Prvi grow box - White Widow Auto [GHS] 600W MH-Hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.01.2015
86
60
18
37
jesam ceo dan se jebem sa oprostenjem sa ph nista ga ne spusta stavim dva cepa sirceta na 1,5 l vode nista spustio ga jedva za 0,5 stavim i onaj ph down ovaj http://www.***********.com/index.php?route=product/product&path=25_129&product_id=613 ni on nista ne radi stavio sam 80 kapi u 6 l nista nije skinuo :( jedino da tresnem pola bocice al to je onda neisplativo stavio sam i ovo na 1l stavio sam 0,5 dl kefira http://japanski-kristali.blogspot.com/ on skine odma ph na 6,5 :D probacu da zalijem sa ti m jednu biljku da vidim sta ce biti kad je dobar za coveka mozda je i za biljku :) moram jos i limuntus staviti to jos nisam probao
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
A ha ja sam mislio da ima nekakav ph metar.
Uglavnom mora da nije nesta uredu sa tim listicima jer nemoguce da nespusti ph to sve sta si nabrojao...dva cepa sirceta i sl...morao bi ph pasti od dva cepa na 1,5l vode
 
16.12.2014
8
2
3
35
necu ti puno pametovat jer nisan odradia ni jedan grow prika al iman sve i cekan sjeme...tia san ti rec da sta je bilo bilo je od ovog, sljedeca ce bit bolja al moras citat. ja san u zadnja 2 ipo miseca procita tonu toga i pogleda masu videa i taman kad pomislim znam sve iznenadi me. forum sam cili pregleda i mogu ti rec da ovi ljudi znaju sta pricaju i moj savjet je da ih poslusas sta god da kazu eto prijateljski
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bakalula

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Uzmes te papirice i napravis filtere od njih. Za to jedino sluze.
Ne mozes odredit tocno ph. Tj mogao bi odredit jedino gdje je 6-7ph pa to ciljas...i to ce bit malo komplicirano jer ako ostavis jos 10 sekundi pocne tamnit listic tak da ne znas kolko je ph. Postoje skuplji lakmus papir sa kojime bi mogao malo preciznije odredit ali oni vise sluze da se odredi otprilike kolko je nesto kiselo ili alkalno, nikako za odredjivanje npr. ph 6.5 . Nabavi makar kineza za 8$, i par kalibracijski prahova, uz redovnu kalibraciju su prilicno korisni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Bolji izbor od papirića su ti kapi, u HR/SLO ti koštaju cca 8€, vjerojatno je u Srbiji i malo jeftinije. Ja ih imam i bez problema podešavam pH. Limun za smanjit, sodu bikarbonu za povećat i to je to. Ali za 8€ možeš i pH metar nabavit, pa ti sam odluči.
 

Prilozi

  • kapi.jpg
    kapi.jpg
    23,7 KB · Pregleda: 7

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
auff čoveče :fuck:
Ne treba da ti stoji 'al treba da promućkaš pre merenja da se rastvori dobro sirće u vodi . Prvi put vidim ovakve papire i ovakvu skalu za merenje , a ni ja Kineski ne znam , možda se nađe neko ko zna pa ti prevede to :D