Canadian Kush & Jamaican Dream, 250W HPS, Biobizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Dream 16-ti dan
25rjbwx.jpg

8vuhpj.jpg




Kush 14-ti dan
64mp14.jpg

4l0pxl.jpg


Čisto da zabilježim napredak, pomalo. Kush sporo ali sigurno, a Dream idalje bez greške. Nisu imale potrebu za zaljevanjem od zadnjeg updatea i presađivanja. I dalje na 18/ 6 režimu još 10-tak tana maksimalno, bit će im to dosta
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Dream 21 dan ; Kush 19 dana.

140xemb.jpg

1zbct1f.jpg


prva slika netom pred zaljevanje, druga nekoliko sati kasnije. Zadnja dva zaljevanja dobile hesijev root complex 5 ml/L, voda iz pipe PH 6,5. Za gnojenjem nema još potrebe, terramagma još drži. Dream sad kad ožedni za par dana ide na savijanje a kush je i dalje sramežljiv. On sad diktira koliko će još biti u vegetaciji- računam cca 7 dana. Pojačao sam malo rasvjetu, sad su 4 žute i 3 plave cca 10 000 lm. Uglavnom ide po planu
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Gagiba je napisao(la):
Dobra stara knjiga, ukoliko ne posluži za čitanje idealna je da se podmesti pod saksiju!!!! :D

Odlično izgledaju a zadržao bih ih malo duže od 7 dana u vegi ali..na tebi je. :)
Lav od Flandrije, uistinu dobra stara knjiga, iako je dugo čitah nisam. Tko voli povijesne romane preporučam

Nemam ti ja uvjete prijatelju za neku dužu vegetaciju, 0,3 m2 i metar visine, 2 biljke. I ovako će biti gužvovito, no svakako ću pričekati kusha da poraste malo
 

Gagiba

Aktivan Član
Nisam čitao ali nikada se ne zna, ako dođe do mene i zainteresuje me, vrlo rado, istorijski romani umeju biti jako zanimljivi, mada sam više naklonjen naučnoj i epskoj fantastici, psihološkim trilerima, tvrdoj erotici... ;)

Hmmm...jeste malo što kažeš gužvovito. Visina bi se LST-om lepo iskoristila ali pouzak je pa bi donje grane ostale bez svetla. Mada, ovako na fotkama čini se da će to biti jedan dobar, pun puncijat grow box!! :D
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Kush 26-ti dan

2z6i62f.jpg
zyd3sj.jpg


Dream 28-ti dan

2afjtd0.jpg
pvzx3.jpg


Kush me već pomalo živcira, već se dugo nisam pomučio sa LST-om kao kod njega, nikako da krene.
Dream-u lagano donji fan listovi počeli žutiti, inače super u svakom pogledu zasad.
Zadnje zaljevanje obe biljke dobile 4 ml Biogrow-a. a tako će biti i ubuduće. Na 18/6 su još maksimalno 5 dana bez obzira na veličinu kusha, nesmijem riskirati da ovaj grow ode predaleko u ljeto - inače ću imati k...c od ovce

Zajednička u box-u
2zrdeew.jpg
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Bome si ih satro sa tim vezajnem hehe,super ih odrzavas niske,sad kad dode na cvijetanje probaj supercropat sve te grane da ti se ne strecha prvih tjedan dva cvijetanja ako te brine visina.Biljke super izgledaju i bas su zdrave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dr.hecim

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Biljke su ti super zdrave,i očigledno ih tretiraš kako treba. Mene muči nešto drugo... Zbog čega držiš lampe tako blizu biljaka? Ako je samo zbog toga jer nemaš visine u boxu, onda ok,ali ako nije,ne znam što se svi boje malo stracha?!?!? JD na slici od 28 aprila izgleda odlično,i da je nastavio tim tempom već bi izbile grane preko ili do visine glavne cole i imao bi puno bolju startnu poziciju za cvjetanje.Da ne govorim o većem urodu!?! Čak u prva 2 tjedna cvjetanja lampe nije loše malo dalje staviti od vrhova da se grane izduže..Znam da ovu teoriju neki neće podržati,kao i skidanje prvih fan listova u ovoj fazi u kojoj su tvoje sada,ali nije me briga ;)
Sorry ako sam ti nešto spamao ili sl. Samo sam napisao što mislim...
Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
0Owerdoze0 je napisao(la):
Bome si ih satro sa tim vezajnem hehe,super ih odrzavas niske,sad kad dode na cvijetanje probaj supercropat sve te grane da ti se ne strecha prvih tjedan dva cvijetanja ako te brine visina.Biljke super izgledaju i bas su zdrave.
Kush sam sebe održava niskim hebo mamicu, nadam se da će dim biti dostojan trudu koji ulažem u i oko njega. Neće biti potrebe za cropanjem bar se nadam, zasad su pod kontrolom


mičurin je napisao(la):
Biljke su ti super zdrave,i očigledno ih tretiraš kako treba. Mene muči nešto drugo... Zbog čega držiš lampe tako blizu biljaka? Ako je samo zbog toga jer nemaš visine u boxu, onda ok,ali ako nije,ne znam što se svi boje malo stracha?!?!? JD na slici od 28 aprila izgleda odlično,i da je nastavio tim tempom već bi izbile grane preko ili do visine glavne cole i imao bi puno bolju startnu poziciju za cvjetanje.Da ne govorim o većem urodu!?! Čak u prva 2 tjedna cvjetanja lampe nije loše malo dalje staviti od vrhova da se grane izduže..Znam da ovu teoriju neki neće podržati,kao i skidanje prvih fan listova u ovoj fazi u kojoj su tvoje sada,ali nije me briga ;)
Sorry ako sam ti nešto spamao ili sl. Samo sam napisao što mislim...
Sretno
Kad ih presadim u veće tegle i stavim pod HPS, ostaje mi cca 50 cm efektivne visine za biljke, nije mi do nekog namjernog izduživanja nikad. Moraju biti niske, pogotovo što neznam koliko će se izdužiti kod flipa na 12/12, pritom mislim na dream koji inače vrlo potentno raste. Kush je doduše prenizak čak i za moje standarde, ali neka ga takog. Cilj je razvući 10 do 12 grana po biljci ravnomjerne visine, dream je tu negdje, kush će za koji dan. Rast će one i to još dosta, sigurno još 3-4 tjedna, pogotovo kad uleti svježa zemlja i više prostora za korjen, još će biti i problema sa prostorom imam neki osjećaj
Hvala na savjetima, čitah tvoje dnevnike i mogu samo reći naklon do poda majstore, dosta korisnih stvari pročitah.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Snjezana1971

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
KAd je tako,onda evo prijedloga ;) Što prije ih prebaci u veće potove,ali ne idi na visoke,nego na potove iste visina ali veće širine i dubine... Neki karnisteri ili sl...Može i drveni sanduk i ubaciš na dnu izbušenu deblju plastičnu vreću. Malo mašte nije na odmet... Par dana nakon prilagodbe baci na 12/12 i napravi lolypop. Ostavi glavne cole,i njih treniraj u rastu pomalo.Naginji ih kako se pounjavaju,tj. rastu. Imat ćeš i 30+g po biljci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
mičurin je napisao(la):
KAd je tako,onda evo prijedloga ;) Što prije ih prebaci u veće potove,ali ne idi na visoke,nego na potove iste visina ali veće širine i dubine... Neki karnisteri ili sl...Može i drveni sanduk i ubaciš na dnu izbušenu deblju plastičnu vreću. Malo mašte nije na odmet... Par dana nakon prilagodbe baci na 12/12 i napravi lolypop. Ostavi glavne cole,i njih treniraj u rastu pomalo.Naginji ih kako se pounjavaju,tj. rastu. Imat ćeš i 30+g po biljci.
haha jesi legenda miču, prepun si ideja. Kao što Power reče - sve je pod kontrolom. Imam shemu, ne kompliciram previše a 30+g po biljci sam uvijek dosad izvukao pod 150-ticom, tako da se sad nadam bar nečem više. Iako količina je ponajmanje bitna, dnevnik je više zbog sorti

Hvala Poweru što si me podsjetio na dosada moj najuspješniji grow, i po urodu i po dimu. Karamele, još ih teram kad imam mjesta u boxu, samo sam se pogubio koja generacija- mislim da je 5-ta. Križao sa Shark shockom dvaput, pa NL, pa međusobno.Tu i tamo naleti dobar feno ali svega tu ima.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Sorry na komentaru,pročitao sam da ti je cilj 10-12gr. po biljci ravnomjerne visine i zbog toga sam napisao neki moj prijedlog...
@Power,Žao mi je što nemam slika iz growa od cca 10-15g. prije nego je nastao ovaj forum,pa da vidiš što sam radio...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
još jedno moguće rješenje je da JD prebaciš kat više pod HPS, a kush ostaviš na vege malo dulje. jedino se tu postavlja problem što te goni vrijeme, tj. ljetne temperature koje kushu nikako neće odgovarati...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
tako sam i napravio manijače, Dream nakon točno mjesec dana vegetacije danas stavljen pod HPS i na 12/12. Za par dana ide presađivanje
Kushu kao da je godilo ove dve doze biogrowa što je dobio zadnjih tjedan dana, malo se je trgnuo. A poslušao sam i Miča, odmaknuo sam ga malo od lampi. Uglavnom još je na 18/6 do daljnjega ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Nadam se da će moja sugestija biti od koristi :thumb:
Najviše me od svega ponukalo na komentar to što ima jako puno growera koji se jezivo boje strecha? Nikako da shvatim zbog čega?? Naravno ako je visina boxa u pitanju onda ok,ali inače nema straha,jer umjereni strach je ujedno i bolji urod ;)
Presadi Dream što prije dok nije usporio s rastom...
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
ponukan ovom pričom o strechu napravit ću mali off topic i prisjetiti se jednog svog starog growa od pred 3 godine. Tu sam naučio svoju lekciju što se tiče strecha

Dakle riječ je o starom growu, par godina stara sjemenka domaje. Od početka je bila na 12/12 i zavarala me, izgledala je pitomo u početku, čak više indika dominant po lišću. No onda je procvjetala i nastao je šou. Ove 2 slike su u razmaku od samo 15 dana

npp7cz.jpg

2ujovuw.jpg


uspio sam je obuzdati nekako, ali zbilja jedva, još 20-tak dana kasnije
29pb72q.jpg


nažalost skinuta je nakon 60 dana cvata, puno prerano kako se pokazalo imao sam problema sa pretejranim žućenjem lišća tj nisam znao prepoznati njezine potrebe. Iz sadašnje perspektive vjerojatno krivi PH i moje tadašnje neiskustvo nisu izvukli puni potencijal iz ove sjajne biljke. Ne sjećam koliko sam izvagao, dim je bio OK ali biljka je bila baš moćna, žao mi što nisam sačuvao genetiku.

Što se tiče sadašnjeg growa, sve po planu, malo sporije od očekivanog ali bez problema - to ću uvijek potpisati

Dream 34 dana star- 4-ti na 12/12. Presađen pred 2 dana u 11 L teglu i zalit sa 1,5 litrom vode PH-a 6,5 uz 6 ml hesijevog root complexa i 4 ml powerzyma. Sad bi trebao krenuti, jako lijep strain za uzgoj i trening.
hwx0si.jpg


Kush 32 dana star, još u donjem boxu pod CFL-om i u vegi. Šta reći kao salata, sporedne grane kratke, lišće široko i masivno, traning je ubi bože raditi. Mislim da bi toping tu bio daleko bolji izbor, no to nije moj način .. Juče zalit s 4 ml biogrowa i sad gledam ovu sliku i čini mi se da mogu komotno malo smanjiti dozu, lišće je ultra zeleno. Ionako sam ga planirao presaditi ovih dana pa će ići čista voda, još sam u postupku nabavka terramagme, nadam se da ću to riješiti za 2-3 dana. a tada će vjerojatno i na cvjetanje. Ne mogu si dopustiti da više čekam
2itgf9j.jpg


Uf umori me ovo, idem jedan :spliff: pa :snupi:
YNWA