Prvi pravi indoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Dakle kao sto naslov kaze ovaj put idem napraviti nesto..tj. da barem imam za sebe za šitpu cijelu godinu.
proslih godina sam pokusao sa flourescentnim 4x18W lampama i to je hodalo dok nije doslo vrijeme za presadit van.
Prvi put im nije bilo dovoljno svjetla a drugi put im zemlja nije pasala ili nestpo drugo jel onakakve sam ih stavio van takve su i bile nekon 5 mjeseci :((..iste velicine..ukupan urod oko 15g osrednje vutre..to sam zdinstao za tjedan dana smrc:((( i finito
ovaj put zbog gore navedenih razloga radim cijeli grow od pocetka do kraja indoor.
imam dva ormara,jedan za seedlingse i jedan za vegetativni grow te podnicu od kreveta(2x2,5m) za flowering.
Za seelingse sam zamislio 4x18W daylight ugradbenu flourescentnu lampu..

dscn3735q.jpg


Za vegetativni grow jedna MH 150W zarulja,2 CLF zarulje i dvije plave LED-ice po 3W ..ukupno 6W.

dscn3728.jpg


dscn3668s.jpg


za flowering imam zatvorenu vanjsku lampu od 250W HPS sa prekidačem na 150W i planiram sloziti LED komplet od 30 crvenih LED-ica po 3W znaci i 10 plavih po 3W...ukupno 120W crveno-plavih LED-ica.
dscn3723.jpg


dscn3693y.jpg


takoder nabavio sam i CLF zarulju sa ionizatorom za mirise na ebay-u prilicno jeftino

dscn3690n.jpg


nabavio sam i analogni higrometar koji sam povezao sa ventilatorom tako da se ventilator upali i puše dok vlaga ne padne na 50 naprimjer..kad vlaga ponovo poraste ventilator se ponovo upali i tako ukrug.
šteta sto ne mogu nac slican takav termometar.ako neko zna gdje ima ua kupit nek javi na PM.

dscn3688.jpg


ako neko ima kakav savjet nek slobodno napise..
takoder posto imam zatvorenu vanjsku HPS lampu mislio sam na plastici probušit rupe za dva ventilatora..jedan za usis i jedan za ispuh...naravno što tiši tako da cu upotrijebiti ventilatore za kompjuter na 12V i neko slabo napajenje.
kad sve zgotovim napravit cu diary a ako neko ima neki savjet nek slobodno napiše.
Što se genetike tiče za sada imam Mandalin SATORI i SAFARI MIX te Greenhouseov BIG BANG.

dscn3745j.jpg


Pozdrav svim forumašima
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Khm... jel si svjestan da je satori cistokrvna sativa i da ce ic vjerojatno preko 2m u zrak, a i safari mix cini mi se nije daleko... to su sve mandaline outdoor preporuke :icon_lol:

Ispravak: Nisam vidio da imas 2,5m ormar, sry

Sto drugo reci nego Sretno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Satori izgleda kao indica,teško pređe 60-80cm unutra,u cvijetanju naraste možda 10%,tako da računaj koliko naraste u vegetaciji tolika če i ostati.
Okani se led rasvjete pored tog šta imaš,nečeš dobiti ništa više osim malo potrošene struje više.Koliko struje troši tolika joj je i učinkovitost.Znači nikakva.Možeš jedino da se "šminkaš" al nema duvke od qurcenja:)-šala
Sretno i polako,dobro si se pripremio.
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Za Satori znam da je indoor/outdoor al SAFARI MIX su vecinom hibridi WHITE SATIN i KALICHAKRE
i tu se moze nac neka sativa koja ce narast visoko.
kaj se tiče LED-ica vec sam ih nabavio tako da ih samo jos trebam slozit na hladnjak....neki ih hvale neki kude no
u svakom slucaju ne mislim ih koristit same vec zajedno sa HPS-om za početak.
iako ,neki groweri su imali uspjeha i samo sa njima bez ikakve druge rasvjete a racun za struju im se drasticno smanjio.
negdje sam naso da je 100W LED = 500W HPS
kad pocnem pisat diary vidjet cemo kolko su korisne...nadam se da si u krivu:)
jedino me malo hebe ova HPS vanjska lampa...nisam siguran sta je bolje....

dscn3694v.jpg


dal da je hladim sa vanjskim ventilatorom takvu kakva je zatvorenu?
ili da stavim usisne i ispusne ventilatore u nju?
ili da je otvorim tj. skinem vanjsko staklo i hladim na neki treci nacin?..ipak je unutra i prigusnica
koja se grije kolko i sama zarulja ako ne i više.
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
ja isto koristim s vanjske rasvjete hps 250w i ok je
da sam na tvome mjestu izvadio bi prigušnicu..... i maknuo ča s strane i ostavio samo lampu i reflektor a šta se stakla tiče ikoristio bi ga i stavio na to ventilator da vuče topal zrak vanka, stime da bi izbušio par rupa kuda če ulazi zrak
prigušnica se inače grije onoliko kolko piše na njoj a propaljivač čini mi se do 85c
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
neznam dal bi se dao pleksiglas rezat ? mislim da ne....
ali je zato cijela stražnja strana od plastike pa eventualno sa te strane sam mislio probušit rupe za ventilatore
takoder,unutar lampe imam žarulju,prigušnicu,predpaljivač ali i kondenzator i preklopku na 150W koju koristim po danu kad je skuplja struja a po noci prebacim na 250W kad je struja jeftinija...
fora je u tome kaj su i predpaljivač i kondenzator i preklopka povezani na prigušnicu a kolko sam skužio predpaljivač bi trebao biti blizu prigušnice.
znači trebao bi sve to zapravo izvadit van tako da mi samo zarulja ostane u kučištu a to mi radi dodatan problem sa ožičavanjem i mjestom
vidjet cu dal se da nesto napravit bez puno rastezanja kablova,
u svakom slucaju thnx na savjetu
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
da mislio sam da sve izvučeš vanka, to sam ti predložio zbog same težine svega tog da lakše barataš s lampom
inače nevidim problem da ubaciš 2m kabla od svega skup tog do grla i lampe al kako god je tebi lakše, baš nevjerujem da je pleksi staglo, ako je odna ok i pleksigas se može sječe ubodnom finom pilicom i također se da i bušiti ali polaganije inače puca ako natisneš ki sivonje :)
ajde promisli, razmisli, smontiraj i puno sreče u growanju
pozz
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
thnx,mislim da cu napravit kak si reko...komplet cu maknut van par metara dalje od lampe i nabacit jedan duzi kabel do grla žarulje..
s tim da cu ipak ubacit i dva ventilatora unutar kučišta lampe da mi žarulja bude sto je moguce hladnija i da je mogu sto vise priblizit vrhovima .
kada bi je mogo dovoljno ohladit da bude na recimo dvadesetak centimetara od vrha imao bi efektivno 22000 lumena a ne samo na papiru


nisam jedino ziher dal bi propaljivač trebao biti sto blize zarulji ili prigusnici?...ako je ipak zarulja u pitanju znaci da cu morat ostavit propaljivač unutar lampe a maknut prigusnicu i ostalo sto znaci potezanje otprilike desetak metara kabla...ipak je 5 komponenti i svaka mora bit povezana sa prigusnicom pa ponovo do lampe i propaljivača i natrag ako hocu imati i cut-off prekidač na 150W
mada nije mi jasno zakaj bi to bio problem osim ako je struja/starter preslab ili je zica pretanka za visoki napon?

jel mi moze neko potvrdit da je ok da zarulja bude udaljena oko 2m od startera i prigušnice?
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
stardust je napisao(la):
neznam dal bi se dao pleksiglas rezat ? mislim da ne....
ali je zato cijela stražnja strana od plastike pa eventualno sa te strane sam mislio probušit rupe

Pleksiglas ti JE plastika.
I da se rezat sa svakakvim finim pilicama, ili ako možda imaš ubodnu, još bolje!
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
evo mali update...daklem..napravio sam mali dodatak opremi prije cvjetanja pošto necu stalno moc bit prisutan u growroom-u

nabavio sam i analognu termosklopku koju povezem sa ventilatorom kao i hygrosklopku i naprimjer podesim je na 35 stpupnjeva .
kada temeperatura dode do 35 ventilator pocne puhati sve dok temperatura ne padne.kad temp. padne ventilator se zgasi i ponovo upali kad temp.
dode do 35 i tako u krug..jako korisno ako vas nema doma

...

takoder nabavio sam jeftino ventil za CO2 bocu pomoćukojeg se tijekom rasta polako se namjesti kolicina CO2 koju zelis da boca otpusta u zrak
takoder postoji i druga primjena a to je da u slucaju požara povežemo slicnu ali jaču termosklopku na dodatni eletronski ventil i stavimo je pored growroom-a,
ako temperatura poraste do recimo 100 stupnjeva izvan ormara znaci da je izbio pozar i u tom trenutku termosklopka ili cak bimetalna preklopka kalibrirana na 105 stupnjeva npr. uključuje elektronski ventil i pri tom dolazi do
kompletnog praznjenja cijele boce u roku desetak sekundi i praktički gašenja požara istiskivanjem kisika iz zraka uglicnim dioksidom :)
malo je kompliciranije i skuplje ali za siguran grow dusu dalo.

btw. za jako velike prostorije bolje je kupiti pravi protupozarni sistem.

dscn3754l.jpg



Takoder narucio sam jeftino i pumpu za vodu i plasticne cijevi tako da ce cijeli grow biti automatiziran tj. nadam se da cu moci otici na more i ostavit grow solo da radi svoje na kojih tjedan-dva:)

Poz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Fino i komplicirano.Ali do mora odradiš 2 growa osim ako uskoro ne kreneš preko oceana:)Ako sve spremaš za ljeto iduče godine radije razmišljaj o nekom klima uređaju jer ljeto i visoke temperature su smrt za biljke dok niske ne rade baš tolike probleme,uglavnom.Sretno i nastavi sa spajanjem i prezentiraj funkcionalnost:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
ima problema naravno i to ne malo..nije sve kako treba a grow je počeo..sto je najgore neke vec imaju 2 tjedna a neke nisu jos ni proklijale...
grlo za 150W MH zarulju ne odgovara..kučište reflektora koji imam je R7s i u njega ide obična halogena zarulja sa zarnom niti
a meni treba mi Rx7s..a nigdje ga nac ili je jako skupo pa sad gledam kako produzit postojece grlo ili nabavit jeftino novo ....samo trebam smislit kako??ako neko ima neka javi na PM
slikao bi growbox al brijem da bi se smijali jel jos nisam nista ucvrstio nego improviziram i jos uvijek trazim najbolji nacin..najbolju zemlju..itd.
Perlita ni za posolit...neka roba jos nije stigla..vecinom LED al nabavio sam hladnjak 30x20cm 5cm debel aluminij,imam shemu i covika koji ce mi pomoc
to slozit jer se kuzi u ledice ...
al jos je dosta toga...trazim optimalni svjetlosni ciklus...18/6...20/4...21/3...22/2
neke se biljke muce nakon presadivanja ...cini se da im treba malo rhizopona i vremena...
neznam kako cu ucvrstit vanjski reflektor..nisam jos nasao niti najbolju kombinaciju zemlje niti nutrijenata
čak sam bacio pol kile musli u očaju bez perlita,...pa sam kupovao pa vracao pijesak za macke :)LOL
jos uvijek experimentiram...najbolje nauciti iz svog iskustva...nema tog foruma
ko misli da ce samo tako imat dobru vutru indoor gadno se vara ..pa cak ni za samog sebe za cijelu godinu..
po meni jedan box metar sa metar jednostavno nije dosta za to ..
barem na ukoliko je prosjecan urod po biljci izmedu 50-200g
a ne 450-500 kolko bi trebalo dat i to uz dobru dozu truda i vremena
a da ne spominjem policiju..mogu nehebat ko zuti zbog par biljaka a
vanka ako pazim mogu najebat samo dok ih stavljam u zemlju ili vadim
one koje cope dok zalijevaju to ne rade dovoljno dobro a i vecinom nadrapaju samo jer
na kraju sami priznaju! a ne zato kaj su eto zaljevali tamo neku travu
postoje izvidne mejre i kad je tako i policija provede par mjeseci "radeci" na tebi a to se placa iz dzepa poreznih obveznika
onda se ocekuju i neki rezultati..
pa kada bi pohvatali sve glavne ribe nebi imali sta radit!!!
eto da sad ne napisem knjigu nadam se da cu pocet diary relativno skoro.
kaj se tice dokumetiranja istog tek kada ovaj sajt bude imao 800bitnu zastitu i da znam da neki plavac ne skida ovo kaj pisem
i stavlja ko dokaz..tek onda cu stavit filmic...do tada stavljam samo onolko kolko mi to paranoja dopušta:))

Poz svima pa i plavcima ako citaju ovo za vrijeme radnog vremena..zavidim vam :)
da bar i ja mogu

ako nekom treba shema spajanja hygrosklopke ili termoslopke na ventilator slobodno se javite
vrlo je jednostavno a i bolje vam je nabaviti analognu termosklopku nego digitalni citac temparature
isto to vrijedi i za higrosklopku

p.s
ovaj stol na kojem stoje stvari cu iskoristit za pec
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Odin_of_Asgard

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Box napravi nek bude na oko bar nevidljiv,šta više stealth to bolje.Dok je grow ne glupiraj se previše vani,ne kažem da se itko glupira ali treba paziti i istovremeno biti opušten,plavci nanjuše nervozu i počnu bockati i interesirati se.nastoj da ne napraviš ni prometni prekršaj,i nečeš im uopče biti interesantan.Ali da se vratim malo...
LED sam ti spomenuo da ti je nepotreba,kao ni netko drugi ko če ti spajati to,ne vjeruj svakom,zapravo radije ne vjeruj nikom.Budi sam u tome kako u pripremi tako i u branju.Najbolje kako te pamet uči,al važnije ti je to nego 800bitna enkripcija,vjeruj mi.
Ono šta seedbanke spominju 450-500g to je po m2,znači par biljka a ne po biljci.Uostalom to šta oni pišu nema veze za naše skučene i improvizirane boxeve.
Šta se tiče režima 18/6 za vegetaciju 12/12 cvijetanje.Ne zamaraj se ničim drugim,ni postupnim smanjivanjem itd.Nepotrebno.
Šta se tiče "perlita" ja stavljam samo čistu zemlju,kvalitetnu i nema greške.Ako nema perlita pronađi multipraktik i samelji malo stiropora,tako sam prvi grow ali više se ne zamaram tim.Ali po tom pitanju ne slušaj mene,malo drenađe je od koristi.
Šta se tiče HPS pojednostavni spajanje,neznam kakva skupa grla spominješ ali sve se da improvizirati.
I da.100x100cm je i više nego dovoljno za osobne potrebe,2-3 growa godišnje i nemože nestati tek tako.
Polako,sve sam izmutio ali izvuci nešto korisno.Sretno!
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
stardust je napisao(la):
barem na ukoliko je prosjecan urod po biljci izmedu 50-200g
a ne 450-500 kolko bi trebalo dat i to uz dobru dozu truda i vremena

...ova ide pod humor...

...Stardust dragi, ti si negdje vidio da piše ''yield= 450-500gr'' ...to ti prinos na metru kvadratnome, na kojemu može biti od četiri do šest biljaka, ai više, zavisi koliko ih visoko možeš pustiti ( što su više, to su šire)....uglavnom, po biljci možeš dobiti 80 do 120 gr, i to ako dobiješ 120 gr. molim te, uslikaj to i počasti nas svih sa slikicom...inaće, vidim da se trudiš, smišljaš, probaš...to je za svaku pohvalu...za to ti ide rep....
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Greenpower1 je napisao(la):
Fino i komplicirano.Ali do mora odradiš 2 growa osim ako uskoro ne kreneš preko oceana:)Ako sve spremaš za ljeto iduče godine radije razmišljaj o nekom klima uređaju jer ljeto i visoke temperature su smrt za biljke dok niske ne rade baš tolike probleme,uglavnom.Sretno i nastavi sa spajanjem i prezentiraj funkcionalnost:)

ne planiram imat indoor cijele godine za sada...samo od 9og do 3 mjeseca..tada sve sto je u vegetaciji ide vanka i ide zadnji flower
zato i velim premlo je jedan box dok ne dode 9 mjesec
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
evo napokon sam uspio nabavit kučište od vanjske lampe za 150W MH zarulju tako da sada paralalno rade ta MH od 150W i HPS od 250W

dscn3784y.jpg


žarulje imam dvije vrste ...od 4000K i od 3200K

dscn3781e.jpg


isto tak i dugo iscekivanu pumpu za vodue...700/L na sat..inace sluzi za akvarije ali
postoji fora sa razdjelinicom za vodu,lavorom i tajmerom pomoću koje se pumpa da podesiti
tako da daje tocno odredenu kolicinu
naime 90% ide natrag u lavor tj. cirkulira a 10% ide biljkicama

dscn3780k.jpg



Nazalost jos uvijek mi fali oko 250W svjetla koje se nadam dobit sa ledicama
ili ako to ne uspije morat cu dodat jos koju flourescentnu lampu ili nabait jos jednu HPS,MH ili Živinu

Poz svima
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
pozdrav,,,evo da malo updejtam napredak
ovo je samo usporedba rasta nakon 8 dana vegetativnog razvoja
sa lijeve strane su satori/safari mix i novo dodana 3 big banga a sa desne domacica

dscn3685s.jpg



dscn3805y.jpg



od kad sam dodao MH zarulju od 150W i malo EKO-RAST-a sve je buknulo
po listovima bi reko da domacica vise vuče na sativu izvana nego satori i saafri mix
isto tako izgleda da satori i safari mix bolje odgovaraju na N/P/K gnojivo nego domacica


Poz svima
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Nice :pat:

Ove desno ces jos malo pa trebat presadit... nadam se da imas jos prostora za stavit ih jer ti ne budu stale u ovaj prostor sa slike