinu da nebi imao kasnije problema ...

Naravno ne namjeravam ih gnojiti josh bar 20 dana ..opet zavisi kakva bude situacija, al s obzirom da zemlju za cvijece nisam mijesao sa humusom to ce mozda bit i previshe.A prebacene su vec 31.10 na 12/12 dakle prije 7-8 dana :) imao sam "mali" kurshlus u wc-u pa im se malo poremetio fotoperiod (ostale u mraku nekih 30-40 min)posto je isti osigurach i na boxu nadam se da im nece skodit puno ..ovaj moj postanar koji je bio u stanu DEBIL stavio osigurach od 642334422343456 ampera, ja ukljucio bojler i grijalicu u isto vrijeme 2 + 2 kw = 4 KW, i kontam nek se malo ugrije pa cu se fino izgotivit u kadi.. sjeo ja za komp kad cujesh nest "puf puf puf" ja sve kontam neko mi kuca na prozor ,kad opet "puf puf puf" aaaaaa kontam sha je ovoooo, ja u wc kad pola wc-a u plamenu lol razvodna kutija kako se zagrijala (opet zahvaljujuci DEBILU koji je to spajao nekad davno) zice se istopile i doslo do kratkog spoja, a peskiri koji su bili do razvodne kutije planuli ko barut iako su bili mokri skoro :S i mozete mislit crko mi dio instalacije zbog RETARDA i njegovog osiguracha, kad sam vidio sta je stavio u osiurach nisam mogo vjerovat, bilo je minimalno 100 ampera :SSSSSSSSSS et ispeglah ja..

Nego sta da radim sa zutim listovima ? da ih odrezem il ostavim ??? :S

Evo i mali update boxa, danas su stigle 2 osram 24 w 1500 Lm Warm White (827) a 2 864 su letile van, dakle sad imaju 3 x 2700k i ona misteriozna crFena sijalica ..ukupno ima oko 5000 lumena odokativno, nadam se da je to dovoljno za 35 x 35 cm ..

 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
hehe...dobro to tebi ide...niknuo i moj pc grow pa skokni i pogledaj...Sve najbolje,pozdrav.
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Lst je vrh stvar videces.Mozes da je kontrolises kao ti je volja.

Samo nastavai super ti to izgleda.
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Fino fino al komotno ju mozes jos podvezat. Pdigni se 2 kata vise i tamo svezi pa ju ponovo obori dolje tako da se izravna vrh biljke sa ovim malim grancicama na dnu biljke...
Ona 2 doljnja lista su ti izgorila zbog pregnojevanja?
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Brener je napisao(la):
Fino fino al komotno ju mozes jos podvezat. Pdigni se 2 kata vise i tamo svezi pa ju ponovo obori dolje tako da se izravna vrh biljke sa ovim malim grancicama na dnu biljke...
Ona 2 doljnja lista su ti izgorila zbog pregnojevanja?

Ne ne, kazu da je to normalna pojava :D, a kakvo pregnojavanje samo je jednom bila gnojena i to sa pola doze :)
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Kad god bi sadio nikad mi ta 2 lista nisu pozutila!Al ok je sigurno nije nista strasno.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ev mene jopeT, dodao sam pola doze djubriva za cvjetanje prije neki dan, i biljka je odlicno reagovala, evo slike pa prosudite sami, spol cu saznat za najkasnije 3-4 dana, al iskreno se nadam da je ta sa slika zenska :D



 
  • Sviđa mi se
Reactions: sminka95

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
super vidi se da ju njeguješ kako spada , vidim da si LST primjenio samo tako nastavi sve pomalo gnojiva i voda i sve pet trud i strpljenje se uvijek isplati :rasta1:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Stoner je napisao(la):
super vidi se da ju njeguješ kako spada , vidim da si LST primjenio samo tako nastavi sve pomalo gnojiva i voda i sve pet trud i strpljenje se uvijek isplati :rasta1:

Hvala hvala, sve sam radio po pravilima, samo bez mjerenja ph i bez hidrometra :(, al et uspjeva ,zaljevam sad obicnom vodom sa pipe samo je kuham i filtriram, svako trece zaljevanje dodam po 4-5 kapi limuna u vodu, zaljevam ih svako 2 dan sa oko 3-4 dcl. taman tad zemlja bude suha, a nekad i svaki dan zalijem samo sa manjom kolicinom vode.

Nego sta mislis/te dali je ova zenska ???
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
m4r3 je napisao(la):
Ev mene jopeT, dodao sam pola doze djubriva za cvjetanje prije neki dan....spol cu saznat za najkasnije 3-4 dana, al iskreno se nadam da je ta sa slika zenska :D

Zašto sa tim Djubretom kad još ne cvjeta?
 

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
Pozdrav M4r3!
Pozdrav svima btw prvi post, inace sam na drugim sajtovima. Tek sam nedavno otkrio ovaj i odma me paranoja od murije :abducted:

Prema slikama mogu zakljuciti da je ova misteriozna crvena ustvari "Blacklight". Površina je premazana slojem koji absorbira svu svjetlost iznad 400nm tako da dobijes toplu ljubicasto-crvenu i malo UV-a. Na poslu ih koristimo za ubrzavanje polimerizacije akrilatnih gelova. Uglavnom za uzgoj nisu bas isplative jer klorofil slabo absorbira tako niske valne duljine.

Ehm e da sad vidim da si birao izmedju raznih boja pa mozda imas samo ne ku kinesku sijalicu prefarbanuu crveno bez absorbirajučeg premaza sto istotako nije bas najsretnije za uzgoj.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Flomasteru, neznam ni ja lol, kontam treba da pocne cvjetat za koji dan ,pa ja dodo malo posto sam je samo jednom gnojio onim uiverzalnim npk = 5/5/5, nego josh 2 donja lista su pozutila :S jeli i to normalna pojava il ne ? gledao sam onaj "Stoned Free" pa i tu sam primjetio da onaj lik kaze da neki listovi donji tokom vremena pozute pa ih treba odstranit, to sam i ja uradio ..

Angel welcome ..nemorash se sekirat zbog murije, nemogu nista skontat osim ako neko ne ostavi podatke il na slici pokaze nesto sto netreba ..morali bi hacknut forum ,tj citav server da bi skontali IP adrese a i kad to saznaju ogromna je procedura da dodju do nas :D
A sto se tice te lampe nije UV il blacklight.

"Ehm e da sad vidim da si birao izmedju raznih boja pa mozda imas samo ne ku kinesku sijalicu prefarbanuu crveno bez absorbirajučeg premaza sto istotako nije bas najsretnije za uzgoj."

Bit ce da je ovo, tako sam i ja nekako kontao.. znaci bolje da stavim jednu 6400k stednu mjesto nje..
 

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
To bi bilo super ljepo upotpunis spektar koji biljke primaju :thumb:

Uglavnom biljke su ti ljepe i zdrave, imas zeleni prst!

Citam malo ove PC growove, mogo bi i ja malo izvan sezone da imam malo zanimacije. Zapeli su mi za oko automatici za tako mali box, a mozda i nesto sjemena napravim do outdoor sezone... Ubrzano prelistavam forum ali mi jos nije zapelo za oko jel netko radio Lowrydere u PC-u?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.