Prvi pravi indoor grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Koliko misliš da če ti biljaka ostati uopče?Regularne su to je ok,ali jel kontaš da nemaš prostora do početka cvijetanja za toliko biljaka,neču ni reči da je previše ali evo rekao sam.Kako budu napredovale savjetujem ti da eliminiraš kržljave ili slabije.Dodao si još biljaka u odnosu na prvu sliku a i ono je previše za box.Spominjao si gore paranoju i takve stvari a forsiraš previše toga,da nekažem ideš protiv sebe i svojih mogučnosti i sigurnosti.
Nije za ludu ona "malo ali slatko" :)
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
imam jos jedan takav isti i tu ce ici al fali mi jos barem jedna MH od 150W
a prije cvjetanja ce trebat prebacit sve te plasticne 2,5 litrene boce od lowenbaeu pive u jos vece deset litarske hampere
za to i mam prostor 2x2,5m tj 5m kvadratnih i za to mi fali jos 400W svjetla ...znaci ukupno jos oko 600W ali u dvije lampe
najvjerovatnije cu ic na jos jednu home made MH od 150 i jos jednu HPS od 400..
s tim bi imao oko 1000W na 5m kvadratnih sto je neki minimum ako je dobro rasporedeno svjetlo tj. 3 ili 4 slabija izvora koja mogu
priblizit blize vrhovima
btw. ima hampera od 10litara po 7kn u konzumu na akciji a inace su oko 10kn...cemu kupovat skupe saksije
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Greenpower1 je napisao(la):
Koliko misliš da če ti biljaka ostati uopče?Regularne su to je ok,ali jel kontaš da nemaš prostora do početka cvijetanja za toliko biljaka,neču ni reči da je previše ali evo rekao sam.Kako budu napredovale savjetujem ti da eliminiraš kržljave ili slabije.Dodao si još biljaka u odnosu na prvu sliku a i ono je previše za box.Spominjao si gore paranoju i takve stvari a forsiraš previše toga,da nekažem ideš protiv sebe i svojih mogučnosti i sigurnosti.
Nije za ludu ona "malo ali slatko" :)

imam nekih cca 20m kvadratnih na raspolaganju pa se polako sirim...nekak se bojim da ce od tih tridesetak biti i muskica
jel nije fem. sjeme
ako jako optimisticno razmisljam a kolko puno pusim racunam da ce mi ostat max. izmedu 10 i 15 zenkica i da ce svaka imat oko 100g .
to popusim sam za manje od pola godine(popusim oko 5g svakih 2-3 dana max.)
zato razmisljam sve sto mi je u vegetaciji tam oko 4-5 mjeseca ak uvjeti budu dobri maknuti van i odraditi 2 grow otprilike
ili kolko mi bude trebalo/falilo
ipak se nadam da cu uspjet do tad sklepat airtight/lighttight sobu
tj. napravit flovering prostor unutar iste sobe gdje mi je i ormar
nadam se da cu ugradit i karbonske filtere i napravit neki cooltube(citaj ugradit ventilatore) za HPS lampu
pa da cu moc radit indoor cijelu godinu...trenutno nemrem...
trenutno mi je totalni nered u grow sobi,kablovi posvuda,zemlja,gnojiva,lampe itd...
ai da ne pricam kaj sve jos trebam napraviti da bi sve funkioniralo i bez mene..
treba sve to i ucvrstit i nastimat kak spada pa nemoram brinuti
niti o pregrijavanju miti o mirisima niti o policiji
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
ko je vidio flowering room vidio je ko nije nije jbg.
p.....
e da ljudovi izbjegavajte slikat uticnice i stvari po kojima se moze prepoznat u kakvoj ste prostoriji
dal je to tavan,podrum il garaza..nek to ostane vasa tajna
nu nekim slucajevima se po duzini od zida i od poda u nekim slucajevima moze utvrdit dali je slikano u kuci ili
u stanu pa i neke druge stvari...takoder pazite da ne slikate vise od jednog kuta sobe,nikada ne slikajte
vanjski i unutrasnji prostor skupa,kut od kuda dolazi prirodna svjetlost,nastojte sto vise smanjit fotografije,
isto tako da da pozadina bude sto jednolicnija...i na kraju pobrisite metadata slike(datum,vrsta foto aparata) sa programom Batchpurifier
po meni najbolje uopce nista ne slikati ali ako ste vec odlucili onda se potrudite da prikrijete sto vise toga sto vam moze otkriti identitet ili vas povezati sa vama i happy grow svima:))

poz svima
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
evo mali update...starost 4 tjedna

dscn3850.jpg
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
pošto su boce od pive zelene onda brijem da im ne smeta svjetlo tolko al cu omotat ipak par komada da vidim razliku..
update:
trenutni setup svjetla je 2x150W MH , jedna HPS od 400W i jedna zivina lampa od 250w u kucistu od HPS-a...
nju cu zamjeniti sa 250HPS zaruljom kad pocne cvjetanje...ukupno 950W na 4 kvadratna metra..po meni je to jos uvijek na granici no vidjet cemo
btw. trebam jos sloziti ledice i moci cu napokon reci koje je svjetlo najbolje za sto..
po meni mislim da je ipak najbolja kombinacija sve 4 vrste i za rast i za cjvetanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4herbs

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
omotaj te posude s nečim tamnim ili reflektirajuččim da korjen zaštitiš od svjetlosti,trebat če ti što više korjenja sad u cvjetanju,i naravno moj savjet uvijek ,dodaj koji vent da udara po biljkama da budu snažnije,jer radiš kakav tip treninga???
ja bi na tvom mjestu udario toping i još 2 tjedna vegetacije pa cvjetanje da malo podebljaš količinu,isplati se svakako,uvijek izvučeš više nego kad puštaš biljke ravno u zrak!ima nešto u tome da sve hedove postaviš otprilike na istu visinu da se svi debljaju a ne samo oni najvišlji,pošto biljke takvu neku šemu izvode prirodno :) inače jako odvažan grow moram ti priznat i pratim od sada nadalje i imaš rep+ za odvažnost,samo nastavi slikat i pazi se brate,nebi bilo lijepo da te sa tim uhvate :( znaš onu da riba nije otvorila usta nebi se upecala :) hehehe ma zajebavam te malo predobar je grow i samo nastavi tako nastavi,makar možeš još presadit u veče posude što se mene tiče,nikad dosta hedine brate,nikad dosta...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
nisu jos u cvjetanju zbog razlike u starosti...neke su stare 5 tjedana a neke 2-3,,ima ih od 10 do 40cm
tako da ce vegetirat jos kojih 2-3 tjedna dok ove manje ne dobiju na visini....
em imam i oko 2 m visine na raspolaganju tako da nema zurbe
a i posto jos uvijek ne mogu paralelno vegetirat i cvjetati bolje da imam vise na tezini

trenutno mi je ostalo oko 20 biljkica(destak sam maknuo na danje svjetlo..bad mi ih je unistiti pa sam ih pustio da rastu...
uglavnom ako pola budu zenke posto nemam fem. sjeme imat cu oko 10 zenkica na 4m kvadratna sto
bi mi realno trebalo dat oko 500-700g...dovoljno do jeseni
a kaj se tice rizika mislim da mi je svejedno jel imam 5 ili 10

poz svima i hvala na podrsci
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
4herbs je napisao(la):
omotaj te posude s nečim tamnim ili reflektirajuččim da korjen zaštitiš od svjetlosti,trebat če ti što više korjenja sad u cvjetanju,i naravno moj savjet uvijek ,dodaj koji vent da udara po biljkama da budu snažnije,jer radiš kakav tip treninga???
ja bi na tvom mjestu udario toping i još 2 tjedna vegetacije pa cvjetanje da malo podebljaš količinu,isplati se svakako,uvijek izvučeš više nego kad puštaš biljke ravno u zrak!ima nešto u tome da sve hedove postaviš otprilike na istu visinu da se svi debljaju a ne samo oni najvišlji,pošto biljke takvu neku šemu izvode prirodno :) inače jako odvažan grow moram ti priznat i pratim od sada nadalje i imaš rep+ za odvažnost,samo nastavi slikat i pazi se brate,nebi bilo lijepo da te sa tim uhvate :( znaš onu da riba nije otvorila usta nebi se upecala :) hehehe ma zajebavam te malo predobar je grow i samo nastavi tako nastavi,makar možeš još presadit u veče posude što se mene tiče,nikad dosta hedine brate,nikad dosta...

i moram rec da uopšte nema odvaznosti ...
imam 20 m kvadratnih na raspolaganju tako da komotmo mogu imati i pedesetak biljkica odjednom
mislio sam prvo posadit par komada za probu ali para je sve manje aa vutra sve skuplja i skuplja tako da je ovo realan grow...
ni premalo ni previse s obzirom na mogucnosti...taman za mene s obzirom na to kolko pusim
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
nazalost ljudi danas mi je prdnula jedna prigusnica od 250w
tako da sam morao odmah smanjit prostor jer sam i ovako i onako na granici sa svjetlom
steta jel sam se istrosio do kraja i sada ovo taman prije cvjetanja..
sto je najgore brijem da sada necu moci topirati ili cu morati smanjiti broj biljkica na 10-15 s tim da jos ni neznam koje su muske a koje
zenke...ma koma..eto cini se da neide sve kako sam planirao no sto je tu je sad..idem dalje kao da se nista nije desilo...
ionak je prvi grow
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
daklem, kao sto pise nakon sto sam ih presadio dao sam im malo rhizopona da se korjen sto prije oporavi
a cini mi se sa da i je posto biljcice izgledaju veselo sa uzdignutim liscem prema svjetlu.
takoder neke vise biljcice sam topirao i maknuo koji fan list da internodovi dobiju vise svjetla ali cudno mi je da se do sada nisu osporavile sto od presadiavanja sto od toppiranja i trimminga...
topiranje i list dva mi se ne cini ko neke velik stres?
treci mogudi problem je hladnoca...tj. u prostorijii postoji
radijator ali san ga iskljucio pa je biljcicama po noci uz jedan ukljucen ventilator oko 15 stupnjeva
tj. duplo manje nego kad je svjetlo upaljeno..jel bi to mogo bit problem
stunt od hladnoce?...zvuci mi realno***dontknow
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Netrebaš otvarati temu,zar nije bolje da je sve skupa.Meni su prošlu zimu išle do 10-12 a pod svjetlom 28 i nije mi radilo probleme.Spominješ neku kemiju pa je prije to moguči problem.
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
kaj se slike tice pogledaj onu zadnju na kojoj su stare oko mjesec dana i dodaj par centimetara...

dscn38710.jpg


a proslo je oko tjadan i pol
mislim da ce poceti mjeriti rast jer nekaj ne stima....
mozda premalo svjetla?sad su na 750w plus jedna CFL od 45W i oko nje sam stavio manje biljkice
kaj se kemije tice samo je drugacija zemlja nije ona u kojoj su klijale i dodao sam malo stiropora i expandirane gline
perlit i dalje ne mogu nac a dodavao sam samo malo rhizopona u pocetku kod presadivanja da se korijen sto prije
razbukta..neznam sta im odmaze a nemam ni EC metar a ljen san ic kupit lakmus papir
izgledaju sretno ali ne idu u vis osim jedne sativice
btw. smanjio sam im vrijeme na 14 sati i nasao sam jednog hermica i dva frajera...visi od zenkica naravno
inace dajem im normalno 6/6/6 gnojivo..lagano svako drugo zalijevanje
naso sam jednu prikladnu majku ali je domacica smrc
kad udu u cjvetanje nista od klonova tak sam barem citao a ni clonex jos nisam nabavio
bice bolje valjda sam da skuzim zakaj slabo rastu
neke su vec pocele pokazivati spol i cini se da e biti vise zenkica nego muskica ali vidjet cemo
nego kolko jos da ih ostavim vegetirati?..sad je prosjek oko 25-30 cm po biljcici

ps.
ova prva lijevo je safari mix,u sredini malo iza je satori(slabije raste nego ostale opcenito)
i desno je neka cudna domacica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiD

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
- 2.0m x 2.0m - 1000w HPS
- 1.5m x 1.5m - 600w HPS
- 1.0m x 1.0m - 400w HPS
- 0.8m x 0.8m - 250w HPS
Prilagodi se ovom,imaš prevelik box u odnosu na svijetlo.Cfl ti nema smisla uz hps,tih 45w nemoj radije ni računati.
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Greenpower1 je napisao(la):
- 2.0m x 2.0m - 1000w HPS
- 1.5m x 1.5m - 600w HPS
- 1.0m x 1.0m - 400w HPS
- 0.8m x 0.8m - 250w HPS
Prilagodi se ovom,imaš prevelik box u odnosu na svijetlo.Cfl ti nema smisla uz hps,tih 45w nemoj radije ni računati.

smanjio sam prostor na oko 3 kvadratna metra..trebao bi jos za metar da bude taman
ali kolko jos vegetirati?
za flowering bi taman dobro dosla jos jedna od 600W