Domaja-MH 400W - 650W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Danas je tacno 2 meseca od pocetka growa :sun2: da nabacim neq slicicu i nadalje nisam siguran dokle ostajem bez fotoaparata verovatno nekih 2 nedelje :( :( a imam naviku da slikam svaki dan...dosta vremena provodim pored boxa,volim da ih posmatram nekako me smiruje jos kad se zavarim uzivam da posmatram svaki hedic ponaosob :icon_lol::icon_lol:

30.dan 12/12


 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fukmondo

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
ajde imam malo više vremena pa da pogledam dnevnike i lagano sam sve bolje i bolje!ovo sve je stvarno odmor za oči!svaka čast!pozz:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
p.s.šta se tiče problema listova, evo ti link sa slikama pa malo proštudiraj,makar bi to trebalo po meni biti ono izvlačenje šečera(ne mora bit),sad će buknuti kad si je lijepo nahranio!
cannaversity.com/.../Nutrients.../Nutrient-Problems-with-Pictures.html -
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ma hranio sam ja,ne znam cudna stanje i desavanje sto se tice listova,ne obazirem se puno na to ;) neka se suse stacu im ja :D meni je bitno da se debljaju hedovi znaci sada svu paznju usmeravam ka cvetovima da je sa njima sve ok,ako se oni dobro razvijaju ostalo me ne zanima,u svakom slucaju hvala za link :) do skoro sam lomio glavu i trazio kao neko resenje po netu,uvek je ispaldalo e moze biti ovo moze biti ono niko ne zna tacan odgovor i ne ocejuem to ni od koga.Ne mogu vise da se nerviram,kako je tako je,ako joj se umire neka umre :D to je problem samo s jednom ostale dve su zdrave relativno ok,gledao sam da ih ne predjubrim,mozda su se nekad malo przile od hps-a ali jbg mora sve da se prodje jer ipak jos uvek sam pocetnik nekim delom znam sta radim,nekim nemam blage veze...sve u svemu zadovoljan sam,samo je pitanje sada kakve ce biti jbs listove :D
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Veca biljoza,za dva dana se fino napumpala trebalo bi jos toliko :sun2:


Manja biljoza,ostala je mala ali :icon_lol: pici bolje od druge 2 izgleda da ce ona sazreti pre ove vece iako je seme od iste marihuane.Pistili nisu braon vec crvenkasto-narandzasti to mi se dopada :rasta1:


Treca biljoza,nije zasluzila :2flip:...nju ne smem i ne bih zeleo da vadim iz boxa,poslednji put kada sam probao umalo da bude jos jedan crop,sama se oslonila o jednu stranu boxa,privezao sam jer iz dana u dan kako dobija na debljini-tezini tako se spusta sve nize i nize,nekako je previse tanana mislim na sporedne grane i stablo.

Sada opet posedujem fotic pa moram malo da smaram:icon_lol::icon_lol: i mnogo se bolje biljoza vidi pod obicnim svetlom nego HPS-om onako je sve preterano zuto ili crveno!!

Capnuo sam jedan cvetic i susio u mikrotalasnoj 5 minuta na 50 stepeni.I pored tog silovanja cveta rad je sasvim zadovoljavajuc dok ukus i miris hmm... jos uvek je mlad cvet i lose osusen :sick:

Imam muzijaka i hteo bi da s njim oplodim ove dve probao bi i sa trecom,samo problem je sto je muzijak pored balkonca ostao je jako mali i nerazvijen ali ima dosta jaja po sebi sto otvorenih sto tek formiranih,ali cini mi se da polako krece da propada i mislim da nece izdrzati do kraja kao i zene ipak je on na 5-8 stepeni preko dana,nocu ne smem ni da pomisljam,drzi se i pored tih temperatura i samo dnevne svetlosti koje skoro i da nema :icon_lol::icon_lol:...dali je pametno sa njim da radim oprasivanje,inace kada vidim da nema vise gde i da mu je dosao kraj strpacu ga u kesu i pravac zamrzivac dok ne bude potreban,ili ili ako neko zna o cemu pricam i ako je radio to neka da savet,da mi ne propadne polen od mudonje,drugog nemam a voleo bi da se produzi nastavak vrste :rofl: !!!
p0z
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
Skidaj ga odma i teraj ga daleko , bice vremena za razvoj sopstvene vrste . Zna muzjak da se svugde uvuce i da ti smanji kvalitet roda a i nemas pojma kakvi ce potomci biti .
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Stvarno sta sve muzjaci mogu da prezive i opet dobro da izgledaju... Eh kad bi samo i zenke mogle tako,gde bi nam kraj bio....
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Meskalito nisam mislio da oprasim celu biljozu i to sada,nego cisto da probam kad zavrsim sa grovom posecem lepo sve i ostavim jedan donji hedic i njega oprasim,probao bi cisto iz radoznalosti :)
KiLDer u pravu si,ali i zenka moze svasta da prezivi samo je pitanje kakva ce na kraju biti i dali je prakticnije da se baci u smece ili da se pusi bolje receno ako nesto uopste i ima da se pusi heheh :D (SENO) nista drugo!!!
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
Moze Cole ,najbolje se uci iz prakse . Inace moze polen da odradi fino ali ipak cvetic ...
Ja sam imao lose iskustvo ,kao necu jos da ih secem ,rano je isl pa mi ispadose gomila nenadanih semki jedne godine
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
Evo jedan savet sa jednog drugog foruma za skupljanje polena :
as for pollen collection I have found a really easy method to collect pollen.. what ever male plant you pick.. cut off the cola and other branches that have sacs. place them in a little vase with some water and place it on a smooth table with access to some sunlight.. it works great. just make sure that the area you place it is easy enough to scrap up the dropped pollen so a glass table or similar will work great.Also be careful of air flow as it will blow away your pollen collection... the cola and branches will continue to drop pollen till there is non to drop. it works great and one of the benefits is that you can keep the male plant alive if you wish, so you can do the F4 back cross to the original father to Finnish off the correct method of stabilization, but Im sure you are familiar with how that all works as well as the lengthy time it takes..
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Zanimljivo nisam neki englez ali koliko sam skontao trebao bi da ga isecem sa grancicama i kolom i da ga gurnem u vaznu sa malo vode,ali tesko da cu imati stakleni sto mada nadjem neko staklo :D
Hvala sto si se potrudio i pronasao neko resenje ;) inace mlatio bi se po ceo dan po stranim forumima ali kao sto rekoh los sam s engleskim ne kontam bas sve kako treba sve nekako polovicno,moracu da naucim-strasno sramota hehehe :D
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
958
1.461
163
Taj polen koji skupis stavi u neku kutijicu i u zamrzivac . Kazu na tim istim stranim forumima da moze da se koristi godinama ako se tako cuva ,slicno kao i za semenke .
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Ok ok evo danas nadjoh i ovde,ima neka grupa geneticara slucajno uleteh i snjimio proces oprasivanja,sve sto je potrebno da se odradi...sada sam jos bolje upucen ;)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
44.dan 12/12






Nesto su usporile ali drze se dobro :vb_whip:
Polako pocinju fan listovi da zute na dve biljoze dok ona najstarija vec je odavno sama odbacila,mada mi je vise licilo da je manjak necega pa se jadna grebala od listova :rofl: na kraju list nije izgledao braon nego providno zut!!
Mislim da ima ovde da se ceka jos dobrih mesec dana...:dog_walk2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.