My first grow - domacica (zvucnik-box) :)))))

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
To se nesto mnogo oduzilo enivej cekaj odg. od profesionalaca,srecno....
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Biljka mora odraditi odredjeno vrijeme vegetaciju da bi dobila zelenu masu iz koje ce vuci i tjerati hranu u kifove. Znaci, ako je ti odmah prebacis na 12/12, proci ce neko vrijeme dok ne pocne cvjetat. Zavisi od vrste koliko vremena...
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Bothanicharrr je napisao(la):
meni je sad procvjetala ... trebalo joj je nekih 25tak dana....

Negdje procitah od 15 do 20 dana al ocito nije tacna ta informacija..

edit:

Da ne pishem novi post ev malo novih slkica






Dosta malih vrhova al listovi im zaklanjaju svjetlo :(



A ovo me najvishe brine :(((((((((, ovo je ja mislim drugi il treci par listova koji su pozutili one prije sam otkinuo ..mislim biljka na izgled djeluje sasvim zdravo bar po mom misljenju.. pa se nadam da ovo nije nista strasno il da je normalna pojava ..
inace na druge 2 biljcice se to ne deshava.. a sve ih isto tretiram osim sto su ove u coskovima boxa pa slabo svjetla imaju, al cim saznam spol samo jedna zena ostaje u boxu ostale putuju kod druga ..
 
05.10.2008
20
0
0
36
Koliko san ja skuzia u cvjetanju donji listovi polako zute i otpadaju.
Ako san u krivu slobodno ispravite
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
cigo je napisao(la):
Koliko san ja skuzia u cvjetanju donji listovi polako zute i otpadaju.
Ako san u krivu slobodno ispravite

Da to se deshava kad je biljka pri kraju berbe :D ali ova nije josh u cvjetanju, osim toga listovi su poceli zutit i u vegetativnoj fazi ..hajd da cujem profi growere sta imaju rec :D
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ev osamo dva pitanja:
sto ako te neko pita da pustis neku glazbu na taj zvucnik? mislim ono radi?
i opet onda ako neradi zasto je ukljucen u struju...?
inace gro ti je plafon!
na neki nacin si me inspirirao za nepodopštine nekake :)
pozz
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
zelenikawasaki je napisao(la):
ev osamo dva pitanja:
sto ako te neko pita da pustis neku glazbu na taj zvucnik? mislim ono radi?
i opet onda ako neradi zasto je ukljucen u struju...?
inace gro ti je plafon!
na neki nacin si me inspirirao za nepodopštine nekake :)
pozz

1. Pored njega ima isti zvucnik koji radi, i ko ce primjetiti uopste da ovaj ne radi hehe, a i da primjeti samo kazem "treba ga popravit" uostalom ko ce pitati takva pitanja :S:S:S

2.Kabal se ne vidi, sve je zavuceno ispod stola tako da se zadnji dio zvucnika nevidi uopste, a imam i za to izgovor "kabal ide zbog integrisanog pojacala u zvucniku" hihih a ventilacija sluzi za hladjenje pojacala lol :D

Nepodopstine nekontam :S ?
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Josh ni traga od spola, a nije ni cudo jer sam ja DEBIL lol, neki dan bezze pogledam tajmer kad ono imash sta i vidjet, tajmer nastiman na 12/12 od 21 do 9 sati, i nebi nista bilo problem da jedan podiok od 15 min na 20 sati nije bio ukljucen lol znaci svjetlo se palilo 15 min pa bilo ugaseno 45 min pa tek onda 12 sati upaljeno, et mozda je to uzrok sto josh nema nista od spola a mozda ce bit uzrok mnogo cega :((( neznam fkt kako se desilo, mozda kad sam mijenjo produzni kabal slucajno ukljucio taj djelic .. jbg.
 
16.07.2008
24
0
0
35
zelenikawasaki je napisao(la):
ev osamo dva pitanja:
sto ako te neko pita da pustis neku glazbu na taj zvucnik? mislim ono radi?
i opet onda ako neradi zasto je ukljucen u struju...?
inace gro ti je plafon!
na neki nacin si me inspirirao za nepodopštine nekake :)
pozz

Hehe bilo bi lijepo da sastavis da svira muzikica unutar zvucnika bar :) ne preglasno pa pustas malo muzikicu biljcici neku laganicu , odma bude veselija ::181:
Uglanom, lijepa biljcica bas mi se svidja samo da ispadne zenka
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
gledo sam na tv neka istrazivanja zasadili su neku biljku i pustai razne zvukove,,, biljke su imela iste uslove samo razlicite zvukove najvise je napredovala biljka gde su pustali zvukove radionice u kojoj se pravi metaln tako da brzo po neku skalaperiju pilu i udri po metalu :) pozzzz
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
ZOKI je napisao(la):
gledo sam na tv neka istrazivanja zasadili su neku biljku i pustai razne zvukove,,, biljke su imela iste uslove samo razlicite zvukove najvise je napredovala biljka gde su pustali zvukove radionice u kojoj se pravi metaln tako da brzo po neku skalaperiju pilu i udri po metalu :) pozzzz

LOL, i ja sam nesto tako chuo, da biljke reaguju razlicito na razlicite vrste muzike pa tako i kristali u vodi, onaj japanac je to bash testirao, neznam mu sad ime, uglavnom sto je muzika bila harmonicnija i melodicnija to su kristali bili ljepsheg oblika, a ona voda koja je bila izlozena metalu imala je skroz shebane te kristale :devilfingers:
 
16.07.2008
24
0
0
35
Pustaj metal pa ce bit dizalica, putaj laganicu neki chilersku pa ce bit spustalica :):b_evil:
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
A da niste slucajno gledali Dzejmi i Adam na Discovery...:ludaci_lol:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Ja nisam gledao to o biljkama al jesam ovo sa vodom, to sa biljkama sam chuo samo ..

Nego evo update-a novog, modifikovan box, izbacen onaj mali vent i stavljen od 8 cm,i instaliran novi sistem "zamracivanja" koji se moze skidat ..sad je temperatura u boxu ista kao i u sobi kad su upaljena svjetla a box se haman i ne cuje nikako, ventove sam spojio na napajanje od kompa koji koristim i koji se ne gasi nikad, znaci kad se ugasi komp gase se i ventovi, dobar nacin kamuflaze :D



Isto samo sa folijom..



A evo i stanovnika box-a :D




Btw nesto sam testirao sa ventovima i zakljucio da nevalja stavljat vent da pushe iznad vrhova biljke ako vam je ispusni vent na samom vrhu boxa, sto nevalja ? pa zato sto (bar kod mene) kad stavim vent da pushe u vrhove temperatura u boxu skoci sa 25 na skoro 40 stepeni ,jer ventilator koji pushe u vrhove novonastali topli zrak rasprshuje po cijelom boxu i tako sprjecava ventilator za ispuh da taj zrak tjera odma vani, nadam se da ste me skontali :D uglavnom vent sam stavio na dno boxa da pushe odozdo u biljke i baca hladan zrak sa dna boxa i rezultat je zapanjujuc, temperatura je drasticno opala.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
da to ti je zato što si stavio preslabi vent koji ispuhuje zrak van odnosno u tvome slučaju to je ili jesu pc ventovi sa kojima teško da ćeš napraviti neki veći podtlak u boxu kojeg opet neće smetati neki oscilirajuci ventilator razumeš ? da imaš jači vent koji srče van zrak i još jedan oscilirajući iznad topova bilo bi ok ali u tvom slučaju nikako :D

jedino što ti ostaje kao alternativa a i nije loše za vlagu u boxu je da uzmeš fino neku manju plastični pitar snađi se na koju ćeš staviti još jedan PC vent da puše prema gore a da vuće zrak iz te posudice koja je napunjena vodom tako da se ne dodiruje vent slučajno . taj mali setup pozicioniraš najbolje ispod lampe ali bit će dobro gdjegod da ga staviš ...
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Stoner je napisao(la):
da to ti je zato što si stavio preslabi vent koji ispuhuje zrak van odnosno u tvome slučaju to je ili jesu pc ventovi sa kojima teško da ćeš napraviti neki veći podtlak u boxu kojeg opet neće smetati neki oscilirajuci ventilator razumeš ? da imaš jači vent koji srče van zrak i još jedan oscilirajući iznad topova bilo bi ok ali u tvom slučaju nikako :D

jedino što ti ostaje kao alternativa a i nije loše za vlagu u boxu je da uzmeš fino neku manju plastični pitar snađi se na koju ćeš staviti još jedan PC vent da puše prema gore a da vuće zrak iz te posudice koja je napunjena vodom tako da se ne dodiruje vent slučajno . taj mali setup pozicioniraš najbolje ispod lampe ali bit će dobro gdjegod da ga staviš ...

Ma dobro da je bash preslab i nije ,radi na 12 v ,et kad temperatura u boxu bude kao i sobna a kad stavim vent da pushe iznad vrhova ode na 40, znaci trebao bi mi bash jak i velik vent za ispuh onaj od 12 cm da ga ovaj nebi ometao, a sa obzirom koliki je box to bi bilo previshe ofirno a i oduzelo bi mi puno vishe prostora u boxu jer bi morao pravit unutra ovo "zamracenje" iz sigurnosnih razloga, ovako je puno manje ofirnije.. a i prostor se moze tolerisat.. uglavnom ne isplati se to, bolje onda napravit novi veci "zvucnjak" :).Nije ti losha ta ideja za vlagu samo ja mislim da ovdje ima i previshe vlage, inace je prostorija dosta vlazna (prizemlje skoro podrum..) u svakom slucaju moram nabavit hidrometar al to ce malo sacekat :(, za sad biljkama super odgovara box bar po mom misljenju.. znam da moze bolje jbg ,al trenutno nemam uslova za bolje, a i ovo mi je prvi grow ..sve u svoje vrijeme :)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
kad ćeš si slagati pravi setup kupi pravi vent i to samo jedan jedini ali pravi i nećeš požaliti jer ga imaš do kraja života :D ja koristim RVK ventilator od Systemair-a koji gura ili srče 750m3/h ili oko 440CFM ili oko 202 l/s :icon_mrgreen:spojen je na potenciometar i termostat u seriju tako da se u principu sam regulira osjeti kad se gase svjetla preko termostata i onda se i on ugasi ali mogu ga i ja regulirati sa potenciometrom ...troši 100W max i na takvom ventu uvijek imas slobodnog hoda znači nemora raditi na max a opet roka .... Vent si uvijek uzimaš po proračunu koliki ti je prostor u volumenu znači vis x dub x šir dobiš volumen recimo 7.5 kubnih metara i onda recimo ti ispada da ovaj vent 750m3/h u jednoj min izventa kompletan zrak i izbaci ga van iz prostora .
inače se preporuča kao za uzgoj svake 3 min izmjena kompletnog zraka iz growroom-a

EDIT : vidjet ćeš da nećeš ostati na ovom setup-u ako ćeš nastaviti grow-ati malo po malo proširit ćeš se na ono što ti misliš da ti je dovoljno i poboljšati ćeš opremu i uvijete ali polako to sa vremenom :D i plaćom naravno ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.