Northern Lights & Medical Mass od RQS, 250w MH/HPS, 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.06.2014
59
132
33
Pozdrav svima na forumu. Ovo je moj prvi post, i odlučio sam da krenem sa dnevnikom. Duže vreme pratim, puno sam informacija pokupio ovde, i hvala svima što ih delite.
Prvi grow je u pitanju, ako ne računam jedan propali koji je trajao svega nekoliko nedelja. Kao što stoji u naslovu, Northern Lights i Medical Mass od RQS-a, obe semenke stavljene u veće plastične čaše sa supstratom direkt, bez klijanja, izbile posle dva dana. Stanje na fotografijama je posle dve nedelje od sadnje.

Tehničke karakteristike:
Boks 60x60x160.
Lampe 250w MH za vegetaciju i 250w HPS za cvetanje, u cool tube-u.
Saksije 13l.
Zemlja Potgrond H, kokosov treset i perlit.
Ventilator za izduvavanje, i jedan za cool tube. Planira se jedan za mešanje vazduha.
Imam Hesi TNT, Bloom i Phosphorus Plus.
pH merim lakmusom, imam pH down grow, down bloom, i up bočice.
Režim svetla 18/6, ventovi se gase sa svetlom, to planiram da ispravim, tj. da izduvni radi uvek.

Posle dve nedelje od direkt sadnje presađene u saksije, zalivene, i ostavljene da rastu dalje. Za sada, temperatura je malo veća (26-31 C), i vlažnost malo manja (44%), ali se reguliše brzo kad se malo provetri. Unutra na dnu je mokar peškir.

Ono što sam uradio je da sam odmah topirao, odnosno na slici 05 se vidi gde sam otkinuo samo jedan list koji je stojao pravo na gore, a drugoj biljci sam otkinuo gornja tri lista, obeležio sam crvenim gde. Da li sam nešto pogrešio, otkinuo prerano?

03_resize.JPG 04_resize.JPG 05_resize.JPG 06_resize.JPG 07_resize.JPG

Dnevnik sam prvenstveno otvorio da bi iskusniji mogli da ga prate i pomognu mi ako nešto ne ide kako treba. Zahvalan sam unapred na konsultacijama. Kažem, čitao sam dosta, ali ne dovoljno. :)

Trudiću se da redovno postavljam update-ove i fotografije.
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
Sve super sve 5 ;) Vidi se da si citao i pripremio se.
Topirao si na dobrom mjestu ali si izgubio puno vremena. Nisi trebao cekat da tolko naraste pa onda to sve odsjec :) I obicno se pusti barem 3-4 katova prije topiranja....al ok sad.
Sve u svemu nastavi kao i do sad i oprezno sa lakmusima....tesko se nastima ph jer nisu precizni.

Sretan grow !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr. White
30.06.2014
59
132
33
Nisi trebao cekat da tolko naraste pa onda to sve odsjec :) I obicno se pusti barem 3-4 katova prije topiranja.
Sve u svemu nastavi kao i do sad i oprezno sa lakmusima....tesko se nastima ph jer nisu precizni.

Već naručen žuti pH metar sa eBay-a. Dok stigne, snaću se sa lakmusima.

A kako sam zakasnio, a trebao da pustim 3-4 sprata? Malo mi to nije jasno.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
Naruci i kalibracijske praskove (u slucaju da ne dolaze u kompletu). Nisu tolko losi ph metri ali moras ih svaka 2 tjedna kalibrirat ako oces da pokazuje tocno. 1$ ni sim ni tam :D

Pogledaj drugu sliku odozdola. Vidis gdje si odrezao i kolko si bacio biljke. Nije nista strasno nego si izgubio 2 dana kolko je trebalo biljci da sagradi taj gornji dio koji si odrezo :) Kuzis. To kao da pustis biljku da naraste 1m o onda pola metra odsjeces :) hehehh
Ajde ne zamaraj se sad sa time. Sve je ok.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
heh, jel dobro ili ne videcemo kad krene, iz ovog ugla mi je tesko da primetim osu. al lose ne moze biti, mozda dva skrnava lista :) samo teraj dalje
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Savet: Dobar sobni ventilator i namesti ga puše direkno iznad bioza, meni se je u proslom growu pokazalo odlična solucija malo odskrini box, pa biće sve u najboljem redu , bolje sprečiti nego lečiti!:let::joint2:;)
 
30.06.2014
59
132
33
Update, 23. dan:

Ubacio sam PC ventilator 12cm (nabudžio ga na adapter/ispravljač) da duva između biljki i sijalice, i temperatura se stabilizovala (22-27 stepeni). Ne duva jako. Mada, ovih dana je i napolju hladnije. Vlaga min 47, max 79, pa sam izbacio mokar peškir iz boksa. Takođe, izduvni vent sam stavio da radi non-stop, a PC vent se gasi sa sijalicom. Da ostavim i njega da duva non stop?

DSC_0253_800.jpg

Jedno pitanje, mada sam mogao i u temi o ventilatorima: Jer mora taj moj izduvni vent da radi punom snagom (120 cm prečnik, 190 m3/h)? Čitao sam o tome i pravio računice, i ispada da bi komotno mogao da radi sa pola snage na moj boks. Jel mogu da ga regulišem onim šteker potenciometrom za svetlo? Vent ima 20w snage.

FIM je valjda uspeo, krenulo je da raste, mada ne vidim dupli par grana, možda nije još dovoljno izraslo. Nisam fotografisao. Međutim, desio mi se peh! Hteo sam da vežem grane za rub saksije (LST), i malo sam grublje povukao, i na samom donjem spoju biljka je napukla!! Nije se skroz odvojila, ali sam popizdeo. Vezao sam je konopcem i pričvrstio, nadam se da će preživeti.

DSC_0251_800.jpg

Nisam je zalivao 4 dana, jer je bila dobro zalivena i zemlja je još vlažna. Spremio sam vodu da se zalije prekosutra. Da li da joj dam malu dozu hrane, 1/3 preporučene doze Hesi TNT-a?

PS: Izvinjavam se ako postavljam često update, i više fotki nego što je potrebno. :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.813
2.698
Weed California USA
Mozes ostavit i unutarnji da radi, a i ne moras. Trubina je dovoljna.
Potenciometar mozes stavit ako ti temperatura dozvoljava. Ako je vruce onda na max.
Ovo sto je puklo nije nista strasno. Za koji dan ce zarast kao da nista nije bilo :)
Spusti lampu na 20ak cm i stavi taj 12cm vent da puse izmedju i po krosnjama. Mozes i na 15cm ako nije pre vruce. Mozda jos jedan takav vent pa za svaku biljku jedan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mr. White
30.06.2014
59
132
33
29 dan od sadnje:

Sve je u najboljem redu, biljke lepo rastu. Šteta što nisam još jednom topirao, da imam bar 4 vrha, ovako dva po biljci, ali nema veze. Mislim da im je i ovako gužva, manje grane se guraju za svetlost. Malo sam rašrio glavne grane da sve imaju mesta, pa ću videti za nekoliko dana kako napreduju. Medical Mass je manja i mršavija od NL, ali napreduje.

Dobile su dva puta po 1/3 preporučene doze TNT-ja, dovoljno za sad. Planiram da ih držim u vegetaciji još otprilike 7 dana, videću.

Ubačen jači mini ventilator, poliva ih od gore jer je jak ako ga spustim.

DSC_0240_resize.JPG DSC_0245_resize.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and lauba
12.05.2015
71
83
18
lepo ovo tebi izgleda samo mislim da bi termometar trebao da bude u visini vrhova biljki dobijes precizniju temperaturu... ovako je sigurno za 3-4c manja temp ...
 
30.06.2014
59
132
33
Pozdrav svima. Danas je 30 dan od kad su biljke nikle, i dosta su nabujale, tako da sam odlučio da ih prebacim na režim cvetanja. Biljke su visoke oko 45-50 cm, malo sam regulisao ventilaciju, sada PC vent dole sa strane uduvava vazduh tek tek, kroz otvor sa mrežicom, i montirao sam karbon filter ali ga nisam još povezao na ispuh, iako su počele da mirišu.

Idemo dalje! :)

DSC_0248_resize_resize.JPG
DSC_0249_resize_resize.JPG
DSC_0253_resize_resize.JPG

Jel ima neko savet oko ovog lišća, da li mogu da otkinem neka ili da ne diram ništa? Mali je prostor pa donje grane ne dobijaju toliko svetla.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba