2 lemon skunk + 5 super lemon haze

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Lepo sve izgleda :).. Jeli kao da mirises limun kad otvoris ormar? Haha :D
Sretno do kraja :D
 

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
37
hvala :)

ne osjeti se baš na limun, ne mogu opisati taj miris :) fin je, uživam


imam pitanje u vezi zaljevanja, ja ih zalijem svakih 3-4 dana po 1.5 decilitar vode , strah me puno da neće istruniti korjen.

nikad ne curi voda na one rupice na posudi- zbog toga mislim da je to malo vode.

pa ako može neki savjet- posude su kao na slikama


ph metar stiže u petak :)
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Nasipaj vode dok ne procuri kroz posudu i onda znas da je sva zemlja natopljena i ne zaljevaj dok se ne osusi potpuno.. vrlo jednostavno. Ako bas nisi siguran da je zemlja unutra suha gurnes prst u zemlju 2-3 cm i probas pa ces znati.
 

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
37
danas stigao ph metar.

voda iz bunara je ph vrijednosti 8


znači moram poraditi na spuštanju ph vrijednosti.

sutra idem po limun i limunsku kiselinu, pa da to malo smanjimo.





















od hpsa ništa, javili mi iz trgovine da neće stići od tjedan do dva. u biti samo mi prigušnica fali. ostalo imaju

vjerojatno ću u ponedjeljak sa neta


evo slike beba, opake su ;) miris je sve intenzivniji


na drugoj slici se vidi na biljci da su malo žuti listovi, nezz od čega je to, samo na jednoj su žuti, to je se pojavilo prije par dana, ali raste i dalje
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
:signs046:

Ako si u hr imas u emgd jako jeftino prigusnicu samo reci koja ti treba i od narudzbe ti dodje na vrata u roku 48h od uplate vecinom.

A za Srb i ostale neznam ima vjerojatno po forumu treba njuskati.

Tako da nemoras kuburiti za 8 komada trebas dobar ct i reflektor... to imas u pripremi ili? nece to ici bez zvjeri od venta od 500kn minimalno...

Steta bi bilo strainova. Sretno i pratim.

I mislim da ti je malo na tih 8 komada 3000 lumena trenutnih al ajd :)

Meni taman 3000 lumena plavog spekta + 150w pokrije jednu biljku kvalitetno istina na puno manjem prostoru.

eto ja tako iskreno sam ti dao savjete sretno i imas podrsku i support ovdje na forumu.

Jesi planirao sta od nutrijenata? Ako se ne zelis zezati s ph imas dobre hrane od an s perfect ph tehnologijom... :)

ma growanje je uzivancija sad tek vidim.

zivio!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jurca

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
37









odustao sam od hps-a , ubacio sam još 3cfl , 23 wata 4000 K , 1520 lumena x 5 žarulja = 7600 lumena ukupno


hps ću uzeti do cvjetanja !

temperatura sa upaljenim žaruljama 25 stupnjeva, vlaga 50

kad je ugašenio vlaga 70, temp 19


morati ću ubaciti filter od aktivnog ugljika kasnije :)


pocetnicki imam 7 biljaka a ne 8 ;)

što se tiče ct-a ne mislim uzeti ct, nego kupiti staklo dimenzija boxa, koji ću napraviti cca 100 x 100 cm

i staviti to staklo ispod hps žarulje i staviti na staklo ventilator koji će puhati po hps-u ( veliki kupaonski ventilator )

mislim da će to biti ok.

no to će biti tek u cvjetanju , danas je biljkama 16 dan pod svjetilima,

mislim da ću ih još 2 tjedna držati na 18/6 pa onda 12/12

neznam još za nutrijente, vidjeti ću


jučer sam u vodu dodao par kapi limunovog soka, i PH vrijednost je pala sa 8 na 7

no kasnije kad sam išao mjeriti ( posljepodne), opet je bila 8

ne znam jel to vrijedi raditi :/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
12800868.jpg
pa sada vidi dali vrijedi to raditi;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk and jurca

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
jurca je napisao(la):
jučer sam u vodu dodao par kapi limunovog soka, i PH vrijednost je pala sa 8 na 7

no kasnije kad sam išao mjeriti ( posljepodne), opet je bila 8

ne znam jel to vrijedi raditi :/
Kroz par sati što ti voda odstoji ph opet naraste..najbolje odmah zalij čim namjestiš ph..
vrijedi jer bez toga ne ide...
Sretno!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and jurca

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
37
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

tek
prije 2 dana mi je stigao ph metar, nisam još zaljevao otkako ga imam.

baš sad eksperimentiram sa limunskom kiselinom da dobijem 6.5 ph pa ću danas zaliti

dali će se izvući biljka?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.391
2.598
Jurca evo jedan jeftin nacin za spustanje ph..tako da nemoras nista raditi od oka ...5 cajnih zlica limunske kiseline umjesas u 1,5dcl vode(vruce)da se lakse otopi i onda sipas 12 kapi na litru vode i spusti ti ph na 6,5..naravno to opet ovisi gdje zivis uglavnom nekako je lakse sa kapima nego od oka.Druga stvar Ph korigiras poslije dodavanja gnojiva to je jako vazno jer neka gnojiva spustaju ph.A ako jos nisi koristio gnojiva ovo nemoj zaboraviti.Znaci ph namjestas pred samo zaljevanje neovisno koristio gnojiva ili ne;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and jurca

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
37
22 dan vegetacije
na slikama se vidi da se na najvećoj biljci listovi suše i kao da je nešta kapnilo na njih i ostavilo trag po listu

osim toga na par biljaka su se listovi malo uvrnuli prema naprijed, nezz od čega je to, no ne suše se i baš su zeleni

na dosta listova ima osušenih mjesta, jer je list došao u kontakt sa žaruljama .

no zasada mi se čini da im to nije problem.
















 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
37







otkako sam ih presadio u veće posude narastu svaki dan, ne stignem podići žarulje koliko narastu ;)

valjda im neće smetati što su malo dobile po listovima

planiram ih pognojiti dok su još u vegetaciji
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
bolje sredi neki CT nego da stavljaš staklo ispod lampe.

obično se stavlja staklo od 3mm, a ti želiš napraviti boks 100x100, znači zaboravi staklo jer će se slomiti samo od sebe, preveliki je to raspon...
 

jurca

Aktivan Član
20.05.2012
115
169
43
37
stigla hps-ica ;)

promijenio sam plan, box ću napraviti na tavanu koji nema izolaciju , no box će biti izoliran stiropolom, dovod zraka će biti iz dimnjaka , cooltube će biti uskoro.

nadam se da će stiropol + svježi zrak iz dimnjaka biti dovoljni da biljke imaju dobre uvjete za rast. sutra krećem u nabavu opreme za box i izolaciju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.