Domaja-MH 400W - 650W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ima razlike. Agro ima dodatnog plavog spektra i jedno 5-7000 lumena vise pa je bolja je za uzgajanje. Sa njom mozes bez problema i vegetaciju da odradis...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale napokon si kupio HPS pa daj upali ga je... mu miša...
Da te biljke polude još u duplo ....
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Update:
Ostao sam na 3 biljoze ona je ipak mudonja moram da ga sasecem sto pre,nego nisam trebao 2 u jedan pot ali jbg kasno sada :)
Inace biljoze furaju jako lepo sam nesto poceli listovi da se skvrcuju dal od toplote posto je vrh udaljen 15cm od hps-a ne znam videcu nadalje sta i kako,nisam djubrio od kako sam prebacio na 12/12 mozda cu ovih dana sve zavisi od situacije :) Da i lomljenje kicme je jako dobro ispalo,sve u svemu jako sam zadovoljan trenutnom situacijom ....




p0z
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Zna li neko kako da smanjim vlagu :S

Ok hvala Haze,ubi ih vlaga znaci strasno do juce bilo sve ok danas da pogledam one oklembesile sve listove :S i oseca se vlaga bas dosta zbog toplog unutar boxa a van je 4-5 stepeni!!
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
to sto je haze rekao imas u merkuru i svim malo boloje opremljenim radnjama,izgledaju kao neke tablete.A mozes i malo ventilaciju da doradis i to bi im dosta pomoglo.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Videcu da uzmem to,ventilacija brate imam 10 venta unutra nebi da guram jos ne znam sta i kako do skoro je bilo sve ok,ustvari sve dok nisam zamenio MH sa HPS....Nego dali da posecem sve ove fan listove da vrhovi odozdo dobiju vise svetla jer listovi su ih zaklonili skroz!!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Sjeci slobodno, ja sam svojima u par navrata sjeka listove da bi ove donje grane dobile vise svijetla
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Isekao vec :)
Sada je malo nekako suplja hehehe ali jbg bice bolje bez njih ,a sto se tice vlage mislim da sam se zajebao.Nije to u pitanju u pitanju je bilo zalivanje nesto sam se prebacio posto svaku zalivam razlicitog dana i nisam proveravao zemlju, malo pre gurnem merac skoro do kraja pota,kad ono DRY na minimumu ccccc provereno je nisam zalio 3-4 dana a i mrzelo me je da idem do bunara :S lakse je bilo kad su potovi bili manji,sada trebam cesce to da radim,jos kad nocu radi grejalica brze se sasusi zemlja.
p0z i hvala na pomoci ;)

Bio sam u pravu ipak :) posle sinocnog dobrog zalivanja,jutros pogledam ocigledan oporavak a malo mi je hvalilo da je iscupam iz zemlje koliko sam se izbedacio kad sam je video juce :eek:hno:

Teglice brisi poruke u inbox-u ili te koje saljes ne mogu da ti posaljem jer si prebukirao imas 100-poslatih,primljenih!!!!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Update...
9.dan 12/12


Tek ulaze u fazu cvetanja nadje se po koji pistil,jos uvek su samo grane i listovi :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
odlicno brate al meni izgledaju malo dugacke ... na ovoj zadnjoj slici bi mogao to da kazem.
mislim biljke su ok ..
al kontam da ce jos rasti pa ce biti slabi hedovi na donjim granama ja bi to jos savijao al na tebije inace meni se svidja :)
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Aaaa jesu dugacke bas podosta,one dve jos malo pa ce i mene prerasti :S...vise bi voleo da su zbunaste :( a i ko za maler sve tri se razlikuju po visini.
Moracu da ih ili savijam ili lomim jer ako odu jos u visinu nece moci da stanu u box :D
Kasapio sam im fan listove ovih dana pa neka se malo oporave da ih ne mucim stalno,onda cu videti sta i kako.Kolko god bude ja cu biti zadovoljan :)
Euforia je bila visoka svega 60-70 cm dok ove dve imaju po 1.3m ona bi bila jos veca da je nisam polomio...rece ti ja spusticu 250 hps dosta nize kad krenu cvetovi da se razvijaju,ali kontam te u pravu si skroz jos kad se to gore razvije pa pocne da blokira svetlost ostace ti donji zakrzljali!Trebao sam od samog pocetka da ih lomim i popunjavam ravnomerno prostor da svi vrhici dobijaju podjednako svetlosti,odnosno da iskoristim prostor maximalno ali mi nekako zao da ih cimam :( nevolim da ih gledam kad se onako oklembese i kad vidim da sam ih osakatio :D


Eto posto neznam sta hocu :D ipak sam resio i izlomio i onu drugu :) na potpuno isti nacin kao i predhodnu!!
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
  • CaNnabisCole has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.

aj bre vise
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Polako ali sigurno :) malo se kuvaju pri vrhu,pokusavam da smanjim temp u gornjem delu boxa,ebacina opet :2flip: sjebali se ventovi od pc juce, nisam imao struje par sati ...malo toplo hladno ali izdrzace nadam se :)
Temperatura u boxu 25-30 kako u kom delu,preko noci 16-20 vise ne moze da postigne grejalica :icon_lol:

12.dan 12/12




bice ovo krcato(jednog dana :icon_lol: nadam se :rofl:)
p0z
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Ma izdržat će naravno da oće .
Nije to ništa strašno za njih to su biljke koje sve trpe....
Popunit će se ono imaš čovječe još bar 40-50 dana do kraja i sam ćeš vidit kako se to deblja iz dana u dan.
Samo pazi sa zaljevanjem i đubrom kad imaš ovakve uvjete prilično dobre.
Po mom isk.. do sada što sam imao sjebausa je bilo uvjek radi đubra i zaljevanja pa zato i nisam baš neki ljubitelj kemije ali opet svaK ima pravo na svoje taktike ili šta već što podržavam jer nismo svi isti.
Meni se čine dosta zdrave ove biljke je malo da su gornji listovi uvenuli ali opet kažem nije strašno.
Pogledaj kakve su moje bile prije i opet su izdržale ono najgore....
Sretno i berićetno...............
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Danas sam jednostavno morao da resim problem sa toplotom u gornjem delu kutije,tek sam juce izvalio da pri vrhu i po coskocvima ima neverovatnih 40c dole 20 :S los protok vazduha,dok su bile dosta nize nisam ni obracao paznju na to...sklonio sam reflektor bolje receno izbacio i vratio se na stari fazon :) cetvrtasti ref iz 400W spoljnog,za prosli grow montirao nisam ga ni sklanjao nije bilo potrebe,on je van boxa na gornjem delu,isecena rupa po meri refa i usrafljen sa ventom za usis na jednoj strani to me je letos jako puno spasilo...250 je spusnten zbog donjih vrhova,bez refa nemoguce je i staviti bilo sta jer bi onda blokirao gornju lampu hehehe ...na toj strani mi hvali black&white folia istripovao sam se da je imam dovoljno ali ipak nije bilo tako :) bice i toga uskoro da ne bude ovako goli katon city :rofl:
Ostecenja se primete samo na glavnim vrhovima sto sam vec rekao,trebao sam ovo ranije da uradim ali jbg dok se nesto ne desi ne mrda se buljom :D
Ona najveca se sama iskrivila pocela je da se oslanja o stranicu boxa,vrh je bio u samom cosku gde je nazalost temperatura bila jako jebena :eek:hno:
Nadam se da sam resio problem...videcu kroz 10-tak dana
15.dan 12/12


ova je najmanja ispade treca ne sreca :D duplo je manja i kasno sam je presadio,neka pici kako joj je volja malo sam je lst kod nje nije bio problem da se savije dok kod ne dve jedino crop!!
p0z :vb_whip:
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Uvjek se iznenadim kad vidim slike kao ove u tebe Cole...
Za samo 3 dana koja promjena a biljke mi izgledaju savršene i zdrave bez obzira što si naveo taj problem sa temp...
Izgleda da ćeš ih morat uskoro podvezat +neki štap da ih drži od težine hehehehhe
Nemoj me opet nafurat da sam ja tebe istripovo kao juče što desi na onom drugom dnevniku heheheheh...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.