Mentor Bigeskalibur

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
evo pokusavam opet a juce je uspelo iz prve
super vidim sve,rekao sam ti da napunis potove do samih ivica,nema veze to cemo obavezno napuniti kad se izduze malo.Jesi ih zalio sa 2l vode,kad zalivas ides sve do ivice pota da podstaknes korenski sistem da se siri ka bokovima.
Sledece,pokosi negde travu i stavi na dnu pota oko bioza da ti pomogne odnosno da zastiti zemlju od brzog isusivanja.Drg0 sta ti hocu reci,kad postavis tu travu onda napravi domaci instekcid na sledeci nacin:
U 1l vrele vode ubaci:
200g domaceg duvana
nadji kupi imas svuda to,male bocice ekstrata od ruzmarina i lavanede,to sipas sve
1 glavicu sitnog iseckanog belog luka
50g alave paprike ljute
50ml deterdjenta za sudje
1 kesicu vanila secera
to poklopis sa necim i povremeno mesas sledecih 48h.Onda to lepo iscedis i polako prskas samu biozu,potove okolo i malo oko potova i naravno po toj travi sto si stavio da ti drzi vlagu,ali iskljucivo uvece prskas kad zadje sunce,nikako ali nikako neprskaj po suncu nikad,nebitno sa cim da prskas dali ce piti obicna voda,,neka prenrana ili u vom slucaju instikcid,uvek prskas bioze uvece kad zadje sunce dobro.
Ovaj rastvor ce ti mnogo pomoci da zastitis bioze od koje kakvih nametnika.
Sledeci put zalivas opet bioze tek u utorak ako si ih juce zalio jeli,znaci opet sa 2l vode i tu litrazu drzis do daljnjeg pa cemo povecavati postepeno.Nebi bilo lose da nabavis neke tacne da stavis ispod potova to bi bili jako dobro da kada kasnije povecamo vodu i kad pocne da curi dole da ostavis mogucnost biozama da tu vodu iz tacne vrate u sistem jer ces im tako pomoci mnogo a ujedno i drzati bioze konstatno vlazne neko vreme.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
14.06.2019
97
36
18
37
super vidim sve,rekao sam ti da napunis potove do samih ivica,nema veze to cemo obavezno napuniti kad se izduze malo.Jesi ih zalio sa 2l vode,kad zalivas ides sve do ivice pota da podstaknes korenski sistem da se siri ka bokovima.
Sledece,pokosi negde travu i stavi na dnu pota oko bioza da ti pomogne odnosno da zastiti zemlju od brzog isusivanja.Drg0 sta ti hocu reci,kad postavis tu travu onda napravi domaci instekcid na sledeci nacin:
U 1l vrele vode ubaci:
200g domaceg duvana
nadji kupi imas svuda to,male bocice ekstrata od ruzmarina i lavanede,to sipas sve
1 glavicu sitnog iseckanog belog luka
50g alave paprike ljute
50ml deterdjenta za sudje
1 kesicu vanila secera
to poklopis sa necim i povremeno mesas sledecih 48h.Onda to lepo iscedis i polako prskas samu biozu,potove okolo i malo oko potova i naravno po toj travi sto si stavio da ti drzi vlagu,ali iskljucivo uvece prskas kad zadje sunce,nikako ali nikako neprskaj po suncu nikad,nebitno sa cim da prskas dali ce piti obicna voda,,neka prenrana ili u vom slucaju instikcid,uvek prskas bioze uvece kad zadje sunce dobro.
Ovaj rastvor ce ti mnogo pomoci da zastitis bioze od koje kakvih nametnika.
Sledeci put zalivas opet bioze tek u utorak ako si ih juce zalio jeli,znaci opet sa 2l vode i tu litrazu drzis do daljnjeg pa cemo povecavati postepeno.Nebi bilo lose da nabavis neke tacne da stavis ispod potova to bi bili jako dobro da kada kasnije povecamo vodu i kad pocne da curi dole da ostavis mogucnost biozama da tu vodu iz tacne vrate u sistem jer ces im tako pomoci mnogo a ujedno i drzati bioze konstatno vlazne neko vreme.
Bas mi drago,sto su slike stigle,opaOnda cu pustiti da se izduze pa cu potove napuniti do kraja,nisam dobro razumeo juce a da danas stavim travu oko bioze,ne ide skroz do biljke jel tako i da pokrije svu zemlju u potu....A za ovoj organski insekticid cu se potruditi da ga napravim vec danas ako ne sutra.......Hvala sto si mi ukazao na mnogo gresaka sa moje strane i sto imas strpljenja za ovakvog pocetnikaZalio sam kako si reko juce sa 2lvode i 10ml slavola,isto tako i u utorak...A da i neke posude cu nabaviti da stavim ispod....
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zalio sam kako si reko juce sa 2lvode i 10ml slavola,isto tako i u utorak...A da i neke posude cu nabaviti da stavim ispod....
Slavol ide 10ml na 1l vode,znaci na 2l ide 20ml,i to sam ti napisao,nema veze nista lose nece da im bude.Upisuj ako ti je lakse,to se tako radi i onda imas podsetnik znas sta i kako,nije sramota pisati,sta mislis da ja sve drzim u glavi,papir nosi sve.
Inace ono sto ti je bitno nisam ti rekao,vodu sa kojom zalivas pusti da odstoji prvo 1h pa onda zalivaj i uvek zalivaj kad nije sunce ili rano ujutru ili uvece.
Napomenuo sam ti,moraces da regulises ph vode da znas,jer voda kad ostoji malo bude kasnije bazicnija a veci ph zna da zakljuca neke nutiente pa posle bude drz gace sta se desava.Kad radis u potovima moras korigovati ph,imas one lakmus papirice oni su jeftini bas a rade posao.evo ti link uputi se malo.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
14.06.2019
97
36
18
37
Slavol ide 10ml na 1l vode,znaci na 2l ide 20ml,i to sam ti napisao,nema veze nista lose nece da im bude.Upisuj ako ti je lakse,to se tako radi i onda imas podsetnik znas sta i kako,nije sramota pisati,sta mislis da ja sve drzim u glavi,papir nosi sve.
Inace ono sto ti je bitno nisam ti rekao,vodu sa kojom zalivas pusti da odstoji prvo 1h pa onda zalivaj i uvek zalivaj kad nije sunce ili rano ujutru ili uvece.
Napomenuo sam ti,moraces da regulises ph vode da znas,jer voda kad ostoji malo bude kasnije bazicnija a veci ph zna da zakljuca neke nutiente pa posle bude drz gace sta se desava.Kad radis u potovima moras korigovati ph,imas one lakmus papirice oni su jeftini bas a rade posao.evo ti link uputi se malo.

Ja nisam dobro dozirao a mozda bolje sto je tako,nego da sam prepicio dozu.Ubuduce papir i olovka...A ovo oko pota jos jednom jel preko celog do samih biljaka ili da ostavim malo prostora oko njih,sto se tice trave i da...Taj domaci insekticid jel sem duvana sto ide 200grama,koliko treba staviti ruzmarina i lavande po tu jednu malu bocu......Cuo sam za lakmus papirice samo kad pokupujem to sutra sve i taj lakmus i plantelu list i cvat ili onaj drugi sto si mi rekao preparat pa da mi objasnis kako cu sa time da radim...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.A ovo oko pota jos jednom jel preko celog do samih biljaka ili da ostavim malo prostora oko njih,sto se tice trave i da..
do samih biljka,one sad ima da ti brzo izrastu,pa kad izrastu fino onda stavljas sve do stabljike,nije sad to nesto toliko bitno ali pomaze oko ocuvanje vlage.
koliko treba staviti ruzmarina i lavande po tu jednu malu bocu..
pa da ,nije bitno od koliko je bocica dali od 20ml ili 50nl sve jedno,celu rokaj stim nemozes da pogresis,bitno je da sa tim rastvorom prskas na svakih 7 dana,a sa resto rastvora sto ti ostane jeli-neces potrositi 1l rastvora to malo isprskas po 100ml po biozi i okolo a ostalo ostavis na tamno i hladno mesto,recimo u ostavi tako nesto i koristis preventivno jednom nedeljno.
i plantelu list i cvat ili onaj drugi sto si mi rekao preparat pa da mi objasnis kako cu sa time da radim...
ako najdes planteli list i cvat onaj drugi preparat ti i ne treba,zato sam ti rekao za plantelu jer je imas svuda bukvalno a i jeftina je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
17.11.2015
252
118
43
ja sam koristio koncentrat lavande i dobro radi i metoda sa krompirima
na krompirima po povrsini mi se, taj dan kad sam ih primetio, nije navatalo nista.. a lavanda je za? ja sam zemlju zalio sa rastvorom h2o2 i sve ostalo inekticidom, letecih kolko vidim nema, tako da sam taj deo lanca prekinuo, ostaje samo da ovo govno sto pomalo gamize po tacnama, sprecim da poraste, ili da i ako poraste, slegne jaja opet..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
gde da procitam o tome?
imas i na jutubu dosta o tome,ako ti bas nebude jasno ja ti nacrtam crtez sta i kako,ali lakoje ukapiraces.
po 2 ovaj rastvor h2o2? jako malo je iscurilo u tanjirice, zanemarljivo.. i tako na svim biljkama, sto mi je bilo cudno, jer sam ih dan pre zalio za po 2l (ovo sto su 20l) i sa po 1l (ove sto su u 10l pvc begovima)
cekaj sad dobro da se posusi i onda povecavamo vodu ovim vecama na 2,5l.
bitno da je proces stao,sad da vidimo jos te larve kako sta ali na to ce uticati jedna dobra susa ja mislim,pa nemoj onda zalivati dok se malo neobes,a iz tacne redovno vadi i peri tacnu i tako cemo ih smanjiti znatno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
17.11.2015
252
118
43
iz tacne redovno vadi i peri tacnu i tako cemo ih smanjiti znatno.
u jednoj od 4 tacne, juce nije bilo ni jedne larve, u ostale tri onako, pomalo, i slabo pokrtnih.. najvise me jebe sto ne znam sta se desava sa ovima sto nemaju tacne, gde njihove larve bleje, i generalno, gde jos tih larvvi ima, sem u tacnama
 
20.04.2015
19
29
13
37
Big evo situacije! Zalivene sa punom dozom plantele list i slavolom..Povezane jer su najavili olujno nevrijeme i dva dana kise..To je sve ok, ali eto mora izgleda biti i problema..Ova manja od pocetka je podlozna nekim glupostima, a sad evo dobila neku šugu ili sta je vec??Da napomenem iza njih se nalazi neka šljiva i isto po listovima ima toga.. IMG_20190616_144711.jpg IMG_20190616_144715.jpg IMG_20190616_144819.jpg
 
20.04.2015
19
29
13
37
dajmi vremena da proucim malo star pa ti javljam ubrzo.A nisi tretirao sa nikakvim instekcidom
Samo ti sebi uzmi vremena, ionako ne idem do njih sljedeca dva dana..Prsko samo sa onim bio insekticidom sto si mi dao recept, dva puta..Na drugoj nigdje nista, nije mi jasno kako tak u dva dana da ju sjebe, ali samo mlade listove napada..Nisam naso nista jeftino od kupovnih insekticida
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
.Prsko samo sa onim bio insekticidom sto si mi dao recept, dva puta.
Imas lisnate minere.Napadaju bas dosta vocke i razne kupusarske povrtarske kulture.
One imaju vise stadijuma, a sobzirom da ti je druga ok,treba brzo reagovati.
za njihovo suzbijanje se najcesce koristi instekcidi,evo ti neke za koje mislim da ce da ti odrade posao a posto znas staje problem posavetujes se u poljoprivrednim apotekama koji ce najbolje raditi jer i tu ima vise stadijuma,uglavnom jak instekcid tu resava sve probleme bez beda.Ovaj je jedan od preparata koji znam da ce ti sigurno pomoci Vertimec-018-EC.jpg i kao takodje neo-pitroid njejga imas u obliku praska i u tecnom stanu,koji god da nadjes rade posao_Ono sto je bitno moraces tretirati i tu vocku i svu okolinu u radijusu od 3-4 metra,jel vidis da ti preslo sa te sljive.Javi se kad nabavis nesto da to pametno doziramo.Do tada guglaj vidi i sam ili se raspitaj u apotekari za neki instekcid za lisne minere,ja sam radio sa verimekom i neopitroidom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
20.04.2015
19
29
13
37
.Do tada guglaj vidi i sam ili se raspitaj u apotekari za neki instekcid za lisne minere,ja sam radio sa verimekom i neopitroidom.
Hvala na brzom odgovoru..Ovaj neopitroid u prahu imam, sad mi zao sto ga nisam preventivno naprasio..Stari moj sutra pocinjem raditi, a radno vrijeme mi do 4 isto kao i apoteka haha, baksuz stvarno..Pon, uto kisa, ima li smisla prasit sutra?Valjda nece do srijede napraviti previse stete??
 
20.04.2015
19
29
13
37
cim ugrabis vreme idi naprasi,nema veze kisa ovo ono,dva tri puta moras da tretiras,tipa jednom sedmicno u sledece tri nedelje i sve okolo potova da znas,i malo ih udalji od te sljive ako mozes.
Dogovoreno..Heh tu sam ih danas privuko jer su zasticenije od vjetra, dok ne prođe oluja, inace u krugu 3m je cistina..Budem odma sutra poslje posla otiso i naprasio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
full spectrum planiram da napravim sam coler i panel od 30 komada
nemam pojima pravo da ti kazem,ne razumem se u te stvari,evo ti jedna od tema pa pitaj tamo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.